Програмата "Личен асистент" - 2

  • 175 282
  • 729
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 474
Ужас като някои просяци и какво толкова ще питат и ще разпитват че и по домовете на хората ще ходят. Аз лично за мен не се надявам нещо да стане истината е тази само че работа не мога да започна и че държавата изобщо не мисли за нащте дечица.

# 61
  • Мнения: 474
И какви въпроси задават може ли детето само да се справя.

# 62
  • Мнения: 154
Ами до колкото си спомням мен ме питаха може ли детето да върви,да говори,да се обслужва само,ходи ли на рехабилитация и подобни.Питаха ме имаме ли кола,апартамент на наше име,съпругът ми какво работи,другото ми дете къде учи...И така и не разбрах тогава колко точки събрахме.

# 63
  • Мнения: 474
 При последното ни явяване на телк по незнайни причини решиха да премахнат чуждата помощ .Синът ми ходи на училище но учи  с ресурсен учител и разбира се с моя помощ след обяд.Но истината е тази че не може да се справя с много неща а и заболяването ни е такова че може да получи пристъп НЕДАЙ БОЖЕ по всяко време затова и не смея да го оставям сам.Изобщо май нямаме шанс .

# 64
  • Мнения: 91
в нашта община първото класирване излиза на 29.11 това което касае мен ,а това за детето извиза на 15.12 за първия етап са малко бройките но за втория който ще започне през март били повече те ще бъдат назначени за една година ,а тези който бъдат назначени от10.01 ще бъдат за 14 месеца Peace

# 65
  • Мнения: 174
Сега като се замислих-втория етап е направен от 1 март,защото тогава ни свършва програмата -на тези,които сме по европейската програма.И чрез този втори етап те искат да ни включат в новата програма.Но представете си това колко много хора са.И отново ще стане голяма борба за място.

# 66
  • Ямбол
  • Мнения: 248
Чакайте малко,не мога да разбера,защо борба за места.Та то е видимо че тези дечица имат нужда от придружител.Щом дават телк с придружител,би трябвало без проблем да ги правят после хората и ЛА.Аз поне така мисля... Hug

# 67
  • Мнения: 154
Защото бройките са ограничени,а децата с увреждане хич не са малко.И защото тази програма се отнася и за болни и нуждаещи се възрастни хора.

# 68
  • Мнения: 174
Според мен даже ги пренебрегват децата.Аз миналата година едвам успях.Казаха ми ,че с предимство са възрастните и самотни хората. "Децата си имат майки".Поне така е  в нашта община.

# 69
  • Мнения: 474
Добро утро.Направо съм бясна и възмутена днес трябваше да се явя на интервю тъй като кандидатствах за личен асистент на детето си.Но хората от социалните решили вместо днес да си свършат работата в неделя.За съжаление плановете на нашето семейство за почивните дни беше друго и не си бяхме в къщи.  На ввъпросите е отговаряла свекърва ми .Нямам ннищо против жената но ми се струва че човекът който най-добре е щял да отговори на тях съм аз.Е така или иначе на интервю няма да ходя днес  но се питам изобщо дали да се надявам на нещо добро.

# 70
  • Ямбол
  • Мнения: 248
Защото бройките са ограничени,а децата с увреждане хич не са малко.И защото тази програма се отнася и за болни и нуждаещи се възрастни хора.
Та това какво общо има?Бройките били малко,ми да ги направят много.Че децата с увреждания не са малко,не са,ама що са толкова а?Щот някой не си е свършил работата когато трябва и не си е отварял очите на монитора та да види ,че има изменения и т.н.Какво сме виновни ние родителите ,че децата ни са така,какво са виновни нашите ангелчета, че цял живот да се борят с това??Нима ние не искаме да са здравички и да не висим като просяци за ТЕЛК-кове и да се борим за ЛА?Ккакво е това нуждаещисе възрастни хора,та всички сме нуждаещи,знам че не бива така да говоря,но то си е и факт ,че има много хора които и злоупотребяват с това.Нима нашите деца ,техните нужди,било обличане,хранене,обслужване е по различно от това на възрастните хора?Нима нашите деца не са равноправни граждани с възрастните хора?Защо никой не си отваря очите и ушите от управляващите държавата ни парламентьори?Аз съм възмутена от това което изчетох тия дни,за борбата ,за опашките посред нощ и т.н.Това е недопостимо.В нито една страна в чужбина,съм убедена ,че няма такова чудо което всяка година става в БГ....за съжаление няма кой д апомисли за нас...и незнам до кога ще продължаваме така...и докъде ще стигнем!

# 71
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Днес ми се обадиха ,че съм одобрена за ЛС (мисля по националната ) Искат в петък с медицинско и свидетелство за съдимост да отида да подпиша договора.  Синът ми е на 3г 6м и посещава детска градина,трябва ли да го спра от градината или не е проблем,че ходи. И какви пари горе-долу ще получавам?
Благодаря предварително   bouquet

п.п. Каква е разликата в парите по националната и европейската програма?  newsm78

# 72
  • Мнения: 154
Лидка,за всичко написано от теб си права.Мое мнение,а и на други майки с които съм говорила е,че програмите трябва да са отделни-за деца и за възрастни и самотни хора.Аз се възмущавам на друго,а то е че хора отглеждащи чужди деца са с предимство пред родителите.Обясниха ми,че така ми помагат аз да започна работа,а друг да се грижи за детето ми.Добре ама има едно голямо НО-тази програма е 12 или 14месеца,да речем че си намеря работа и като изтече програмата какво,ще напускам и пак отначало.За мен това са големи безсмислици.
*Л-и-я*,ако придружаваш детето в детската градина май няма проблем,но ако не, то става същото като да си получаваш майчинство,а детето да е на ясла.Ти буквално работиш за детето си и ако то е на градина,а ти вкъщи то тогава каква точно работа извършваш?
Нека да се включат мамите на деца,които ходят на градина или училище и да пояснят,защото аз не съм наясно.

# 73
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Благодаря ти   bouquet
Ще се радвам и други да се включат,искам да отида подготвена в петък.


Добре де (разсъждам си гласно  Grinning) ,ами децата ,които посещават училище нямат ли право на ЛС ? За мен детската градина е като училището,детето ми отива там да научи нещо и да се интегрира .

# 74
  • Мнения: 154
Имат право на ЛА,даже тук има такива майки на големи деца,които са в програмата,затова призовах да се включат.А някой може да се включи и по другия ти въпрос.Ти за коя програма си кандидатствала?

Общи условия

Активация на акаунт