Интернет от Булсатком

  • 21 583
  • 54
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 302
Клиенти сме на Булсатком вече 1.5 година и сме доволни, за телевизия става въпрос. Знам, че вече предлагат и интернет, макар и във все още ограничен район в София. Моля, ако има сред вас някой, който вече ползва тази услуга, да сподели дали е доволен. Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 1 844
И на мен ми е интересно,макар че едва ли в Пловдив ще дойде скоро. Rolling Eyes И ние сме довони от Булсат за цифрова, дано и интернетът им да е добър. Аз обаче си правя някакви размишления.. Simple Smile Техния сигнал е от сателити,които се влияят от метриологичната обстановка.Случва се при дъжд или буря цифровата да спре..това означава,че и нетът ще спре. Докато операторите,чиито кабели и оптики са под земята не би следвало да имат тоя проблем. Ама знам ли и аз..може да греша.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 302
Ми аз да ти кажа, до сега, за година и половина от както сме им клиенти, 2 пъти се случи да спре сигнала. Единият път го оправиха след 2-3 часа, а вторият път след по-малко от час. А знам за много случаи при други оператори, дето постоянно има проблеми с нета..... Е, всъщност затова и пуснах темата де..... Знам, че първо в Сливен пуснаха интернет Булсатком. Няма ли някой техен клиент от Сливен?

# 3
  • Плевен
  • Мнения: 97
Аз го чакам в Плевен Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 844
На мен днес ми казаха от офиса,че вече има нет в крайните квартали,но в центъра още няма. Laughing Като дойде и към нас ще се замисля дали да не го пробвам. Peace

# 5
  • Плевен
  • Мнения: 97
А обясниха ли ти на какъв принцип е с кабел или пак през чинията ?

# 6
  • Мнения: X
Нета е оптика до абоната.

# 7
  • Плевен
  • Мнения: 97
PAV може ли да обясниш като за неразбиращи Simple Smile ...... интересувам се ,защото съм на място където обикновените кабелни и интернет доставчици нямат достъп Simple Smile та тази оптика до абоната ще ми свърши ли работа?

# 8
  • Мнения: X
havaiskoto_dupe,

Kабел cи e :
http://forum.setcombg.com/index.php?topic=45759.0

To на  "Optisprint" e оптична мрежата ,нo нe  до абоната.

  newsm78 WiFi : http://www.optisprint.net/optiwifi/index.php

# 9
  • Плевен
  • Мнения: 97
ахам мерси.

# 10
  • Мнения: 626
А Булсат предлагат ли и рутер или трябва да си имаш . Не съм доволна от сегашния ни доставчик и понеже сме на Булсат ТВ би било хубаво направо пакетна услуга да ползваме. Но сме с лаптопи и ни трябва WIFI

# 11
  • София
  • Мнения: 923
А Булсат предлагат ли и рутер или трябва да си имаш . Не съм доволна от сегашния ни доставчик и понеже сме на Булсат ТВ би било хубаво направо пакетна услуга да ползваме. Но сме с лаптопи и ни трябва WIFI
рутър можеш да си купиш от Метро за 40лв, но ако вече имате може да си ползвате стария  Peace

# 12
  • Мнения: 626
Аз питам те дали предлагат , защото видях че предлагат WIFI  връзка

# 13
  • София
  • Мнения: 923
сигурно предлагат но няма да е евтин, аз за това ти предложих от метро TP-LINK е чудесен за домашни условия а и ако решиш сам можеш да си сменяш паролата за достъп  Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 6 094
А дали някой вече може да даде отзиви?

# 15
  • Мнения: 5 979
Нетът им е стандартен кабелен. В София изглежда още не предлагат тази услуга тъй като нямат мрежа.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 094
Вече предлагат, но не в цяла София.

# 17
  • Мнения: 1
Какво става? Има ли вече някой отзиви? Ние не сме доволни от сегашния си доставчик и искаме да го сменим, предложиха ни този на Булсатком, но не знам дали си заслужава като качество, защото като цена определено с Булсатком- а ще ни е по- евтино... Simple Smile

# 18
  • Мнения: 140
От януари Булсат купиха нашия интернет доставчик и станахме техни абонати,единствената разлика е с лев по-висока цена,но пък правят отстъпка ако сте им абонат и на телевизията.

# 19
  • варна
  • Мнения: 229
 и при нас изкупиха квартания  нет .  доволна съм ,че вече няма прекъсвания .

# 20
  • Мнения: 45
първи месец ни е на булсатком и засега сме много доволни, скоростта не мога да коментирам защото първия месец е безплатен и е на максимална скорост.определено е от най изгодните оферти когато се комбинира с тв и се предплати 5 месеца.

