Въпрос за "dehumidifier"????

  • 817
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 283
...та въпроса ми е има ли някоя от вас такова 4удо и има ли файда от него? Rolling Eyes
С настъпването на зимата прозорците ни са редовно запотени и аз мисля,4е е от влагата,а мои4кият е на друго мнение и смята 4е дограмата не е добре оплътнена! newsm78 Приемам съвети всякакви!Благодаря! Hug

Последна редакция: пн, 07 ное 2005, 19:03 от HOLY

# 1
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
А каква е влажността в стаята ? Колко процента ?
При нас е точно обратното, от парното зимата много изсъхва въздуха, влажността в стаята на Алекс пада под 30%, затова имам овлажнител, вдига влажността до 50-60%. И бръмчи приятно  Confused.

# 2
  • Мнения: 1 283
...е,никой ли няма "обезвлажнител" или "изсушител"(незнам то4но как се казва Confused)???
Незнам колко процента,но прозорците редовно са потни и текат! Close Ако някой има да сподели опит!Благодаря! Hug

# 3
  • Мнения: 2 452
Ние имаме; ползваме го в мазето, където понякога се натрупва влага. И аз си мисля, като твоят съпруг, че имате нужда от него не през зимата, а през лятото, когато влажността достигне 100%. Нашият е от времето на кризата през 2003 година, когато не можеше да се ползват климатици; съпругът ми изградил специална система за изсушаване на въздуха вкъщи тогава. Laughing
Ние не ползваме нищо в момента, защото имаме добра отоплителна система в къщата, но имаме овлажнител от времето, когато живеехме в апартамент с парно - той е по-нужен от dehumidifier.

# 4
  • Мнения: 179
...та въпроса ми е има ли някоя от вас такова 4удо и има ли файда от него? Rolling Eyes
С настъпването на зимата прозорците ни са редовно запотени и аз мисля,4е е от влагата,а мои4кият е на друго мнение и смята 4е дограмата не е добре оплътнена! newsm78 Приемам съвети всякакви!Благодаря! Hug
Аз не съм в Канада, а малко по на юг  Wink.
Да, имаме въпросното устройство , ето този модел



модел
Maytag®
65 Pt. Cameo White Portable Electronic Dehumidifier

Model M7DH65B2A

и беше взет поради същата причина . Вследствие се оказа, че не сме имали нужда от това чудо , а от уплътняване на прозорците, което пък доведе до смяната на същите и  сега джаджата стои някъде в гаража , като лятото веднъж или два пъти се сещахме за нея и беше споменвано "Еййй, днес влажността е висока, може би е добре да се пусне джаджата " , да ама за да се пусне първо трябва да бъде свалена от тавана на гаража май и пр. Ако пък милиш, че наистина ви е нужно - купете го пробвайте го , ако то е решението на въпроса ви - чудесно , ако не- бихте могли да го  върнете, но поне знаеш къде е проблема.

# 5
  • Canada
  • Мнения: 1 773
...е,никой ли няма "обезвлажнител" или "изсушител"(незнам то4но как се казва Confused)???
Незнам колко процента,но прозорците редовно са потни и текат! Close Ако някой има да сподели опит!Благодаря! Hug
Не, ние нямаме. Аз имам обратния проблем - въздухът в къщи през зимата е много сух, защото освен парно имаме и две вентилаторни печки. Миналата зима редовно преди да си легна поливах пода с вода. Сега обаче постояно имам съхнещи бебешки дрешки и въздуха е ОК.

# 6
  • Мнения: 2 825
И аз не съм в Канада, ама да се изкажа и аз по въпроса  Wink
И тука е много влажно през зимата и ние се принудихме да купим такова чудо. Много сме доволни, около 10 л вода на ден ни вадеше само от спалнята, но нашето не бръмчи хич приятно  Sad

# 7
  • Мнения: 1 283
Много ви благодаря! Hug...май първо ще опитаме да оплътним,пък ако не е от това тогава да вземем такава "джаджа"  Wink

# 8
  • Мнения: 7 605
Много ви благодаря! Hug...май първо ще опитаме да оплътним,пък ако не е от това тогава да вземем такава "джаджа"  Wink

И ние имаме dehumidifier ама не съм в Канада, пре4е ли?  Wink
Купихме си го zаЩотот банята ни е беz проzорец и просто нямаШе как да се борим с влажността.

А ина4е една къЩа колкото е по добре оплътнена, толкоz пове4е Ще се иzпотят проzорците. Влажността е съвсем нормално явление където живеят и диШат хората. При добра иzолация се иzпотяват проzорците просто zаЩото влажността няма къде да отиде ина4е. Ако имаШ тоzи проблем само в помоЩение с проzорец, тогава можеШ да си спестиШ раzхода, достатъ4но е да проветряваШ стаята обилно (Широко отворен проzорец преz поне 10 минути, минимум 2пъти на ден). А ако в стаята е пуснато парното, влажността е по малка, понеже топлия въzдух може да поема пове4е вода отколкото студения. 
Ние примерно имаме и много голям коридор беz проzорец, беz парно, и тъкмо в4ера zабеляzах и там малко мухъл по стените, така 4е сега местя устройството от банята в коридора....

# 9
  • Мнения: 1 283
Благодаря ти Tatjana bouquet
...аз засега проветрявам,но като стене минус 40 и прозорците замръзнат не става! Confused много рядко го правя тогава,4е за да отворя прозорците ги размразявам със сешоара! Crazy ...брагодаря на вси4ки!...ще видим какво ще измисля! Thinking

Общи условия

Активация на акаунт