няколко въпроса за цветната снимка

  • 5 734
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 21
Искам да си направя цветна снимка и моят доктор ми препоръчи в Тина Киркова-София.Каза ми, че трябва да отида до там, за да се запиша и оттам давали някакви изследвания, които мога в моят град да си направя.Знаете ли какви са и дали трябва непременно да ходя до София да си ги взема и да се запиша, неможе ли по телефона.Някой правил ли е в Тина Киркова цветна снимка-вярно ли е и че те записвали чак след месец и половина и да ми препоръчате някой доктор, който да ми я направи.

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 350
Потърси с търсачката...имаше теми за цветните снимки. Изследванията са за хламидии и микробиология.

# 2
  • Мнения: 7 718
Не са за хламидии, ами са пълна кръвна картина, утайка и на някои места искат микробиология.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 350
Не са за хламидии, ами са пълна кръвна картина, утайка и на някои места искат микробиология.
На чен доктора ми поиска микробиология, хламидии и кръвна група Лали

# 4
  • Мнения: 7 718
Хера, той ти е поискал хламидии защото не са ти изследвани, за да си го направиш това изследване все пак, а не защото е необходимо за теста за проходимост на тръбите.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 350
Хера, той ти е поискал хламидии защото не са ти изследвани, за да си го направиш това изследване все пак, а не защото е необходимо за теста за проходимост на тръбите.
Лали аз имах изследвани хламидии от м.юли - отрицателно..то той каза, че иска пак. Както да е Wink

# 6
  • Мнения: 7 718
Е, да , както и да е. Всеки лекар си има право на виждания по въпроса. Не е излишно. Laughing

# 7
  • Мнения: 17
Lali на мене са ми правили снимката в Тина Киркова правими я др.Генов доволна съм защото не ме болеше а що се отнася до изследванията те не са свързани със снимката това са изследвания които най добре трябва да си направиш при лекара който те лекува.Успех ако искаш да питаш нещо повече пиши ми.

# 8
  • Мнения: 1 320
Както е казала и Лали-прави се пълна кръвна картина и микробиологично изсдедване на влагалищен секрет. Тези неща се изследват, за да се види дали няма някакво възпаление, защото по време на манипулацията чрез контрастното вещество е възможно това възпаление /ако го има, разбира се/ да бъде "продухано" навътре по тръбите и после става страшно. Та, ако се окаже наличието на възпалителен процес или някаква инфекция първо ще бъдат излекувани и после ще се направи цветната снимка.

# 9
  • Мнения: 390
От кога я търся тази тема. Thinking
Тези изследвания кога се правят?Ами,че на мен не ми казаха за изследвания...А като чета какви последици има...

# 10
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Има, има последствия и може да са сериозни, ако има някъв бацил, който посредством контрастното вещество иде по тръбите, та чак до яйчниците.
А това дали ще те боли или не независи от доктора, а от организма.

# 11
  • Мнения: 294
на мен не ми дадоха никакви изследвания предварително,само ми изписаха антибиотик да го пия 5 дни като започна в деня на снимката - явно за да се предотврати евентуално възпаление

# 12
Здравеи, на мен ми правиха тест за хламидии и микробиология. Откриха ми бактерии в влагалището и отлозиха теста за да не стигнат бактериите по-нагоре. Пия антибиотик, правя вагинални промивки и слагам глобулки 10 дни. Ако има вазпаление или бактерии, тест за проходимост не се прави. Тестовете ми бяха направени в клиника Торакс Пловдив. Много съм доволна от вниманието и обяснението за всичко.

# 13
  • Мнения: 3 011
А има ли рискове при цветната снимка и какви са те?

# 14
  • Мнения: 303
И на мен ми изискваха хламидиите да са отрицателни като условие да направят цветната снимка за да не се разпространи евентуална инфекция.
Иначе не знам други задължителни изследвания. Но аз имах прясно направени всички кръвни та може би затова не съм разбрала че се искат някои от тях и за снимката.

# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 350
А има ли рискове при цветната снимка и какви са те?
В какъв смисъл рискове?

# 16
  • София
  • Мнения: 7 242
Dendy, рискът е от вкарване на инфекции в трабите, но за да се предотврати това, придварително се правят съответните изследвания /микробиология, утайка/. Самото облъчване е минимално. Друг риск няма...
Въпросът ми е основно към Лали или др. пациентки на д-р Владимиров. В петък ще ми прави цветна снимка, но нищо не спомена за болкоуспокояващи. Вече се ориентирах какво и кога мога да взема, но пък си мисля, че може би докторът има предвид някаква местна упойка или бързодействащо болкоуспокояващо. Та въпросът ми е да взема ли нещо или ще ми дадат на място?

