Как се приготвя кисел?

  • 641
  • 3
  •   1
Отговори
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Здравейте, исках да питам знае ли някой как се прави кисел. Че се използва натурално нишесте, а после? Както е описано на опаковката ли (но с адапт.мляко)? Или се прави с вода, а млякото се прибавя по късно? Защото си спомням, че когато ми правеха нишесте, то ставаше едно такова като желе, а дали може да стане като кашичка, че малкия иначе няма да го яде. Предварително ви благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 3 893
Четох рецепта за приготвяне на кисел, но не съм правила. Рецептата беше следната:

Изстискваш плодовете. Сока го вариш със нишестето. Като се свари нишестето, прибавяш остатъка от плода.

Ад. мляко се слага накрая. Кисела трябва да е поизстинал до 40-50 градуса или колкото пише на кутията на млякото. Можеш да си го сгъстиш, колкото си искаш.

САмо не разбрах, защо правите кисели? Не може ли плодово пюре или направо суров плод?

# 2
# 3
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Много благодаря! А кисела смятам да го давам от време на време вместо каша, защото малкият се мръщи вече, ако му е едно и също всеки ден. Иначе отделно и аз си давам плод или плодово пюре (между храненията). Още веднъж благодаря  Grinning .

Общи условия

Активация на акаунт