Програмата "Личен асистент" - 2

  • 175 254
  • 729
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 24
zdraveite . minalata sedmica me prenazna4iha za li4en asistent i otnovo sam na 6   4asov dogovor .navsiakade li e taka ? niakoi znae li dokoga 6te prodaljava tazi podigravka s invalidite ?s

# 136
  • Мнения: 154
В Бургас по програмата "Подкрепа за достоен живот"ни казаха,че родителите,грижещи се за увреденото си дете ще бъдат назначени на 80часа,т.е. 4-часов работен ден.Много е недомислено пак.Целяли да ми дадат възможност да работя,добре но когато свърши програмата,какво трябва да правя,може би да напускам работа?Защото тази програма е за 14 или 12 месеца,после кой ми дава гаранция,че ще стартира веднага нова?Изобщо имам много????

# 137
  • Мнения: 174
Лично аз мисля,че по -глупаво обяснение едва ли са могли да ти дадат.То е ясно,че ние не можем да почнем работа.На мен пък ми казаха,че за да може да се включат повече хора-всички ще са на 4 часа.А ако сме на 4 часа и на граждански договор дали ще можем да минем на бюрото по труда.Аз сега чакам да минат на комисия.

# 138
  • Мнения: 154
Днес подадох документи,в понеделник съм на интервю.Някой знае ли какво представлява това интервю?

# 139
  • Мнения: 174
Общи въпроси ще те питат.Те си подпълват нещо като документ,на базата на който ти се определят точките за класиране.Ако е дете -обслужва ли се само има ли кой да ви помага.

# 140
  • Мнения: 176
 nansi.83@abv.bg ,часовете според които се класира даден потребител се определят основно от социалния работник,който ще мине на анкета вкъщи.Потребителите с най много часове ще се класират,докато се запълнят местата.При нас мина една нова служителка и не беше в час изобщо какво трябва да прави и така ми писа по-малко часове,после като се карах с нея ходи в общината да коригира нещата но беше вече късно,не ми се занимаваше със жалби,но можеше да го направя,защото вината разбрах,че беше само и единствено в нея.
    gerche,за тия 80 часа си го пише в проекта,че на родители не могат да дадат повече,но според мен всичко се решава на местно ниво,зависи  от общината.Аз също си гледам детето,но тя е одобрена със 108часа и сме включени от 10 януари.Казаха,че договорите ще са трудови,само на работещите -граждански,но то май няма такива.Утре ще ходя да си подпиша договора и ще пиша после какво е станало

# 141
  • Мнения: 24
zdraveite . mnogo mi e interesno ima li niakoi nazna4en po nacionalnta programa kam socialnite na 8  4asov dogovor ? i ako ima na kakvi kriterii triabva da otgovaria ?s

# 142
  • Мнения: 8
Доколкото разбрах от соц. работничка която мина за интервю вчера ще бъда одобрена за ЛА ,но сепритеснявам ,че ТЕЛК-а ни изтича на 1-ви март.Скоро не се очертава дени извикат. защото доста закъснях с подаването на документи за ТЕЛК.Някой може ли да ми каже дали ще ме назначат с изтекъл?

# 143
  • Мнения: 174
И нашия изтича на 1 март.Даже никой не е забелязал от социалните.Ако нещо те питат кажи,че веднага щом стане новия телк ще го представиш.И че не си виновна ти.

# 144
  • Мнения: 154
На мен ми казаха,че няма проблем да подам документи със стария ТЕЛК и като излезе новия да им го занеса.

# 145
  • Мнения: 24
zdraveite .niakoi znae li koga 6te pusnat parite na decata ili zaplatite za ЛА ?s

# 146
  • Мнения: 32
Виктори2010  има тема за заплатите за Личен асистент ако те интересува може да погледнеш там.

# 147
  • Мнения: 516
Здравейте, вчера подадох документи за европейската програма за ЛА. До седмица ще минат вкъщи да направят анкета. Какви са критериите и има ли начин да се оспори решението им? Детето ми се обслужва само,но това не означава,че мога да я оставя вкъщи,да врътна ключа и да отида на работа.

# 148
  • Мнения: 39
Моята дъщеря не може да се обслужва сама и въпреки това в днес изнесените списъци е много ,много назад,което не ни дава никакъв шанс за участие в европейската програма ЛА.
   Немога за 5 минути да я оставя сама ,има ТЕЛК-1 гр.с чужда помощ, в който пише ,че не се самообслужва и че се нуждае от постоянни грижи, но..... това , че чува, ходи и вижда даде основание на комисията да я лиши от така нужния и ЛИЧЕН АСИСТЕНТ.
    Болно ми е ,че живея в този град, в тази държава ,където никой не го е грижа как живеят и се справят с трудностите  хората в неравностойно положение и техните близки!!!

Последна редакция: вт, 15 фев 2011, 19:59 от kikaval

# 149
  • Мнения: 375
И аз влизам да се оплача.Днес ходих да видя дали са изнесени списъците.Одобрили са ни под номер 34 и са ни дали 110 часа.Жената,която мина на проверка ми писа 160 ,но комисията е решила,че сме за по-малко часове.Този номер 34 се класира за 01.01 2012г.Щях да падна направо.Дете ,което не говори,не може да се обслужва само,още е на памперси и изобщо не може да бъде самостоятелно нищо,че е на 8г. и има 110 часа ooooh!.

Общи условия

Активация на акаунт