Принцеси с кайма

  • 41 938
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 811
Моля, кажете ми как се правят принцеси с кайма  Blush От известно време пускат една реклама на Сами-М по телевизията и на мъжа ми много му се хапват такива сандвичи, пък аз идея си нямам как да му приготвя и да го изненадам  Rolling Eyes Кажете ми как да ги направя, много искам да го зарадвам!

# 1
  • Мнения: 1 489
Аз ги правя по следния начин:омесвам кайма с настърган кашкавал,черен пипер,кимеон,сол.Намазвам на филиите масло или маргарин и отгоре слагам омесената кайма.Като се запече малко на грила слагам още кашкавал,но нарязан на ленти,като на рекламата.Като се изпечат върху всяка принцеса слагам домат(нарязян на кръгчета).
Ох приядоха ми се.Утре и аз ще направя.

# 2
  • Мнения: 1 259
Аз ги правя по следния начин:омесвам кайма с настърган кашкавал,черен пипер,кимеон,сол.Намазвам на филиите масло или маргарин и отгоре слагам омесената кайма.Като се запече малко на грила слагам още кашкавал,но нарязан на ленти,като на рекламата.Като се изпечат върху всяка принцеса слагам домат(нарязян на кръгчета).
Ох приядоха ми се.Утре и аз ще направя.
Тази рецепта за принцеси много ми хареса Grinning.Утре за закуска май това ще е  chef

# 3
  • Мнения: 811
Аз ги правя по следния начин:омесвам кайма с настърган кашкавал,черен пипер,кимеон,сол.Намазвам на филиите масло или маргарин и отгоре слагам омесената кайма.Като се запече малко на грила слагам още кашкавал,но нарязан на ленти,като на рекламата.Като се изпечат върху всяка принцеса слагам домат(нарязян на кръгчета).
Ох приядоха ми се.Утре и аз ще направя.

Ммммм, звучи страхотно и е лесно! Много много мерси за рецептата, утре ще напазарувам каймата и кашкавала и ще изненадам страхотно половинката!  Hug

# 4
  • Мнения: 5 313
към тези съставки майка ми слага и яйце.стават много вкусни.

# 5
  • Мнения: 1 708
Аз правя със САМИ-М принцеси.Тя е изцяло овкусена и каймата не се свива при печене. Hug

# 6
  • Мнения: 163
Аз правя със САМИ-М принцеси.Тя е изцяло овкусена и каймата не се свива при печене. Hug

По същия начин. Купувам си направо от тяхната заготовка за принцеси и мажа филийките. Стават си супер.

# 7
  • Мнения: 2 550
Аз съм правила принцеси с готово овкусена кайма, добавям в нея само настърган кашкавал. После мажа филийте с маргарин, слагам каймата с кашкавала и пека. Стават вкусни. (Има и варианнт да се сложи маргарин при каймата и кашкавала, а филийте да не се мажат)

# 8
  • Мнения: 1 489
Аз ги правя по следния начин:омесвам кайма с настърган кашкавал,черен пипер,кимеон,сол.Намазвам на филиите масло или маргарин и отгоре слагам омесената кайма.Като се запече малко на грила слагам още кашкавал,но нарязан на ленти,като на рекламата.Като се изпечат върху всяка принцеса слагам домат(нарязян на кръгчета).
Ох приядоха ми се.Утре и аз ще направя.

Ммммм, звучи страхотно и е лесно! Много много мерси за рецептата, утре ще напазарувам каймата и кашкавала и ще изненадам страхотно половинката!  Hug
Какво стана?Направи ли днес принцеси?.Аз правих,но явно направих малко и утре имам поръчка да направя повече.

# 9
  • Varna
  • Мнения: 103
Аз също използвам каймата на Сами-М, но добавям чубрица. Мажа филиите директно без масло и пека с каймата надолу в/у грил тиган, след това обръщам от другата страна. По желание могат да се намажат с лютеница (в Бургас им казват странджанки). Стават много вкусни.