# 21
  • France
  • Мнения: 726
От декември сме клиенти на Булсатком интернет.
Понеже имат достатъчно парички,  изкупуват малките независими доставчици.
Проблеми нямахме и със стария и с "новия" доставчик.
Не е  спирал нета за повече от час.

Апропо сметката ни  -  комбинирана  падна  с 2.50 лв. Peace
Дано да го пуснат и през сателита ....

# 22
  • Мнения: 452
Аз до октомври съм вързана с бтк-то.Булсата с договорили са или не?И каква е таксата?
От тяхната телевизия съм мн доволна,само някои служители не са достатъчно компетентни,но това е друга тема.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 634
Ако може още някой да сподели мнение за интернета на булсатком, че съм се насочила към тях  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 0
в началото винаги е добре

# 25
  • Мнения: 2 100
С интернет към Булсат сме от около 2 месеца и сме доволни. Сключват договори с интернет доставчици предполагам и чрез тях става свързването. При нас сключихме с Булсат, а ни го прекараха Кампус, плащаме си в офис на Булсат. Кампус предлагаха добър интернет, но на по-високи цени. Сега цената чрез Булсат е доста по-ниска.

# 26
  • Мнения: X
Аз пак не разбрах, чрез кабел ли сателит е този нет? Интересува ме, понеже имаме проблем с окабеляването на сградата, затова и ползваме  цифрова телевизия от Булсатком. Другият много важен въпрос е, имат ли вече мрежа в района на Бургас?

# 27
  • Мнения: 2 100
Нашия е кабелен.

# 28
  • Мнения: 534
мен ми е интересно след като имам булсатком на вилата и съответно сателит мога ли да ползвам и нета им или няма нищо общо  Thinking

# 29
  • Мнения: X
Ако нета е чрез кабел, както вече стана ясно, май няма нищо общо...

# 30
  • Мнения: 532
Тъй като и аз се ориентирам да мина на пакетна услуга, може ли някой от доволните да сподели за какво всъщност си ползва нета? Тъй като вкъщи сме доста.. хмм.. "интензивни" потребители, играем онлайн игри и като цяло киснем нон-стоп в интернет, интересува ме най-вече мнението на себеподобни, ако тук се навъртат такива Flutter Настоящият ми доставчик никак не е лош в това отношение, дори напротив, но е една идея скъпичък и телевизията им не е особено добра, а с отделен абонамент за ТВ ми идват твърде големи месечните сметки.. Та оттам и идеята за пакет Thinking

# 31
  • Мнения: 9
Спира ли интернета на булсатком когато е лошо времето ?
Защото при нас изчезва телевизията когато гръми или вали силно...

# 32
  • Мнения: 804
Интернет и телевизията на Булсатком нямат нищо общо. Интернета си им е кабелен, за разлика от телевизията, която е чрез сателитен приемник. Освен това Булсатком нямат по навсякъде покритие с интернета. Цялата работа е в това, че те започнаха да изкупуват малки локални интернет доставчици, които вече имат изградена мрежа ( подобно на М-тел и Мегалан) и по този начин доставят услугата Интернет. Извода е, че всичко зависи от точната локация, за да се провери дали изобщо имат покритие и съответно да се види какво е качеството на изградената мрежа.

# 33
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Да изровя от прахта тази тема  Embarassed. Качеството на нета добро ли е? Доволна съм от сегашния си доставчик, но ще ми излиза по-евтино с пакет за ТВ и Интернет на Булсата, та за това питам.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 53
От Варна съм и от 5 години сме доволни от ТВ на Булсатком,но сега имам намерение да съм към интернета на Булсатком . Насочила съм се към тарифа-6 лв. Ще си купя рутер ТП-линк препоръчват от офисите им,но не знам дали скоростта 14mbps дали ще ми е достатъчна. Някои може ли да ми даде отговор на въпроса?

# 35
  • София
  • Мнения: 357
И ние вкъщи сме в голяма чуденка за този интернет на Булсатком, ползваме телевизията от две години и сме доволни, нета ни е на друга фирма, от която сме доволни, но ни излиза доста скъпо. Надявам се някой от ползващите нет и телевизия в пакет да сподели за качеството.

# 36
  • София
  • Мнения: 6 302
И ние вкъщи сме в голяма чуденка за този интернет на Булсатком, ползваме телевизията от две години и сме доволни, нета ни е на друга фирма, от която сме доволни, но ни излиза доста скъпо. Надявам се някой от ползващите нет и телевизия в пакет да сподели за качеството.

и аз това чакам.....

# 37
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
И ние вкъщи сме в голяма чуденка за този интернет на Булсатком, ползваме телевизията от две години и сме доволни, нета ни е на друга фирма, от която сме доволни, но ни излиза доста скъпо. Надявам се някой от ползващите нет и телевизия в пакет да сподели за качеството.

и аз това чакам.....
Peace

# 38
  • Мнения: 45
нет-а излиза  6лв,обаче ако се комбинира с ТВ,т.е. 13.80 на минималните тарифи.скорост на сваляне е 1,8 MB/s.ние сме комбинирали ТВ на мама и нашия нет,които не са на 1 и същи адрес,предплащаме 5 месеца напреди и ползваме 6.

# 39
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Няма шанс да пуснат нет през сателита май... Мен засега сякаш не ми трябва кабелен нет от там, виж ако се пусне през сателита, да си го ползвам и на село...

# 40
  • Мнения: 45
а знаеш ли по принцип как вървят цените през сателит,или говориш ей така?

# 41
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
а знаеш ли по принцип как вървят цените през сателит,или говориш ей така?

Ей така говоря, що?

# 42
  • Мнения: 45
Що?щото си има теми за спам.а за сателитен нет може да поразпиташ(напр.Виваком) и после да си прецениш дали  е изгодно за село.аман от такива задклавиатурни професори  smile3560

# 43
  • Мнения: X
От Варна съм и от 5 години сме доволни от ТВ на Булсатком,но сега имам намерение да съм към интернета на Булсатком . Насочила съм се към тарифа-6 лв. Ще си купя рутер ТП-линк препоръчват от офисите им,но не знам дали скоростта 14mbps дали ще ми е достатъчна. Някои може ли да ми даде отговор на въпроса?


На мен тази скорост ми се струва малко слабичка, особено за гледане на филми или тв. онлайн. За чат, сърфиране, фейсбук, бг мама и т.н. си е ок.

# 44
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
А в Перник дали предлагат интернет, че никъде в сайта им не намерих инфо  Embarassed

# 45
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Що?щото си има теми за спам.а за сателитен нет може да поразпиташ(напр.Виваком) и после да си прецениш дали  е изгодно за село.аман от такива задклавиатурни професори  smile3560

Ох, извинете, че наруших спокойствието ви. Откъде знаеш, че нямам възможност да плащам 200 лв месечно за сателитен интернет? Изобщо как прецени, че питането ми е неадекватно? Явно като минеш на следващото ниво, ще ти светне...

# 46
  • София
  • Мнения: 1 735
От два месеца вече Булсатком изкупиха нашия интернет доставчик и сега плащаме доста по-малко за интернет,а скоростта му се повиши.Интернета е чрез оптичен кабел.Аз и преди си бях доволна от интернет доставчика,сега са доволна и от цената в новата пакетна услуга.
Скоро четох,че Булсатком ще кандидатстват и за гсм оператор,та да видим и там какви цифри ще обадят Laughing

# 47
  • Мнения: 17
Нови доволни и недоволни потребители има ли? Simple Smile

# 48
  • Варна
  • Мнения: 0
зааапииссс Simple Smile, че и аз им се чудя на Булсатком-а Simple Smile

# 49
  • София
  • Мнения: 1 946
записвам се като един много доволен потребител от нета на булсатком  Peace

# 50
  • Варна
  • Мнения: 0
А има ли доволни или недоволни от интернета на Булсатком във Варна - централната част - около Ню Уоркър-а????

# 51
  • София
  • Мнения: 1 735
И аз продължавам да съм все така доволна Laughing

# 52
  • София
  • Мнения: 778
Има ли някой с оптичен интернет от Булсат?
Как е поддръжката и спира ли често?

# 53
  • Мнения: 1
Използвам интернет на Булсатком, но искам да попитам ако си взема рутер за безжична връзка ще мога ли сама да си го настроя или трябва да викам хората от Булсатком??

# 54
  • Мнения: X
ако си взема рутер за безжична връзка ще мога ли сама да си го настроя
Да, ще можеш.
" Как да включим компютъра към рутера чрез кабел?
Включете мрежови кабел между мрежовия адаптер на компютъра и рутера (в един от 4-те LAN порта). Интернет настройките на компютъра трябва да са под DHCP (автоматични).
Как да включим безжично компютъра към рутера?
В случай, че използвате лаптоп се убедете, че бутонът за wireless връзката е включен. След което се свържете към Вашата мрежа, въведете ключа/паролата за сигурност Интернет настройките на компютъра трябва да са под DHCP (автоматични)."
http://www.bulsat.com/chesto-zadavani-vaprosi.php

Общи условия

Активация на акаунт