Координати на Бг магазини в UK

  • 8 584
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Давам инфо на телефоните им. За съжаление се намират все в района на Лондон и нямат интернет пазаруване. Мисля все пак, че се съгласяват на доставки като те уведомяват за сумата им на пощенските разходи.
Ето и телефоните.
0208 5917898 - NGM
0207 8010366 - Vega Star

От информация на ухо Laughing  Wink  ми казаха, че първият бил по-зареден. На мене не ми се е случвало да пазарувам все още тях. Пък ако някой знае и някой друг да свирне. Белким се появи някой и в Шотландия Simple Smile  Wink

# 1
  • Мнения: 3 394
Nie sme pazaruvali ot tozi na Vega Star,no v nashta area niama takiva i ni e dosta dale4e. Cry Stokite sa glavno burkani i konservi, tcenite sa balgarski, samo 4e v £. Za jalost, lukankite i rakiata sa na takiva tceni, 4e ti se otshtiava da gi konsumitash. Inashe vafli4kite, sireneto, 4ai4eta, podpravkite i drugite tam podobni sa dobre. Rolling Eyes ZADALJITELNO DA SE PROVERIAVA SROKA NA GODNOST Imp zashtoto nie po navik ne gledeme, ta IZHVARLIAH niakoi neshta.
Uspeh!!!

# 2
  • Мнения: 3 634
... Ама поне имате луканка там...

# 3
Мамо Фин, да ти кажа открихме ние луканка и разни други вкусни саламчета приличащи на блъгарските в МАКРО. Това са магазини като МЕТРО-то в Б-я.  Това дето е луканка е внос от Гърция. Гърците явно бързо са се ориентирали в пазара, защото и сиренето, което е като българското пак е внос от Гърция, както и корите за баница. Страшни са, че и най-важното и киселото мляко е техен патент. Нашите нека спят. Neutral Face

# 4
  • Мнения: 1 959
Nie si njamame takiva magazini okolo nas ili pone az ne sam chuvala za takiva.Bi bilo hubavo da ima i njakoi drug restorant,ne mislite li?

# 5
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Аз знам координатите на БГ магазини, които имат интернет страница, но доставят само в САЩ и Канада.... Ако някой има интерес, мога да му ги изпратя. Адресите им открих случайно, когато търсех магазини в Германия.

# 6
  • MUC
  • Мнения: 571
Цитат на: rosa
Аз знам координатите на БГ магазини, които имат интернет страница, но доставят само в САЩ и Канада.... Ако някой има интерес, мога да му ги изпратя. Адресите им открих случайно, когато търсех магазини в Германия.

И намери ли?
Ресторанти имаме тука няколко, но магазин никой не се е сетил да отвори Sad

# 7
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: Bobbylein
И намери ли?
Ресторанти имаме тука няколко, но магазин никой не се е сетил да отвори Sad

Ами аз и ресторант тук не съм виждала.... В Берлин и  Мюнхен знам, че има. Български оnline shop също не открих, освен този, където се продават главно вина, но и малко деликатеси като лютеница, кьополу и др. Бях открила и още един сайт пак за вино, но там имаше повече деликатеси. Обаче нещо не съм запаметила линка Embarassed , така че не мога да го намеря.

# 8
  • MUC
  • Мнения: 571
Цитат на: rosa
Цитат на: Bobbylein
И намери ли?
Ресторанти имаме тука няколко, но магазин никой не се е сетил да отвори Sad

Ами аз и ресторант тук не съм виждала.... В Берлин и  Мюнхен знам, че има. Български оnline shop също не открих, освен този, където се продават главно вина, но и малко деликатеси като лютеница, кьополу и др. Бях открила и още един сайт пак за вино, но там имаше повече деликатеси. Обаче нещо не съм запаметила линка Embarassed , така че не мога да го намеря.

Благодаря ти

# 9
  • Мнения: 1 793
Macro pri nas niama, no razni lukanovi salam4eta i drugi gotini neshta, podobni na tezi v BG kupuvame ot LYDL.

# 10
Цитат на: Anna
Macro pri nas niama, no razni lukanovi salam4eta i drugi gotini neshta, podobni na tezi v BG kupuvame ot LYDL.

А и това посещаваме често, там си купувам Feta, че хем по-евтина от ASDA, хем и на всус я бива. Има мноооого нещица от там дето наподобяват българските. Друг от веригата немски магазини, които има пак такива нещица е ALDI

# 11
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: Honda
А и това посещаваме често, там си купувам Feta, че хем по-евтина от ASDA, хем и на всус я бива. Има мноооого нещица от там дето наподобяват българските. Друг от веригата немски магазини, които има пак такива нещица е ALDI

Продават Feta, което е хубаво и вкусно сирене, но има и такова, което е като гума...отвратително.  cry Попадали ли сте и на такова сирене?

