Спонтанен цикъл

  • 31 985
  • 123
  •   1
Отговори
  • Мнения: 59
Здравейте, предстои ми инвитро при спонтанен цикъл. Дали някой може да ми даде по подробна информация за това. До сега не са ми правили такава процедура и малко се притеснявам.

# 1
  • София
  • Мнения: 16 065
Няма стимулация за растежа на фоликулите и няма блокаж, така че отиваш на 6-7 ден на преглед да видят колко растат, има ли доминантен, после те следят всеки ден и като доближиш 20 мм фоликул ти бият Прегнил, след това до 36 часа трябва да отидеш на пункция. Оттам нататък процедурата е същата като при стандартното ин-витро със стимулация.

Разлика е, че така се постигат 1, макс. 2 фоликула и вероятно док може да реши да ги събира във фризера до 3 и тогава да прави ЕТ (ембриотрансфер).

# 2
  • Мнения: 59
Искат да ми правя спинтанен цикъл за да видят най - вече дали яйцеклетката няма генетични изменения и ако няма тогава ще я оплождат. Дали самата пункция боли и дали след това се остава в клиниката???

# 3
  • София
  • Мнения: 16 065
pisi26, имаш ли "стандартно ин-витро" зад гърба си?

Пункцията е с упойка, не, не боли и не, не се остава в болница след това (само лежиш няколко часа да ти отмине упойката).

# 4
  • София
  • Мнения: 23 147
Sharky43, добре си обяснила процедурата, обаче не навсякъде е така. В някои клиники и на спонтанен цикъл използват лекарства за стимулации, или поне те му казват спонтанен цикъл, макар да е леко подпомогнат.
И пункцията би могла да е и без упойка.

# 5
  • Мнения: 59
Аз нямам правно ин-витро. Това ще ми е за пирви път и не ми слагат инжекции за стимулация

# 6
  • София
  • Мнения: 16 065
Bambi, т.е. ин-витро на спонтанен цикъл не е равносилно на  ин-витро на естествен цикъл?

И за упойката при пункция трябва да си кажем?

# 7
  • Мнения: 59
Така ли? Защо?

# 8
  • София
  • Мнения: 23 147
Bambi, т.е. ин-витро на спонтанен цикъл не е равносилно на  ин-витро на естествен цикъл?

Разни клиники, разни наименования  Laughing
При теб знам как ще е, но при pisi26 може и да е друго.

И за упойката при пункция трябва да си кажем?
Да. По едно време беше по подразбиране без упойка.
А за теб и друга подробност, слагат свещички Профенид след пункцията, спомена че имаш непоносимост към тях.

# 9
  • Мнения: 59
Аз ходя в клиниката на д-р Стаменов

# 10
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Аз съм правила в клиниката на Стаменов 2 иксита на спонтанен цикъл и 1 леко стимулирано.
И 3-те пункции бяха с упойка, въобще не е ставало дума да е без. Но имам позната, правила ин витро пак там, тя прави пункцията без упойка (само дето не помня вече причината). Много леко беше минала.
След пункцията те държат час-два и си тръгваш.

# 11
  • София
  • Мнения: 16 065
Бамби, благодаря, ще ги предупредя да не ми слагат (аз мисля, че проблема не е в самия Профенид, ами в "приемницата"...) На мен в другата клиника, при предното ин-витро, освен самата упойка за пункцията друго не са ми слагали.

# 12
  • Мнения: 59
Благодаря ви момичета. Утре ще ходя на преглед за да проследят колко е голям фоликула.

# 13
  • Поморие
  • Мнения: 85
Пиши как ти се движат нещата , защото скоро и на мен  ми предстои такова нещо. Успех!!! Peace

# 14
  • Мнения: 547
Мойто инвитро на "спонтанен" цикъл беше със щадяща стимулация, тъй като бях оперирана от ендометриозна киста с отстраняване на яйчник и тръба, но без последващо лечение със хормонални препарати. Първия опит за щадяща стимелация беше с мерионал инжекции в корема, но се оказа само един фоликул и за да не е напразно ходенето до София правихме инсеминация-неуспешна. Втората щадяща стимулация беше с клостилбегит по схема. От четирите фоликула поради лошо таймирана пункция изтърваха двата. От останалите две яйцеклетки се получиха два чудесни ембриона, но не последва бременност. Пункцията и трансфера са си като при стандартно инвитро. Пункцията с упойка, трансфера прилича на инсеминация като процедура и усещане. Разликата е в щадящата или липсваща стимулация. Но ако на естествен цикъл имаш два фоликула и при трансфера вкарат два ембриона шанса за бременност е същия като при стандартно инвитро, защото и при много фоликули съответно ембриони е прието да връщат 2 до 3 рядко по преценка на лекаря повече ембриони, за да се намалят многоплодните бременности, които са си рискови. И с един ембрион имаш шанс за бременност така че от сърце ти желая успех.  Hug

# 15
  • Мнения: 59
Благодаря ти Dji-djo. Вчера бях на лекър имам един фуликол и добра лигавица на матката. Казаха ми че пункцията ще ми бъде в понеделник. Надявам се всичко да мине без проблемно и дано има яцеклетка във фуликола. Пак ще пиша.

