Отговори
# 645
  • Мнения: 1 495
Привет и от мен. Дойде момента , в който и аз ще пускам хормони или по - конкретно - пролактин. Днес ми дойде МЦ и лекаря каза да изследвам пролактин на 3-тия ден от цикъла. Понеже виждам , че denis_d е писала , че прогестерон също може да се изследва на 3-тия ден - този хормон не трябваше ли да се пуска 7 дена след доказана Ову? Аз така или иначе всичко ще си плащам не ми пречи да си пусна и прогестерон , но не знам кога , освен това го правя на своя глава , защото ми писна от некомпетентни лекари , които нищо не ми назначават , а проблемите си стоят. По принцип цикъла ми много се удължи след спиране на ОК - идва ми на 40 дена , а тоя месец малко подрани , което ме зарадва , защото може да има мегдан вече да влезе в релси Grinning.

# 646
  • Мнения: 30
Здравейте момичета,препоръчаха ми да пиша тук относно изследванията на тестостерона на мъжа ми.При Референтни стойности 8.5-28.7nmol/l неговият е 4.45nmol/l.А опитваме за бебе вече 9 месеца.И съм доста притеснена!Моля ви ако имате някакво мнение,пишете!Не сме стигнали до доктора защото излезнаха вчера касно и не сме говорили с него,но искам да знам и мнение на хора збласкали се с това.Благодаря предварително!

# 647
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
 Elizabett двата прогестерона са различни.17-ОН прогестерон се пуска на третия ден и мисля се води андроген,т.е. мъжки хормон. Само прогестрона е на 7 ден след доказана овулация и се произвежда от жълтото тяло. Само пролактин ли ще пускаш? Хубаво е да пуснеш повечко хормони,че да е по-ясна картинката ако има проблем.Всъщност какво те води на мисълта,че има проблем?
g-ja Kolarova за хормоните при мъжете не знам нищо Embarassed

# 648
  • Мнения: 1 495
pospalancho , само пролактин ми каза лекаря. Иначе проблемите ми започнаха след като  спрях ОК и почна да ми идва на 40 дена , веднъж през 50 даже. И преди не съм била с точен цикъл , но сега на 2 пъти получавах и кървене извън цикъла. Аз преди писах за моите одисеи. Ами само пролактин ще пусна , какво друго , аз не съм запозната с хормоните , а лекарите нищо не ми назначават. Най - много да пусна и един прогестерон по - натам , а иначе след като ми излезе пролактина мога ли да посетя ендокринолог , че не искам да ходя при тия гинеколози вече. Само едно и също ми казват , а проблемите стоят.
П.С.Пролактина какво представлява , смисъл какво показва ?

Последна редакция: сб, 26 фев 2011, 12:42 от Elizabett

# 649
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Elizabett пролактина само няма да покаже кой знае какво.Е освен ако не е завишен. По принцип се пускат ЛХ,ФСХ,Тестостерон,ДХЕА-с, 17-ОН прогестерон,пролактин,може и андростендион.Всичките на третия ден от цикъла.Хубаво е да си пуснеш и тези на щитовидната.Аз съм пускала ТСХ,Т3 иТ4.Нооо ако си ги плащаш сама трябва да си приготвиш повече парички,че излиза доста.Гинеколозите рядко дават направление за хормони за съжаление. За ТСХ-то може личен лекар да ти даде направление. Ендокринолозите не знам какво могат да пуснат по касата.
За пролактина има изискване да си в покой 20-30 мин-мен ме държаха в лабораторията да лежа,ама аз съм си им редовна вече там и ме познават и са много отзивчиви,освен това никакъв секс и пипане на гърдите предната вечер,кафе или кока кола сутринта преди да те боцнат.
Иии май трябва да си намериш читав лекар щом не ти обръщат внимание при нередовен цикъл и извън менструало кървене. Моята гинеколожка само като чу че цикъла ми е нередовен ми връчи списък с хормоните.Без аз да повдигам въпроса.

# 650
  • София
  • Мнения: 3 860
Елизабет на 3-ти ден може да пуснеш ЛХ, ФСХ, Естрадиол - тези говорят за яйчниковата функция и ще покажат предпоставките за ову и т.н. Но ако имаш цикъл на 40 дни най-вероятно имаш някакъв проблем, според мен е хубаво да имаш 1 ултразвук на 3-ти ден да се види да няма задържан фоликул / киста, ако имаш например киста няма смисъл да пускаш хормони, защото няма да са актуални резултатите.
На 3-ти ден можеш още да пуснеш и Пролактин и и хормоните на щитовидната и антителата /ТСХ, ФТ 4, ФТ 3, ТАТ и МАТ/, но на мен лично последния път лекарката ги искаше да са в чист ден на цикъла.
Можеш и да пуснеш и мъжките хормони тестостерон, андростендион, ДХЕА-С и 17-ОН прогестерон, но зависи какъв е проблема, може и да нямаш нужда да ги изследваш и да си дадеш напразно парите. То за това се назначават от лекар изследванията, защото лекаря преполага нещо и му трябва изследване да го потвърди или отхвърли. Не знам къде ходиш на лекар, но според мен се ориентирай към някоя от клиниките по стерилитет, там ще ти обърнат адекватно внимание, няма да трябва сама да се изследваш, това малко трудно ще се случи при кварталните гинеколози.