# 10
  • все тук
  • Мнения: 1 714
А имате ли информация освен в София, къде в страната Сами-М имат дистрибуторска мрежа. В Била има ли от тази кайма за принцеси?

# 11
  • Мнения: 2 142
Аз също използвам каймата на Сами-М, но добавям чубрица. Мажа филиите директно без масло и пека с каймата надолу в/у грил тиган, след това обръщам от другата страна. По желание могат да се намажат с лютеница (в Бургас им казват странджанки). Стават много вкусни.
И аз така.
Аз си омесвам кайма с подправки и малко кашкавал, ако има моше и яйце, особено когато ми е по малко каймата. Мажа филийките с масло и много малко лютеница, слагам каимата и отгоре настъргвам още малко кашкавал за разкош. Направо да си облишеш пръстите!

# 12
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Аз пък разбърквам едно пакетче кайма с лютеница, слагам подправки, преди слагах и яйце, ама сега..., преди да станат готови слагам малко кашкавал. И ...

# 13
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
И аз долу горе по същия начин:
омесвам каймата с кимион и чер пипер и малко водичка.Омесва се добре.
намазвам филиите с каймата и слагам кашкавалчета които са нарязани на малки кубчета/по 4 бр.на филийка/
после в парти грила и готово
Много ги мелим тези принцеси
Но ще опитам и да смеся каймата с лютеница както казва Мира55.Може пък да ми хареса.....

# 14
  • Мнения: 4 546
аз пък не я смесвам с нищо. каймата я мажа върху филията направо от тарелката. като се запече, слагам кашкавал. като се запече и той , вадя странджанките. мажа с лютеница и се облизвам докато поизстинат, защото парят!  newsm22

# 15
  • Мнения: 3 537
Купувам си направо кайма "Принцеса"така пише на пакетчето,направена готова.Мажа си филийте с маргарин и отгоре с каймата.С маргарин стават по- сочни.Като се запекат настъргвам малко кашкавал,става и със сиране.Поръсвам с черен пипер и чубрица и готово.Понякога даже ръса и със шарена сол.Това е .Ако има и айран към принцесите става супер.Аз много често правя за вечеря това,като ме домързи да готвя... Mr. Green

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Аз също използвам каймата на Сами-М, но добавям чубрица. Мажа филиите директно без масло и пека с каймата надолу в/у грил тиган, след това обръщам от другата страна. По желание могат да се намажат с лютеница (в Бургас им казват странджанки). Стават много вкусни.

Точно Wink На принцесите, им казваме странджанки.
Това си е обикновенна филия с кайма.

# 17
  • Мнения: 215
Аз си купувам от магазина направо готовата кайма на Сами-М , намазвам филийките и запи4ам в парти грила, но това е отскоро като разбрах за нея. Ина4е преди си правех аз сместа-каима,настърган кашкавал,яйце,4убрица и пак мажа и пека. Но с готовата кайма е по-лесно. Laughing

# 18
Здлавейте. Наистина каймата на САМИ М е много хубава. Аз лично правя принцесите по следния начин - омесвам каймата с яйце, ситно нарязан лук и чесън и малко сол. Намазвам филиите с маргарин, отгоре намазвам с каймата и слагам лентички кашкавал. Става много вкусно. Добър апетит.

# 19
  • Мнения: 2 220
И аз съм пробвала с каймата за принцеси, но ми се свиха!  newsm78 Каква ли може да е причината? Забелязах, че ако няма маргарин на филиите, не се свиват толкова. Според вас възможно ли е да е от това? Не ми се вярва, ама казвате, че на вас не ви се свива...

# 20
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
   Омесвам кайма /ползвам на САМИ или ТАНДЕМ, друга не признавам!/, настърган на едро кашкавал, яйце, кисело мляко, черен пипер, ронена чубрица /стривам я/, кимион, сода, сол. Всичко обърквам много добре и мажа върху филийките. Никога не ми се е събирала каймата в средата. Стават много ароматни, вкусни и сочни! Към тях задължително си правим и по чаша айрян!

