Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Бургас

Здравейте!
Знам, че поне до 1 годинка не трябва да се дава мед на бебетата. Кърмя си бебчетата вече 3 месеца.  Интересува ме дали аз като ям мед може да предизвика някаква алергична реакция на бебетата. До скоро ядях доста мед. Подслаждам си овесените ядки с мед, пия чай с мед, кафето (по-рядко) с мед, когато ми хапва сладко изяждам една лъжица мед... От скоро съм го спряла.
Преди 2-3 дена се обринаха и двамата и педиатърката каза, че е най-вероятно някаква алергична реакция от нещо, което съм яла. В момента съм спряла прясното мляко и други храни, за които ми е известно, че са алергени. Само за меда не съм сигурна.
Цитирай

София

Да,възможно е.Мен даже ме предупреди лекар и по време на бремеността да не ям мед,защото е много силно алергизиращ.
Цитирай

Стара Загора

По принцип медът съдържа полени от различните растения от които пчелите си събират нектара и въпреки това алергичните реакции към него са изключителна рядкост. В много случаи дори се използва като средство за лечение на алергии именно при пациенти с доказани такива към съответните полени.

Опасното при медът е вероятността да съдържа ботулинови спори, които произвеждат токсин, много опасен за кърмачететата и децата до една година. За това и не бива да им се дава.
При възрастните обаче, както и при по-големите деца бактериите се унищожават още при попадането им в стомаха и нямат възможност да навлязат в кръвта, съответно в кърмата.

Така че меда вероятно не е причината за вашия проблем. Виж за прясното мляко добре си се ориентирала.
Надявам се да се оправят бързо малчуганите.
Цитирай

София

На мен ми забрани лекарят да ям мед/наред с мн други неща/, за да не се алергизира бебчето. Ние се изринахме от друго де, но сега диетат ми включва и меда. Така че го спри или поне консумирай в по-малки количества.
Цитирай

Бургас

Благодаря ви за отговорите.
  bouquet
Цитирай

Страсбург

По принцип медът съдържа полени от различните растения от които пчелите си събират нектара и въпреки това алергичните реакции към него са изключителна рядкост. В много случаи дори се използва като средство за лечение на алергии именно при пациенти с доказани такива към съответните полени.
Аз имам поленова алергия и съответно съм алергична към меда.... Sad  Зависи от какво е направен  де..... От боровия мед, например не ми става лошо, но от цветния..... Sick , имам чувството че умирам.
Цитирай

Стара Загора

Аз имам поленова алергия и съответно съм алергична към меда.... Sad  Зависи от какво е направен  де..... От боровия мед, например не ми става лошо, но от цветния..... Sick , имам чувството че умирам.

Прочети това, ако искаш.
http://www.pioneerthinking.com/to_honey.html

Според автора му, две лъжички мед приемани всеки ден в продължение на няколко месеца преди сезона алергиите са шанс за преборване с тях. Условието пак според него е меда да е от региона в който живееш, т.е. да съдържа полените към които си алергична.
Цитирай

Пловдив

Вилионе, боровия мед, не е мед,  направен е от борови шишарко, казват му мед, заради външния вид. Затова няма действието , което има меда Smile
Цитирай

София

Абсолютно е възможно. Имах много неприятна изненада само от една глътка лимонов сок с мед. Аз пия всеки ден по един изцеден лимон с мед. Дадох на малката да си пийне само една глътка и веднага се обрина. Направо ми се изправи косата, как може от такова малко количество да направи реакция. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Цитирай

До хладилника, който обичам

Вилионе, и аз имам сенна хрема, активираща се от полен, но към мед - не. Вероятно си по-чувствителна...пробвала ли си наистина да се 'захранваш' с мед по мъничко?
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.