Авокадото било доста гадничко...

  • 5 281
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Ама КОЙ ДА МИ КАЖЕ КОГА АВОКАДОТО Е УЗРЯЛО newsm78

Ако е зелено е ужасно гадно! Като презрее също Mr. Green
Основен момент за всички странски плодове и зеленчуци дет не виреят в България.
От детството си спомням вкуса на мангото - прекрасен. Преди няколко години си купих манго....егаси подметката, по-скоро силажен вкус.....нищо общо със спомена...а някой дето го яде за пръв път Rolling Eyes

# 31
  • Мнения: 5 500
Всички бъркате Mr. Greenавокадото не е нито плод, нито зеленчук.
Авокадото е плодов зеленчук, както доматите и краставиците. За това идеално си пасва с тях, както и с други плодове или зеленчуци.

# 32
  • Мнения: 2 567
Ал Бънди, ако и след 2я опит не ти хареса, спокойно можеш да го дадеш на Анна.  Wink На Диана редовно давам авокадо с настъргана ябълка вътре  Grinning

# 33
  • Мнения: 5 183
В нашата къща вси4ки сме големи фенове на авокадото, особено Томи. Като по-малък съм му го давала направо с лъжи4ка 4исто, без да добавям каквото и да било. Добавяла съм му и в някои крем-супи /накрая, преди да запо4не да папка, нама4квам му в 4инията със супата, особено ако е станала по-реди4ка/

# 34
  • София
  • Мнения: 896
Обжжавам авокадото, приготвям го на салата със сварени и нарязани на дребно яйца, чесън, олио и лимонов сок.

# 35
v ka6ti go obujavame.eto kak go prigotviame:svarenite iaica,i avokadoto se nama4kvat s vilica,pribavia se drebno nariazan luk,sol na vkus,i olio.nakraia izciden limon na vkus.mnogo vkusno

# 36
  • Мнения: 4 176
Изобщо не е гадно. Никой не го яде само ей така:)
 
В Африка чернилките го ядат като:
- го намачкат с вилица или с пасатора
- прибавя се сол, черен пипер и сока от 1/4 лимон.

Друг вариант:
Пак с енамачква. Смесва се с 1 малка кофичка заквасена сметана и счукан чесън.

И двата варианта се мажат на препечена филийка, че по-вкусно.

# 37
  • София
  • Мнения: 722
Знам, че е задължително да му се добави лимон - в противен случай потъмнява. Другото е въпрос на вкус .

# 38
  • Мнения: 4 176
Знам, че е задължително да му се добави лимон - в противен случай потъмнява. Другото е въпрос на вкус .
За да не потъмнее вече направено авокадо се слага костолката вътре. така може да седи 1-2 дена.

# 39
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Извини ме,ако се повтарям с предишни мнения,но нямах време да ги из4ета.
Авокадото не е нещо,което се яде самостоятелно.Използва се предимно като добавка за салати и сосове.Аз правя невероятно вкусен сос с авокадо,заквасена сметана,много копър,лимон и сол,и е 4удесен за салати,месо,риба,пък ако щеш и само сос да ядеш/аз предимно така си го хапвам/ Laughing само по себе си е много мазно,но страшно полезно,и ако знаеш как и къде да го използваш,ще останеш о4арована.Предполагам и други мами са ти дали рецепти,така,4е приятно оползотворяване на останалите 3 Laughing


В петък ходихме до ХИТ и си купихме авокадо. До сега не съм опитвала и бях много неприятно изненадана от вкуса на този плод. Просто такава гадост няма на света  Sick - някакво като тиква, ама доста мазно и безвкусно... абе само го опитахме и го хвърлихме. Лошото е, че вместо да си вземем 1-2 плода за да ги опитаме ние си взехме 4 броя  Mr. Green И сега си седят на масата едни зеленички, гаднички... само като ги видя и ми се гади  Sick
Та да ви питам - има ли някаква рецепта за авокадо - нещо за овкусяване на този плод, щото иначе не се яде... Четох някъде, че се слагало малко лимон, но ми се струва, че и това няма да неутрализира мазната консистенция...  Confused

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 5 918
Цитирам по памет любимите си палачинки с авокадо:
един плод се намачква (ама ве да се пюрира), смесва се с крема сирене (може и синьо), лимонов сок и черен пипер, мажат се палачинките, навиват се на руло и се гарнират със зрънца червено грозде (по моя приумица съм гарнирала и вутрилообразно наредени резени круши). Пръстите да си оближеш

Общи условия

Активация на акаунт