Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте на всички майки във форума. Проблема ми е следния, преди 3 седмици родих, всичко беше нормално, започнах да кърмя и в един момент на едната ми гърда към рамото се образува топка, която ме болеше и започна да расте.Сега е колкото орех и продължава да ме боли и расте. Моля Ви дайте съвет, зто все още не мога да открия такъв лекар в Бургас където живея! Благодаря на всички предварително!!!!
Цитирай

София

Докато кърмиш от тази гърда с бучицата, я масажирай. Можеш да редуваш топли и студени компреси. Пий също лецитин - той помага за отпушването на каналите, не е лекарство, а хранителна добавка. Вземи си от канадския или полския (българския е много слаб) - можеш да пиеш до 4 капсули дневно, като ти се разсее бучката е добре да пиеш по 1 на ден превантивно. Друго не се сещам.  newsm78

Успех!  bouquet
Цитирай

София

Предполагам,че бучката е предизвикана от запушване на каналче.Взимай мерки,че да не стане по-лошо.
За да се разнесе трябва да се изцежда гърдата и бебето да суче предимно от нея (но да не се занемарява другата).Също направи и горещи мокри компреси,и в допълнение масажи.
Лецитина доста помага също.
Цитирай

София, Младост 2

Горещи влажни компреси преди кърмене или директно под горещ душ, масажираш мястото,докато кърмиш и цедиш и давай на бебето да суче много често, през час-два (ако не иска,е хубаво да цедиш), като на всяко кърмене да суче първо от тази гърда,за да я изпразва хубаво.След кърмене може да слагаш студен компрес.Махни сутиена и всичко, което може да те стяга, носи само широки дрехи и увеличи количеството течности, които пиеш.
За лецитина вече са ти казали,а за още идеи можеш да погледнеш и тази статия:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1594
Имай предвид,че като се оправи запушването,мястото ще е болезнено като натъртено още няколко дни,но това не е проблем. Следи дали ще вдигнеш температура - дори да стане, продължаваш с тези мерки и чак ако за 24ч няма проблем, тогава се мисли за антибиотици.Но обикновено за 24ч подобрението е значително и не се налагат други мерки.
Цитирай
Здравейте отново, благодаря на всички, които бяха така добри да ми отговорят, но при мен нещата доста се влошиха! Няколко дни след като започнах да кърмя ми се разрани зърното и след няколко дни вдигнах температура, започнах да слагам горещи компреси и след изцеждане като че ли нещата се пооправиха, но не можех да кърмя, зто много ме болеше зърното. През останалото време изцеждах с помпа и така храних детето. И след няколко дни открих тази бучка,която беше много малка, но болезнена. Кърмех от другата гърда още една седмица, но и тя възпали и само изцеждах. Говорих с акушерка, която ми каза да спра да кърмя и да започна да дохранвам бебето, но тази бучка продължаваше да расте и ми дадоха антибиотик - Оспексин и хапчета които да спират кърмата. Сега само изцеждам кърмата, пия хапчетата, но не виждам никакъв ефект. И незнам какво да пробвам още!!!
Цитирай

Виж и тази статия: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29197.0

За съжаление, не знам какъв съвет да ти дам. Два пъти съм имала запушване на каналите - болезнено, с бучка и само много упорит и продължителен масаж, в съчетание с изцеждане,  ми помогна да разкарам бучката.

Бучката трябва да се премахне чрез масажиране и цедене, друг начин няма. Може би ти се препълват много гърдите. Трябва да пиеш лецитин, както са ти казали по-горе.

Не знам дали е необходимо да спираш кърмата, всъщност трябва да ти се лекува инфекцията, а същевременно ще продължаваш да цедиш и масажираш докато бучката се премахне. Когато се излекува инфекцията и спреш антибиотиците, ще можеш да продължиш да кърмиш. Явно проблемът идва от свръхстимулация на гърдите и на може би по-големите интервали, през които кърмиш/цедиш?  newsm78

Още в самото начало, когато усетиш твърдо и болезнено място, трябва да почваш да го третираш, всяка минута, всеки час са от значение!

Може би трябва да посетиш още един лекар /не акушерка/, който подрепя кърменето и е запознат с проблемите при него. Някои мами може би имат координати на такива лекари?

П.П. Намерих тема за лекари, подкрепящи кърменето - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=30924.msg642765;topicseen#msg642765
« Последна редакция: сб, 05 ное 2005, 17:16 от Free Soul »
Цитирай
Аз също имах запушване на каналите и само комреси с кърпа с топла вода под чешмата и масаж помогнаха. Мъчила съм се 4 часа, от 4 през нощта до 8 сутринта и успях, отпушиха се и се разсея бучката. Протъркала съм си кожата на гърдата, цялата е ожулена ама успях. Успех
Цитирай

София

Как забравих да ти кажа: първите две седмици след като родих се цедях така: слагаш тенджера с вода на котлона и като заври цедиш над нея. Така каналите се отпушват много по-лесно, само внимавай да не ти прилошее от парата.
Цитирай

Бу-у-урга-а-ас

Имах абсолютно същия проблем - разранени  зърна и бучка, висока температура и накрая антибиотик и отбиване. И до ден днешен като си мисля за тогава, съжалявам, че не намерих нужната ми помощ, за да се справя и да продължа да кърмя. Всеки ден съжалявам за това, не само заради детето, но и заради мен. В последствие ми откриха киста в едната гърда, а всички знаем, че кърменето е най-добрата профилактика. Напълно добре те разбирам и знам през каква болка минаваш, но ако наистина си мотивирана да продължиш с кърменето те насърчавам да се бориш, докато успееш. В този форум има много информация. Чети, спазвай съветите и дерзай. Сега е най-важно да оправиш раните и да разкараш бучката. За твое успокоение  ще ти кажа, че дори и отбито бебенце може пак да се закърми.
Успех и бързо оправяне, каквото ида решиш да правиш. Все пак аз акъл не мога да давам, защото с времето болката се забравя.

Винаги в тези теми пиша, че ледените компреси с мокри кърпи от фризера помагат най-добре, тъй като не провокират развиване на бактерии, както това правят топлите компреси.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.