Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
405-419 от 761 отговора

Момичета, благодаря за подкрепата!  Hug
White_tulip, не си ме подвела, мила! Не се тормози!  Hug Този доктор ми бе препоръчан от личния лекар и аз тук просто се консултирах!
Да, казах му, че сега съм за първи път и до сега никой не ме е гледал. Бях доста категорична, но смятам, че ако накарам някой да ме прегледа насила, то прегледа ще е безсмислен и доста нервен! Та затова не ми се разправяше с него. И аз бях чувала добри отзиви за него! Благодаря ти за всичко!  bouquet
Иначе аз си имам гинеколог, на който имам пълно доверие и който ми е следил предните 2 бременности. Той е перфектен и разбира се не работи по ЗК.
Klemy, това ми беше първият "преглед"!  Wink И аз бях така с първите две бременности, но сега при третата реших да отида по-късно - за да видим накуп всичко - и сърчицето! Иначе преди ходех с теста в ръка и моят гинеколог винаги казваше, че е рано и ме викаше след 2-3 седмици пак! Но сега . . . рутина! хих  Wink
В понеделник имам час за платен преглед при моя лекар.
милинка, д-р Начев ми препоръча лаборатория Кандиларов!  Peace
maka, така както описваш това са симптоми на Хашимото, но резултатите ти са добри. За Хашимото се гледат антителата ТАТ и МАТ. При теб са перфектни!  Laughing
bebe boom, наистина е трудно да намериш добър лекар. Затова се питаме и лутаме по форумите!  ooooh! На твоята майка антителата са космически направо! Аз пия Л-Тироксин 50, при ТАТ 714, МАТ 587. Само лекар може да и коригира дозата! Успех на твоята майка - дано да сте намерили правилния лекар!
Цитирай

София

Лелеее, аз съм много смотана! Ама ти чакаш трето попълнение!  Laughing Супер, браво за смелостта! Ние все по-често се замисляме за това, но за сега финансовия фактор ни спира. И мен малко ме тревожи мисълта за трето секцио, макар че при второто оператора каза, че няма проблем за трето и четвърто. spasdidi, стискаме палци за прегледа.  Hug (какво сте го поръчали? Very Happy)
Цитирай

София

bebe boom , аз лично не бих си коригирала сама дозата на Еутирокса. Знам, че тук някои момичета, а и мои познати, го правят, но те се лекуват от години и си познават симптомите. Моята ендокриноложка ми каза последния път, че веднъж повишат ли се антителата, не могат да бъдат вкарани в норма. Единствено можело евентуално да им се повлияе да се смъкнат стойностите, като ми изписа селен. Това е.
Цитирай

За съжаление и селенът не помага в повечето случаи. Медицината все още няма механизъм за овладяването на антителата, повечето лекари /у нас и в чужбина основно/ въобще не ги следят. Често се приема, че падат, когато унищожат жлезата.
Цитирай

София

Аз съм чувала, че хомеопатите (или пък само някой, не знам) обръщат повече внимание на антителата. Изобщо... Rolling Eyes
Цитирай

София

Цибалаб според мен са точни. (Единствено знам, че спермограмте не са им верни въобще). Общо взето всички специалисти (включително от клиниката на Щерев и д-р.К.Тодорова) нямат нищо против Цибалаб и даже работят с тях, така че не ми се вярва да не са читави по тази логика.

При мен проблемът е, че резултатите са странни. Единственото високо е TSH. Всичко останало е в норма - FT3, FT4(би трябвало да са по-ниски), ТАТ и МАТ.
И поради този странен резултат, ако е верен, попадам в две редки хипотези - едината е автоимунно заболяване (изследват се TSH антитела) или много рядката хипотеза за завишено TSH без обяснение. И докторът не смее да ми изпише хормони, докато не се потвърди, че наистина това TSH е толкова.

Благодаря за препоръките за лабораториите!
Цитирай

София

милинка , не е чак толкова странно. Сигурна съм, че са пускани и друг път такива резултати тук - завишено ТСХ, а другите в норма.  Peace
Цитирай

София

Милинка, ми кое му е толкова странно? И при мен винаги всичко останало е било в норма, дори перфектни резултати, освен при ТСХ-то. Последните три пъти се изследвах в Цибалаб, просто са ми удобни като местоположение, а и там където ходя, офиса е нов, модерен, просторен, просто се чувствам добре там. Не е като в Бодимед на Позитано, под земята, малко, тясно, задушно, винаги има опашки..... Някак си, без да защитавам Цибалаб, не мога да приема позицията на някои доктори да те пращат в определена лаборатория. От Кандиларов също съм доволна, 2 години и нещо ходех само там. Все пак нали е добре да се ходи на едно и също място, с една и съща апаратура да са правени изследванията, а и референтните стойности са едни и същи така и може да има проследяемост на резултатите.