Коларова, само тестостерон ли е пускал мъжа ти, други хормони спермограма? http://en.wikipedia.org/wiki/Testosterone . Погледни в проблемното там има тема за мъжки фактор повече ще ти помогнат момичетата http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=511774.0

# 651
  • Мнения: 1 495
Мерси pospalancho , Lailah   Hug. От Варна съм и наистина кварталните гинеколози , както ги наричате не обръщат никакво внимание. При 2-ма ходих вече , уж известни лекари , но единия изобщо не ми назначи изследване , а другия само пролактин плюс хапчета , които ми изписа ей така без никакво изледване. Аз не ги пия разбира се.

# 652
  • Мнения: 13
На 3 ден от МЦ се изследва: ЛХ, ФСХ, Е2 и 17 ОН Прогестерон, но какво е имал предвид лекаря ти - само той може да отговори Simple Smile
[/quote]

Благодаря много за отговора наистина трябва да се обадя на лекаря ,за да уточня точно кои хормони ще се изследват.Няма смисъл да гадая. Embarassed

# 653
  • Мнения: 1 495
Здравейте момичета. Днес изследвах хормона пролактин по препоръка на гинеколога. В 3 ден от МЦ съм и резултата ми е 357.20 при референтни граници 72-511. Значи ли , че е в норма , така като го гледам сякаш е ок? Лекаря каза да го потърся само ако имам отклонение . И още един въпрос - четох , че високия пролактин може да доведе до липса на овулация и съответно трудно забременяване , значи ли това , че имам овулация? От тоя месец сериозно вече се заемам с проследяване на Ову , както и ще направя изследване на прогестерон 7 дена след Ову. Другия месец ще пусна още хормони , че всичко сама ще си плащам.

# 654
  • Мнения: 2 456
Елизабет, пролактина ти е добре, но това не означава, че имаш овулация. Това е хормон на стреса, повишен е при кърмачки, при жени с първична/вторична аменорея. Овулацията се проследява с фоликулометрия, като се изследват и други хормони.
ФСХ,ЛХ, Естрадиол, 17-ОН прогестерон, тестостерон, андростедион... (пускат се на 3 ден) всички тези хормони косвено показват дали ще има овулация.
Изследване на прогестерон 7 дни след доказана овулация, показва дали жълтото тяло работи добре.

# 655
  • София
  • Мнения: 3 860
Елизабет пролактина ти е екстра  Party  Според мен си намери добър гинеколог, той ще те насочи кога и какви изследвания да направиш, сама на своя глава няма смисъл, от опит ти го казвам. Успех  Party

# 656
  • Мнения: 113
Здравейте,
правих си изследвания на Пролактин и Е2 на 2-ри ден от МЦ. По телефона докторката ми каза, че Пролактина е добре, но естрадиола бил нисък 40 при мин. 39. Не ми обясни на какво пречи ниския Е2, а имам уговорка за ХУСК на 11 ден. Дали да правя теста за проходимост според вас?! Питам защото е страшничко и скъпичко, а ако ниския естроген е логична причина за липсата на бременност, то тогава може би трябва първо това да се регулира и да не правя засега излишни изследвания?! Посъветвайте ме, моля Praynig

# 657
  • Мнения: 2 456
Здравейте,
правих си изследвания на Пролактин и Е2 на 2-ри ден от МЦ. По телефона докторката ми каза, че Пролактина е добре, но естрадиола бил нисък 40 при мин. 39. Не ми обясни на какво пречи ниския Е2, а имам уговорка за ХУСК на 11 ден. Дали да правя теста за проходимост според вас?! Питам защото е страшничко и скъпичко, а ако ниския естроген е логична причина за липсата на бременност, то тогава може би трябва първо това да се регулира и да не правя засега излишни изследвания?! Посъветвайте ме, моля Praynig
По принцип ниските нива на Естрогените се срещат при жени близо до менопауза. Естрогена се произвежда от яйчниците и често говори за тяхната функция. Изследвай го пак м/у 3-5 ден от цикъла, заедно с ЛХ, ФСХ и андрогени. Може да е инцидентна тази стойност.
Намери добър гинеколог, изследвай и други хормони, проследи дали имаш овулация, след това направи цветна снимка. Тя също е много важна. Успех и пиши какво е казал лекаря ти за Естрогените.

# 658
  • Мнения: 1 495
Елизабет пролактина ти е екстра  Party  Според мен си намери добър гинеколог, той ще те насочи кога и какви изследвания да направиш, сама на своя глава няма смисъл, от опит ти го казвам. Успех  Party
Дано да го намеря тоя гинеколог , че до сега не попадам на свестен Laughing. Мерси момичета Hug.

# 659
  • Мнения: 113
Много благодаря chin! На 32г. съм - рано за менопауза. Утре ми е 5-ти ден, още сутринта ще повторя изследването в друга лаборатория.

Общи условия

Активация на акаунт