Програмата "Личен асистент" - 2

  • 175 265
  • 729
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 91
Искам да ви попитам Асистент за независем живот към АХУ ли е защото вече се обърках newsm78 ако е при тях  аз нямам шанс там тъй като съм на нож с една от госпожите там.Вчера бях на интервю в общината сега чакаме да мине анкетата в къщи и ще чакаме класирването дано този път имаме късмет

# 46
  • Мнения: 838
Искам да ви попитам Асистент за независем живот към АХУ ли е защото вече се обърках newsm78 ако е при тях  аз нямам шанс там тъй като съм на нож с една от госпожите там.Вчера бях на интервю в общината сега чакаме да мине анкетата в къщи и ще чакаме класирването дано този път имаме късмет
Програмата Асистент за независим живот е само за столична община и за деца навършили 5г.

# 47
  • Мнения: 18
Искам да ви попитам Асистент за независем живот към АХУ ли е защото вече се обърках newsm78 ако е при тях  аз нямам шанс там тъй като съм на нож с една от госпожите там.Вчера бях на интервю в общината сега чакаме да мине анкетата в къщи и ще чакаме класирването дано този път имаме късмет

Ama az dokolkoto znam po taq programa nqma poseshteniq v kyshti ima samo mesechni otcheti ako se klasirash. Oh neznam aide nqma da se obajdam az dosega v nikakva ne sam bila.

# 48
  • Мнения: 154
Здравейте,днес ходих до общината да попитам за новата програма "Подкрепа за достоен живот".За такива като мен,които са до  края на февруари по другата програма казаха,че започват да приемат документи от 10.01.2011г.За община Бургас има отпуснати 30 бройки Shocked.За другите общини не знам.

# 49
  • Мнения: 174
Точно това се чудех.И аз съм до февруари.Обаче проблема ми е ,че телка ми изтича на 11,03,2011.Ще мога ли през януари да кандидатствам с този телк.Едва ли новия ще е готов

# 50
  • Мнения: 154
Нашия ТЕЛК изтича на 01.12.2010,комисията ни е на 31.01.2011.При тези обстоятелства изтървам програмата,но момичето в общината каза,че знаят за забавянето на ТЕЛК и ще кандидатствам със стария и с епикризи на детето.
nansi.83@abv.bg,ако искаш отиди да попиташ за по-сигурно.

# 51
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
nansi.83@abv.bg, аз кандидатствах по друга програма мин.година и по  същия начин ТЕЛК-а изтичаше февруари. Нямаше никакъв проблем, просто като излезе новия ТЕЛК, трябва да им се занесе и да се приложи в досието. Но при нас двата ТЕЛК-а даже се дублираха за около 10-15 дни, бях подала документи доста рано и изненадващо този път стана по-бързо назначаването на комисия.

# 52
  • Мнения: 174
А ще има ли проблем ако има голяма промяна в процента на телка.Нашия сега е 79.Надявам се пак да ни дадат около 60.Но незнам какво ще ни сервира комисията.

# 53
  • Мнения: 154
Мисля,че при деца трябва да е над 50%( 50%или над 50%)

# 54
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Нямам понятие, при нас процента беше същия и само го приложиха в документите на детето. В интерес на истината точно това ме питаха като занесох новия ТЕЛК, може би при променен процент трябва нова молба да се попълва, не знам...

# 55
  • Мнения: 174
Аз съм убедена,че на нас ще ни смъкнат процента.Имаме голям напредък за една година.Но все пак да сме живи и здрави-това е най- важно.Ще пиша тогава какво е станало.

# 56
  • Ямбол
  • Мнения: 248
Здравейте!Като ви чета съвсем се обърках.От тук прочетеното разбрах, че са 2 програмите за ЛА.Ето я нашата история.Детето ми е на 1,7год. с 80%ТЕЛК.Тъй като скоро навършва 2 год. и майчинството ми свършва ,разбирам че трябва да кандидатсвам по една от 2 те програми.Понеже ние е за 1 ви път и незнам как ще процедирам и какво да правя.Търся вашата помощ.Аз ходих в общината ,но ми казаха че не могат да ми помогнат,незнам дали е за по големи деца или не.На 25.03.2011г дребния ще навърши 2 годинки.От там нататък какво трябва да правя и как да процедирам.Предполагам ,че от работа ще ми изчистят и платените отпски -още 1-2месеца и после какво ще правя?Моля ви посъветвайте ме.Тия в социалите са много груби и не обясняват добрем,затова търся вашата помощ мили майчици и татковци.Благодаря ви.Ако искате пишете ми на ЛС. Hug

# 57
  • Мнения: 474
Момичета и аз нещо не разбирам ходих в петък в обкщината да подам документи сега на 29 ноември ме викат на интервю за да ми се издаде социална оценка.Досега не съм била личен асистент и нищо не разбирам.Доколкото разбрах това интервю ще се провежда от социалните и после общината ще си каже тежката дума.Но и тук говорят за много малко отпуснати бройки и май само ще ми е припкането до борсата и до съда за свидетелството за съдимост.

# 58
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 538
За съжаление може и така да се окаже, и аз кандидатствах по общинската програма. Вчера мина интервюто, което касае мен, одобрена съм. Но решаващо е одобрението на детето ми като ползвател на услугата. Още не са минали през къщи. След оценката ще е подбора. Доколкото разбрах Пловдивската програма е от 10 януари.

liduna , можеш да попиташ социалните приемат ли документи по Националната програма, там трябва да отговаряш на определени условия, свързани с дохода на семейството и имотното състояние. Общинските програми са с Европейско финансиране, кога има такава никой не ти казва, информацията се предава от ухо на ухо.

# 59
  • Мнения: 154
Бройките са ограничени и до колкото разбрах с предимство ще се ползват тези които искат да наемат асистент на детето си,а не самите те да станат.Социален работник трябва да ви посети вкъщи,да ви зададе някакви въпроси от които се събират точки и според тези точки се класирате.Абе като цяло е пълен абсурд.

Общи условия

Активация на акаунт