Искам също да кажа, че високите ТАТ и МАТ може да говорят за някакъв възпалителен процес в организма, понякога скрит.

tonivil, ти защо изобщо си имала съмнения относно кърменето?
Цитирай

София

maka, така както описваш това са симптоми на Хашимото, но резултатите ти са добри. За Хашимото се гледат антителата ТАТ и МАТ. При теб са перфектни!  Laughing

Благодаря, за отговора, но сега незнам какво да правя с това високо TSH и след като ендокриноложката каза, че ми няма нищо на жлезата, и ако си купя тоя селеногин /предписан от нея/ - дали ще ми смъкне нивото на TSH.
Цитирай

София

Zazzy, не ми е препоръчвал друга лаборатория, въпреки че го питах. Каза ми аз да си избера. И заради това питах и тук във форума.
Явно иска да се презастрахова, за да не ми връчи таблетките, а да се окаже, че нищо ми няма.

То и на мен ми беше чудно как да са сгрешени, като едните са от 2009г, а другите от 2010г., ама ще ходя да ги правя още веднъж, за всеки случай...
Цитирай

София

Здравейте, аз съм с Хашимото от 15 години, така и не можах да го вкарам в норма. Имам един мисед в 9 г.с. март тази година, от вас научих, че може Хашимотото да е виновно. Една седмица преди мисед-а, ТСХ беше 8.53. Сега съм в 6 г.с. още на теста за бременност направих изследвания - ТСХ 1.08, като от един месец бях увеличила дозата от 75 на 100 мг "еутирох" и е в норма. Сега продължавам със същата доза, споделете от опит, в първите седмици от бременността по принцип трябва ли да се увеличава дозата. Не ми се иска всяка седмица да се изследвам, а така ме е страх да не се вдигне. Следващото изсл. трябва да е на 28.10. така каза док. на всеки месец.
Извинявам се за дългото писане.
Цитирай

София

donikamm, до колкото знам от д-р Начев, жена, която пие Л-тироксин (Еурирокс), щом забременее, веднага трябва да се консултира с ендокринолога и той преценява какво да прави. След това ТСХ и ФТ4 се изследват всеки месец и пак се ходи при доктора. Стискам ти палци за лека и успешна бременност!
Цитирай

София

donikamm  и аз знам, че като забременееш трябва по най-бързия начин да отидеш на ендокринолог да ти коригира дозата, защото сега се формират органите на бебето и ако няма достатъчно хормон на щитовидната жлеза можело някакви проблеми да има. Ти си достатъчно рано сега според мен, но отиди възможно най-скоро да ти повишат дозата ако трябва.   Hug
Всичко ще е наред според мен, последното ти изследване на ТСХ е идеално
Цитирай

София

момичета, благодаря ви за отговорите
catty m - във никакъв случай няма да правим експерименти с дозите на еутирокса - днес са и ендокриноложката е видяла резултатите и е казала дозата на еутирокса да остане същата, а иначе нещата, които пие за антителата да си ги пие, но наистина са толкова високи, че ме съмнява да ги вкараме някога в норма.
поне благодарения на вас момичета вече не я души и не се изморява толкова, колкото преди
този форум е безценен - от планове за почивка, до сериозни болести - всичко!!!
огромни целувки и благодарности на всички, чувствам ви наистина близки, макар лично да го нямам този проблем  remybussi Сега се връщам към първите теми и продължавам да чета, че то бая си е писано  newsm51
Цитирай

залив на орловия щит

да се самокопирам от другата тема http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=151850.msg16544668#msg16544668
дано съм ви полезна

момичета, искам да споделя с вас нещо, което четох наскоро
тук в един шведски сайт доста хашимотки споделят, че с 2-3 с.л. студенопресовано кокосово масло на ден са успели да намалят доста, а някои даже и да спрат медикаментите, които взимат

успех ви желая
 Hug
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
405-419 от 761 отговора