Киста на яйчника

  • 248 361
  • 767
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 1 423
Изчакай другия месец, но ако имаш киста НЕ СЕ НАГРЯВАЙ. Нагревките помагат много за възпалението, но ако там има киста, без значение каква не и прави нагревки, докато не се махне и не разберете каква е. Този Бойчев уж го хвалят като добър наистина. Ами предлагам ти следващия преглед да измерите кистата, да помолиш лекарката да ти изпише противозачтчъни и след 3 седмици пак да мерите дали кистата е там. Ако се нагряваш, докато имаш неизвестна киста може да стане голяма гадост- да се спука, което не е хубаво. Пий антибиотика и не се шашкай на болката, тя ще мине, но минава ужасно дълго време и много антибиотици.

# 106
  • Мнения: 129
            Много ти благодаря, Шмати, за съветите!  Grinning Ще изчакам един месец и ще отида пак на гинеколог.               
           Успех на всички  Joy

# 107
  • София
  • Мнения: 2 521
Момичета, аз пия Джаз за тази киста и чета, че менструацията била символична, да, ама при мен не е така, даже си е яко силен теч, освен постоянното зацапване което имах почти през цялото време.
Сега почвам втора опаковка, дали пък да очаквам просветляване на хоризонта, много е изнервящо?
Някой да сподели?

# 108
  • Мнения: 129
alpha_beta, аз пиех джаз преди време, но не заради киста, а за предпазна мярка. Чувствах се много добре, понеже преди това пиех други против., откоито много ме боляха гърдите, но с джаза беше страхотно, напрово не разбирах че съм неразположена Grinning. В смисъл течението си беше същото, но нито имах болки в корема, нито напрегнатост в гърдите. Може само отначало да се чувстваш странно, при започване на против. винаги първите два месеца може да има зацапване, но после минава, и цикъла е като по часовник Joy

# 109
  • Мнения: 0
Здравейте! Първо се извинявам ако повтарям някой от въпросите, но виждам че има много по темата, исках да споделя моя случай и да помоля за съвет:)
Казвам се Ева, на 25 от Русе. Оперираха ме на 01.04 тази година , като ми премахнаха дермоидна киста на десния яйчник. Кистата беше 13см. и беше изконсумирала яйчника, който също беше премахнат. Беше ми направен разрез, който заздравя сравнително бързо и сега пия Марвелон, за да предпазя левия яйчник от кисти. На 17 Май ми предстой пътуване в Чужбина ( с цел работа, най-вероятно като сервитьорка) , та сега да си задам въпросите, които силно ме вълнуват Wink
Първо, корема ми е ужасно подут, вкъщи сякаш успявам да го глътна и поприкрия, но като съм навън, от страх ли и аз незнам от какво се издува все едно съм бременна в седми месец. Четох че чаят от мента е полезен, но сякаш не виждам ефект.... Друго нещо, което искам е да карам колело, мога ли да го правя или все още е рисковано???Sad Другото, което ме притеснява е работата, дали ще се възстановя до 17 май...сега се чувствам добре, но знам ли, все пак това си е физическо натоварване.
Благодаря много, скоро имах контролен преглед, но за съжаление, този който ме прегледа беше толкова груб, че си забравих питанките :Д
Благодаря ви предварително:)))

# 110
  • София
  • Мнения: 1 423
Здравей,
за коремът , щом си с разрез навярно малко са се отпуснали мускулите от разреза и затова стои издут. С времето ще се прибере, ако го чувстваш подут от червата, то тогава внимавай какво хапваш.
Не карай колело, поне 3 месеца, не вдигай тежко. Може да заминеш да работиш без да се тревожиш, движи се много пеша, работата ти е подходяща за това. Изпълни си каквото са ти казали лекарите , не бързай със спорта и големи натоварвания, за да не си навредиш.

