Програмата "Личен асистент" - 2

  • 175 275
  • 729
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 2 510
Шефче, какво да ти отговоря?
Аз когато подадох молба ми отговориха, че преди мен има още над 500 човека и шансовете са ми нула.
Като гледам вие сте "планирани" за следващата година. Чудя се да се смее ли човек или да плаче!
Къде отидоха 4000 асистенти, които трябваше да се отпуснат? Или и те са разпределени по петилетки или десетилетки от два до пет часа на ден?

# 151
  • Мнения: 375
Снеже ,аз две години съм асистент по тази същата програма .Първо бях на 4 часа,после на 6 часа. Бях сигурна,че ще ме вземат защото положението ни е много тежко.Наистина е смешно това ,че сме одобрени за следващата година.Комисията е решила,че тази година детето няма нужда от асистент.

# 152
  • Мнения: 2 510
Шефче, да не би да има някаква грешка?
Не съм запозната с програмата, но назначаването за асистент за всяка година ли е? Да не е объркана датата?

# 153
  • Мнения: 516
Здравейте, не съм удобрена за личен асистент. Не знаех ,че има списъци,обадиха ми се по телефона да ми го съобщят. Сега кандидатсвам за националната по изключение, но не съм оптимистка.

# 154
  • Мнения: 375
Снеже,всяка година се кандидатства и минава комисия .Тази година е по малко по-различен начин .
Няма грешка аз видях списъка и после разговарях и с една много нелюбезна служителка там.Исках да ми обясни точно защото и аз помислих ,че съм се объркала.От номер 1 до номер 17 не ги помня точно защото се стаписах влизат сега.Другите до 44 номер остават за другата година от 01.01.2012г с предимство ooooh!.

# 155
  • Мнения: 2 510
Шефче, по друга програма не можеш ли да кандидатсваш?
Това просто на мен ми звучи, като на липса на всякаква политика по въпроса и отбиване на номер от страна на държавата.
Как през година или за една година като сте с ТЕЛК?

# 156
  • Мнения: 375
Да,мога да кандидатствам, по националната програма или по изключение,но там шансовете ми са още по-малки.Трябва да сме почти просяци за да ни вземат,а най-смешното беше когато се опитах да кандидатствам за тях.Тогава направо ми казаха,че щом имам мъж и брак трудно ще ме приемат.Тогава бяхме заедно с мъжа ми  и той ядосано ги попита дали трябва да се разведеме.
 Mr. Green
Този телк дето ми пише,че детето трябва да е с придружител изобщо не важи при тях се оказва.Има право на асистент,но не може да го получи.

# 157
  • Мнения: 2 510
Да,мога да кандидатствам, по националната програма или по изключение,но там шансовете ми са още по-малки.Трябва да сме почти просяци за да ни вземат,а най-смешното беше когато се опитах да кандидатствам за тях.Тогава направо ми казаха,че щом имам мъж и брак трудно ще ме приемат.Тогава бяхме заедно с мъжа ми  и той ядосано ги попита дали трябва да се разведеме.
 Mr. Green
Този телк дето ми пише,че детето трябва да е с придружител изобщо не важи при тях се оказва.Има право на асистент,но не може да го получи.
+ доход над незная каква точно сума, но нещо 104 лв. на човек.
За ТЕЛК е така, той ти дава право да кандидатстваш, но не ти осигурява правото за асистент.
Просто ми беше обяснено, че има и по-зле от нас.
За София пишеше, че има и програма за Асистент за независим живот.

Може би, Рogar ще обясни повече.

# 158
  • Мнения: 375
Да,зная и за нея ,но хората вече кандидатстваха и ги приеха помня ,че се редиха с дни.Аз нямах право да кандидатствам защото до Март се водя на договор по европейската.Сложна работа е това да гледаш детенце с проблеми в България.

# 159
  • Мнения: 8
Днес излязоха и нашите списъци одобрена съм за ЛА на 6часа.Но не мога да се зарадвам защото ТЕЛК  ни изтича ,а по националната програма знам че без ТЕЛК не назначават. Детето ми е със сърдечен порок и тежък мозъчен инсулт не може да говори да ходи. Днес гледам списъка и не знам да се смея ли да плача ли защо се бавят толкова много тези детски телкове.Когато имаш ТЕЛК не те одобряват ,когато те одобрят ТЕЛК-а ти изтича и няма надежда да те извикат скоро.Всякаш нарочно го правят ,съдбата ни зависи от някакъв чиновник в министерството, който не се интересува от твоите проблеми .Това дете има нужда да се облече, да се храни, да се ходи постоянно на някакви изследвания ,отделно има нужда от ежедневна рехабилитация.Но на кой му пука занашите ангелчета.Вече ми омръзна да ходя при социалните и по телкове постоянно да съм под напрежениеи да не мога да си гледам детето спокойно.Отделно няма рехабилитационни центрове и постоянно да те прехвърлят като някоя топка.

# 160
  • Мнения: 516
За националната програма доходът на 5-членното ни семейство не трябва да надвишава 296лв.  ShockedКато се смятат доходите и от детските на здравите ни деца.

# 161
  • Мнения: 2 510
296 лв., какво е? На човек или общо?

# 162
  • Мнения: 516
Общо за 5мата . Брутната заплата на мъжа ми е 326, при което автоматично отпадаме. Единственият ни шанс е по изключение. Като към тях се прибавят и 70лв детски(за здравите деца) и моите доходи(докато имам такива, сега взимам обезщетение за безработица).

# 163
  • Мнения: 32
Подлъгаха майките с тази общинска програма. Още миналата година имах информация от близки социални служителки че ще е голям батак без ясен регламент . Затова не подадох молба .Сега съм към националната програма по малко пари но сигурни. Писах ви преди няколко месеца ,че така ще стане. А относно това за националната дали трябва да си омъжена не е вярно. И аз съм омъжена просто има някъкъв праг на доходите. Мисля ,че служителката те е подвела. Ако не си запозната с условията  за подаване на документи и не си знаеш правата ,шансът някоя служителка да ти окаже нужното съдействие е нищожен. За жалост.

# 164
  • Мнения: 516
Имам всички необходими документи и знам какво трябва да се случи. Социалната работничка това смята пред мен и тази сума ми каза. Няма от къде да знам дали ми казва истината.

Общи условия

Активация на акаунт