Спонтанен цикъл

  • 31 980
  • 123
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 166
Да, явно ПКК-та е да има готовност за интервенция в случай на нужда. Но в моята клиника това не го правят. Нито пък има анестезиолог по време на пункцията. Дори на ЕЦ няма абокат, а кръв ти вземат след пункцията (ако намерят яйце), за да проверят за вирусните болести. Т.е. при всеки опит се правят нови изследвания за хепатит, СПИН и т.н. и при мъжа, и при жената, дори да правиш всеки месец опити - това им е политиката  Rolling Eyes

За цени в БГ нямам идея  Confused

# 61
  • Русе
  • Мнения: 571
бамбарадамбара , 350 лв ли е пункицята общо, или по 350лв на фоликул?

# 62
  • София
  • Мнения: 23 147
Пункцията, не е на фоликул. Ама то на спонтанен цикъл е един, мноооого рядко два.
И с упойка и без упойка все толкова съм плащала.

# 63
  • Русе
  • Мнения: 571
Ние обмисляме вариант на спонтанен цикъл с лека стимулация с клостилбегит. Доктора каза, че ще се образуват един или най много 2 фоликула.

# 64
  • Мнения: 583
И на мен ми предстои на естествен цикъл инвитро.
Чудя се дали да не предложа лека стимулация на док. Но съм и с ЛУФ, пък четох, че не е подходящо да е стимулацията с клостилбегит...

# 65
  • Мнения: 165
Момичета,и аз бях решила да пробвам на естесвен цикъл,но док ме посъветва да има стимулация,с цел повече фоликули и започнахме на 2 ден от цикъла с инжекциите.Много се страхувам,но в името на това да станем МАМИ сме готови на всичко,нали?  bouquetПожелавам на всички успех и дано тази година гушнем своите бебенца!!!

# 66
  • Русе
  • Мнения: 571
Момичета,и аз бях решила да пробвам на естесвен цикъл,но док ме посъветва да има стимулация,с цел повече фоликули и започнахме на 2 ден от цикъла с инжекциите.Много се страхувам,но в името на това да станем МАМИ сме готови на всичко,нали?  bouquetПожелавам на всички успех и дано тази година гушнем своите бебенца!!!
така е. Но има разлика от финансова гледна точка. Аз се чудя колко пари излиза инвинтро със стимулация на инжекции? Имам в предвид за процедурите, не за лекарствата.
Примерно за клиника Малинов чета, че инвитро е 1450 лв, пункция 300 лв и ембриотрансфер 350лв.
Означава ли, че инвитро на спонтанен цикъл с лека стимулация и интвитро със стимулация инжекции е все за 2100 лв /1450+300+350/, като вече разликата е в цената на лекарствата за стимулация???
Моля който е минал инвитро с лека стимулация и инвитро със стимулация в Малинов да каже.

# 67
  • София
  • Мнения: 23 147
Петя78, лека или тежка стимулация цената на процедурата е около 2000лв, и лекарствата колкото излезнат.
С клостилбегит го броят за спонтанен цикъъл и са сумите които съм описала.
Това за Малинов, за други клиники не знам.

# 68
  • Русе
  • Мнения: 571
Ако правилно съм разбрала 2000 лв процедура инвитро със стумалиця, без лекарствата.
Ако е на стонтатен цикъл инвитро някъде към 1000 лв, процедурите.
Ами аз май точно и в тази тема писах, но пак ще напиша.
Прегледите не се плащат, обикновенно има едно изследване на 2 или 3 хормона по 18лв единия, значи 36 или 54 лв. ПОнякога се налага и 2 пъти, зависи как е положението.
После прегнил 1 брой. В клиниката го продават за 30лв, ако си намериш отнякъде сама пак става.
Следва пункция, която е 350лв. Плащат се след пункцията.
Ако се стигне до трансфер, той е 600лв.
И след това лекарствата, които назначават естрофеми, утрогестани и подобни, които не помня каква сума бяха.
Мисля че други суми за плащане няма.

# 69
  • Мнения: 1 494
да побутна малко темата  Grinning

Моля ви, споделете, при колко от вас е имало празен фоликул и дали се е повторило и колко често.

На мен вчера след пункцията, фоликула се оказа празен. Без никакви лекарства бях.

Търсих причини, но нещо нищо не намирам  newsm78 Освен възрастта - след 35 г. било нормално, пък съм вече на почти 38, ама не се давам  Mr. Green 

# 70
  • Русе
  • Мнения: 571
Искам да попитам, има ли много жени, които правят инвитро на спонтанен цикъл, със събиране на яйцеклетки от няколко цикъла? Каква е вероятността за успех при използването на замръзени яйцеклетки? Ще съм много благодарна ако някой сподели опит.

# 71
  • Мнения: 1 494
ние сега така пробваме. Имаме един ембрион замразен от миналия месец. Продължаваме следващия.

Успех на всички  Peace Praynig

# 72
  • Мнения: 166
Luce, правила съм ИКСИ на ЕЦ общо 3 пъти и винаги са намирали яйцеклетка. При мен обаче не замразявахме ембрионите, а направо ми ги трансферираха. След трита опита лекарят ми каза, че понеже успеваемостта е изключително ниска (в моята клиника процентът на забременелите на ЕЦ е 9), не вижда смисъл да продължаваме.

Предполагам, че ако се прави и замразяване, процентът на успеваемост пада още повече.
Всъщност, ЕЦ май е оправдан само когато дори и със стимулация жената не произвежда повече от 1-2 фоликула. Или пък ако качеството на ембрионите е драматично по-различно. Е, при мен и на ЕЦ качеството на ембрионите не беше по-добро...

# 73
  • Мнения: 1 494
благодаря Сами  Hug,

На мен досега не са ми казвали нещо по въпроса за качество на яйцеклетки и при стимулация добре съм отговаряла.

Ние ще замразяваме. Току-що разбрах за едно момиче, което е бременно от ЗЕТ и ембрионме на ЕЦ.

Дай боже всекиму  Praynig Grinning Hug

# 74
  • Малта
  • Мнения: 1 126
Момичета и аз съм на път за ЕЦ (докато чакам Фонда), но.. странно моята док. малко се дърпа.

Аз съм на 32 и съм с тубарен фактор... пък всички хормонални изследвания са ОК, та за това все си мисля, че ще успея на ЕЦ ...

Сами
, а ти в коя клиника си? Аз съм в Щерев ... да не би там да не "обичат" ЕЦ  newsm78

luce, чувала съм, че на много малко места практикуват това със събирането на яйцеклетките,
а пък ми се струва разумен подход ... къде го правите вие този ЕЦ?

P.S. ако не искате да споделите тук, може да ми пишетте на лични

Общи условия

Активация на акаунт