# 17
  • Мнения: 7 718
Аз пих но-шпа и парацетамол един час преди процедурата. Не ме боля.
Мисля, че ако си поискаш на място ще ти сложат нещо.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 273
Лекси, отговорила съм и аз в седмичната тема на 3-та стр. Аз използвах свещички Тилкотил.
Имам предложение към модераторите - да се закове тема за цветната снимка и хидротубацията и да се дадат линкове. Има много написано по въпроса, а непрекъснато се повдигат нови теми.

# 19
  • Мнения: 3 011
[Имам предложение към модераторите - да се закове тема за цветната снимка и хидротубацията и да се дадат линкове. Има много написано по въпроса, а непрекъснато се повдигат нови теми.

 smile3521
и за лапароскопията също.

# 20
  • Мнения: 303
В БИБЛИОТЕКА-та на проблемно има няколко теми за лапароскопията, а в БИБЛИОТЕКА-та на искам бебе има няколко теми за цветната снимка /фалопиевите тръби/. Какво повече трябва да се направи - по принцип човек влиза в нов форум не знае нещо и отваря да потърси в двете библиотеки Simple Smile Или поне така се предполага да бъде, иначе закованите теми трябва да са стотици - само за пример - какво е това базална температура, какви изследвания се правят, ама къде се правят и кога, що е то цветна снимка, а нещо за лапарото, а цветната бременност, а симптомите на бременност, колко е страшна инсеминацията и колко опасно инвитрото, какви са страничните ефекти на фолиевата киселина и т.н. и т.н.   bouquet Така че редовен прочит на библиотеките - или поне заглавията е мноооооооого полезен .. ама иска малко време и желание.

# 21
  • Мнения: 3 011
klia, аз специално имах предвид да се направо една тема като в За4атие - примерно "моята цветна снимка /лапароскопия". Защото непрекъснато възникват нови въпроси  newsm78, специално аз съм про4ела тези теми в Библиотеката, за които казваш, но имам още хиляди въпроси. Е верно, 4е лекарите са за това. ...... Thinking
Ама да Ви кажа, аз май се отказах да правя тая снимка, незнам като си помисля за нея нещо не се чувствам на място. А бе решихме с док, лятото да направим лапарото, ако до тогава черти4ките не са две. Ина4е той ми каза да си направя снимката, ама аз  Whistling

# 22
  • Мнения: 4 915
Аз пък ще ви кажа да не разчитате на цветната снимка, че ще ви даде 100% верен отговор.

Правиха ми цветна снимка, на приятелка - също, резултат от снимките - и при двете ни имаше запушени тръби. Назначиха ни лапароскпоии, резултат - и при двете тръбите бяха проходими.

При мен бе болезнено, в пъти в сравнение с лапарото. Разбира се, в името на желаното дете, сме готови на всякаква болка, но ако резултатът е 50% верен, има ли смисъл?

Лапарото пък се оказа много полезно в моя случай - с ПКЯ съм - пенестрираха ми яйчниците и цикълът ми се регулира, стана много точен и редовен, а преди беше хаос...

Тъй че, ако си правите цветни снимки, и резултатът е "запушена тръба", не се отчайвайте веднага - първо - може да не е вярно, и второ - лапароскопията със сигурност ще ви е от полза най-малкото като диагностика. Често "запушване" се показва като резултат, заради спазъм на тръбата по време на снимката и непреминаване на контрастното вещество.

# 23
  • Мнения: 3 011
Аз пък ще ви кажа да не разчитате на цветната снимка, че ще ви даде 100% верен отговор.

Правиха ми цветна снимка, на приятелка - също, резултат от снимките - и при двете ни имаше запушени тръби. Назначиха ни лапароскпоии, резултат - и при двете тръбите бяха проходими.

При мен бе болезнено, в пъти в сравнение с лапарото. Разбира се, в името на желаното дете, сме готови на всякаква болка, но ако резултатът е 50% верен, има ли смисъл?

Лапарото пък се оказа много полезно в моя случай - с ПКЯ съм - пенестрираха ми яйчниците и цикълът ми се регулира, стана много точен и редовен, а преди беше хаос...

