Киста на яйчника

  • 248 367
  • 767
  •   1
Отговори
# 420
  • UK
  • Мнения: 4 306
Муци, и аз съм същия случай като теб, без ляв яйчник и тръба след кистектомия след раждането на първото ми дете. След това имам две бременности, една неуспешна и една успешна с дъщеря ми и двете съвсем скоро след операцията. Цикълът ми е редовен, всичко ми е ок, съвсем скоро ще се възстановиш и забравиш за операцията въобще и няма да имаш никакви проблеми със забременяването.  Hug 
Вероятно кистата е била причината, за да не може да забременееш, когато аз направих киста въобще нямах МЦ с месеци.

# 421
  • Бургас
  • Мнения: 436
Здравейте,изписаха ми Примулот Нор за пукане киста.Скоро започвам да го пия 10 дена.До каква степен ще бъде ефективно приемането му.Какви са признаците,че кистата се е спукала?Казаха ми операция,ако не се спука,но не са ми уточнявали каква,аз и не искам да чувам за операция.Не разбирам защо при киста са махнали цял яйчник?Притеснението ми е,че нямам деца и се притеснявам да не стане нещо.

# 422
  • UK
  • Мнения: 4 306
Здравей cara mia, аз пих Примолут нор три месеца подред, но така и не се получи при мен, писала съм в поста преди теб. Вероятно нямаш МЦ заради кистата, заради това ли го изписаха? Той не пука кистата, пука се често определен вид киста при идване на МЦ, на теб не ти идва и са ти го изписали, за да предизвикат идването. Някои кисти нарастват с времето, с различни темпове, и в моя случай при изрязването на кистата се установи, че няма никаква останала здрава яйчникова тъкан и нямаше какво да оставят. Един здрав яйчник нормално е 3 см, кистата ми беше към 8, пълно мазало. Пиши какво се случва и питай каквото те интересува. Има много варианти за теб, ако някой ти каже операция, върви потърси второ и трето мнение преди да постъпиш, това важи за всичко, не само за кистата. И знай, че нищо не е болка за умиране, колкото и страшно да звучи, добре се живее и с един яйчник и пак се раждат деца Simple Smile Има далеч по-страшни болести и диагнози, които могат да доведат до безплодие.
Не се плаши, слушай си доктора и дано всичко да бъде наред.  Hug

Взе ли кръв за туморни маркери? Абсолютно стандартна процедура, да се отхвърли най-лошото.
Признаци за пукането външни няма, някои казват, че са усетили леко "пук" някъде в тазовата област, не ми звучи много реално, аз ходех да ме гледат на ехограф. Може кистата и да намалее като размери постепенно, да се свие. 

Последна редакция: вт, 09 дек 2014, 16:49 от dejie

# 423
  • Бургас
  • Мнения: 436
dejie,благодаря за отговора!Причината,за да не ми дойде беше кистата.При първия АГ,където я видяхме нищо не ми обясни,изписа ми хапчета да ги пия като ми дойде,но нищо повече.Зададох няколко въпроса,на които не получих конкретен отговор.Пълно разочарование!Което ме накара да и нямам вяра и докато ми дойде часа при следващия АГ ми дойде.След което отидох на преглед при него.Кистата си беше пак там.И ми каза да почна да пия Примулот Нор от 14-я ден 10 дена.След като не е за пукане,как пиенето на тези хапчета ще помогне според теб?Освен тези хапчета нещо друго пила ли си?

# 424
  • UK
  • Мнения: 4 306
Виж какво пише тук:
http://www.jenskozdrave.com/?page_id=20

    Лечение на яйчниковите кисти

Скрит текст:
Цитат
Лечението на яйчниковите кисти с размер до 5 см. трябва да започне с хормонални препарати през устата.Започва се обикновено с високи дози на гестагени – Оргаметрил,  Дуфастон. Тези препарати наподобяват отделяния от женския организъм хормон – прогестерон.Идеята на тази схема е следната: Около 14 дена след първия ден на менструацията при всяка здрава жена в яйчника се образува фоликул (малко мехурче изпълнено с течност) , който съдържа яйцеклетка готова за оплождане.Това мехурче с яйцеклетката се нарича жълто тяло.Максималните размери на жълтото тяло са 22мм.След 14 ден жълтото тяло се разпуква отделя се яйцеклетката и ако не настъпи оплождане това мехурче претърпява обратно развитие (свива се ) до размери ,които понякога не са видими с ултразвук..Именно в тази част след 14 ден в организма се отделя по – голямо количество от хормона прогестерон.С даването на високи дози от препаратите Оргаметрил или Дуфастон ние се стремим да наподобим втората част от цикъла след 14 ден.Продължителността на лечение с тези препарати се определя от лекуващия гинеколог.Той определя и честотата на контролните прегледи.Трябва да отбележим , че по време на лечението се препоръчва покой , по – малка двигателна активност или режим на легло.По време на лечението трябва да се избягват бурни полови актове.

