Клеева тинктура

  • 50 745
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • Русе
  • Мнения: 904
a за бебе на 4,5 месеца става ли

# 31
  • София
  • Мнения: 6 246
Според мен 'не'. Заради опастността от алергия.

# 32
  • Мнения: 6
имам следното питане към по-опитните от мен-синът ми (2г6м)от мин. понеделник имаше сополи и кашлица- слагах капки клеева тинктура.съответно сополите спряха и след това кашлицата,но аз реших профилактично да слагам кл.тинктура в носа(разредена с физиологичен разтвор) и от вчера пак се появи хрема и колкото повече капки му слагам,толкова по-обилна е,та-може ли с капките умишлено да предизвиквам хрема,защото няма никакъв вид на болен и вече не знам???

# 33
  • Мнения: 2 401
имам следното питане към по-опитните от мен-синът ми (2г6м)от мин. понеделник имаше сополи и кашлица- слагах капки клеева тинктура.съответно сополите спряха и след това кашлицата,но аз реших профилактично да слагам кл.тинктура в носа(разредена с физиологичен разтвор) и от вчера пак се появи хрема и колкото повече капки му слагам,толкова по-обилна е,та-може ли с капките умишлено да предизвиквам хрема,защото няма никакъв вид на болен и вече не знам???

Честно казано не знам защо така се е получило, но аз никога не бих слагала капки за нос профилактично. Можеш да спреш за малко капките да видиш какъв ще е резултатът като през това време може да слагаш само физиологичен разтвор!

# 34
  • Мнения: 468
Давам на сина си клеева тинктура,която аз си приготвих и съм много доволна.Давам му я от 2 месеца,сутрин на гладно и сега ,докато цари свинския грип я давам по 3 пъти на ден.Аз и баща му бяхме хремави и за щастие детето остана здраво.

# 35
  • Мнения: 39
Аз днес си взех и си го разтворих в мляко, така пишеше отзад на опаковката. Въпросът ми е - ясно, че помага, но можете ли по-конкретно да ми кажете за какво. Четох , че ако имаш възпалителен процес в тялото го спира, за имунната система също било добре да се пие...
и да знаете дали има от 15% или е само 30?
тенк ююю

# 36
  • На небето
  • Мнения: 5 530
имам следното питане към по-опитните от мен-синът ми (2г6м)от мин. понеделник имаше сополи и кашлица- слагах капки клеева тинктура.съответно сополите спряха и след това кашлицата,но аз реших профилактично да слагам кл.тинктура в носа(разредена с физиологичен разтвор) и от вчера пак се появи хрема и колкото повече капки му слагам,толкова по-обилна е,та-може ли с капките умишлено да предизвиквам хрема,защото няма никакъв вид на болен и вече не знам???

Честно казано не знам защо така се е получило, но аз никога не бих слагала капки за нос профилактично. Можеш да спреш за малко капките да видиш какъв ще е резултатът като през това време може да слагаш само физиологичен разтвор!

За капване в носа на мен ми дадоха на масна основа и пише ПРОПОЛИС. С капкомерче върви към него. Не съм го пробвала, слагала съм на мъжа ми само. 

# 37
  • Мнения: 0
 Има един много силен пчелен продукт, който го дават при много заболявания и като имуно стимулатор, но се намира много трудно, защото не всички пчелари до добиват. Казва се перга или пчелен еликсир. Майка ми го е купила тази есен от една жена. Аз и детето го приемаме по 1/2 ч.л сутрин  и досега никой в къщи не хвана грип. Тинктурата я използвах при херпес ефекта е незабавен. Слагам на едно памуче няколко капки и държа върху херпеса 15 мин. на другия ден пак и това беше.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Момичета, връщам темата с въпрос. Може ли да се пренасити организма с клей...пия клеева тинктура както е в описанието, но имам горчив вкус в устата...много ми е интересно на какво се дължи...като намаля капките тинктура и вкусът се оправя, така разбрах от какво е... Thinking

# 39
  • у дома
  • Мнения: 1 160
и аз съм в чуденка,дали да давам.
имам прополис(дядо ми е пчелар),та питането ми е-кое е по-добре: да си направя или купя?

# 40
  • София
  • Мнения: 6 246
една позната сама си я прави. аз също имам домашен клей, но честно казано не ми се занимава.

# 41
  • Мнения: 9
Имам момченце на почти 4 месеца.От 10-15 дни е със запушен нос ,но нито стеримар,нито тетрисал му помагат.Четох добри отзиви за клеевата тинктура и купих шишенце от 20 мн лкеева тинктура ,Въпроса ми е по какъв наюин да му ги давам на такова малко детенце? Благодаря!

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
На толкова малко дете не знам.
Знам, че се дава по 1 капка на година живот във вода, на гладно, сутрин по възможност. Когато детето е болно може и по 3 пъти на ден.
За капки в носа мисля, че бяха 5 капки в 10мл физиологичен разтвор. И после капеш по малко в нослето.

Няма ли кой лекар да питаш все пак. Малко е бебчето.

Чувала съм, че и на по-малки деца от твоето са давали, но аз не бих рискувала без да попитам лекаря ни  Peace

# 43
  • Мнения: 221
Давам на сина си клеева тинктура,която аз си приготвих и съм много доволна.Давам му я от 2 месеца,сутрин на гладно и сега ,докато цари свинския грип я давам по 3 пъти на ден.Аз и баща му бяхме хремави и за щастие детето остана здраво.

Би ли казала как я приготвяш. Купих си прополис от пчелар и искам сама да направя за малките, но на спиртовете продаващи се в аптеките пише "само за външна употреба". И честно казано това ме притеснява. Четох, че може да се направи и разтвор на водна основа с дестилирана вода, но тогава се разтваря по-малка част от прополиса. Иначе до сега давах готова, но позната която е давала купувана, а след това си е приготвяла сама е установила, че готовата е по-слаба. Дали наистина е така  newsm78

# 44
  • Мнения: 468
30 г.прополис слагам във фризера да замръзне и след това го начуквам да стане на прах.Заливам го с 96 % спирт, купен от аптеката и го разклащам.Оставям го на тъмно в някой шкаф и от време на време го разклащам.След 15-20 дни вадя разтвора и с една спринцовка източвам течността отгоре без утайката.Тази чиста течност ползвам ,а утайката изхвърлям. Готовата клеева тинктура е приготвена с 30 % спирт.

Общи условия

Активация на акаунт