Re: с.Баня-Разлог - отзиви

  • 49 213
  • 132
  •   1
Отговори
# 105
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
...
Всъщност единственото ми разочарование или по-скоро учудване от това, че се харесва на толкова много хора е навсякъде препоръчваната кръчма "При Спаска". Храната - ми нищо особено, даже хич.
Ние също сме хапвали там по препоръки от форума и не сме впечатлени толкова от храната, колкото от лекьосаните покривки  Wink. Но мисля, че в селото няма кой знае колко заведения за хранене - 3-4 кръчми и ресторантите към хотелите, а и цените са добри - може би, затова се хвали толкова това заведение.

# 106
  • София
  • Мнения: 1 603
...... мисля, че в селото няма кой знае колко заведения за хранене - 3-4 кръчми и ресторантите към хотелите, а и цените са добри - може би, затова се хвали толкова това заведение.

Да, така е, но пак си остава мистерия за мен факта, че се харесва.
Ресторанта на хотела беше пъти по-хубав и като храна и като обстановка, вероятно е имало разлика в цените, но щом не ми е направило впечатление е била пренебрежимо малка.

Събирам идеи за добри места за отсядане и хапване в Добринище.
Мисля си др. седмица да доразгледам района, че не съм била от години и няколкото дни в с. Баня не ми бяха достатъчни, но ми се ще да сменя отправната точка.
 

# 107
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Наскоро бяхме в комплекс Русковец, препоръчвам с две ръце, от всичко сме доволни.
За хапване /препоръчани от форума и изпробвани от нас/ - Македонската кръчма и Валентино 2. И двете стават, като в първата храната беше по-вкусна и обслужването бе светкавично бързо. Във втората имаше хубав детски кът, но обслужването беше доста по-бавно, може би, защото имаше и абитуриентско изпращане.

# 108
  • Мнения: 515
supi4ka , благодаря за отзива за Аквилон  bouquet !
Въпрос - има ли климатик в стаите и маса със столове на терасата , ще сме в апартамент с 1 спалня южно изложение , противоположна фасада на басейна  newsm78 ?

# 109
  • Мнения: 798
В Аквилон няма климатици, но и никога не съм усещала нужда. Вечер захладнява достатъчно, че да може да се спи спокойно.

# 110
  • Мнения: 515
Принцеса Лея ,
някъде споменават безплатни колела от хотела и къде могат да се карат в околността ?

# 111
  • София
  • Мнения: 904
Принцеса Лея ,
някъде споменават безплатни колела от хотела и къде могат да се карат в околността ?

Има колела, да, безплатни, незнам, май се плащаха. Обиколихме селото с тях, но втори път не бих си го причинила - седалките ми бяха безкрайно неудобни и твърди.

# 112
  • Мнения: 798
Принцеса Лея ,
някъде споменават безплатни колела от хотела и къде могат да се карат в околността ?
5 лв на час и 20 лв на ден са колелата. Има къде да се покара в околността.

# 113
  • Мнения: 515
Когато правим почивка в планината си купувам домашно правени сладка от бабите ... преди години от с. Рожен помня , че видях и билки и сладка ... някой с конкретни препоръки в района  Simple Smile ?

# 114
  • София
  • Мнения: 1 603
donatellla, климатици няма, но не бяха необходими /бях там края на юни/ м/у др. и ние бяхме в апартамент обратно на басейна.
На терасата има само сушил, аз разбира се си извадих столчета за пушене, но място за масичка няма /държах си бирата на перваза  Mr. Green/
Велосипеди има с/у заплащане, всякакви размери /има и детски/, но просто не остана време да покараме. Иначе със сигурност има къде - селото е малко и спокойно, може да се разходите до "българската" и "турската" баня, а ако сте печени велосипедисти става и за по-далечни разходки.
Баби продаващи сладко не видях.
Всъщност, като ме подсети и аз винаги си взимам бурканче сладко - малиново, къпиново и подобни от планинските разходки, смокиново от Созопол... дори на един гръцки остров си брах смокини, които мама да направи на сладко.
Ако имате време разходете се до мечките http://park.belitsa.com/, малко след Белица е. Имат организирани обиколки на всеки час /тук може и да бъркам, но са наистина на често/. Оказаха се и безплатни. Имаше и препоръчвана кръчма в околността, но и за нея не остана време, та нямам лични впечатления.


Малко късно видях, че момичетата вече са ти отговорили.

Последна редакция: чт, 07 юли 2016, 01:18 от supi4ka

# 115
  • Мнения: 6 298
Когато правим почивка в планината си купувам домашно правени сладка от бабите ... преди години от с. Рожен помня , че видях и билки и сладка ... някой с конкретни препоръки в района  Simple Smile ?
Точно около хотел Пра Спаска се прави пазар, на който се продават някакви сладка и т.н. Не съм се интересувала какви са и не съм купувала. Доколкото помня пазарния ден е понеделник, но все пак питайте в хотела кога е. Иначе в района на Разлог и Банско се продават всякакви сладка, мед, вино, ракия и други, вкл. по пътя в месността Предела. От там съм купувала Рачел от тиква с орехи, правен в Разлог и ми хареса, но си е цифра - буркан от 600 мл - 12 лв.

# 116
  • София
  • Мнения: 1 947
Наскоро бяхме в комплекс Русковец, препоръчвам с две ръце, от всичко сме доволни.
За хапване /препоръчани от форума и изпробвани от нас/ - Македонската кръчма и Валентино 2. И двете стават, като в първата храната беше по-вкусна и обслужването бе светкавично бързо. Във втората имаше хубав детски кът, но обслужването беше доста по-бавно, може би, защото имаше и абитуриентско изпращане.
Би ли казала как е храната в самия комплекс Русковец, ако сте яли там. Освен това ме интересува и големината на басейна, има ли много хора в басейна. Вие през седмицата ли бяхте или уикенда?

# 117
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Наскоро бяхме в комплекс Русковец, препоръчвам с две ръце, от всичко сме доволни.
За хапване /препоръчани от форума и изпробвани от нас/ - Македонската кръчма и Валентино 2. И двете стават, като в първата храната беше по-вкусна и обслужването бе светкавично бързо. Във втората имаше хубав детски кът, но обслужването беше доста по-бавно, може би, защото имаше и абитуриентско изпращане.
Би ли казала как е храната в самия комплекс Русковец, ако сте яли там. Освен това ме интересува и големината на басейна, има ли много хора в басейна. Вие през седмицата ли бяхте или уикенда?
Бяхме по празниците за 24 май и комплексът беше пълен. За размерите на басейна питах по телефона, при резервацията, но забравих Embarassed. Мисля, че е дълъг 15 м и не повече от 10 м широк, но не съм съвсем сигурна. В един от дните беше пренаселен басейна, разбрах, че тогава са пускали външни посетители. През останалото време беше добре. Температурата на водата беше поне 30 градуса в голямата секция, има и две по-малки - едната с дюзи, а другата бебешка, които са още по-топли. Отвън има джакузи. Храната на закуска в ресторанта беше хубава и достатъчно разнообразна. През останалото време не сме се хранили там, а пробвахме кръчмите в Добринище.

# 118
  • София
  • Мнения: 1 947
Благодаря за отговора, Скубиду! bouquet

# 119
  • София
  • Мнения: 727
Здравейте, някой с пресни впечатления от Римска баня? Четох назад, че имало две крила и едното било по-добро от другото - още ли е така, какво да искаме като резервираме?

Общи условия

Активация на акаунт