Програмата "Личен асистент" - 2

  • 175 270
  • 729
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 175
Здравейте,вчера разговарях с една социална работничка ,която ми каза да си приготвя документи за трета фаза по националната програма,който се внасят от 10.01.2011г.,но не в социалните,а в общината.Имате ли представа защо и кой ще ни прави интервютата за работа при положение ,че вече работодател ще е общината.Само по документи ли ще е класирането?Или социалните пак ще си извършват наблюденията в домовете и ще се нещо като мост между нас ЛА и общината.Защото тази програма за която пиша не е общинската.

# 91
  • Мнения: 174
И аз днес питах и ми казаха,че вече е към общината.Казаха ми,че ще се плащат 160 часа по 2 лв на час.Но вярвайте ми и те все още не са наясно какво ще става.Казаха,че ще има две комисии -и от социални и от общината.Първо ми казаха,че нямам право сега да си ги подавам документите от 10,01,2011,защото съм се водела работеща.И аз им обяснявам,че са по тази програма и трябва да си подам документите за продължаване.А те ме гледаха доста странно.Общо взето е голяма обърквация.Ако някой има още информация моля да ни сподели.

# 92
  • Мнения: 175
Нанси ,аз съм била и на първа и на втора фаза ЛА,т.е. в момента се водя работеща до февруари ,когато свършва втората фаза.По отрано този път започват с набирането на документи,така че на 10.01. си ги подавай,да не говорим че те са длъжни да те информират,а не да те гледат на подлуда. #Crazy

# 93
  • Мнения: 136
Здравейте, детенцето ми е слепичко и е на 3 г. и съм личен асистент по оперативната програма до края на февруари ,назначена съм на 6 часа искам да попитам искам детето да посещава дестка градина по 2 часа на ден , доколкото знам имам право ,но все пак да ми кажете че сте позапознати с това ,аз съм асистент за пръв път . Благодаря предварително ! Ще следя темата за да разбера подробни занапред

Последна редакция: ср, 08 дек 2010, 15:29 от galichka

# 94
  • Мнения: 174
Аз имам позната,на която детенцето също е сляпо и те също са включени в тази програма за 8 часа.Но те си посещават училище по цял ден и не мисля,че някой им е направил проблем.Сега вече са в София.Все пак с детето трябва да работят специалисти.

# 95
  • Мнения: 174
Сега като прочетох назад темата имам един въпрос-аз като майка на детето ще получавам заплата само за 80 часа.Това ли означава новия закон.Ако назнача чужд човек той ще получава за 160 часа?

# 96
  • Мнения: 136
днес ми казаха че нямаме право да ходи на учебно заведение ,но после разбраха че може като съм назначена на 6 часа да ходи за 2 часа стига да не ми е през работното време ,

# 97
  • Мнения: 154
nansi.83@abv.bg,не знам как ще е във вашата община.На нас ни казаха,че всички родители ще са назначени на 4 часа.

# 98
  • Мнения: 176
Здравейте,вчера разговарях с една социална работничка ,която ми каза да си приготвя документи за трета фаза по националната програма,който се внасят от 10.01.2011г.,но не в социалните,а в общината.Имате ли представа защо и кой ще ни прави интервютата за работа при положение ,че вече работодател ще е общината.Само по документи ли ще е класирането?Или социалните пак ще си извършват наблюденията в домовете и ще се нещо като мост между нас ЛА и общината.Защото тази програма за която пиша не е общинската.
Нанси ,аз съм била и на първа и на втора фаза ЛА,т.е. в момента се водя работеща до февруари ,когато свършва втората фаза.По отрано този път започват с набирането на документи,така че на 10.01. си ги подавай,да не говорим че те са длъжни да те информират,а не да те гледат на подлуда. #Crazy

Извинявай,ама ти наясно ли си  с програмите изобщо?Такава трета фаза по националната-няма!Има национална програма и тази, оперативната,в която си в момента-ЛА за качествен живот-ІІ-а фаза.А програмата,за която питаш е нещо съвсем различно,нова е,също оперативна и няма нищо общо с предишните-Подкрепа за достоен живот.Към общините е.Първия етап на приема на документи беше от 8 до 22ноември,одобрените ще бъдат назначени на 10януари,втория прием на документи започва на 10 до 24януари,назначаването ще става на 10 март.Малко след подаването на документите викат всички на интервю в общината,има комисия,това е само за желаещите да бъдат ЛА.За децата документите се изпращат в соц.и оттам минават на анкета вкъщи и те определят броя часове,след това има отново комисия в общината и тогава излизат резултатите.Има отново точки,класиране,малко места и така.И не си мисли,че някой е длъжен да те информира,човек ако сам не рови и не си търси това,което му е необходимо,никой няма да му го поднесе.В това съм се убедила лично.
     galichka,по оперативната програма няма ограничения детето да не ходи на градина,така,че спокойно можеш да си го запишеш,особено пък ако добре му се отразява там.

