Киста на яйчника

  • 249 214
  • 767
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 423
Щом си гледана на ехограф няма киста, тя се вижда. Кистата може да боли,а може режеща да е болката.

# 46
  • Мнения: 4 433
Бладаря ти Шмати ( готнин Ник)  Mr. Green

Знам, че всичко се вижда там, но аз по край тоя цистит вече превъртях...и ме пита колко деца имам...сигурно има връзка.

# 47
  • Мнения: 4 390
Каква болка се усеща, когато има киста... Confused
Никаква, при мен.
Болките дойдоха, когато вече се беше спукала - сбъркаха ги с апендицитна криза /точката на Макбърни /между предната част на дясната бедрена кост и пъпа/, след което ми се вчезна десният крак и целият корем стана болезнен.

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 394
Момичета, вчера бях на преглед. Кистата я няма!
Да си кажа честно, толкова бях притеснена след това, което ми каза миналия месец докторът, когато я откри, т.е., че ме прати веднага на операция и сега изтръпвах, докато разбера какво е положението, но слава Богу, няма я!
И понеже доста хора се включихте по темата ми, бързам да напиша кое смятам, че ми помогна. И друг път съм правила кисти, и друг път съм пробвала същия илач, но не бях убедена, че помощта е дошла от него. Само че е факт, че и сега подейства. Говоря за Шведската горчивка. Никъде в упътването й не пише, че помага при кисти, но при мен действа. Пробвайте и вие, ако не помогне, поне не може да ви навреди!
Благодаря на всички, които писаха по темата!

# 49
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 789
mama ziana  честито!Много се радвам че и при теб всичко е минало гладко.

# 50
  • Мнения: 2
Lexinka, нямаше лечение. Докторът само се опита да ми спре кървенето /неуспешно/ и изчакваше да мине следващия цикъл, за да види дали не е изчезнала сама. Каза, че ако още е там ще я махат с лапароскопия.
Колкото до билколечението - аз самата не прибягнах до него в този случай, не бих посъветвала и теб.

Успех!

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 394
Lexinka, нямаше лечение. Докторът само се опита да ми спре кървенето /неуспешно/ и изчакваше да мине следващия цикъл, за да види дали не е изчезнала сама. Каза, че ако още е там ще я махат с лапароскопия.
Колкото до билколечението - аз самата не прибягнах до него в този случай, не бих посъветвала и теб.

Успех!
Аз смятам, че ако така или иначе се изчаква, нищо не пречи единият опит. В случай, че не помогне, тогава да се прибегне до крайния вариант.

# 52
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 789
според мен 2-3 месеца можеш да изчакаш но непременно след края на цикъла до 1-2дни трябва да отидеш на ултразвук.Аз така ми я видяха на ехо преди цикъла47мм.Ходих на ултра след 7-8дни след като ми мина цикъла стоеше си в същия р-р но докторката каза че следващия път иска да ме види до 1-2 дни.Незнам явно има голямо значение макар че 7-8 дни не е кой знае какъв дълъг период от време.Също ми каза че не е гаранция че веднага ще се спука може и следващия месец след лечението с л-вото.ШВЕДСКАТА ГОРЧИВКА МИ ИЗГЛЕЖДА ПО-ДОБРЕ ОТ КОЛКОТО ДА ХОДИШ ПРИ ПЛЕВЕНСКИЯ ЛЕКАР.Незнам аз така мисля.

# 53
  • Мнения: 29
Не знам. Просто не исках да приемам хапчетата, затова избрах билколечението.
В крайна сметка се "захванах" с него, но задължително ще отидя на преглед и то скоро, поне да знам, че кистата не расте.
Дано всичко е наред и съм взела правилното решение.   Praynig

# 54
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
аз останах без яйчник заради киста която го беше изяла-според думите на лекарите....завъртяна около оста си пред спукване с нечовешки болки-като куче лазех буквално ако щете бярвайте...толкова е била твърда, че даже са смятали, че е нещо друго, а не киста...оперираха ме в онкология ...слава Богу-доброкачествена от най-простите ,но много опасна....

И аз имах киста. Оперираха ме през1998. И мойта беше обвила яйчника. За 3 месеца отлагане / по моя вина/ беше нараснала до 3 кг. , даже и да не ви се вярва. Разминала съм се на косъм от спукването. И аз се надявах , да изчезне с хормони. След първия преглед си отидох на очни и си мислех , че като пия хормони ще се изпари.

# 55
  • София
  • Мнения: 1 423
Tonka75-
Моля Close Какво е било това чудо?

# 56
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 532
дааа доста често срещани са тези неща при жени които ги е страх от лечение и отлагат...
аз работех до скоро в една клиника-доктор Хубчев оперира жена от 7килограмов тумур  Shocked -писаха го по вестниците....
моята киста е била колкото портокал-и не ме е боляла преди да реши да се пука

# 57
  • Мнения: 2 222
Моята се беше проявила с много остри болки. Направих грешката да ида в кварталната поликлиника, където ме обвиниха, че симулирам и че всъщност нищо не ме боли  Shocked Търпях 1 месец да ме боли всеки ден силно и накрая отидох на преглед при д-р Богословова в Шейново. Тя не можеше да повярва, че не са видели кистата в поликлиниката, моята беше доста голяма. След 2 месеца ме оперираха в Майчин дом. А за тези в поликлиниката думи нямам. Особено хирурга, думите му бяха: "Такива млади девойки, дето нещо уж ги боли, ги имаме по 10 на ден. Всичко е на нервна почва, болката ви е въображаема" Rolling Eyes

Между другото и аз се опитах да отлагам. Богословова искаше да ме оперират още на следващия ден. Аз обаче отидох на преглед в Майчин дом и оттам се почна пиенето на противозачатъчни, които не помогнаха. Накрая пак стигнахме до операцията.

Последна редакция: сб, 23 окт 2010, 13:15 от Dana_2010

# 58
  • Мнения: 29
Здравейте.

Аз съм момичето, което реши да се "пребори" с кистата чрез билки !

Днес ми дойде МЦ, което много ме зарадва, това е добър знак, нали?!  Praynig
Като свърши, мисля да отидя веднага на ултразвук да видим дали кистата се е намалила , още е рано да се е махнала, така че не се надявам на това...

# 59
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 789
Ти защо питаш -нали е добър знак?То МЦ каво общо има с кистата?За ултразвука е желателно да отидеш до 2 дни след като ти е свършило.

Общи условия

Активация на акаунт