няколко въпроса за цветната снимка

  • 5 729
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Искам да си направя цветна снимка и моят доктор ми препоръчи в Тина Киркова-София.Каза ми, че трябва да отида до там, за да се запиша и оттам давали някакви изследвания, които мога в моят град да си направя.Знаете ли какви са и дали трябва непременно да ходя до София да си ги взема и да се запиша, неможе ли по телефона.Някой правил ли е в Тина Киркова цветна снимка-вярно ли е и че те записвали чак след месец и половина и да ми препоръчате някой доктор, който да ми я направи.

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 350
Потърси с търсачката...имаше теми за цветните снимки. Изследванията са за хламидии и микробиология.

# 2
  • Мнения: 7 718
Не са за хламидии, ами са пълна кръвна картина, утайка и на някои места искат микробиология.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 350
Не са за хламидии, ами са пълна кръвна картина, утайка и на някои места искат микробиология.
На чен доктора ми поиска микробиология, хламидии и кръвна група Лали

# 4
  • Мнения: 7 718
Хера, той ти е поискал хламидии защото не са ти изследвани, за да си го направиш това изследване все пак, а не защото е необходимо за теста за проходимост на тръбите.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 350
Хера, той ти е поискал хламидии защото не са ти изследвани, за да си го направиш това изследване все пак, а не защото е необходимо за теста за проходимост на тръбите.
Лали аз имах изследвани хламидии от м.юли - отрицателно..то той каза, че иска пак. Както да е Wink

# 6
  • Мнения: 7 718
Е, да , както и да е. Всеки лекар си има право на виждания по въпроса. Не е излишно. Laughing

# 7
  • Мнения: 17
Lali на мене са ми правили снимката в Тина Киркова правими я др.Генов доволна съм защото не ме болеше а що се отнася до изследванията те не са свързани със снимката това са изследвания които най добре трябва да си направиш при лекара който те лекува.Успех ако искаш да питаш нещо повече пиши ми.

# 8
  • Мнения: 1 320
Както е казала и Лали-прави се пълна кръвна картина и микробиологично изсдедване на влагалищен секрет. Тези неща се изследват, за да се види дали няма някакво възпаление, защото по време на манипулацията чрез контрастното вещество е възможно това възпаление /ако го има, разбира се/ да бъде "продухано" навътре по тръбите и после става страшно. Та, ако се окаже наличието на възпалителен процес или някаква инфекция първо ще бъдат излекувани и после ще се направи цветната снимка.

# 9
  • Мнения: 390
От кога я търся тази тема. Thinking
Тези изследвания кога се правят?Ами,че на мен не ми казаха за изследвания...А като чета какви последици има...

# 10
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Има, има последствия и може да са сериозни, ако има някъв бацил, който посредством контрастното вещество иде по тръбите, та чак до яйчниците.
А това дали ще те боли или не независи от доктора, а от организма.

# 11
  • Мнения: 294
на мен не ми дадоха никакви изследвания предварително,само ми изписаха антибиотик да го пия 5 дни като започна в деня на снимката - явно за да се предотврати евентуално възпаление

# 12
Здравеи, на мен ми правиха тест за хламидии и микробиология. Откриха ми бактерии в влагалището и отлозиха теста за да не стигнат бактериите по-нагоре. Пия антибиотик, правя вагинални промивки и слагам глобулки 10 дни. Ако има вазпаление или бактерии, тест за проходимост не се прави. Тестовете ми бяха направени в клиника Торакс Пловдив. Много съм доволна от вниманието и обяснението за всичко.

# 13
  • Мнения: 3 011
А има ли рискове при цветната снимка и какви са те?

# 14
  • Мнения: 303
И на мен ми изискваха хламидиите да са отрицателни като условие да направят цветната снимка за да не се разпространи евентуална инфекция.
Иначе не знам други задължителни изследвания. Но аз имах прясно направени всички кръвни та може би затова не съм разбрала че се искат някои от тях и за снимката.

Общи условия

Активация на акаунт