Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Диети и отслабване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 564 отговора

София

Здравеѝте мили мами,

Пускам тази тема с надежда да има и други като мен пиещи билка Гръмотрън и да споделят опит!
Пия билката от 1 месец и свалих 3 кила. Не съм променила менюто си особено, но вероятно ако се наложат и някоѝ ограничения в храненето може и резултата да е доста добър! Пише, че балерините си поддържали формата с тази билка! Дано и при мен има резултат! Билката обаче е доста горчива, но като се изтуди не се усеща натрапчивия вкус!  Peace

Пускам и малко инфо за билката:

1 http://kasnaprolet9999.blog.bg/hobi/2009/08/11/grymotryn-nai-dob … otslabvane.377813

2 http://www.dieti-otslabvane.com/%D0%93%D1%80%D1%8A%D0%BC%D0%BE%D … D1%80%D1%8A%D0%BD+

P.S Пропуснах да кажа как се пие!

За намаляване на теглото най-препоръчителна е запарката на корени от растението, тъй като при запарване се съхранява етеричното масло.
Две супени лъжици ситно нарязани корени се запарват с 400 мл кипяща вода. След 30 минути течността се прецежда и се пият 3 пъти дневно по 100 мл след ядене. Курсът е 10 дни, почива се една седмица и рецептата се повтаря. Могат да се използват и готови пакетирани чайове – на 100 мл кипяща вода се слагат 2 пакетчета.

Ако по някаква причина билката не ви понася, е възможно да се получат стомашни киселини. В такъв случай не е желателна употребата на гръмотрън.

и още:

В горещ билков чай, който се приготвя вечер, примерно от мащерка или липа се прибавя едно коренче гръмотрън (без да се наситнява, така се запазват по-добре летливите му съставки) и така се изпива една чаша сутрин преди закуска, може и по време на закуската. Вечер преди лягане се изпива също една чаша - 200 мл. След месец наднормените килограми, ако са в диапазона до 5 са само лош спомен, а полученото тегло се запазва за дълъг период. При повече излишни килограми това се повтаря отново след почивка от 10 дена.

Метода по, коѝто аз се " стараех" да я пия е: Прави се запарка от корена 2с.л  в 500мл вода, престоява 30 мин. и се пие три пъти на ден  преди хранене! 10 дни се пие 5 дни се почива!

« Последна редакция: пт, 10 сеп 2010, 15:11 от Kиkи »
Цитирай

София

Здравей,
Чувала съм за тази билка от баба ми (тя е стар билкар и е много запозната). Даже става и за разширени вени.
Аз четох едната статия към която ти си дала линк там пише:
"Две супени лъжици ситно нарязани корени се запарват с 400 мл кипяща вода. След 30 минути течността се прецежда и се пият 3 пъти дневно по 100 мл след ядене. Курсът е 10 дни, почива се една седмица и рецептата се повтаря. Могат да се използват и готови пакетирани чайове – на 100 мл кипяща вода се слагат 2 пакетчета.
Ако по някаква причина билката не ви понася, е възможно да се получат стомашни киселини. В такъв случай не е желателна употребата на гръмотрън."
Така, че няма проблем според мен дали е преди или след ядене. А и когато имаш малко дете, няма как да спазваш точни часове.
Пиши след време какъв е резултата при теб, ще следя с интерес.
Успех  bouquet
Цитирай

Здравейте, чувала съм за ефекта от пиенето на билката  , но също така  и отзивите  , че същата понижава кръвното  , което ме притеснява , понеже съм с ниско кръвно. Горчивината  все ще се понесе . Ще следя резултатите  и  мненията  относно опасенията ми  за кръвното .
Цитирай

София

Гери Д Благодаря за пожеланието! bouquet Обещавам да пиша, какви резултати постигам!
В различни статии пише различни неща за начина на пиенето. Аз "уж" се старая да е по метода, коѝто съм описла, защото според една от статиите момиче беше свалило 20кг за 2 месеца! Аз да си призная не очаквам магически резултати, според мен няма как да ядеш, като прасе и да слабееш! Но виж нещо което би помогнало с минимални ограничения смятам, че има и се надявам това да е Гръмотрън!
При мен случая е и малко специфичен, не мога да правя физически упражнения заради смъкване на матката и влагалището след раждането. Ходене пеш или бягане с детето също е невъзможно!
Другото е, че билката я взех от билкова аптека, тя вътре си е "нарязана", цената за един голям хартиен плик е 5лв.  Peace

Котана - Глезана Аз също съм фамилно обременена с ниско кръвно! Но за сега от 1 месец, не съм почуствала диконфорт! Билката има и диуретично деѝствие, но пак при мен го няма този ефект. Само като че ли по често пишкам!.. Thinking Но 3кг съм свалила и наѝ - вероятно е от нея, защото и сестра ми я пие и свали 10кг за 2 месеца, но тя има още доста да сваля! Тя задържаше течности и имаше проблем с цикала, чуства се много добре с нея!
Цитирай

