Спонтанен цикъл

  • 31 983
  • 123
  •   1
Отговори
  • Мнения: 59
Здравейте, предстои ми инвитро при спонтанен цикъл. Дали някой може да ми даде по подробна информация за това. До сега не са ми правили такава процедура и малко се притеснявам.

# 1
  • София
  • Мнения: 16 064
Няма стимулация за растежа на фоликулите и няма блокаж, така че отиваш на 6-7 ден на преглед да видят колко растат, има ли доминантен, после те следят всеки ден и като доближиш 20 мм фоликул ти бият Прегнил, след това до 36 часа трябва да отидеш на пункция. Оттам нататък процедурата е същата като при стандартното ин-витро със стимулация.

Разлика е, че така се постигат 1, макс. 2 фоликула и вероятно док може да реши да ги събира във фризера до 3 и тогава да прави ЕТ (ембриотрансфер).

# 2
  • Мнения: 59
Искат да ми правя спинтанен цикъл за да видят най - вече дали яйцеклетката няма генетични изменения и ако няма тогава ще я оплождат. Дали самата пункция боли и дали след това се остава в клиниката???

# 3
  • София
  • Мнения: 16 064
pisi26, имаш ли "стандартно ин-витро" зад гърба си?

Пункцията е с упойка, не, не боли и не, не се остава в болница след това (само лежиш няколко часа да ти отмине упойката).

# 4
  • София
  • Мнения: 23 147
Sharky43, добре си обяснила процедурата, обаче не навсякъде е така. В някои клиники и на спонтанен цикъл използват лекарства за стимулации, или поне те му казват спонтанен цикъл, макар да е леко подпомогнат.
И пункцията би могла да е и без упойка.

# 5
  • Мнения: 59
Аз нямам правно ин-витро. Това ще ми е за пирви път и не ми слагат инжекции за стимулация

# 6
  • София
  • Мнения: 16 064
Bambi, т.е. ин-витро на спонтанен цикъл не е равносилно на  ин-витро на естествен цикъл?

И за упойката при пункция трябва да си кажем?

# 7
  • Мнения: 59
Така ли? Защо?

# 8
  • София
  • Мнения: 23 147
Bambi, т.е. ин-витро на спонтанен цикъл не е равносилно на  ин-витро на естествен цикъл?

Разни клиники, разни наименования  Laughing
При теб знам как ще е, но при pisi26 може и да е друго.

И за упойката при пункция трябва да си кажем?
Да. По едно време беше по подразбиране без упойка.
А за теб и друга подробност, слагат свещички Профенид след пункцията, спомена че имаш непоносимост към тях.

# 9
  • Мнения: 59
Аз ходя в клиниката на д-р Стаменов

# 10
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Аз съм правила в клиниката на Стаменов 2 иксита на спонтанен цикъл и 1 леко стимулирано.
И 3-те пункции бяха с упойка, въобще не е ставало дума да е без. Но имам позната, правила ин витро пак там, тя прави пункцията без упойка (само дето не помня вече причината). Много леко беше минала.
След пункцията те държат час-два и си тръгваш.

# 11
  • София
  • Мнения: 16 064
Бамби, благодаря, ще ги предупредя да не ми слагат (аз мисля, че проблема не е в самия Профенид, ами в "приемницата"...) На мен в другата клиника, при предното ин-витро, освен самата упойка за пункцията друго не са ми слагали.

# 12
  • Мнения: 59
Благодаря ви момичета. Утре ще ходя на преглед за да проследят колко е голям фоликула.

# 13
  • Поморие
  • Мнения: 85
Пиши как ти се движат нещата , защото скоро и на мен  ми предстои такова нещо. Успех!!! Peace

# 14
  • Мнения: 547
Мойто инвитро на "спонтанен" цикъл беше със щадяща стимулация, тъй като бях оперирана от ендометриозна киста с отстраняване на яйчник и тръба, но без последващо лечение със хормонални препарати. Първия опит за щадяща стимелация беше с мерионал инжекции в корема, но се оказа само един фоликул и за да не е напразно ходенето до София правихме инсеминация-неуспешна. Втората щадяща стимулация беше с клостилбегит по схема. От четирите фоликула поради лошо таймирана пункция изтърваха двата. От останалите две яйцеклетки се получиха два чудесни ембриона, но не последва бременност. Пункцията и трансфера са си като при стандартно инвитро. Пункцията с упойка, трансфера прилича на инсеминация като процедура и усещане. Разликата е в щадящата или липсваща стимулация. Но ако на естествен цикъл имаш два фоликула и при трансфера вкарат два ембриона шанса за бременност е същия като при стандартно инвитро, защото и при много фоликули съответно ембриони е прието да връщат 2 до 3 рядко по преценка на лекаря повече ембриони, за да се намалят многоплодните бременности, които са си рискови. И с един ембрион имаш шанс за бременност така че от сърце ти желая успех.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт