Киста на яйчника

  • 248 363
  • 767
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 29
За ултразвука е желателно да отидеш до 2 дни след като ти е свършило.

Ще го направя !  Hug
Благодаря за мнението . Simple Smile

# 61
  • Мнения: 29
Ти защо питаш -нали е добър знак?То МЦ каво общо има с кистата?

Знам че въпроса ми беше излишен, обаче гинеколожката ми каза, че ми предписва хормоналните хапчета, за да предизвикаме МЦ в началото,
а аз не пих хапчетата , а само билки и все пак ... те ли предизвикаха МЦ или....
просто помислих, че билките може би се повлияли положително.

# 62
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 780
Стискам палци и ще чакам да пишеш.Аз в началото като ме гледаха на ултра беше някъде към 7-8 ден нещо такова но явно е късно.

# 63
  • Мнения: 63
Преди броени дни ми откриха киста на яйчника с размери 45/45 мм. Мнението на гинеколога ми е да се оперирам, защото хормоналните таблетки помагали обикновено при по-малки кисти и излишно съм щяла да тровя организма си. Аз обаче искам да поизчакам, тъй като имам 3 коремни операции и предпочитам да опитам други методи, било то хапчета, билки и т.н. и евентуално тогава да мисля за оперативно лечение в случай, че те не помогнат. Някой може ли да ме посъветва?
Благодаря предварително!

Имаше ли някакви оплаквания преди да ти открият кистата? Например прокървяване между 2 менструации или болки в яйчниците?

# 64
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 780
Хич не го слушай тоя доктор.Варианта е УТРОГЕСТАН слагат се влагалищно по 2 сутрин и вечер но пак се консултирай със друг д-р.Прегледай по-напред да не се повтарям но моята беше 47мм. правих лечението само вечер.Нямах никакви оплаквания относно МЦ а и никога не съм имала.Ако нещо повече те интересува ако искаш пиши на лични.Какво тровене като има вариант да не се пият?

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 390
Момичета, аз пуснах темата, затова продължавам да я следя, виждам, че доста хора се включват.
Кистата ми изчезна, пак повтарям - с Шведска горчивка. И не мисля, че е случайно, защото това се случва вече няколко пъти. Може би самите кисти са били едни и същи, например фоликулярни, но писах и преди - имаше случай, в който една такава си я носих повече от година, а междувременно се бях сдобила и с още 2. Пиех какви ли не противозачатъчни - без особен ефект. Най-накрая ми казаха за Шведската - пих я в комбинация с противозачатъчни и кистите изчезнаха. По-късно пак ми се появи киста - пих Шведска - изчезна. Мина много време. Междувременно родих 2 деца и сега, години по-късно, получих нова киста, заради която пуснах темата. С недоверие, защото докторът направо ме обезкуражи, взех пак горчивката. Месец по-късно кистата я няма. Естествено, лекарите не вярват на билки, затова изобщо не съм му казвала, но той беше категоричен, че решението е само едно и то е операция.
Да, разбирам, че Утрогестанът явно е положителен медикамент и сигурно влияе, но не мога да коментирам ефекта му, тъй като нямам лични наблюдения. А за горчивката пиша, защото смятам, че има категорична полза и мога да бъда полезна на жени с моя проблем. Аз междувпрочем много пъти съм образувала кисти, явно съм предразположена, защото преди ражданията имам операция от ПКЯ, после нови кисти и т.н.
Дано да съм полезна и на вас.
Благодаря на всички, които се включиха, когато човек е объркан, съветите във форума ако не помагат, поне окуражават!

# 66
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 780
Добре тогава би ли написала как я приемаше тази горчивка?Аз имам малко миомно възелче представи си че го излъжа с тази горчивка.Аз май съм чувала че за мнаго неща помага но конкретно не съм се интересувала.Защото февр. месец имах и сама се е пукнала явно съм предразположена да правя кисти.Между другото лекарката ме посъветва ако искам всеки ден да пия по 1табл. профилактично за да не се образували ама аз не съм навита.

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 390
Шведската горчивка се приема 3 пъти дневно по 1 чаена лъжица, разтворена във вода, сок или каквото и да е там, защото ако я вземаш чиста е ужасна. Пие се малко преди или малко след хранене, поне 15-20 мин. При мен подейства и то неведнъж. При мои приятелки и колежки също.
Най-интересното е, че на упътването никъде не пише, че влияе на кисти, миоми и т.н., а всъщност явно влияе и то положително. Иначе се взема най-често за общо укрепване на организма, стомашни проблеми и благотворно действие върху лигавиците.
Нищо не пречи да опиташ. Дано помогне. Ще се радвам, ако съм успяла да съм полезна!

# 68
  • Мнения: 0
Здравейте, пиша с молба да ми помогнете информативно, ако някой се е сблъсквал с подобни симптоми.. просто искам отговор, който ще получа утре още сигурно като ида на лекар, но не мога да спра да мисля.. Преди няколко дни усетих тежест в корема ниско долу придружена с болки в кръста! Усещам и притискане към ануса и съответно тежест и там. Леко кръвотечение се появи, което не установих веднага от къде е, но в последствие се засили. Преди 2 седмици ми свърши цикалът, незнам дали е възможно да е киста ..

# 69
  • Мнения: 1 073
  Здравейте и от мен. Моята "киста" е по-малка- 18 на 14 мм. Докторката ми каза, че докато не стане 30мм не може да се говори за киста ( а и няма да и позволяваме да става  Grinning ), а по- скоро за увеличен фоликул. Общо взето със спокойствието, което тя излъчваше успя да успокои и мен... каза да отида след 2 цикъла ( непосредствено като ми свърши) да я проследи расте ли, няма ли я и тогава пак ще я коментираме. Сега ми свърши, чакам следващия.
  Това, което ме притеснява, е че пия противозачатъчни от години и такъв увеличен фоликул не е нормално да имам. Вие какво можете да споделите по този въпрос?
  А болката си я имам още преди да отида на контролния преглед. Тъпа болка в левия яйчник. Сега след като ми свърши и преди цикъла болката беше по- силна на резки спазми и бавно отпускане, но от 2 дни не съм усещала болка. Може ли това да е признак, че вече " кистата" я няма?
 И за билките- аз съм ЗА тях. Предпочитам да пробвам първо с тях. Не ми стига, че се блъскам с противозачатъчни, а за още изкуствени хормони не ми се мисли. От днес пия невен, бял равнец и турта. В края на месеца съм на преглед и ще се разбере дали съм се отървала.
  На всички ви пожелавам Успех  Peace

# 70
  • Мнения: 408
Момичета, има кисти и кисти. Това, че на някои им е минало само от билки-ами може би е била от типа функционална/май така се казваше/. При мен ситуацията беше като при Исабела. Аз пробвах какво ли не - единия лекар каже едни лекарства, другия-"Защо си ги пила" и назначи нещо друго, пробвах гладолечение и така година. Накрая се оперирах в София - кистата се оказа с "нисък малигнен потенциал", т.е. някаква форма на злокачественост. Не ми се мисли какво можеше да се случи. Така, че моето мнение да не се отлагат дълго във времето нещата и да се надяваме да минат от само себе си.

# 71
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 516
подкрепям те-до скоро работех в една частна болница, където идваше да оперира водещ лекар от Русе-той казваше, че рака на яйчниците е един от най-агресивните и потайните ...

# 72
  • Мнения: 1 073
  Ами всяка седмица не се ходи на гинеколог. В моя случай ми определи 2 месеца и малко за следващия преглед, за да проследим расте ли или пък вече я няма. Но както споделих при мен е увеличен фоликул, не е с големина която се определя, че е киста. Невена, туртата и белия равнец си ги пия и искам да споделя, че днес ми е 8-ми ден, в който я пия и болка няма. Боля ме след цикъла 2-3 дни, ама на доста сериозни спазми и от тогава не съм усещала болката. Дано вече се е разкарала.
  За по- сериозни случаи не вярвам, че ще има жени, които просто ще си разхождат кистите, без да ги наблюдават при специалист. Това би било голямо невежество

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 503
Ти защо питаш -нали е добър знак?То МЦ каво общо има с кистата?За ултразвука е желателно да отидеш до 2 дни след като ти е свършило.


Lexinka, и аз като теб реших да пробвам всички варианти, преди да се подложа на операция, защото и до сега това ми звучи страшно. Ходих при един билкар, който ми даде билки и каза да ги пия 40 дни, след което да отида на преглед - ако кисата е намаляла, продължаваме, но ако си стои или расте - веднага под ножа. Е, моята киста е доста голяма (10 см), което беше ясно, че няма да изчезне веднага с билки, но аз все се надявах да се намали. Но уви, в петък бях на преглед и кистата е пораснала леко. Вече операцията е неизбежна. Мисля да се оперирам при д-р Георги Крумов в Медлайн клиник. Имате ли някакво мнение за доктора и клиниката?

# 74
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 780
Нещо не си ме разбрала.Аз не съм пробвала разни варианти.Когато ми я откриха на обикновен ехограф и ме сюрпризираха,че била от непукащите много се изненадах.Отидох на ултра и докторката каза,че е от пукащите се поне така и изглеждала.Само обвивката била малко по-особенна,но ми изписа Утрогестан влагалищно по схема.Аз не направих съмсем точно лечението и във цикъла няма нещо необичайно.Всичко си вървеше ОК.В предпоследния ден от цикъла ми каза да отида и като ме гледа на ултра кистата я нямаше.И моята беше големичка около 6-7см.Думите и бяха-аз знам какво прави това л-во.Сега февр. пак трябва да ходя и да видим дали ще има изненади.Даже ми каза,че това л-во мога да го пия профилактичн4-5 дни във месеца за да не се образували кисти ама аз не съм съгласна.

Общи условия

Активация на акаунт