Имуностимулантите - за, против и какви?

  • 78 898
  • 175
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 376
Аз ползвам  комбинация от Еханицея, Самбукус и витамини Алайв на Natures Way препоръча ми ги един приятел от САЩ там били много популярна марка.Има ги и в нашите аптеки цените са съвсем прилични.
Natures Way е любимата ми марка за добавки и тук в Бг е много популярна, защото продуктите са им качествени, натурални и на нормални цени. Витамините Алайв са единствените натурални витамини, които успях да намеря след дълго ровене из нета.
За коластрата прочетох най-много негативни мнения и на много деца е навредила. Може да предизвика алергични реакции.
На практика всяка една натурална добавка е имуностимулант. Изборът никак не е лесен. Така, че тази анкета ми е доста странна, защото е непълна. Гласувах с друго. На децата си давам рибено масло, спирулина и пробиотици.
Човек трябва да избере дали ще се лекува с натуропатия, дали с хомеопатия или със синтетични лекарства. Като ги смесите и трите вида лечения нали се досещате какво се получава...обратен ефект.

# 76
  • Мнения: 540
Може ли някой да ми каже от къде мога да си закупя "ribomunyl"обиколих доста аптеки но без резултат ooooh!..ако някой знае нека да ми пише на личния ...Благодаря предварително

# 77
  • Мнения: 5
Инера е права, че може да се получи миш- маш , ако смесиш леченията.Относно профилактиката обаче е по добре да се обърнем към натуропатията.Витамините Алайв наистина са страшно добър продукт, ако държите на естествените съставки.

# 78
  • Мнения: 13
давам ИМУНОБОР и съм доволна

# 79
  • Мнения: 1 127
На нашата баба й казали рецепта, в която участва мед, пчелен прашец, таханов сусам/или сусамов тахан Mr. Green/ и смлени орехи- в някаква пропорция, и сега това ще`забърква` и дава на сина ни - мисля, че няма да му попречи. Wink

# 80
  • Мнения: 57
Ползвали сме почти всички, но според мен зависи от защитните сили на организма и също така средата, в която се намира, щото ако детето ходи на ясла, детска или у-ще квито и имуностимулатори да приема пак неминуемо се разболява... В момента сме на Weleda но впечатленията ми не са кой знае какви

# 81
  • Варна
  • Мнения: 691
Аз съм мн доволна от Имунобор кидс-сега го сменихме с Есберитокс на капки-те обаче са мн горчиви и мойте се мръщят. С какво да ги смесвам за да се убие този вкус?

# 82
  • София
  • Мнения: 30 107
здравейте,

да попитам мнението ви за Immunomix Bambini? На 2г. сме, а февр. месец изкарахме ужасен грип  ooooh! Сега сме с Т и лекарката каза или Имуномикс или Изопринозин  newsm78 Имуномикс се води BIO продукт, затова сякаш съм по-склонна него да давам  newsm78 Дали правилно съм се насочила?!  newsm78

# 83
  • Варна
  • Мнения: 691
ние сме ползвали Изопринозин за 1 сед.-доволна съм

# 84
  • София
  • Мнения: 30 107
благодаря ти много. След час сме на преглед и може би и ние ще го започнем  Rolling Eyes

# 85
  • Мнения: X
Аз давах Изопринозин и въобще не съм доволна,трябваше да го пие по схема за 2-3 месеца,а още по средата на процедурата се разболя  .
Най съм доволна от Рибомунил,пи го 4 месеца и 1 сопол даже не му текна за това време,а беше пълно с грипове и вируси.Но Рибомунила се намира много трудно.

# 86
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826

Най съм доволна от Рибомунил,пи го 4 месеца и 1 сопол даже не му текна за това време,а беше пълно с грипове и вируси.Но Рибомунила се намира много трудно.

Рибомунила не е имуностимолант от сорта на горе изброените.Той се използа за деца с много,много слаб имунитет.Същевременно създава изкуствен такъв,а всички знаем,че имунитет се гради с постоянство,а не с рибомунил.
За себе си мога да кажа-родих детето си със секцио и е хранено с изкуствено мляко.За това още от много малък давам пробиотици,много плодове,редовни закалителни процедури,игри на въздух и т.н.Резултата е за 5 год.-2 антибиотика.
Все пак мнението ми е не е миродавно.

# 87
  • Мнения: X
Всички имуностимуланти подпомагат временно организма в борбата му с вирусите и инфекциите,тоест подсилват имунитета,не знам какво разбираш под "изкуствен имунитет".
Имуностимуланта при всички положения е временно решение,едва ли някой се заблуждава,че така ще реши кардинално проблема.
Не вярвам някоя майка да не храни здравословно детето си или да го лишава от разходки и други закалителни процедури.Има деца ,които са с по-слаба имунна система,по-често боледуват и това не зависи от начина, по който се отглеждат,просто си е индивидуална особеност на организма.

# 88
  • София
  • Мнения: 30 107
ходихме на лекар. Започнахме Изопринозин и Имуномикс, тъй като само втория няма да постигне желания ефект. Изопринозин ще пием 15 дена, после продължаваме само Имуномикс още 5 дена, за да станат общо 20  Rolling Eyes
Гърлото не е добре, но ще пробваме с хомеопатия, дано не се наложи АБ  Praynig

# 89
  • Мнения: 51
Не съм чела цялата тема,аз съм давала на дъщеря ми почти всички имуностимуланти,които се намират в аптечната мрежа и честно казано, не съм видяла кой знае какъв ефект  Confused

Общи условия

Активация на акаунт