Не пишеш колко е голяма кистата.

# 425
  • Бургас
  • Мнения: 436
Благодаря,вече прочетох тези статии.Разбрах,че има и инжекции,но не съм прочела от форума дали  на някой са му били.Кистата е 4 см и се надявам хапчетата да помогнат.

# 426
  • Мнения: 25 645
Беше станала 6 см кистата.Но пиша,за да ви кажа,че примулот нор подейства при мен  вече я няма.
Това е чудесна новина. Hug
Когато моята киста изчезна, бях най щастливия човек на света.

# 427
  • Бургас
  • Мнения: 436
Да,така е Simple Smile Ще посрещна новата година по-спокойна.Но задължително ще се пият таблетки прим ойл,както и чай от турта, невен и бял равнец.

# 428
  • Мнения: 25 645
Аз пия само противозачатъчни. Rolling Eyes

# 429
  • Мнения: 211
Случайно попаднах на вас, и се сетих за мъките ми точно преди една година. На мен една киста ми развали празниците....големи ходения по мъките бяха. Разбрала съм, че втори бизнес като лекарския няма! Аптекарския бизнес Е и ще бъде винаги №1 ! Та на мен ми откриха киста 4см, която след седмица стана 5см, а след още една седмица стана 6см. Веднага ме хоспитализираха, даже не искаха да пробват друго. Задължително решиха операция (няма нужда да казвам защо). Господ ме спаси, защото бяха празници и нямаше кой да ме оперира, та един лекар реши уж да "задържи размерите" като ми изписа противозачатъчни. Еми след 10 дена кистата беше намаляла двойно, а след още 10 дена вече я нямаше. Та добре сте се ориентирали с билки.....стига сме ги хранили тези дяволи.

# 430
  • Мнения: 25 645
О, да и аз бях така преди 7-8 месеца по Великден. Laughing Мен ме спаси, че не бях осигурена, докато си платя задълженията,да си оправя лекарите... и ми дойде, след това кистата я нямаше.Изтърваха едни 350 лева минимум от мен. Grinning

# 431
  • UK
  • Мнения: 4 306
Браво на вас! Simple Smile
Аз три месеца се пънах като магаре на мост и отказвах да вляза да се оперирам и накрая пак не ми се размина. Дано сте здрави, да не ви повтаря, аз треперя сега за едничкия ми яйчник, да не се случи нещо подобно пак. Нищо не пия още, защото кърмя, но и лекарите ме съветват различни неща, някои казват противозачатъчни, други казват по-добре не.  Rolling Eyes

# 432
  • Мнения: 25 645
Не сме застраховани, то никой не е.Тези гадини имат навика да се появяват отново,зависи и каква киста си оперирала...моята беше фоликулярна а те се пукат сами.
Пия противозачатъчни и като ги спра не знам какво ме чака. Rolling Eyes

За билките много хора казват, че помагат.

# 433
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Ще се опитам да ви изчета за един ден. Засега се боря с неспиращ цикъл, вече втори месец, без причина според лекар, ехография и изследвания. Всичко е изглежда нормално. Видяха единствено киста на единия яйчник, 2 см. На 40 год за първи път в живота си пия противозачатъчни, уж за регулиране, но така и не спря напълно. Мисля да помоля познат да ми донесе оргаметрил от БГ, защото за амер. лекари ние сме само доходоносни клиенти, а не пациенти. Думите на лекарката бяха - като стане над 5 см и е тумор, ще го извадим  ooooh!

# 434
  • Мнения: 25 645
Думите на лекарката бяха - като стане над 5 см и е тумор, ще го извадим  ooooh!
Ужас  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт