Не мога да се отърва от колита

  • 376 074
  • 1 018
  •   1
Отговори
# 1 005
  • Мнения: 636
Някои пробвал ли е Цитросепт?Дали е показан за нашите проблеми newsm78

# 1 006
  • Мнения: 1 309
Здравейте! Преди години и мен ме диагностицираха след направена колоноскопия с колит и СРДЧ. Имах лечение, диета, пробиотици...знаете как е. Период на подобрение, с последващи нови оплаквания и така вече 6-7 години. От около 2-3 години обаче се появи едно оригане почти постоянно. Без значение какво съм яла, преди или след храна....аз непрекъснато се оригам. Вие имате ли я тази "екстра" към симптомите?

# 1 007
  • Мнения: 1 934
gerinceto, нямам такъв симптом  Peace

# 1 008
  • Мнения: 1 309
Ох започвам да се вкарвам в разни филми  newsm78

# 1 009
  • Мнения: 727
https://www.youtube.com/watch?v=_2YQJ5oMjZc
ЕСЛИ У ВАС БОЛЬШОЙ ЖИВОТИК!!!

Мисля , че тук има логика : Взема се първия ден 1 ч.л. рициново масло на втория - 2 , на третия -3 и до края на 9-ят ден х 3 ч.л.  И се изчистват червата без привикване .
Мисля да го направя от следващото новолуние

# 1 010
  • Мнения: 636
gerinceto,оригването по скоро е симптом на рефлукс Peace
А аз се чудя какво да си взема да пия,но не искам да е химия.За Гастроцинезин четох ,но искам съвет от патило.Някой да го е ползвал?

# 1 011
  • Мнения: 1 309
Аз нещата които пия когато имам нужда са Спазмомен /много ми помага/, Креон, Лакто 4, Мезим форте, чай от шипка, Смекта...май е това

# 1 012
  • Мнения: 11 690
Аз нещата които пия когато имам нужда са Спазмомен /много ми помага/, Креон, Лакто 4, Мезим форте, чай от шипка, Смекта...май е това
Щом има рефлукс, опитай с прием на Цинарикс по време на хранене и дъвчене на дъвка в продължение на 30 минути веднага след хранене. Няма да мине от едно дъвчене, но опитай за няколко дни и виж дали има ефект. При мен помага.

# 1 013
  • Мнения: 5 820
   Ще следя тази тема заради майка ми, която има колит.

# 1 014
  • Мнения: 1 309
Merelenda, аз незнам дали е рефлукс  newsm78  Определено има нещо, защото не е нормално това оригане. Става ми гадно на стомаха и като изкарам въздуха с оригане ми олеква, но то си ми идва отвътре да оригна.

# 1 015
  • Мнения: 11 690
Merelenda, аз незнам дали е рефлукс  newsm78  Определено има нещо, защото не е нормално това оригане. Става ми гадно на стомаха и като изкарам въздуха с оригане ми олеква, но то си ми идва отвътре да оригна.
А, точно. Понякога при рефлукс има връщане на съдържимо, но понякога има само издуване, болка, последвана от оригване и моментно облекчение.
Затова препоръчах леката артилерия, вместо омепразолови лекарства на протонна помпа или домашни илачи като сода с оцет, да пробваш цинарикс за подобряване на храносмилането и дъвчене на дъвка веднага след хранене, за около 30 минути. Така ще продължи процеса на храносмилане, ще излязат насъбралите се газове и ще се облекчи коремната болка. Разбира се, ако се касае за грешка в диетата. Ако не минат нещата, ще трябват вече лекарства.

Описаните други лекарства, които приемаш, не помагат за тези неща по принцип. Да, креона от части помага за храносмилането, но главно за това което описваш, по-добре цинарикс.
Другите лекарства са по-скоро за червата/колита.

# 1 016
  • Мнения: 1 309
Благодаря ти за изчерпателния отговор  bouquet  Ще пробвам с цинарикс.

# 1 017
  • Мнения: 35 872
Дами, моля някой да пусне нова тема.

# 1 018

Общи условия

Активация на акаунт