# 99
  • Мнения: 176
И аз днес питах и ми казаха,че вече е към общината.Казаха ми,че ще се плащат 160 часа по 2 лв на час.Но вярвайте ми и те все още не са наясно какво ще става.Казаха,че ще има две комисии -и от социални и от общината.Първо ми казаха,че нямам право сега да си ги подавам документите от 10,01,2011,защото съм се водела работеща.И аз им обяснявам,че са по тази програма и трябва да си подам документите за продължаване.А те ме гледаха доста странно.Общо взето е голяма обърквация.Ако някой има още информация моля да ни сподели.
 Няма нищо объркващо,двете програми са различни и затова няма как да си подадеш документите за продължаване.160ч ще се плащат на ЛА,назначени на 8ч.работен ден,120ч-на 6ч работен ден,и 80ч-на 4 часов.Условие има в програмата,че когато родител или близък от сем.е назначен като ЛА на детето максимума часове който се дава е 80ч.
    gerche,в нашата община не са казвали такова нещо.Вярно,че е едно от условията в програмата,но като мина соц.раб.на анкета в нас,каза,че има само 5 места януари,по 120ч на всички,имат общо дадени 600ч.На мен поне толкова ми писа.Навсякъде е различно.

# 100
  • Мнения: 18
Momicheta, az po nazad vi napisah zashto se obyrkvate! Zakonyt e edin za vsichki i za cqla Bulgaria. Obache e vyzmojno po razlichnite gradove slujitelkite da si go tylkuvat kakto im iznasq.....nali znaete che v tazi dyrjava nqma koi da kontrolira. No obyrkvaneto idva pri nas zatova zashtoto prodyljavate da ne pishete imenata na programite, a tova e mnogo vajno zashtoto vsqka edna ima fazi, dugi sa prekliucheni a treti sa novi ot sega. Vseki vika LA...te vsichkite sa LA( pishete im imenata)(pishete i v koi grad se sluchva tova) inache stava pylen haos.

# 101
  • Мнения: 18
Eto az sega otnovo shte napisha tova koeto znam i ako nqkoi misli che gresha shte se radvam da me korigira.

Programata"Asistenti za hora s uvrejdaniq" prikliuchi.Tq e nai starata i veroqtno povecheto ot vas sa bili v neq. Pishe go v oficialniq sait na Agenciqta za socialno podpomagane, che e prikliuchila.

Programata "Asistenti za nezavisim jivot" premina vyv svoqta vtora faza. Dokumenti za neq se podavaha na 01.12.2010g. Tq syshto ne e nova no tova beshe datata za kandidatstvane.

Idva red na programata "Podkrepa za dostoen jivot". Tq e nova i shte proteche v 3 fazi za podavane na dokumenti.

І-ви етап: Документи се подават от 08 до 22 ноември 2010 г. Социалната услуга ще се предоставя от 10.01.2011 г , в продължение на  14 месеца.  Ще бъдат включени не по-малко от 3 500 потребители.
ІІ-ри етап: Документи ще се подават от 10 до 24 януари 2011 г. Социалната услуга ще се предоставя в продължение на 12 месеца, считано от 10.03.2011 г.  Ще бъдат включени не по-малко от 5 000 потребители.
   ІІІ-ти етап: Документи ще се подават от 08 до 22 ноември 2011 г.  Социалната услуга ще се предоставя в продължение на  2 месеца - от 08.01.2012 г.  Ще бъдат включени не по-малко от 500 потребители.
 
Taka osven vsichko tova na 01.12.2010g. prochetoh ,che ot 03.01.2011 shte se podavat dokumenti za programa "Asistenti za nezavisim i dostoen jivot". S tova ne sam naqsno ,no tezi dni shte proverq i shte vi napisha kakvo tochno e tova. Dali e drugo ili e nqkoe prodyljenie na gornite 2 stari programi. Az sam ot Sofia i vsichki programi sa kym obshtinata s izkliuchenie na 1-vata prekliuchila,koqto beshe kym agenciqta za socialno podpomagane. Tova e koeto az znam sys sigurnost.

# 102
  • Мнения: 18
I posledno az napisah veche ,che nikoga ne sym se klasirala za nikoq ot tiq programi, no si napravih truda da procheta za tqh v oficialnite saitove na dyrjavata ,koito organizirat tezi programi, a syshto taka prochetoh i vashiqt opit i mneniq, koito e bezcenen. Obache nikade ne prochetoh v naretbiteza ogranicheniq ot decki gradini ili uchilishta.Syvsem estestveno e decata da poseshtavat decki gradini ili uchilishta za da se integrirat, kakto i specializirani uchebni ili sportni-rehabilitacionni zanimaniq ,koito podobrqvat zdravoslovnoto im systoqnie i gi vodqt kym napredyk. Predpolaga se che tezi pari sa i za tezi deinosti,koito v povecheto sluchei nqkoi maiki zaplashtat i to soleno. Zatova vinagi ,kogato slujitel vi postavi tezi vyprosi iziskvaite da vi pokaje kade e napisano tova v syotvetnata naretba. Edinstvenoto ogranichenie, koeto se chete e za nad 50% TELK i po nqkoi ot programite za dohodi (veroqtno, ako ste bogati moje da nqmate pravo).

Ne pozvolqvaite da vi pravqt na maimuni...chetete naretbite i zakona i iziskvaite pri otkaz obosnovka.

Molq da me izvinite za latinicata, no imam pc problem po tozi vypros.

# 103
  • Мнения: 32
Фрагола ,програмата личен асистент по Асистенти за хора с увреждания не е приключила. Аз съм назначена по нея от 15 ноември. Казаха ми че които не се класират за общинската ще бъдат назначени в националната и от Нова година ще има още назначени защото имало много желаещи. Така че които отговарят на условията ще бъдат назначени по АХУ

# 104
  • Мнения: 155
Аз доколкото знам, след приключване на втора фаза към социалните те ще кандидатстват пак, но тава ще отвлече доста във времето. Може би някъде лятото.

Общи условия

Активация на акаунт