Заплашваха ме в магазин Джъмбо

  • 97 018
  • 249
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 7 947
И аз, тоест моята баба - имаше неприятен инцидент в Джъмбо. По Коледа о тиде за подарък, избрала робот, трансформер някакъв за около 20лв. Нямало кого да попита на щанда, затова се наредила на касите. Стигнала до касиерката, подала го и попитала - Искам да знам има ли батерии в него. Тя без да отговори го маркирала и сложила в плик. Баба ми пак попитала - а касиерката се троснала - от къде да знам! Тогава баба ми настояла да попитат някого, защото не иска да купи играчка, на която детето да не може да се радва веднага. Не получила от никого отговор и казала, че тогава няма да го купи. Да, но касиерката се развикала да дойде охраната. С думите - маркиран е, трябва да си го платите. Е, питала баба ми - от ъкде на къде, не го искам вече, съжалявам и т.н. Охраната я хванала и казала - платете си стоката и5 утре отидете в деня за връщане на стока - да го върнете. Баба ми не се съгласила и станало страшен скандал... Tired Накрая други клиенти я защитили и тя си тръгнала...

# 211
  • Пловдив
  • Мнения: 360
ама върнали ли са парите и?

# 212
  • Мнения: 7 947
Е тя не е платила! Защо да плати като не го иска вече. Имала е 25лв, това струвало към 20, а за батерии отделно не е имала 7-8лв да даде...

# 213
  • София
  • Мнения: 44 016
егати тъпотията
като е маркиран пък голямата работа, както го маркират, така го и размаркирват.
Ако случайно ти маркират нещо 2 пъти, трябва ли двойно да го платиш....

# 214
  • Мнения: 7 947
Абе не знам, но баба ми се разплакала и мен това ме вбеси. Иначе ако бях аз самата - нямаше да ми пука и щях да се оправя, без да обръщам особено внимание...Сякаш съм свикнала с простащината по магазините вече...

# 215
  • Мнения: 561
Грам човещина нямат тия хора бе ужасни са.Вместо да са любезни и толерантни с удоволствие да пазарят хората от там те се държат с клиентите,като със крадци.Нищо не печелят така  Stop

# 216
  • гр.София
  • Мнения: 147
И аз да споделя ...моята дъщеря отишла в Джъмбо със своя приятелка да купуват подарък за рожден ден.Харесали, платили и всичко било ок , докато на изхода ги спира охраната и им казва да извадят всичко от дрехите си и раниците си.Един вид обиск.Те се учудили и попитали защо да го правят?Обяснението било, че се съмняват да не са откраднали нещо.Те  обяснили , че нищо не са откраднали и тогава вече станало страшното.Дошъл още един охранител и като започнали да ги заплашват, че сега ще ги арестуват, дръпнали им раниците, якетата и започнали да ги пребъркват и по джобовете.След като не открили нищо им казали да изчезват бързо от магазина.Дъщеря ми се върна в къщи супер уплашена и разтроена.Дълго мислих как да постъпя, но като знам, че каквото и да направя ефект няма да има , единственото което ще направя е , че вече няма да стъпиме там.

# 217
  • Пловдив
  • Мнения: 360
Е,това е прекалено
Каризма,много е неприятно,нзм,ако беше моето дете щях луда да ги направя(така поне си мисля)
Обиск,охрана в магазин няма право да  прави. Обиск се прави от полицаи в присъствие на поемни лица и при онователно предположение за извършено престъпление. Претърсването което правят в магазина е напълно незаконно.А мисля,че и след като са от женски пол би трябвало жена да извърши обискирането,въпреки,че е незаконно
Това е единствения магазин,където клиентът няма право на нищо и има 1 огромен правилник за "подобаващото" му държание на територията на магазина,няма никакви права,това никъде го няма
Преди време,когато и аз бях по-малка в 1 дискотека ни задължиха да платим сметка от 130лв(на съседната маса)като също ни заплашваха с полиция,приклещиха ни и не ни дадоха да излезем от заведението,бяхме 2-те с 1 приятелка на нейният рожден ден.Поискахме поне касова бележка-ама нямало и ние от страх от арест и полиция-дадохме парите и добре,че имахме толкова,ама малки бяхме тогава,не си знаем правата,аз си бях изгубила личната карта и ме беше страх от това,без да се замисля какъв акт щяха да отнесат собствениците,защото бях влезнала без документ за самоличност.После разбрах,че това им било практика на заведението,начин да изкарат някой лев в повече,просто случайно в Благоевград момиче ми се оплака,че и на тях се случило почти същото
Между другото,в понеделник ми е датата за помирителната комисия