# 16
  • Поморие
  • Мнения: 85
pisi26, стискам палци всичко да мине добре.Много късмет!  Peace

# 17
  • Мнения: 59
Вчера ми беше пункцията. Направиха ми я с упойка и нищо не усетих мина добре. Вчера цял ден си почивах и днес сутринта ми съобщиха, че няма оплождане. Сега се чудя дали трябва да имам цикъл този месец или не и кога ще се образува другата яйцеклетка, защото часа ми за лекар е чак др. седмица

# 18
  • София
  • Мнения: 23 147
pisi26, ще си имаш цикъл, някъде след 10-14 дни. Следваща яйцеклетка може да чакаш на следващия цикъл.

# 19
  • Мнения: 59
Благодаря ти много за отговора Бамби. Чаках с нетърпение някой да ми пише. Аз наистина се притесних, защото и секретарките от клиниката не искат да ми записват час по рано от една седмица напред, но това което казваш  ме успокои. Благодаря ти още веднъж.

# 20
  • Поморие
  • Мнения: 85
Съжалявам, че не се е получило. Дано следващия месец всичко е наред.

# 21
  • Мнения: 59
Дано и аз се надявам.

# 22
  • Малта
  • Мнения: 1 126
pisi26, отдавна не си писала, дано всичко е наред, сподели ако искаш   bouquet, че както знаеш тук всички се вълнуваме от всяка история, която и на нас ни предстои.
Аз искам да попитам имали момичета, които са минали по ФОНДА, но за ИН витро на ЕЦ (Спонатанен Цикъл, май ще де е едно и също newsm78)? Защото има твърдения, че вероятно Фонда не финансира по ЕЦ?
От една страна си мисля, че ЕЦ е по-добър вариант при наличност на О., но пък опит с едина единствена айцеклетко .... "рискован успех" ми се струва?!?!? Четох във форума някъде, че могат да се извадят айцеклетки от поредица Овулации, да се замръзат и след това да се оплодят повечко и чак тогава да се прави трансфер?  Thinking
Има ли някой с подобен опит?!? Моля споделете   bouquet

P.S. Ще си позволя да задам въпроса и в темата за ФОНДА, че там има повеце движение, благодаря за разбилането  Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 6 232
Фондът не финансира такъв опит, а и е прекалено е рискован,със съмнителен резултат-първо,може изобщо да не се стигне до пункция,ако изпуснат единствения фоликул и второ, със съмнение за мъжки фактор е много вероятно яйцеклетката да не се оплоди,или пък,да е с фрагментации и да няма трансфер.
Аз имам бременност за кратко от такъв опит през август-до 7 седмица,но,след точицата,не стигнахме до сърчице.
В Надежда практикуват събирането на ембриони от ЕЦ и замразяването,но,зависи и от клиниката,в която правиш опита.

# 24
# 25
  • Мнения: 79
zraveite i az 6te ptavia tozi mesec invitro na spontanen cikal. no sam ot byrgas niakoi moje li da kaje kak da si nametia hotel po blizo

# 26
  • Малта
  • Мнения: 1 126
zraveite i az 6te ptavia tozi mesec invitro na spontanen cikal. no sam ot byrgas niakoi moje li da kaje kak da si nametia hotel po blizo

ПО БЛИЗО ДО КЪДЕ?

# 27
  • Мнения: 79
po blizo di klinikata predpolagam 4e triabva da ostana pone 10 dena.

# 28
  • Мнения: 79
po blizo do klinika malinov

# 29
  • Мнения: 79
na 17 v ponedelnik imam 4as

# 30
  • Мнения: 79
здравеите предстои ми инвитро на спонтанен цикал. имам 4ас за понеделнек и се петесниавам 4е ниама каде еа отседнем.

# 31
  • Малта
  • Мнения: 1 126
ПОПИТАЙ в ТАЗИ ТЕМА: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=524543.msg17456209;topicseen#new
Там момичетата са пациенто на Клиника МАЛИНОВ   bouquet

# 32
  • Мнения: 59
Здравей katetyy. Къде ще правиш своето ин витро, за да се ориентираме понеже от това което си написала няма как да ти помогнем.

# 33
  • Мнения: 79
в клиника малинов

# 34
  • Мнения: 79
имам о6те едно вапрос4е за pynkciata dali e boleznnina bez opoika

# 35
  • Мнения: 1 732
имам о6те едно вапрос4е за pynkciata dali e boleznnina bez opoika
Не,но зависи и колко издържаш на болка,манипулацията е за секунди,успех и късмет.

# 36
  • Мнения: 79
mimi26 bkagodaria mnogo

# 37
  • Мнения: 59
По добре с упойка защото аз също се чудих дали със или без, но ми казаха че не трябва въобще да мърдаш, а за не смятах че при по силна болка няма да мръдна и затова предпочетох с упойка. Когато е само за един фоликул излизаш от упойка много бързо още щом ме сложиха на количката вече бях в съзнание беше ми замаяно но.. все пак, а и там упойките са добри според мен, не ме боля глава и не ми беше лошо.

# 38
  • София
  • Мнения: 23 147
Никакъв шанс да мръднеш и без упойка.
Така се бях смразила от страх, че и да се наложеше нямаше как да мръдна  Mr. Green
Иначе болката не е кой знае каква, и е само за секунда, само страха ми беше голям.