# 12
Цитат на: rosa
Продават Feta, което е хубаво и вкусно сирене, но има и такова, което е като гума...отвратително.  cry Попадали ли сте и на такова сирене?

Абе попадала съм ама не в LIDL, а в тукашните вериги от магазини. Пишят те гръцка Feta ама на вкус - тебешир. Има ги какви ли не. Ама и си мисля, че сме останали с едни идеализирани спомени от Б-я и търсим това дето и там вече го няма Confused

# 13
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: Honda
Ама и си мисля, че сме останали с едни идеализирани спомени от Б-я и търсим това дето и там вече го няма Confused

Знам ли....., но ти поне ще можеш да ни раzкажеш, когато се върнеш от посещението в България. Wink  Simple Smile

# 14
Цитат на: rosa
Знам ли....., но ти поне ще можеш да ни раzкажеш, когато се върнеш от посещението в България. Wink  Simple Smile

С голямо удоволствие. От сега съм се наточила за една голяма бутилка с боза и банички ама дето ги продават от готовите Laughing  Laughing  Заплюла съм си да отида и до Етъра да си взема бяло сладко и да хапна от тамошните симити. Ох......потекоха ми лигите само докато пиша Embarassed  Grinning

# 15
Цитат на: Anna
Macro pri nas niama, no razni lukanovi salam4eta i drugi gotini neshta, podobni na tezi v BG kupuvame ot LYDL.

v raioni kadeto giveiat koncentrirano pakistanci ili indiici ima magazincheta tochno kato balgarskite. Podpravkite sa eftini. Sireneto e na super cena i lichno na men mi haresva poveche ot tova v LYDL moge bi zashtoto e 60% maslenost Wink, v LYDL e s po niska. Dage sme namirali trushii proizvedeni v balgaria i ljutenica deroni Simple Smile Ima i drugi interesni neshta kato kori za banici, lokumi, baklavichki...ako ne ste na dieta da vi e sladko!

# 16
  • Мнения: 1 793
Цитат на: Anonymous
Цитат на: Anna
Macro pri nas niama, no razni lukanovi salam4eta i drugi gotini neshta, podobni na tezi v BG kupuvame ot LYDL.

v raioni kadeto giveiat koncentrirano pakistanci ili indiici ima magazincheta tochno kato balgarskite. Podpravkite sa eftini. Sireneto e na super cena i lichno na men mi haresva poveche ot tova v LYDL moge bi zashtoto e 60% maslenost Wink, v LYDL e s po niska. Dage sme namirali trushii proizvedeni v balgaria i ljutenica deroni Simple Smile Ima i drugi interesni neshta kato kori za banici, lokumi, baklavichki...ako ne ste na dieta da vi e sladko!


i nie predi vreme namerihme edin takuv magazin to4no v raiona na indiicite. i naistina imashe lutenici, nashenski turshii, halva i oshte dosta neshta. no i v LIDL mnogo ni haresvat neshtata i si go posehstavame.

# 17
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: Bobbylein
И намери ли?
Ресторанти имаме тука няколко, но магазин никой не се е сетил да отвори Sad

Новото ми откритие е, че намерих печени патладжани като zа кьополу - Flambierte Auberginen. (иzвинявам се, ако случайно вече zнаете zа това Embarassed , но аz чак сега ги открих) Става въпрос zа продукт на фирмата Efefirat (http://www.efefirat.com/), който го продават в Wallmart или поне аz това там го видях zа първи път. Те имат и други поzнати ни продукти като лоzови листа, zелеви листа, печени чушки и др.

# 18
  • Мнения: 1 497
Да ви преупредя да не си купувате семки от там. Всички са развалени и застояли.

# 19
  • MUC
  • Мнения: 571
Цитат на: Теодора
Да ви преупредя да не си купувате семки от там. Всички са развалени и застояли.

Семки от турските магазини Wink Кво чоплене падаааааааа

# 20
  • Мнения: 1 497
Ай стига бе! И къде да ги намеря?

# 21
  • MUC
  • Мнения: 571
Цитат на: Теодора
Ай стига бе! И къде да ги намеря?

Нямате ли турски магазини из Англията:?

# 22
  • Мнения: 713
В Лондон има. Ух как ми липсват само Sad . Разните му туршийки, суджуци и сиренце.

# 23
тук при нас има два "тарамбушки" магазина и в тях има доста български стоки.е,суджуци няма,но пък има бг туршии,зелеви и лозови листа за сарми,бг печени чушки и доста други неща.естесвено има и семки :о))

# 24
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 088
Къде ги намирате тези магазини? На мен като ми свърши слънчогледа дето майка ми го е пратила, мъж ми иска да ми копува от този дето го предлагат в магазините за животни.

# 25
  • Мнения: 966
Цитат на: rosa
Аз знам координатите на БГ магазини, които имат интернет страница, но доставят само в САЩ и Канада.... Ако някой има интерес, мога да му ги изпратя. Адресите им открих случайно, когато търсех магазини в Германия.


Prati mi gi ako ne te zatrydniavam, doialo mi se bg sirene a i za detense za kostite sha e polezno ta da pora4ame ako she e v tenekia biva. .

# 26
doret,ми то в бирмингам при толкова "цветен" народ сигурно имате и турски магазин.сигурно още не сте го открили.но ако толкова ти е мъка-ела до нотингам и напазаруваи;не сме толкова далеч все пак ;о))

# 27
да,в нотингам :о)) ми щом и рода имаш насам,какво чакаш? вземай чантата,чадъра и тръгвай насам :о))

# 28
Цитат на: Doret
Къде ги намирате тези магазини? На мен като ми свърши слънчогледа дето майка ми го е пратила, мъж ми иска да ми копува от този дето го предлагат в магазините за животни.

Хихи. Ама той все с разни други зрънца омесен за птичките Laughing .
Ще трябва да го "требя" като боба в Б-я едно време Laughing

# 29
Цитат на: Honda
Цитат на: Doret
Къде ги намирате тези магазини? На мен като ми свърши слънчогледа дето майка ми го е пратила, мъж ми иска да ми копува от този дето го предлагат в магазините за животни.

Хихи. Ама той все с разни други зрънца омесен за птичките Laughing .
Ще трябва да го "требя" като боба в Б-я едно време Laughing


Ха ха, така ли го ядете омесен с други зрънца....И тук продават 25 кг. за 100крони не е омесен. Сигурно са разбрали че не само птичките го ядат....

ps. Добре дошла Хонда, хубава ли е РОДИНАТА

# 30
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 088
Здрасти Хондичка, много ни липсваше.
Нашите семки са си чистички, но знам ли с какво са ги обработвали. Та сега се разтърсих за пакистанските и индийските магазини, имам прогрес- намерих ги, но пак мъж ми хем не  ме пуща сама жена там, хем не ще да идва с мен.

# 31
Цитат на: mama-bena
....

ps. Добре дошла Хонда, хубава ли е РОДИНАТА

От Родината видях само Габрово (изключвам пътя Бургас - Габрово) и честно.............голямо разочарование. Май картината в София, Варна, Бургас, Пловдив въобще не покрива остатъка от картината в Б-я.  Cry

# 32
  • Мнения: 1 497
Хондичка, ха добре си дошла! Липсваше ни!

# 33
Добре заварила и на тебе Теди.
Хей, я кажете нови клюкини има ли Wink  Grinning .
За Ади вече разбрах, че се е размножила, Мама Фин се надявам "добре бременее"......хайде казвайте, казвайте Grinning

# 34
  • Мнения: 1 497
При мен няма клюкини засега, но имам як фен в клюкарника.

# 35
Цитат на: Теодора
При мен няма клюкини засега, но имам як фен в клюкарника.

Лаул. А честито ти Grinning  Wink

# 36
  • Мнения: 2 032
В Лондон има много турски магазини, където може да намерите или български хранителни стоки, или "български тип" стоки, от рода на лютеница, сирене, печени чушки, луканка (не е особено хубава), пресна бамня (хм, не съм сигурна така ли се пише), кори за баница и подобни. На нас най-близкия ни е в Lewisham, казва се The Turkish Food Centre, и за разнообразие го бива.

# 37
  • Мнения: 221
В Лондон има много турски магазини, където може да намерите или български хранителни стоки, или "български тип" стоки, от рода на лютеница, сирене, печени чушки, луканка (не е особено хубава), пресна бамня (хм, не съм сигурна така ли се пише), кори за баница и подобни. На нас най-близкия ни е в Lewisham, казва се The Turkish Food Centre, и за разнообразие го бива.
Казва се бамя Simple Smile
Да вярно е. В Турските магазини се намира по4ти вси4ко българско. Аз си купувам сирене, суджук, подправки, ле6та, боб, семки, локум, тур6иа, лозови листа, сусамени гевреци, пе4ени 4у6ки, бакла, кисели крастави4ки...
На тур6ията пи6е обикновено: кара6ик тур6у, което зна4и ме6ана тур6иа. Понякога имат и само кисели камби например, трябва да се позагледа 4овек и открива много не6та. Листи за баница и кисело зеле су6то мойе да се намери, но по рядко. Понякога има едни листи сръбски, на които пи6е ювка. Те са много хубави.

Общи условия

Активация на акаунт