Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

гр. Пловдив

Днес на малката ми мишка й биха ваксина ДТК в гръбчето. То каквото ми е спокойничко, аз не го бях чувала така да реве. Лошото е, че оттогава непрекъснато плаче и цялата плешчица е червена и подута. Сложих му марля с реванол на раничката, дадох му Панадол, но продължава да плаче, спи му се, а не може, въпреки че го слагам на обратната страна. Има ли начин да му помогна някакси? И докога ще продължи така?
Цитирай

в края на града

Максимум до 72 часа, слагай компреси от реванол и спирт непрекъснато, да е влажно на мястото (нали знаеш, че днес там не трябва да го мокриш), вземи си бинт или някоя по-неугледна дрешка, че от реванола изпиране няма. Най-вероятно до утре ще мине. Не знам защо са я били в гръбчето, на нас ни я бият в ръчичката, така е по-добре за бебчето...
Цитирай

София

Ох, и нашето положение е същото, слава Богу поне, че е за последен 3-ти път.
Моето Калоянче се дере вече цял следобед и нито гушкане, нито чайчета, нито биберони - нищо не помага. Още след първата ваксина имахме ужасни проблеми и срам-не срам, алармирахме педиатърката. Това, което тя ме посъветва е, 2-3 дена преди следващата васкина да давам витамин "С" и Калций, макар че не виждам кой знае каква промяна. Консултирайте се с вашия педиатър и дано всичко отмине по-леко!
Цитирай

София

Цитат на: PoliaSp
Днес на малката ми мишка й биха ваксина ДТК в гръбчето. То каквото ми е спокойничко, аз не го бях чувала така да реве. Лошото е, че оттогава непрекъснато плаче и цялата плешчица е червена и подута. Сложих му марля с реванол на раничката, дадох му Панадол, но продължава да плаче, спи му се, а не може, въпреки че го слагам на обратната страна. Има ли начин да му помогна някакси? И докога ще продължи така?

Ох тази ваксина е ужасна, помоли вторият прием да го направят в ръката... там определено по-не боли... и са много по спокойни.... Много лекарки не я бият в грръбчето... Crying or Very sad
Цитирай

sofia

Цитат на: Aia

Ох тази ваксина е ужасна, помоли вторият прием да го направят в ръката... там определено по-не боли... и са много по спокойни.... Много лекарки не я бият в грръбчето... Crying or Very sad

и аз съм чувала че в ръчичката се понася много по леко
Цитирай

sofia

Цитат на: Aia

и аз съм чувала че в ръчичката се понася много по леко
Цитирай

високо

само да кажа, че спирт не се препоръчва за компрес. само реванол. спиртът влиза през кожата в организма на човечето, което не е много добре...
Цитирай

У дома, при моето семейство

Нашата ваксина /2-ра по ред/ ни я сложиха в крачето, но я купихме и не е българска. Първата я сложиха в гръбчето и беше от българските, но и при двете не сме имали проблем. Давам само панадол преди ваксината и после компрес от чист риванол. Това е. Дано се оправите бързо Smile
Цитирай

София - България

Тази ваксина на нас ни я бият в кра4ето Confused Сега ни предстои 4 послена и аз много се притеснявам как ще ни понесе Embarassed Дано беб4о се оправи по бързо,а всъщност защо я бият в гръб4ето Question
Цитирай

Sofia

Na nas do sega ni gi biat v ruchichkata i ne sme imali problemi. Davam Panadol predvaritelno, pravia 3 dni kompresi ot Rivanol i tova e. Zashto gi biat v pleshkata, tam sa kosti, suhojilia, osven muskuli... Moje da sa zasegnali neshto drugo... Shte mine, ne se pritesniavai. Gushkaneto rano ili kusno shte si kaje dumata i shte se uspokoi dushichkata.
Цитирай

на ОколовръсТното в ПАЛАТка

Аз пък съм чувала ,че се маже с мед и отдоре се лепи лист хартия ,изчезвал отока и болката.
Цитирай

гр. Пловдив

Е, ама съм страшна паника Exclamation  Сутринта се събуждам, а той ми се хили насреща, гледам компресчето паднало, от оттока няма и следа - беличко и гладичко гръбче. И сега пак сме много доволни от живота. Very Happy Дано не се подуе пак. Благодаря ви за съветите. Не ги знам защо ги бият в гърба, от май месец било така, но другият път ще искам в ръчичката.
Цитирай

София

Другата седмица и на нас ше ни бият въпросната ваксина  Crying or Very sad  Crying or Very sad  Crying or Very sad
Педиатърката ни предупреди да си вземем Панадол, но не каза да го пием предварително. Колко време преди да ни я бият да  и го дам и какво количество, че не пише на опаковката.
Цитирай

гр. Пловдив

Цитат на: nad_tab
Другата седмица и на нас ше ни бият въпросната ваксина  Crying or Very sad  Crying or Very sad  Crying or Very sad
Педиатърката ни предупреди да си вземем Панадол, но не каза да го пием предварително. Колко време преди да ни я бият да  и го дам и какво количество, че не пише на опаковката.

А, не знам за предварително взимане на Панадол. Ние отдидохме наядени, биха ни ваксината, два часа след това нито ядене, нито пиене - не че има разлика в случая, де Wink  /ама понеже дадоха и капки за полиомелита, може и заради него/. И след два часа като ядохме, дадох 1 мл Панадол, след четири часа пак и след още четири пак.  И ми казаха взимаш една спринцовка, с нея даваш Панадола. И за мен логично беше - тегля Панадола от шишето и го изстрелвам в устата. Хубаво, че ме спряха навреме - то било със спринцовката го теглиш и слагаш в лъжичка и тогава даваш. Idea Пусто невежество, хубаво, че ме спряха навреме, щях да си задавя бебчето.  Evil or Very Mad Голяма съм патка.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.