# 39
  • Мнения: 79
благодария мацки

# 40
  • Мнения: 79
kakva e ypoikata mastna lie

# 41
  • София
  • Мнения: 23 147
Ако питаш дали упойката е местна/не се разбира добре на латиница/, не е .
Не знам как се казва точно, но си поспиваш за малко. Не е и такава като при операция.

# 42
  • Мнения: 115
katetyy  Моето лично мнение е ,че нети трябва упоика болката е за секунди и не е никак голяма.А за отсядане ти препоръчвам хотел АКВА савсем близо е до клиниката.Успех Hug

# 43
  • Мнения: 79
blagodaria vi mnogo momi4eta  Wink

# 44
  • Мнения: 79
благодаря ви много момичета .утре заминаваме като се върна ще пиша как е минало.

# 45
  • Мнения: 165
katetyy ,чакаме те да се върнеш бременна  bouquetИ на мен ми предстои икси на ец и съм много притеснена...Искам да попитам относно пункцията-болката като при цикъл ли е?Кой ден отиваш на преглед,2-3 ден от цикъла или по-късно?Иначе ще говоря с док,разбира се,но искам да знам вашето мнение,момичета  bouquet

# 46
  • Мнения: 166
Зависи колко те боли по време на цикъл  Mr. Green

На мен ми правят местна упойка (блок) в стената на влагалището и шийката на матката. Честно казано слагането на упойка не е особено приятно, но пък после почти не боли. В моята клиника (която е в Белгия) не използват пълна упойка дори за много фоликули, освен разбира се ако сама не си поискаш предварително.

За прегледите също е относително. Аз отивам на ден 8, защото цикълът ми е сравнително къс и досега сме правили пункция на ЕЦ на 9, 10 и 11 ден.

Като цяло при мен се разминава с един ултразвук и от 1 до 3 пъти вземане на кръв за хормони. Но ако ти е по-нередовен цикълът, сигурно ще са повече.

Успех   bouquet

# 47
  • София
  • Мнения: 23 147
Според мен не е като при цикъл болката.
Точно като убождане си е, само за секунда.
Ама пък разни хора, разни усещания.
Аз ходя за първи преглед между 7-9 ден, когато на мен ми е най-удобно.
При мен прегледите са повече, хормони само по веднъж пускаме, когато се прецени че наближава време за пункция.
За мен най-гадно в цялата процедура е ПКК, мразя боденето на пръста  Mr. Green

# 48
  • Мнения: 165
Благодаря за отговора  bouquetАз от днес съм в цикъл,звънях на док,но не го открих.Страхувам се,но мисълта за бебче ми помага да преодолея страха си PraynigИскам да попитам,може ли изследванията за СПИН,ХЕПАТИТ и кръвна група да минат по здравната каса,тъй като аз си правих такива и заплатих само таксата при личния си лекар+5лв.,а като чета момичета дават по 500лв за такивА #Crazy

# 49
  • Мнения: 166
А за какво ти е тая ПКК пък?  Thinking И защо не ти вземат кръв от вената покрай другите изследвания?
qq, нямам представа от касата  Rolling Eyes

# 50
  • София
  • Мнения: 23 147
А за какво ти е тая ПКК пък?  Thinking
Не знам.
За всяка пункция ми искат ПКК, трябвало от пръста да ми вземат кръв, не от вената.
ПКК я гледа всеки път анестезиолога преди да започнат с пункцията, явно им трябва за нещо.
Дори и да няма упойка пак винаги има анестезиолог на пункцията, седи си там, явно ако има проблем да реагира някак.

qq, спина и хепатита не би трябвало да има значение къде си ги направила, само че си имат срок на годност май 3 месеца. Не са 500лв, около стотина.

# 51
  • Мнения: 165
бамбарадамбара ,права си,3 месеца им е валидността,само че 1 позната ми каза,че за нея и съпруга й са искали 500лв в 1 клиника за именно тези изследвания,което много ме учуди newsm78 Ти къде си правила опита,ако не е тайна?

# 52
  • София
  • Мнения: 23 147
В Малинов са моите опити.
Къде са искали 500лв за тия изследвания  #Crazy

# 53
  • София
  • Мнения: 6 232
 qq,коя,наистина е тази клиника,с такива цени  Shocked Да не са правили и нещо друго,заедно с тях  newsm78 В  Щерев  са към 80-100 лв  за двамата. Иначе,нашите ги актуализират на 6 м, а ПКК-то е задължително също за всяка пункция. При един от опитите ми,едно момиче,подготвено за някаква операция,не се сещам,обаче каква,анестезиоложката я върна,заради висока утайка. Явно,си има значение,да сме напълно здрави.

# 54
  • Мнения: 79
Здравеите момичета.днес ми беше пункцията направиха мия с упоика.извадиха фуликула но за съжаление  празен

# 55
  • София
  • Мнения: 6 232
 katetyy   Hug,за съжаление,това е рискът на ЕЦ-празен,или да не се оплоди, или пък да не се дели добре,но поне не е затормозяващо с хормони иоще на следващия цикъл можеш да си отново в клиниката  Peace

# 56
  • Мнения: 79
да миличка другият месец пак съм там и се надиявам да стигна до ин витро

# 57
  • София
  • Мнения: 6 232
Ще стигнеш  Peace Не всеки цикъл е празен  Hug

# 58
  • Мнения: 12
Здравейте! Може и да сте разисквали това в други теми , но искам ако някой може да ми отговори колко горе долу излиза като сума един опит на спонтанен цикъл в Малинов? Питам за стандартното което се заплаща , предварителните изследвания си ги знам. БЛАГОДАРЯ ВИ!

# 59
  • София
  • Мнения: 23 147
Ами аз май точно и в тази тема писах, но пак ще напиша.
Прегледите не се плащат, обикновенно има едно изследване на 2 или 3 хормона по 18лв единия, значи 36 или 54 лв. ПОнякога се налага и 2 пъти, зависи как е положението.
После прегнил 1 брой. В клиниката го продават за 30лв, ако си намериш отнякъде сама пак става.
Следва пункция, която е 350лв. Плащат се след пункцията.
Ако се стигне до трансфер, той е 600лв.
И след това лекарствата, които назначават естрофеми, утрогестани и подобни, които не помня каква сума бяха.
Мисля че други суми за плащане няма.

# 60
  • Мнения: 166
Да, явно ПКК-та е да има готовност за интервенция в случай на нужда. Но в моята клиника това не го правят. Нито пък има анестезиолог по време на пункцията. Дори на ЕЦ няма абокат, а кръв ти вземат след пункцията (ако намерят яйце), за да проверят за вирусните болести. Т.е. при всеки опит се правят нови изследвания за хепатит, СПИН и т.н. и при мъжа, и при жената, дори да правиш всеки месец опити - това им е политиката  Rolling Eyes

За цени в БГ нямам идея  Confused

# 61
  • Русе
  • Мнения: 571
бамбарадамбара , 350 лв ли е пункицята общо, или по 350лв на фоликул?

# 62
  • София
  • Мнения: 23 147
Пункцията, не е на фоликул. Ама то на спонтанен цикъл е един, мноооого рядко два.
И с упойка и без упойка все толкова съм плащала.

# 63
  • Русе
  • Мнения: 571
Ние обмисляме вариант на спонтанен цикъл с лека стимулация с клостилбегит. Доктора каза, че ще се образуват един или най много 2 фоликула.

# 64
  • Мнения: 583
И на мен ми предстои на естествен цикъл инвитро.
Чудя се дали да не предложа лека стимулация на док. Но съм и с ЛУФ, пък четох, че не е подходящо да е стимулацията с клостилбегит...

# 65
  • Мнения: 165
Момичета,и аз бях решила да пробвам на естесвен цикъл,но док ме посъветва да има стимулация,с цел повече фоликули и започнахме на 2 ден от цикъла с инжекциите.Много се страхувам,но в името на това да станем МАМИ сме готови на всичко,нали?  bouquetПожелавам на всички успех и дано тази година гушнем своите бебенца!!!

# 66
  • Русе
  • Мнения: 571
Момичета,и аз бях решила да пробвам на естесвен цикъл,но док ме посъветва да има стимулация,с цел повече фоликули и започнахме на 2 ден от цикъла с инжекциите.Много се страхувам,но в името на това да станем МАМИ сме готови на всичко,нали?  bouquetПожелавам на всички успех и дано тази година гушнем своите бебенца!!!
така е. Но има разлика от финансова гледна точка. Аз се чудя колко пари излиза инвинтро със стимулация на инжекции? Имам в предвид за процедурите, не за лекарствата.
Примерно за клиника Малинов чета, че инвитро е 1450 лв, пункция 300 лв и ембриотрансфер 350лв.
Означава ли, че инвитро на спонтанен цикъл с лека стимулация и интвитро със стимулация инжекции е все за 2100 лв /1450+300+350/, като вече разликата е в цената на лекарствата за стимулация???
Моля който е минал инвитро с лека стимулация и инвитро със стимулация в Малинов да каже.

# 67
  • София
  • Мнения: 23 147
Петя78, лека или тежка стимулация цената на процедурата е около 2000лв, и лекарствата колкото излезнат.
С клостилбегит го броят за спонтанен цикъъл и са сумите които съм описала.
Това за Малинов, за други клиники не знам.

# 68
  • Русе
  • Мнения: 571
Ако правилно съм разбрала 2000 лв процедура инвитро със стумалиця, без лекарствата.
Ако е на стонтатен цикъл инвитро някъде към 1000 лв, процедурите.
Ами аз май точно и в тази тема писах, но пак ще напиша.
Прегледите не се плащат, обикновенно има едно изследване на 2 или 3 хормона по 18лв единия, значи 36 или 54 лв. ПОнякога се налага и 2 пъти, зависи как е положението.
После прегнил 1 брой. В клиниката го продават за 30лв, ако си намериш отнякъде сама пак става.
Следва пункция, която е 350лв. Плащат се след пункцията.
Ако се стигне до трансфер, той е 600лв.
И след това лекарствата, които назначават естрофеми, утрогестани и подобни, които не помня каква сума бяха.
Мисля че други суми за плащане няма.

# 69
  • Мнения: 1 494
да побутна малко темата  Grinning

Моля ви, споделете, при колко от вас е имало празен фоликул и дали се е повторило и колко често.

На мен вчера след пункцията, фоликула се оказа празен. Без никакви лекарства бях.

Търсих причини, но нещо нищо не намирам  newsm78 Освен възрастта - след 35 г. било нормално, пък съм вече на почти 38, ама не се давам  Mr. Green 

# 70
  • Русе
  • Мнения: 571
Искам да попитам, има ли много жени, които правят инвитро на спонтанен цикъл, със събиране на яйцеклетки от няколко цикъла? Каква е вероятността за успех при използването на замръзени яйцеклетки? Ще съм много благодарна ако някой сподели опит.

# 71
  • Мнения: 1 494
ние сега така пробваме. Имаме един ембрион замразен от миналия месец. Продължаваме следващия.

Успех на всички  Peace Praynig

# 72
  • Мнения: 166
Luce, правила съм ИКСИ на ЕЦ общо 3 пъти и винаги са намирали яйцеклетка. При мен обаче не замразявахме ембрионите, а направо ми ги трансферираха. След трита опита лекарят ми каза, че понеже успеваемостта е изключително ниска (в моята клиника процентът на забременелите на ЕЦ е 9), не вижда смисъл да продължаваме.

Предполагам, че ако се прави и замразяване, процентът на успеваемост пада още повече.
Всъщност, ЕЦ май е оправдан само когато дори и със стимулация жената не произвежда повече от 1-2 фоликула. Или пък ако качеството на ембрионите е драматично по-различно. Е, при мен и на ЕЦ качеството на ембрионите не беше по-добро...

# 73
  • Мнения: 1 494
благодаря Сами  Hug,

На мен досега не са ми казвали нещо по въпроса за качество на яйцеклетки и при стимулация добре съм отговаряла.

Ние ще замразяваме. Току-що разбрах за едно момиче, което е бременно от ЗЕТ и ембрионме на ЕЦ.

Дай боже всекиму  Praynig Grinning Hug

# 74
  • Малта
  • Мнения: 1 126
Момичета и аз съм на път за ЕЦ (докато чакам Фонда), но.. странно моята док. малко се дърпа.

Аз съм на 32 и съм с тубарен фактор... пък всички хормонални изследвания са ОК, та за това все си мисля, че ще успея на ЕЦ ...

Сами
, а ти в коя клиника си? Аз съм в Щерев ... да не би там да не "обичат" ЕЦ  newsm78

luce, чувала съм, че на много малко места практикуват това със събирането на яйцеклетките,
а пък ми се струва разумен подход ... къде го правите вие този ЕЦ?

P.S. ако не искате да споделите тук, може да ми пишетте на лични

# 75
  • Мнения: 583
Само за кураж:)
Моя приятелка преди година забременя от първи опит инвитро на ЕЦ. Вече си има малка принцеса.
И аз разчитам на този вариант Simple Smile

# 76
  • Мнения: 1 494
medimed, разбира се, че няма проблем да споделя тук. Нали все пак форумите са за това. Да обменяме информация, опит, да се подкрепяме, споделяме  Hug

Аз съм в клиника Малинов. Ние ги събираме защото чакахме резултат от биопсия, която се оказа ОК - няма проблем и сега виждат някаква сянка на лигавицата, евентуално хистероскопия и затова не ги връщат. При нас май за сега няма други причини да не става. Хормоните са в норма, миналата година имам хистероскопия - аденомиоза, която е отстранена и нищо не казват да се е върнала  newsm78. Така,че за сега събираме  Grinning

Благодаря, Mome-le, това е наистина много окуражаващо  Hug

# 77
  • Мнения: 166
medimed, аз съм в една клиника в Брюксел. От това, което съм чела, ако не се получи на ЕЦ след 3-4 опита, няма много смисъл  Tired Е, аз направих 3 и докторът ме обезкуражи. Според него по-добре със стимулация, защото отговарям сравнително добре.

luce, мноите хормони също са си абсолютно в норма, нямам никакви отклонения и в резултатите от лапаро, хистеро и биопсия, но след многото неуспешни опити и липса на друго обяснение, докторът е склонен да търси причината в качеството на яйцеклетките.

Радващо е, че има успешни ЕЦ. Успех на всички вас  Hug

# 78
  • Мнения: 1 494
мила Сами, позволявам си да те поправя - Успех на всички нас  Hug Hug Hug Hug Hug

Ще видим какво ще каже доктора и при нас. Каквото сабя покаже  Simple Smile Иначе и аз отговарям добре на стимулации, поне до сега  Simple Smile

# 79
  • Мнения: 166
Благодаря, luce  Hug И аз продължавам напред, пък макар и по друг метод.

Иначе не съм се разочаровала от ЕЦ, просто при мен не показа по-добри резултати при качеството на яйцеклетките. А и все пак 9 % (поне в моята клиника) са си 9 % успеваемост при всеки един цикъл!

# 80
  • Мнения: 4
medimed, аз съм пациент на клиника Щерев и точно моята док ме насочи и настоява за инвитро на спонтанен цикъл. Правих декември но без успех , а сега ще правя края на март, докато си чакам заповедта от фонда. Успех на всички! Praynig

# 81
  • София
  • Мнения: 1 326
И аз съм в "Щерев", но моята лекарка смята, че няма смисъл да пробвам на ЕЦ - в моя случай не количеството, а качеството на яйцеклетките е големият проблем и съм си втълпила, че ако не си товаря толкова яйчниците с хормони, ще произведа нещичко по-качествено. Което хем било така, хем - не съвсем...

