Всичко за Амстердам

  • 95 117
  • 575
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 119
Има влак на всеки 15 мин. . Стига се за 22 минути. Хващаш булеварда точно срещу входа на гарата и илизаш на пъпа на Амстердам -площад Дам . Точно срещу входа на Централна гара има туристически инфо център от където може да си вземеш карта.

# 61
  • Мнения: 731
Очертава се да посетим Амстердам в края на март. Дали ще има някое и друго цъфнало лаленце?

# 62
  • Мнения: 1 298
Ави, малък е шанса. Освен ако не е много топло нещо.
Но миналата година април още не бяха добре нацъфтели.

# 63
  • Мнения: 659
Преди два дни имах престой един ден в Амстердам. По-точно от обед до другата сутрин. Имахме намерение да направим обиколка с корабче. Уви не успяхме. Много валеше и не видяхме нито една пътуваща лодка по каналите. Въпреки дъжда се разходихме из центъра, много зареждащо ми подейства. За дъщеря ми беше много да посетим музея на Мадам Тюсо - направихме го. 21евро за възрастен, 16 - за дете. За мен са хвърлени в на вятъра пари, но.....

# 64
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Привет.
Поизчетох и тази, и старата тема, и ми се заформят няколко въпроса.
Планирам посещение (семейно) в началото на лятото. Ще бъдем 2 възрастни с 2 деца (на 7 и 13 години). Най-вероятно ще се настаним малко извън центъра и затова със сигурност ще ни трябва транспорт минимум 2 пъти на ден. Затова питам:
1. Децата, най-вече това на 7 г., дали ползва някакво намаление в транспорта?
Двоумя се към какъв вид билети за транспорта  да се насочим. Confused. Дали да си вземем карта за  няколко дни? За малкото има ли намаление? Няма ли някаква фамилна карта? Дали еднократни билети, май са 2,60 Е.. Дали тези чип карти... (в сайта пише, че струват 7,50 евро, но дали това е само картата, или има и директно заредена сума вътре?)..
2. Има ли намаление за деца в музеите? Макар че тези малките надали ще ги помъкна в повечето музеи.. В тази връзка кои музеи бихме ми препоръчали за децата, освен Немо?

Изобщо ще се радвам на всякакви препоръки за забавления за децата. Имаме на разположение 3 непълни дни, а искам да отидем и до мелниците..

Как седи и въпроса с обществените тоалетни? Може да е идиотски въпрос, но не се знае на човек кога ще му се наложи..

За бързо хапване по обяд на какво може да се разчита (за нисък бюджет Wink) Има ли шопинг - центрове, където да може и да се хапне..

Благодаря предварително!   bouquet

# 65
  • Мнения: 6 243
Инфо за билетите в Амстердам има тук: http://www.gvb.nl/english/travellers/tickets-and-fares/Pages/Ticketsandfares.aspx
Само да предупредя тези, които планиратпътувания, че в Хага е организирано по друг начин. При последното ми ходене още ползваха т.нар. стрипенкард. Ако някой мисли да ходи нататък (примерно до Мадуродам), вижте техния сайт на градския транспорт.

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 319
Аз също ще ходя за няколко дена до Амстердам. Никъде не видях в сайта за транспорта еднодневна или едноседмична карта за метро/бус/трамвай за повече от 1 човек. В Германия има такива, които са по-изгодни -картата важи  за 4 човека например.
И друг въпрос: тази едноседмична карта за определен вид метро, бус и трамвай ли важи или за всички градски линии от общ. транспорт?

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 319
и още нещо се сетих да попитам: какво е разписанието на автобусите тип OPEN TOUR? В колко часа е първата обиколка?

# 68
  • Italia
  • Мнения: 1 059
Момичета, кажете моля ви се някой хотел в центъра? Ако може и да не е 400 евро нощувката... Усещам как другата седмица ще спя под мостовете Simple Smile)

# 69
  • Мнения: 6 243
Никол, била съм няколко пъти в Амстердам, но служебно и хотелите, които съм ползвала, са били заплащани по тарифи, различни от обявените на сайта им, заради корпоративни отстъпки. Не се наемам да ти ги препоръчвам - не са нищо вълнуващо, а са скъпи.

Миналата година ходих самостоятелно и спахме тук: Garden View Bed and Breakfast Това беше едно от малкото места с цена за вечер под 100 евро, в което имаше места за нашите дати. Препоръчвам го. Единственото нещо, което може да се смята за недостатък е това, че двете стаи се ползват с общи баня и тоалетна (поотделно са). На практика нямаше проблем, въпреки че аз съм крайно резервирана към общи санитарни помещения. Бонус - собственичката ти предоставя за ползване музеен пас, с който имаш право на много съществени отстъпки от доста музеи. Закуската беше много, много добра. В спокоен квартал, непосредствено до центъра, може пеш, може с трамвай. Има съвсем наблизо и голям паркинг с нормална тарифа, ако пътувате до там с кола, защото цените за паркинг в центъра са убийствени. Стаята беше мн. хубава.

# 70
  • Italia
  • Мнения: 1 059
Хапке, благодаря, ще проверя. Цял ден търся, но 90% от хотелите са заети за следващата събота Sad

# 71
  • Мнения: 6 243
Да не те отчайвам, ама аз търсих месец по-рано и пак беше зор. Вече има много туристи. Накрая се бях примирила с хотел на летището, добре, че от това Б§Б ми потвърдиха.

# 72
  • Italia
  • Мнения: 1 059
Проверих и другия хотел - няма за събота. За сега сме се спрели на nh, дано там имаме късмет

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 319
А предлагат ли се разходки с лодки или с фериботи?

# 74
  • Мнения: 659
NH City Centre Amsterdam
52.36983, 4.88892
3 stars
Spuistraat 288-292, Amsterdam, 1012 VX Netherlands +353 1 65 69 437

През януари спахме в този хотел. Много съм доволна. Тогава оцелих някаква промоция -89евро.
Най- добрия вариант да се разгледа града е точно с лодка по каналите. Има няколко спирки и на картите са отбелязани.

Общи условия

Активация на акаунт