Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Живеещи в чужбина
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

на път...

...та въпроса ми е има ли някоя от вас такова 4удо и има ли файда от него? Rolling Eyes
С настъпването на зимата прозорците ни са редовно запотени и аз мисля,4е е от влагата,а мои4кият е на друго мнение и смята 4е дограмата не е добре оплътнена! newsm78 Приемам съвети всякакви!Благодаря! Hug
« Последна редакция: пн, 07 ное 2005, 19:03 от HOLY »
Цитирай

Plovdiv->Toronto

А каква е влажността в стаята ? Колко процента ?
При нас е точно обратното, от парното зимата много изсъхва въздуха, влажността в стаята на Алекс пада под 30%, затова имам овлажнител, вдига влажността до 50-60%. И бръмчи приятно  Confused.
Цитирай

на път...

...е,никой ли няма "обезвлажнител" или "изсушител"(незнам то4но как се казва Confused)???
Незнам колко процента,но прозорците редовно са потни и текат! Mad Ако някой има да сподели опит!Благодаря! Hug
Цитирай

Ottawa, Canada

Ние имаме; ползваме го в мазето, където понякога се натрупва влага. И аз си мисля, като твоят съпруг, че имате нужда от него не през зимата, а през лятото, когато влажността достигне 100%. Нашият е от времето на кризата през 2003 година, когато не можеше да се ползват климатици; съпругът ми изградил специална система за изсушаване на въздуха вкъщи тогава. Laughing
Ние не ползваме нищо в момента, защото имаме добра отоплителна система в къщата, но имаме овлажнител от времето, когато живеехме в апартамент с парно - той е по-нужен от dehumidifier.
Цитирай

USA

...та въпроса ми е има ли някоя от вас такова 4удо и има ли файда от него? Rolling Eyes
С настъпването на зимата прозорците ни са редовно запотени и аз мисля,4е е от влагата,а мои4кият е на друго мнение и смята 4е дограмата не е добре оплътнена! newsm78 Приемам съвети всякакви!Благодаря! Hug
Аз не съм в Канада, а малко по на юг  Wink.
Да, имаме въпросното устройство , ето този модел

модел
Maytag®
65 Pt. Cameo White Portable Electronic Dehumidifier

Model M7DH65B2A

и беше взет поради същата причина . Вследствие се оказа, че не сме имали нужда от това чудо , а от уплътняване на прозорците, което пък доведе до смяната на същите и  сега джаджата стои някъде в гаража , като лятото веднъж или два пъти се сещахме за нея и беше споменвано "Еййй, днес влажността е висока, може би е добре да се пусне джаджата " , да ама за да се пусне първо трябва да бъде свалена от тавана на гаража май и пр. Ако пък милиш, че наистина ви е нужно - купете го пробвайте го , ако то е решението на въпроса ви - чудесно , ако не- бихте могли да го  върнете, но поне знаеш къде е проблема.
Цитирай

Canada

...е,никой ли няма "обезвлажнител" или "изсушител"(незнам то4но как се казва Confused)???
Незнам колко процента,но прозорците редовно са потни и текат! Mad Ако някой има да сподели опит!Благодаря! Hug
Не, ние нямаме. Аз имам обратния проблем - въздухът в къщи през зимата е много сух, защото освен парно имаме и две вентилаторни печки. Миналата зима редовно преди да си легна поливах пода с вода. Сега обаче постояно имам съхнещи бебешки дрешки и въздуха е ОК.
Цитирай

И аз не съм в Канада, ама да се изкажа и аз по въпроса  Wink
И тука е много влажно през зимата и ние се принудихме да купим такова чудо. Много сме доволни, около 10 л вода на ден ни вадеше само от спалнята, но нашето не бръмчи хич приятно  Sad
Цитирай

на път...

Много ви благодаря! Hug...май първо ще опитаме да оплътним,пък ако не е от това тогава да вземем такава "джаджа"  Wink
Цитирай

Германия

Много ви благодаря! Hug...май първо ще опитаме да оплътним,пък ако не е от това тогава да вземем такава "джаджа"  Wink

И ние имаме dehumidifier ама не съм в Канада, пре4е ли?  Wink
Купихме си го zаЩотот банята ни е беz проzорец и просто нямаШе как да се борим с влажността.

А ина4е една къЩа колкото е по добре оплътнена, толкоz пове4е Ще се иzпотят проzорците. Влажността е съвсем нормално явление където живеят и диШат хората. При добра иzолация се иzпотяват проzорците просто zаЩото влажността няма къде да отиде ина4е. Ако имаШ тоzи проблем само в помоЩение с проzорец, тогава можеШ да си спестиШ раzхода, достатъ4но е да проветряваШ стаята обилно (Широко отворен проzорец преz поне 10 минути, минимум 2пъти на ден). А ако в стаята е пуснато парното, влажността е по малка, понеже топлия въzдух може да поема пове4е вода отколкото студения. 
Ние примерно имаме и много голям коридор беz проzорец, беz парно, и тъкмо в4ера zабеляzах и там малко мухъл по стените, така 4е сега местя устройството от банята в коридора....
Цитирай

на път...

Благодаря ти Tatjana bouquet
...аз засега проветрявам,но като стене минус 40 и прозорците замръзнат не става! Confused много рядко го правя тогава,4е за да отворя прозорците ги размразявам със сешоара! Crazy ...брагодаря на вси4ки!...ще видим какво ще измисля! Thinking
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.