# 218
  • Пловдив
  • Мнения: 360
объркала съм датата-24.11

# 219
  • Мнения: 56
Прочетох какво се е случило, преди това и мнението на няколко потребителки. Хора осъзнайте се няма магазин на запад , в който да не можеш да видиш какво купуваш  newsm78 Много тук са наясно , че там купуваш , пробваш у дома , може и да поносиш и да върнеш , но ние тук в нашата мила България сме нещо като аборигени и не стига , че плащаме, а и ще ни държат сметка. Отвратена съм от това, което прочетох като поведение от страна на управителя. Отвратена съм и че има хора , които защетавате поведението му. НЕзависимо от класата на магазина  hahaha гърне за 79 лв  Joy е то ще е за най - бедните , но ако беше за 790 сигурно щяха да и дадат даже да го пробва  Joy Та незавесемо от класата на магазина не може да допускаме такова отношение към нас потребителите и  трябва да си търсим правата, но не само единчини случаи а трябва да стане масово явление. Защото ние сме хора и колкото и да сме търпеливи то всичко си има граници. Мила браво , че не си се оставила аз бих търсила да говоря и по нагоре бих пуснала и жалба Жалко само че в БГ на такива се гледа с насмешка а не като на отговорни хора които се ценят и знаят какво искат и най - вече знаят че благодарение на нас онзи там " управител " си получава заплата. И едва когато всички започнем да се ценим повече и да изискваме нормално отношение към себе си тогава и страната ни ще придобие друг облик  и няма да сме "онези от третия свят"

# 220
  • Мнения: 56
Има камери в магазина може да изискаш записите и с добър адвокат да ги осъдиш за не малко пари

# 221
  • Мнения: 104
Каризма, съд. И спешна жалба до Комисия за защита на потребителите.

# 222
  • Мнения: 4 916
И аз да споделя ...моята дъщеря отишла в Джъмбо със своя приятелка да купуват подарък за рожден ден.Харесали, платили и всичко било ок , докато на изхода ги спира охраната и им казва да извадят всичко от дрехите си и раниците си.Един вид обиск.Те се учудили и попитали защо да го правят?Обяснението било, че се съмняват да не са откраднали нещо.Те  обяснили , че нищо не са откраднали и тогава вече станало страшното.Дошъл още един охранител и като започнали да ги заплашват, че сега ще ги арестуват, дръпнали им раниците, якетата и започнали да ги пребъркват и по джобовете.След като не открили нищо им казали да изчезват бързо от магазина.Дъщеря ми се върна в къщи супер уплашена и разтроена.Дълго мислих как да постъпя, но като знам, че каквото и да направя ефект няма да има , единственото което ще направя е , че вече няма да стъпиме там.

Жалба в полицията.

# 223
  • Мнения: 76
Такааа....
Наложи ни се отново да влезем в Джъмбо. Няма да се впускам в подробности, но беше единствения магазин за детски играчки по пътя ни. Моя мъж решава да сбъдне детската си мечта и да купи за щерката ( Laughing по-скоро за него, отколкото за нея) една мини-количка с дистанционно. На опаковката не пише с какви батерии е,нито има мостра от нея на щанда, затова му предлагам да отидем на касата и там да ни я отворят, за да проверим дали ни устройва. Той се дърпаше , уж скришно да го направи, аз му мрънкам да го направим по техните "правила". Отиваме на касата и им казваме, че искаме да разберем с какви батерии се движи количката, а в отговор касиерката ни отговаря троснато, че на кутията пише. Моя мъж и отговори, че може да чете, но на кутията никъде не пише и как ние да разберем с какви батерии е. Тя ни заяви, че трябва да я маркира, демек да ни я продаде и чак тогава да разберем.  Joy Sick Изгледахме я ,а моя мъж и каза, че по-добре преди малко да се беше скрил в ъгъла и сам да разбере, вместо да се занимава с тях. Тя направи физиономия, той и джасна количката на един щанд и си тръгнахме. Ами няма по-голяма простотия от тая. Отварянето на кутийката с количката я делеше само една лепенка лейкопласт.
Близо до изхода забелязахме и прословутите колички, които бяха вдигнати до "тавана" и вързани една за друга със синджир, сакън някой да не ги свали, както ние направихме преди година и половина.
По-големи олигофрени от тези НИКЪДЕ няма. Да им %*$№@ на политиката. За пореден път се убедих, че има нещо сбъркано в тях и дано вече никога,ама никога не ми се наложи да стъпя там.

# 224
  • Мнения: 196
Бойкот на Джъмбо ..аман от боклуци и тъпо политики...
От там си купувам само "прахосъбирачки" за украса Laughing
Играчките (без марковите) са боклуциии и половина
Дрехите също..за размерите да не говоря Wink

Общи условия

Активация на акаунт