# 21
  • Мнения: 191
Да не пускам нова тема,ще използвам старата.Мен ме интересува не сместа,а начина на печене.Купих си скара за кебалчета,ама като сложа странджанките,сместа залепва по реотаните и нищо не става,хем мажа с олио.Сигурно има чалъм,казвайте.Иначе си миришат,точно като странджанки от магазина.

# 22
  • Мнения: 962
Az pak kravq princetise kato smesvam kaimata sas 4erno piper4e.Namazvam filiikite sas masalce i posle slagam koimata ,kato e po4ti gotova slagam malko nastargan ka6kaval!
A da vi popitam,nqkoi pravil li e princesi vav mik.pe4ka??Kak se polu4ava??  newsm78

# 23
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Аз омесвам каймата като за кюфтета без да слагам хляб, намазвам филийките, малко кашкавалче за разкош и пека, после докато се обърна и ги няма, а сега да бягам до магазина за каймичка, че много ми се приядоха  Wink

# 24
  • Мнения: 11 505
Аз правя със САМИ-М принцеси.Тя е изцяло овкусена и каймата не се свива при печене. Hug
newsm10Аз също използвам готовата кайма,но малко преди да са готови принцесите, ги поръсвам с настърган кашкавал и запичам още 2-3 минутки.

# 25
  • Мнения: 5 299
Дидка, има една кайма на чОБанов(овкусена е), аз преди от нея си купувах и мацах направо, без да добавям каквото и да било(тя е с чубрица=

# 26
  • Мнения: 555
За да не се свива каймата при пе4ене, се меси с пове4е вода!
Това го знам от специалист в тази област Party

# 27
  • Мнения: 62
Някъде бях чела, пък и пробвах сама.Маргарина или маслото се разбърква заедно с каймата и подправките.Така сместа не се свива.

# 28
  • Мнения: 9 092
За да не се свива каймата при пе4ене, се меси с пове4е вода!
Това го знам от специалист в тази област Party

това е правилния начин и за мен.  Нямам принцеса, останала "на голо" без кайма по крайчетата.

# 29
  • София
  • Мнения: 708
Някъде бях чела, пък и пробвах сама.Маргарина или маслото се разбърква заедно с каймата и подправките.Така сместа не се свива.

а за мен това е "чалъмът"

# 30
  • Мнения: 4 546
За да не се свива каймата при пе4ене, се меси с пове4е вода!
Това го знам от специалист в тази област Party
да, мисля, че и брашно слагат.

# 31
  • Мнения: 565
Каймата трябва да е само от свинско месо, за да не се свива. Телешкото месо е с висок процент на водно съдържание. Naughty

# 32
  • София
  • Мнения: 35 811
Най-обикновенна кайма от пакетчета/250 гр/ + черен пипер, чубрица+кимион+босилек+риган. Разбърквам добре и мажа на филии хляб. Никога не ми се свива.
Много е важно обаче какъв е хляба. Ползвам за принцеси , т.н заводски с 3 черти.
Пека ги на обикновенна скара-грил.

# 33
  • Мнения: 7 106
Най-бързо ги правя принцесите като си купя 2-3 готови кебапчета от някоя скара (неопечени разбира се), мажа ги на филийка с масло и отгоре настъргвам само кашкавал. Те са си овкусени вече и са направени така, че да не се свиват  Wink. Тъй като при нас няма от тази готовата кайма за кебапчета на Сами-М и то на човек му се налага да е изобретателен понякога  Wink.

# 34
  • Мнения: 1 925
Купувам кайма, смесвам я с кашкавал, чубрица, сол, вегетка - малко, черен пипер и мажеш върху филийката ....   Wink

Общи условия

Активация на акаунт