И сега се чудя да настоявам ли все пак за един опит на ЕЦ или да я послушам... newsm78

# 82
  • Малта
  • Мнения: 1 126
burty, коя е твайта лекарка? според мен някои лекари просто не харесват този метод  newsm78

Ад уж нямам проблем с яйчинци, хормони, ову. и производство, само с тубарен фактор съм .... и се чудя, защо тя нещо се дърпа (вероятно заради ненадежността на процедурата, ли що ли???  Thinking

# 83
  • София
  • Мнения: 1 326
burty, коя е твайта лекарка? според мен някои лекари просто не харесват този метод  newsm78

Аз съм при д-р Андреева - тя ми обясни, че ЕЦ бил подходящ в случаите, когато организам не отговаря добре на стимлациите и произвежда малко фоликули. Пък аз си ги правя по 10-тина /ама накрая едвам един-два добри ембриони има.../ И така...  Sad

# 84
  • Малта
  • Мнения: 1 126
аха, ясно (аз не съм пре нея, при д-р Милчева съм), но ние все още не знаем как отговарям на стимулации, така че не виждам лошо докато си чакам номерчето от фонда, де се пробва ЕЦ.

Може би трябва просто да настоявам  Crossing Arms

# 85
  • София
  • Мнения: 1 326
Действай тогава - тъкмо да не си с чувството, че нищо не правиш и само губиш ценно време, чакайки Фонда... Дано успееш  Praynig Praynig

# 86
  • София
  • Мнения: 23 147
То докато не извадят яйцеклетка на спонтанен цикъл няма как да преценят колко е качествена.
Затова не разбирам защо се дърпат лекарите за това.
При мен например са по-добри яйцеклетките без стимулация, проблема е че много дебнене има и много вероятности да се изпусне фоликула.
Има и друго де, финансовата част, в моята клиника разликата е огромна и от пациентска гледна точка е изгодно.

Последна редакция: ср, 23 фев 2011, 12:51 от бамбарадамбара

# 87
  • Малта
  • Мнения: 1 126
Много ще е гадно, ако клиниката не се навива заради разликата в парите  Thinking
2600 с/у 1500   Naughty

Иначе, щом трябва ще се дебне 2`3`4 месеца, така или иначе аз заповед няма да видя в близките 6месеца  Sick


# 88
  • Русе
  • Мнения: 571
Здравейте. Не мен отначало ми казаха да правим инвитро на естествен цикъл, като сме с мъжки фактор, а аз с Хашимото. В последствие се оказа, че мъжа ми трябва да се оперира от варикоцеле и ще трябва да изчакаме 6 месеца. Та новото при нас е - септември да правим икси със стимулация, отказаха се от ЕЦ. Обясниха ми че ЕЦ бил за жени с яйчников проблем, и т.н.

# 89
  • Мнения: 1 494
Петя,и аз съм Хашимотка (дори днес като разбраха, че ТСХ е 4.1 и направо бях полудяла  #Crazy) и не са ми казвали да имам проблем с яйчниците, но не са ми казвали да пробваме ЕЦ. Но всеки случай е индивидуален  Simple Smile 

# 90
  • София
  • Мнения: 1 326
Да живне малко дискусията - medimed, има ли новини около теб? Решихте ли за ЕЦ? Сподели как вървят нещата ...

# 91
  • Малта
  • Мнения: 1 126
Аз съм се решила, остава и докторката да се Реши  Mr. Green В понеделник имам записан час и ще говорим по въпроса ... ЗА сега се радвам на втората спермограма на мъжа със заключение "добра оплодителна способност" (само мялко морфологията не е мн.добре, ама лекарката ще каже ...

Със срам си признавам, че първата спермограма я направихме с над 7 дни въздържание и естествено беше лоша, та доки се уплаши и рече, че сме за икси и че не препоръчва ЕЦ  Rolling Eyes

Ама в понеделник мисля да я убедя да правим ЕЦ и да се захващаме за работа, че фонда много тромаво се движи ooooh!

Това е за сега, в понеделник ще се отчета пак   bouquet

# 92
  • София
  • Мнения: 1 326
Ама в понеделник мисля да я убедя да правим ЕЦ и да се захващаме за работа, че фонда много тромаво се движи ooooh!

Това е за сега, в понеделник ще се отчета пак   bouquet
Е, хайде, късмет!!!

# 93
  • Мнения: 38 947
 newsm78 все да попитам -дължината на цикъла определя ли качеството на яйцеклетките ?
От дете цикъла ми е 21-22 дневен .

# 94
  • Мнения: 166
Sigma, може и да оказва влияние. Последно лекарят ми каза, че моите яйцеклетки нарастват твърде бързо (овулация 10-11 ден) и може това да е показтел за проблеми при фоликогенезата. Моят цикъл също е къс (24-25 дни), като лутеалната ми фаза е с нормална дължина. От друга страна, има много жени с къс цикъл и безпроблемно забременяване  newsm78

# 95
  • София
  • Мнения: 1 326
newsm78 да попитам -дължината на цикъла определя ли качеството на яйцеклетките ?
От дете цикъла ми е 21-22 дневен .
може и да оказва влияние. Последно лекарят ми каза, че моите яйцеклетки нарастват твърде бързо (овулация 10-11 ден) и може това да е показтел за проблеми при фоликогенезата.

