Създаване на група за близки на болни от Алцхаймер

  • 184 599
  • 862
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 7 242
Здравейте. Майка (със съдова деменция е) е от седмица у нас. Дайте, моля, някакви идеи за занимаване. Отделя монети, цветни ластичета, боб от леща, но когато не го прави само обикаля, а няма как постоянно да реди. Домакинските задължения се оказаха твърде сложни за нея... За капак и децата са болни и изобщо у нас е весело...

Дали има някой в моята ситуация около Южен парк. Най-лесно е когато сме на разходка. С компания ще е по-добре.

# 376
  • Мнения: 2 053
Лекси, струва ми се, че доста неща сте й измислили на майка ви. Всичките занимания изглеждат много интересни и подходящи за болен от деменция. Тя явно е във фаза на хиперактивност, а в тази фаза болните обикалят километри и няма друг изход освен много дълги разходки или обикаляне из къщата, докато се умори, което е практически невъзможно, но все пак се изразходва тая чудовищна енергия, която имат. И ако нощем продължава тази енергия е нужно да се прибавят успокоителни някакви, които да не вредят обаче на болния. Може и разни успокояващи чайове да й давате, малко да се тушира хиперактивността.

# 377
  • Мнения: 400
Здравейте, радвам се , че ви открих.Преди 2 г. при баща ми започна деменция, отначало лека, постепенно започна да се влошава.  Проф. Цветанов от плевенската болница каза, че най-вероятно е Алцхаймер. Предписа му Донецепт- по 2 хапчета преди лягане.Баща ми се оплаква, че го боли глава от лекарството. Възможно ли е това да е страничен ефект?

# 378
  • Мнения: 2 053
Здравейте, радвам се , че ви открих.Преди 2 г. при баща ми започна деменция, отначало лека, постепенно започна да се влошава.  Проф. Цветанов от плевенската болница каза, че най-вероятно е Алцхаймер. Предписа му Донецепт- по 2 хапчета преди лягане.Баща ми се оплаква, че го боли глава от лекарството. Възможно ли е това да е страничен ефект?
Здравей, Донецепт е май подобно на Арисепт, за който помня, че са ми казвали, че товари стомах и сърце, тоест човек, който ще взима това лекарство трябва да са му здрави тези два органа. Ние и по тази причина не се престрашихме за това лекарство, защото баща ми е карал две язви. Тоест възможно е нещо да вдига кръвно човека и от това да го боли глава. Проверете му непременно кръвното след като си вземе хаповете. Друго нямам представа какво може да е. Може да е и друг вид страничен ефект, но нямам представа. Вижте какво пише в листовката.

# 379
  • Мнения: 400
Благодаря ти , lovely!   bouquetНе е от кръвното, но виж това, че товари сърцето не го знаех. Баща ми е с аритмия и пие Атенолол. При другия преглед ще обърна внимание на доктора.

# 380
  • София
  • Мнения: 7 242
Можете ли да ме информирате какви са цените за гледане на такъв болен? Майка ми е кротка и тиха, реално помощ й трябва само за къпане и да й се сервира храна и дадат лекарствата. Не става въпрос за нещо регулярно, а за някой и друг уикенд или почивка.

# 381
  • Мнения: 106
Можете ли да ме информирате какви са цените за гледане на такъв болен? Майка ми е кротка и тиха, реално помощ й трябва само за къпане и да й се сервира храна и дадат лекарствата. Не става въпрос за нещо регулярно, а за някой и друг уикенд или почивка.
Майка ми е диагностицирана с Алцхаймер, изкара при нас 5 месеца, но после я върнахме на село. Там плащаме 3 лева на час за пълно обгрижване, не може дори и да седне без чужда помощ.

# 382
  • Мнения: 14
Здравейте. Толкова е трудно на моменти,че направо се задушавам. Майка ми падна и си счупи рамото - лекарите от спешното поставиха на  ръката й  фиксатор, но казаха,че по принцип такова счупване се лекува оперативно с импланти, но предвид Алцхаймера и придружаващите сърдечни заболявания категорично не препоръчват операция. Преди беше трудно, но сега е просто безумие - как да кажеш на човек който не знае коя съм и кой ден сме днес да не мърда тази ръка. На моменти плаче много, вика баща си - и аз с нея плача. Ужасна болест.

# 383
  • Мнения: 3 020
Аз и преди бях писала, защото съм минала по този път - опитайте се да съхраните себе си, разберете, че нашите близки, болни от Алцхаймер, или деменция, живеят в техен свят - те не разбират, приемат или осъждат нашето поведение. На мен ми отне доста време, нерви, стрес, вдигане на захар /пре-диабетно състояние на тази основа/, докато разбера всичко това. Това не е липса на любов или съпричастност, това просто е реалността, защото майка си отиде /на добра възраст/, но последствията
останаха за мен.

За съжаление, всички счупвания в подобна ситуация, довеждат до по-големи проблеми, най-вече залежаване, болки.... и грижи.... С рамо, е малко по-добре отколкото с крак, но как ще стане зарастването.... А отношението на нашето здравеопазване към болни с такива заболявания е под всякаква критика - те просто ги "отписват" и оставят на близките им да се справят с проблемите - физически, материални и емоционални...

# 384
  • Мнения: 106
Ние затова наехме друг човек, който да се грижи за майка. Много, много е трудно да работиш и да се грижиш за болен с Алцхаймер. При майка са много тежки физическите последствия, напълно неподвижна е, но в повечето време е сравнително адекватна. Ужасна е тази болест, наистина, но може ли човек да избяга от съдбата си...

# 385
  • Мнения: 2 053
andriana1975 много съжалявам, че се с случило това с майка ви. Това е много утежняващо обстоятелство. Дано ръката зарастне сама. Много е тежко да гледаш любимия си човек да го боли и да страда, а нищо да не можеш да направиш. Усещането за безпомощност е много силно. Всички се чувстваме така на моменти за съжаление. А както  jfjallen е казала, бг здравеопазването директно ги отписва тези хора. Под всякаква критика е здравеопазването, защото аз покрай себе си знам, че и елементарни болести не могат да оправят, какво остава за сложни неврлогочни. В каменната ера сме. Но за съжаление тук не опират нещата до съдба само, а до факта, че населението на земята като цяло се разболява масово или от рак или от деменции. Това е, което ни чака. И ако не се промени отношението към болните, никой не го чака нищо добро.

# 386
  • Мнения: 7
Да се включа и аз. Баща ми също е с това заболяване. Но лошото е че аз трябва да избирам кого да жертвам дали да оставя баща ми и да се грижа за съпруга  ми който е със МС заболяване и  е на 45 г и не трябва да има достъп до баща ми който е на 77 г а няма къде да го изолирам. За сега предпочитам да си събера багажа със съпруга ми и да заминем в неговото село на далеч
 Какво ще ме посъветвате ?

Здравейте пак. Баща ми почина а днес стават 3 месеца. Чувствам вече как ми липсва.  newsm45

# 387
  • Мнения: 2 447
  Моите съболезнования ,Ioji...Прегръдки!

# 388
  • Мнения: 106
Съболезнования! Дано е на по-добро място!

# 389
  • Мнения: 400
 smihesorry Ioji.. Прегръдки и от мен!

Общи условия

Активация на акаунт