# 111
  • Мнения: 0
Благодаря ти Шмати, всъщност опериращия ми лекар ми каза че мога да спортувам 2 седмици след операцията, завеждащия отделението пък ми каза доста повече, всеки си знае неговото общо взето  Rolling Eyes а относно корема, хапвам си доста добре откакто са ме изписали, даже повече от необходимото, сега ще се поогранича малко да видим дали ще има ефект  Wink

# 112
  • Мнения: 0
здравейте аз съм на 14..спрях рязко храненето и не ям почти нищо//сега след като постигнах желаните резултати искам да спра да слабея ..обаче не става...цикълът ми липсва вече 3 месец..възможно е да имам киста..моля ви спешно ми трябва да ми кажете какво трябва да ямм за да се пукне .. моля ви Simple Smile

# 113
  • Пловдив
  • Мнения: 390
здравейте аз съм на 14..спрях рязко храненето и не ям почти нищо//сега след като постигнах желаните резултати искам да спра да слабея ..обаче не става...цикълът ми липсва вече 3 месец..възможно е да имам киста..моля ви спешно ми трябва да ми кажете какво трябва да ямм за да се пукне .. моля ви Simple Smile
На първо място, веднага спираш всякакви диети и започваш пълноценно хранене, дори с риск да качиш някой килограм. Много витамини, защото явно организмът ти е доста изтощен.
Спирането на цикъла не е в резултат на кисти, а на неправилно хранене и като нищо можеш да си докараш големи бели, ако продължиш. Спирането му е червена лампичка, че това, което правиш, трябва да спреш да го правиш и да започнеш да се храниш правилно.
Имам такъв опит - лично съм наблюдавала такъв случай, така че ако витамините и правилното хранене не помогнат, със сигурност ще трябват и медикаменти. Не знам доколко си изтощена физически, така че консултирай се на първо време поне с джипито, а впоследствие ако няма ефект и с гинеколог. Със сигурност обаче диетата трябва да я спреш. Желая ти успех и не мисли, че всички хубави жени са манекени на освиенциум.

# 114
  • Мнения: 0
Здравейте отново Wink някой може ли да сподели, колко време след премахването на кистата мога да водя полов живот  Rolling Eyes Чух разнородни мнения от приятелки, но бих се радвала ако някой има ясна идея. Най-често ми казваха  3 месеца, а ме беше срам да питам лекарите ( знам че е тъпо, но не събрах смелост ). Също така сега пия противозачатъчни Марвелон, за да си предпазя другия яйчник. Трябва да го пия минимум 6 месеца, това означава ли че докато го пия мога да си водя полов живот без да се опасявам че ще забременея? За някой може да прозвучи смешно точно този въпрос, но за първи път пия такива хапчета и незнам какво мога и немога да си позволя .... благодаря ви  Hug

# 115
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 780
Аз като имах киста никой не ми е казвал,че е забранено.

# 116
  • Мнения: 0
а водила ли си си полов живот? пила ли си противозачатъчни?, в интерес на истината тези които пия убиват всякакво желание...но все пак трябва да знам

# 117
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 780
Да,но хапчета(противозачатъчни) не съм пила.

# 118
  • Мнения: 669
Преди 3м ми откриха дермоидна киста с размер 6см.Направих туморни маркери резултата беше отрицателен.Според доктора не се налага спешна операция и мога да изчакам няколко  мензиса.Отидох на друг генеколог,според него,яйчника  ми е кистозен,но не се ангажира с определяне вида на кистата.Операция можела да се направи,но трябва сама да реша.Не ме гледа на ехограф,което много ме изненада.
През юни ще ходя пак на преглед,но се чудя при кого.Може ли с ехограф да се постави точна диагноза за вида киста или просто гадаят?
Не ми изписаха никакви лекарства.

# 119
  • Мнения: 31
Здравейте момичета на мен също ми откриха киста на десен яйчник голяма колкото яйце ,миома и множество по малки образования в матката , на 30 .05.2011 г влизам за операция след като се прибера в къщи ще пиша как е минала.НО сега искам да ви кажа че от 1 г се мотая по доктори ,пила сам билки, лекарства и кой какво ми каже и изпише но ефект никакъв само където отгледах кистата  голяма като голямо яйце както ми каза лекара  ,отидох за да проследя миомата и образованията а то цъфна и тази киста така че от билки лично аз не съм доволна ,но всеки организъм е различен може някой от вас  да има ефект.Моето мнение ходене често при лекар и вземане на бързи решения а не експерименти с здравето ни, защото има  опасни последици .
Притеснена съм не мога да спя но като ви чета си давам кураж  .
На всички ви  пожелавам здраве и проблемите да ви отминават бързо .  Stop

Общи условия

Активация на акаунт