Момичета, да питам и аз нещо по тази тема - според вас, дали пък точно стимулацията не "разваля" яйцеклетките. Защото аз съм с нормален цикъл /28 -29 дни, съответно овулация на 17-19 ден/ /, но при моите стимулирани опити винаги вадят яйцеклетките значително по -рано - 13 или 14 ден  newsm78     

# 96
  • Мнения: 166
Стимулацията със сигурност влияе на качеството на яйцеклетките и ако не са подбрани подходящите медикаменти и протокол, може ембрионите да са по-некачествени. Най-точно би разбрала, ако направиш инвитро на естествен цикъл - така  ще се види дали има промяна в качеството на ембрионите в сравнение със стимулираните опити. Не винаги обаче има такава - при мен например стана ясно, че качеството на ембрионите не е кой знае колко по-добро без лекарства ... Явно си е до организъм. Не знам само доколко е важен и другият фактор - спермата. Според някои изследвания, тя не оказва влияние в самото начало на развитите на ембриона, а според други - точно обратното  Thinking

Относно това, че по-бързо узряват яйцеклетките при стимулирани опити - мисля, че се случва при повечето жени, т.е. не е в никакъв случай ненормално. Моите първи две стимулации продължиха само по 7 дни.

# 97
  • София
  • Мнения: 1 326
Благодаря за отговора, Сами! Все повече се навивам за опит на ЕЦ- остава да убедя и доки  Wink... Но има и нещо друго - аз все пак съм на 40 години... със сигурност и това има значение  Sad

# 98
  • Мнения: 166
Да, има значение, но пък именно когато и възрастта е напреднала се препоръчва ЕЦ. Поне в моята клиника така ми обясниха. Burty, пожелавам ти успех, независимо дали със или без лекарства!

# 99
  • София
  • Мнения: 1 326
Благодаря ти, Сами  Hug

# 100
  • Русе
  • Мнения: 571
Да помръдна дискусията малко напред. Какво става с теб medimed? Направи ли опит на естествен цикъл? Има ли мацки които да се похвалят?

# 101
  • Малта
  • Мнения: 1 126
Уви, още нищо не съм направила ... доки нещо ми се дърпа за ЕЦ  Rolling Eyes Sad

# 102
  • Мнения: 139
Здравейте,
Месец март решихме да опитаме ин витро на спонтанен цикъл,но уви се оказа,че ще е цикъл без овулация.Сега на този цикъл ще пия естрофен и на 10ден ще съм на преглед надявам се този път всичко да е наред.
Успех на всички

# 103
  • Русе
  • Мнения: 571
galq80 , пожелавам ти този месец да можете да направите опита.
 medimed   Hug , явно и ти като мен - искаме ЕЦ, но докторите са на друго мнение.

# 104
  • Мнения: 139
Благодаря Петя 78 Simple Smile

# 105
  • Мнения: 84
Здравейте,да се включа и аз в темата.Решили сме докато си чакаме номера от фонда,да пробваме ин витро на ЕЦ.В четвъртък съм на преглед и ще обсъдим с док вариянта за този цикъл.Искам да попитам някоя от вас дали е правила ин витро на ЕЦ в Плевен?

# 106
  • Мнения: 31
Да ви споделя и моят скромен опит от ЕЦ! Решихме и ние докато чакаме второто одобрение от фонда да действаме на ЕЦ! Октомври 2010г направихме пункция с пълна упойка на един фоликул, успяхме да извадим яйцеклетка, която се оплоди. Големи радости бяха до следващия ден, когато ни се обади ембриолога на клиниката и каза че не се дели правилно и трансфер няма да има. Февруари направихме отново ЕЦ и вече си имаме едно замразено ембрионче. Трябва да съберем две замразени и едно свежо и тогава ще бъде трансфера. Сега пия Метфогамма 1000 по половин таблетка вечер по време на хранене и Мелатонин. Този месец на 24 отново съм на преглед. Успех на всички! newsm10  Hug

# 107
  • София
  • Мнения: 1 326
Да споделя и аз докъде докарах нещата с моите мераци за ЕЦ:
- като за начало, доки беше ОК /мислех, че ще ме отказва, ама тя веднага прие идеята/
- направих един курс иглотерапия и в понеделник отивам на преглед да видим почваме ли този месец или отлагаме за май /което хич не ми се ще, че не ми се губи време, ама знае ли човек.../

# 108
  • Мнения: 38 947
Вдигам темата за да ми е по -удобна за четене.

# 109
  • София
  • Мнения: 1 326
А аз се коригирам: моят естествен цикъл всъщност се оказа лимитиран. Доки ме убеди за лека стимулация и добре че се навих, защото накрая работата беше на ръба да се провали: извадиха две яйцеклетки, но едната категорично отказа да се оплоди без дори да се мотивира. Другата стана съвсем приличен ембрион, който си прибрах скоропостижно на 2-ри ден. Ама нямах късмет се него... Sad
Така че, наистина е доста на риск тоя ЕЦ. А дали материалът е по-качествен, като са по-малко препаратите - уви, не може да се каже, тъй като малката бройка не позволява на екипа да наблюдава по-дълго ембрионите...