Тъй че, ако си правите цветни снимки, и резултатът е "запушена тръба", не се отчайвайте веднага - първо - може да не е вярно, и второ - лапароскопията със сигурност ще ви е от полза най-малкото като диагностика. Често "запушване" се показва като резултат, заради спазъм на тръбата по време на снимката и непреминаване на контрастното вещество.

След първият ми разговор с доктора, обясненията за състоянието ми за предимствата и недостатъците на двете процедури, аз си казах "Цветна снимка при мен няма смисъл". Та
Free Soul  същите изводи си направих като това, което казваш.

# 24
  • Мнения: 4 915
.............

За срастванията при лапарото не зная доколко са задължителни и рискови за бъдеща бременност, защото аз родих със секцио и докторът нищо не каза за проблем с някакви сраствания. А периодът между лапарото и раждането бе 3 години.

(Правя редакция, моля мнението ми да не се приема като агитация. Моя грешка.)

Последна редакция: пт, 10 фев 2006, 10:09 от Free Soul

# 25
  • Мнения: 7 718
Аз съм на принципа да се върви СТЪПКА ПО СТЪПКА!!!
Не може като първият месец ти дойде и на втория да отиваш на ин-витро.
Има много момичета забременели след тест за проходимост на тръбите, така че защо да не си една от тях и да си спестиш всяка друга интервенция.

# 26
  • Мнения: 3 011
Според мен ако имаш / си имала проблеми с яйчниците, съмнения за ендометриоза. Още по-вече някаква оперативна интервенция, било то секцио или друга операция. Защо да не направиш направо лапароскопия? А има и доза случайност и психи4на нагласа, при тези направили снимката, забременели след това. Тя вижда, че тръбите са ОК, успокоява се и хоп........., но не при всеки действа. Аз примерно, ако направя цветна снимка, и резултатите са добри, ще си кажа ддаааааааааааа едното мина, ами зна4и проблема може да е с яйчниците или ендометриоза и няма да съм спокойна и познайте 2-3 месеца и лапаро.................  Shocked

# 27
  • Мнения: 7 718
Защо не отидеш направо да ти извъртят едно ин-витро.
А като не стане, няма да си спокойна и ще отидеш след два-три месеца пак.
Какво ти пречи, той организма ти може да понесе всякакви натоварвания, важното е да си спокойна два-три месеца, пък после дали ще си здрава да си гледаш детето, кой да го мисли...
А, и да не забравя, направи си един скенер на главата, два-три месеца ще си спокойна, че нямаш нищо.
Ей, така, за всеки случай.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 3 864
Лали, понякога направо ме тушираш с коментарите си  Crazy Ама си много права  Peace Това за стъпка по стъпка е абсолютно правилният подход, но знаеш ли къде всъщност е проблемчето според мен? Този подход изисква Търпение и Сила, защото отнема Време. Затова някои момичета явно не изчакват и се втурват директно към крайната стъпка, независимо дали е нужно да се стигне чак дотам.

# 29
  • Мнения: 114
 :)Dendy, относно рисковете от цветната снимка, мога да ти кажа следното. Ако се прави под упойка и тръбите са наистина много зле, т.е. запушени, срастнали и например с хидросалпингси е възможно от налягането което упражнява вкараното вещество, тръбите да се спукат, особено ако са с тънки стени. Въпреки, че това се случва много много рядко.
Има рискове и от лапароскопия също. Например алергична реакция към някой от медикаментите, последващи сраствания и други.
Винаги има рискове, но има и много положителни аспекти.
Успех. Simple Smile

# 30
  • Мнения: 3 011
Защо не отидеш направо да ти извъртят едно ин-витро.
А като не стане, няма да си спокойна и ще отидеш след два-три месеца пак.
Какво ти пречи, той организма ти може да понесе всякакви натоварвания, важното е да си спокойна два-три месеца, пък после дали ще си здрава да си гледаш детето, кой да го мисли...
А, и да не забравя, направи си един скенер на главата, два-три месеца ще си спокойна, че нямаш нищо.
Ей, така, за всеки случай.

Лали, струва ми се, че коментара ти е малко безмислен  Shocked . Това,че лекар ми е препоръчал лапарото, нищо ли не трябва да ти говори, а и аз си знам най-добре картината с проблемите си. А колкото до ин витрото бих го направила да - стига да имах 6000лв. Защо усещам капчица нетърпимост в постинга ти и малко гняв.