София

Глезана - Котана Сега се чух със моята сестра и тя каза, че при третия курс е имала проблем с кръвното! Пила го е 2.5 месеца - 10 е пила 5 почивала и така два месеца! Но цикъла и се нормализирал и отоците се оправили! Сама си реши, дали ще я пиеш!  Peace
« Последна редакция: пт, 10 сеп 2010, 12:31 от Kиkи »
Цитирай

Морето

Ще следя темата с интерес,и ще започна да я пия..само незнам мога ли да я пия повече от 10 дни,без почивка?
Цитирай

София

Ще следя темата с интерес,и ще започна да я пия..само незнам мога ли да я пия повече от 10 дни,без почивка?

Грешката е моя! Ще коригирам началния си пост веднага!  bouquet Хубаво е да има почивка! 10 дни пие 5 почиваш!
Цитирай

Поморие

Very Happy и аз тук
Цитирай

София

Кики, стана ми интересно за тази билка. И да те питам, ти колко килограма имаше за сваляне, когато започна да я пиеш? И спазваше ли почивката? Чиста ли я пиеш отварата или я 'подправяш' с нещо?
Цитирай

София

Bobeto Ох, като заговоря за килограми и лошо ми става! Преди раждането си бях едно салбо миньонче, а сега... Shocked

+18 съм след раждането! Сега свалих вече 4кг. ( като пуснах темата бяха 3кг! ), не са много но някак ми се позагубиха " любовните дръжки"! Smile
Не съм била стрикта, подправях я със Захарин, че съм и малко лигла и много ми горчи! Embarassed Почивката не я спазвах, но ТРЯБВА според мен, явно си има причини! Доколкото знам дори и с билките не трябва да се прекалява!  Peace Hug Сега не пия, ще почивам малко. Днес кръстихме детето ми и " мама" ( аз ) си хапнах разни калориѝни бомби...дано не се отрази!  Smile През този месец съм хапвала всичко,( и сладко ) единствено намалих хляба до 1филия препечена на хранене и се старая да не ям след 20ч. както и пия сутрин на гладно топла вода!
Това е, дано съм била полезна! Hug
Цитирай

София

Благодаря ти, Кики и да ти е живо и здраво малкото християнче! Hug Браво за резултата, а и с пожелания за още повече минуси! Аз в петък си взех и от вчера го пия, пък ще видим как ще ми се отрази  Mr. Green  Ама няма да си крива душата - мноооого е горчиво  Sick
 Успех!  Peace

Цитирай

Русе

ще взема и аз да пробвам. Имам излишни 3-4 кила.
Цитирай

Пловдив

Момичета, имате ли нещо против да слея темата с "Отслабване с букет от 17 билки"? Да си стане тема за отслабването с билки, защото като не пишат много хора и ще отиде назад.
Цитирай

София

Аз нямам нищо против!  Hug

Бобето:  Hug

На останалите успех!  Peace
Цитирай

Rouss?, Ruse, Bulgaria

Здравейте, момичета!
Имам горчив опит в пиенето на гръмотрън.
Преди около 2 месеца започнах да го пия за намаляване на апетита, защото положението беше извън контрол  Embarassed
Имах разширен стомах, целулит, паласки, бричове, гуша... с две думи- грозна картинка. Бяха ми споменали, че е възможно да имам хормонален дисбаланс и оттам да са ми килограмните проблеми. Но на една позната майка й е билкарка и тя ме "просветли" за тази билка.
Още с първата доза от 150 мл, апетита ми секна. С всеки изминал ден видимо отслабвах. За има-няма седмица свалих 6 кг.  Започнах да влизам в дрехи, в които не съм се побирала от близо година  Smile
Пиех по схемата "10 дена пиеш- 10 почиваш- 10 пиеш".
За около месец успях да си задържа постигнатите килограми.
И после.........
ЗВЕРСКИ АПЕТИТ /след 2 огромни дюнера, изядени един след друг, продължавах да съм гладна!/.
И така ден след ден тъпчене като за последно, върнах си смъкнатите 6 кг и получих бонус още 4  Sad
Разширения стомах се върна, с него и паласките, гушата и т.н.
Посъветвах се с моя позната, също занимаваща се с билки, чиято реакция, като разбра, че пия гръмотрън, беше "ТИ ЛУДА ЛИ СИ".
И ми обясни, че гръмотръна "изхвърля" всичко вредно от организма и го "подготвя" за забременяване. С по-прости думи- активира се целия организъм.

Така че не се подлъгвайте от първоначално свалените килограми. После ще си ги получите по 2.
Дано съм помогнала на някого!

Поздрави
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 564 отговора