# 110
  • Русе
  • Мнения: 571
Да споделя какво ми се случи. На контролен преглед след един чист цикъл след хистероскопия  на преглед имах перфектни лигавица и фоликул. Решихме с доктора да правим опит на ЕЦ, поставиха ми прегнила и в деня на пункцията фоликула се беше пукнал вече  Cry. Много гадно, но съдбата ми е била такава. Аз съм с къл цикъл 24 дни, овулация на 15-16ти ден. По закона на мърфи, пункцията трябваше да бъде на 12ти ден, а фоликула вече се беше спукал. Решихме следващия опит да бъда по къс протолок за да няма такава неприятна изненада.

# 111
  • София
  • Мнения: 1 326
Петя, как така хем "протокол", хем ЕЦ  newsm78 - протокол не значи ли лекарства, сиреч стимулиран /или лимитиран/ опит ??? Но, каквото и да е, е много неприятно, че сте го изпуснали... Да ни би да си имала някакво физическо натоварване в деня преди пункцията и за това да се е пукнал...?
Макар че и да го мислиш, и да не го мислиш - заминал е. Но пък за следващият път сигурно ще ти таймират по-точно пункцията. Още другия месец ще пробваш или ще пропуснете един цикъл? Желая ти успех!!!

# 112
  • София
  • Мнения: 23 147
Била е на ЕЦ, ама се е спукал фоликула, затова следващия път ще е по протокол,с лекарства.
Така разбрах аз  Rolling Eyes

# 113
  • Мнения: 616
... Аз съм с къл цикъл 24 дни, овулация на 15-16ти ден. По закона на мърфи, пункцията трябваше да бъде на 12ти ден, а фоликула вече се беше спукал....

Странно ... ти сигурна ли си кога точно ти е овулацията? И аз съм с къс цикъл като теб - 24 дни, но овулацията ми е рано - 11-12ти ден и си мислех, че е така, точно защото ми е къс цикъла.

# 114
  • София
  • Мнения: 6 232
Петя, а преди прегнила нямаше ли преглед да се види колко е голям фоликулът и хормони?

# 115
  • Русе
  • Мнения: 571
По къс протокол със стимулация ще бъда септември месец. Сега на 29,06 трябваше на ЕЦ, без да сме го уговаряли предварително този спонтанен цикъл. Просто бях на контролен преглед след хистероскопия.Имах пускани хормони няколко дни по-рано, преди прегнила имах преглед - лигавица 10мм и фоликул 19мм, точно преди прегнила. Затова решихме да пробваме на ЕЦ. Но уви фоликула не издържа 36 часа след прегнила.
Винаги овулацията ми е била на 15-16ти ден защото съм правила безброй фоликулометрии, правила съм и инсеминация, при която на 15ти ден инсе на неспукан фоликул и реинсеминация на 16ти ден спукан вече. Винаги ми е било тогава овулацията. За първи път се случи да е на 12ти ден. Съдба.
Не направихме пункция, но пробвахме вечерта по естествен път с мъжо, дано пък се е получило така.
Сега юли месец мислим да си починем, мъжо не иска да се надява напразно, много се огорчи от неприятната изненада. По тази причина оставаме с уговорката септември месец опита да не е на ЕЦ, а по къс протокол.

Последна редакция: пт, 01 юли 2011, 16:54 от Петя78

# 116
  • София
  • Мнения: 1 326
А-а-а-а, сега разбрах - това не е бил планиран опит, а по-скоро "инцидентен"... Е, може би когато не е следен по-"изкъсо", фоликулът върши и такива "поразии". Както и да е, следващият път ще е ясна картинката и надали ще го изпуснете. УСПЕХ!!!

# 117
  • Русе
  • Мнения: 571
Да. Точната дума е инцидентен. Но понякога нали точно непланираните опити се получават, та затова и пробвахме.
Успех на всички.

# 118
  • София
  • Мнения: 1 326
...Но понякога нали точно непланираните опити се получават, та затова и пробвахме.

Аз съм ЗА всичко да се пробва, така че, според мен, не сте сбъркали!

# 119
  • Русе
  • Мнения: 571
Аз не съжалявам, че пробвахме. Щях да съжалявам, ако не бяхме пробвали.

# 120
  • Мнения: 105
Може ли някой да каже прибризително колко лева еЕЦ в малинов.

# 121
  • София
  • Мнения: 23 147
Може ли някой да каже прибризително колко лева еЕЦ в малинов.
сигурно за 10 път ще напиша, може и досадна да стана вече  Mr. Green
около 1000лв.

# 122
  • Мнения: 105
мерси за отговора просто не можах да го намеря.

# 123
  • Мнения: 392
Хайде и аз тук, в събота съм при доки, 9ти ден ще ми е, той каза м/у 7 и 10, дано имаме късметче и нещата да се случат, а същевременно ще подаваме и документи във фонда, но искренно се надявам да не си дочакам заповедта от там Simple Smile!
Късмет и успех на всички!

Общи условия

Активация на акаунт