пс. Разбирам, че много знаеш, четеш непрекъснато, даваш добри съвети, но хайде малко по-нежно а???? Сигурно ще кажеш, че не сме се събрали тук да се галим по главичките, но не мисля, че помагаш по някакъв начин с подобно грубо отношение.
И не рабрах какво искаш да ми кажеш с последното изречение за скенера и главата......Би ли разяснила на една блондинка моля те  Laughing

Последна редакция: пт, 10 фев 2006, 11:54 от dendy

# 31
  • Мнения: 303
dendy - ще ти кажа аз защо предпочетох цветната снимка и още не съм се решила на лапаро въпреки че горещо ми го препоръчват. Първо защото снимката е изискване на доктора ми и така или иначе нямаше на къде да мърдам. Второ и, което е определящо за лапарото - защото там също има опасности и те са сериозни като например кръвоизливи, загуби на яйчници и въобще все такива едни приятни работи - ако не е много наложително, всяка оперативна намеса следва да се избягва, а това е операция - макар и не много тежка според общото мнение. И макар че грешките при такива операции са много малко в процентно изражение за потърпевшия процентите са 100, ако естествено нещата са поставени на ниво трябва да се направи - ок ще я направя, но докато имам избор и доктора не може да ми представи по-сериозна мотивация от диагностично лапаро или отстраняване на киста която не расте месеци наред ... е ще си го спестя....

# 32
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
dendy - ще ти кажа аз защо предпочетох цветната снимка и още не съм се решила на лапаро въпреки че горещо ми го препоръчват. Първо защото снимката е изискване на доктора ми и така или иначе нямаше на къде да мърдам. Второ и, което е определящо за лапарото - защото там също има опасности и те са сериозни като например кръвоизливи, загуби на яйчници и въобще все такива едни приятни работи - ако не е много наложително, всяка оперативна намеса следва да се избягва, а това е операция - макар и не много тежка според общото мнение. И макар че грешките при такива операции са много малко в процентно изражение за потърпевшия процентите са 100, ако естествено нещата са поставени на ниво трябва да се направи - ок ще я направя, но докато имам избор и доктора не може да ми представи по-сериозна мотивация от диагностично лапаро или отстраняване на киста която не расте месеци наред ... е ще си го спестя....
newsm10 Абсолютно на същото мнение съм  Grinning

# 33
  • Мнения: 2 249
момичета,имам нужда от помощ-преди час се върнах от опит за хидротубация-казвам Опит,защто изпитах адска болка,припаднах на стола и прекъснахме само след вкарвнео на 10 мл.от разтвора -и след инжекция и след 2 аулина лежах около 40 мин в кабинета с адски болки-а по принцип нося на болка Shocked-лекарката ме праща следващия цикъл на цветна снимка-каза ,че боли повече,което означава ,че не вижам как ще я направят без упойка Shocked-това означава пак да колабирам
преди време ,четох тук че на някоя от вас я бяха правили с упойка-сега не го намерих постинга обаче-КАЖЕТЕ МИ МОЛЯ ВИ КЪДЕ МОГА ДА Я НАПРАВЯ С УПОЙКА??? Praynig

# 34
  • Мнения: 553
Мерелен, вече ти писах и в седмичната тема, но говтарям отговора си и тук:
Аз правих снимка в клиника Малинов при д-р Стаменов. Там ти казват да си купиш две свещички тилкотил, да поставиш (анално, не вагинално!) едната вечерта преди снимката, а втората около половин-един час преди самата снимка. Както прочетох на листовката, тилкотила се предписва след коремни операции, значи е за доста силни болки. Мисля, че това е добър вариант. Усещането се притъпява и е по-скоро неприятно, токолкото непоносимо болезнено (поне при мен беше така). Успех!

# 35
  • Мнения: 2 249
БЛАГОДАРЯ ТИ МНОГО pkoprinkova Hug
можеш ли да ми кажеш цена?

# 36
  • София
  • Мнения: 7 242
И аз вечерта преди процедурата си взех тилоктил / 1 свещичка беше 1 лв. и нещо/. Преди самата процедура т.к. имах разстройство Embarassed взех аулин. Не знам дали се дължи на това, но почти нямах болки.

# 37
  • Мнения: 553
БЛАГОДАРЯ ТИ МНОГО pkoprinkova Hug
можеш ли да ми кажеш цена?

Писах ти на лични.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт