Всичко за Амстердам

  • 95 135
  • 575
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 48
Здравейте,
 Имам въпросче и моля за помощ.
В края на април си планувахме пътуване до Холандия. Имаме приятели при които ще отседнем за няколко дни в Грьонинген. Ще запазвам самолетни билети и съм в дилема до кой град е най -удачно да летим. Едната възможност е до Амстердам. Другата е до Айднховен. Втората излиза с 300 лв по-евтино, но пътя е малко повече. Така или иначе и при двете летища ще имаме доста път. Сега гледам, че и Бремен е наблизо. Удачно ли е да се пътува до Германия?

# 91
  • Мнения: 6 243
Мариса гледай и часовете на излитане при обратния полет. Хронинген е на бая път от Айндховен и ще ви е много трудно с предвижването сутринта, освен ако приятелите ви не ви закарат с кола. БГ еър лети от Амстердам в 10:40, а Луфтханза и Австрийците имат по-късни полети.

Аз съм летяла до Дюселдорф и от там с наета кола, но вечерта преди полета взехме хотел до летището. Но това беше за ходене до Амстердам ... вие имате бая още път на север. На твое място аз бих летяла до Амстердам. Влаковете в Холандия са бая скъпи и накрая ще платите сумарно същите пари. Пробвах с произволна дата и час и ми дава цена на еднопосочен билет Айндховен - Хронинген 24 евро. Като сложиш и малко отгоре за транспорта от и до гарата ... сметни сама кое ви устройва като удобство и цена.
http://www.ns.nl за влакове в НЛ

# 92
  • Мнения: 48
Сладка хапка
и мен това ме притеснява- ранния полет на връщане. Ние мислим да вземем кола под наем. Защото при всички случаи дали ще сме до Амстердам или до Айндховен ще ни трябва. Не искам да ангажирам нашите приятели. Т.е. ние пари за наем на кола ще дадем при всички случаи. Въпроса е, че при този ранен полет  ще трябва да тръгнем през нощите.
Като гледам картата най-близо ми се вижда Бремен. Но дали има полети за там?
За първи път ще ходим в тази част на Европа и ми е непознато.....

# 93
  • Мнения: 48
Реших, че ще пътуваме през Дортмунд. Сега е наред колата под наем. През сайта, който гледах е средно 60 е на ден, т.е. 300 е ще е общо. Не мога да открия влак от Дортмунд до Грьонинген. Дали има?

# 94
# 95
  • Мнения: 558
marisa_ ,
от БГ до Бремен няма директни полети, но може да се огледаш за билети с прека4ване някъде, а и такива до Хамбург.

От Дортмунд до Гронинген са към 4,5h с прека4ване 3x за 63€/посока ... към 4h път е и от Хамбург, но се прека4вате 2x за 53€. Погледни и билетите на Райън еър до Düsseldorf Weeze. Това е по4ти на холандската граница, Rayanair имат трансфер до Nijmegen или Arnhem  и от там за 2h с влак сте в Гронинген.

Последна редакция: пт, 30 мар 2012, 15:36 от Azalee

# 96
  • Мнения: 48
Още не съм запазила...Ама защо постоянно се променят цените на билетите!!!
Искам да видя и за кола под наем. За да мога да ги запазя едновременно. Там на място дали ще е лесно да намерим или трябва предварително да запазя?! Thinking

# 97
  • Мнения: 558
по-добре си запази предварително кола. Използвай няколко сайта за сравнение на цените. например http://www.billiger-mietwagen.de/ http://mietwagen.check24.de/ и задължително пълна застраховка, която поема вси4ки разходи при евентуални щети.
В самото летище със сигурност ще има представител на някоя по-известна компания за наем на коли, но цените със сигурност няма да са така изгодни както през нета.
Ако се решите да сте без кола: Преди години в Холандия имаха 3-и 5-дневни карти за целия обществен транспорт в цялата страна.

Самолетните билети могат както да поевтинеят, така и да се оскъпят с наближаване на пътуването. В пове4ето слу4аи поскъпват, но напр. за моето пътуване до Сицилия сега по Великден миналата седмица имаше билети с 35€ по-евтини от цената, на която ги купих.

# 98
  • Мнения: 3
Момичета бихте ли споделили нещо за реалния живот в Амстердам освен за туристическите преживявания. Приятелят ми заминава в командировка там за 6 месеца,и се чудехме как е животът там цените,магазините,заведенията и т.н newsm78 .

# 99
  • Мнения: 31
Момичета бихте ли споделили нещо за реалния живот в Амстердам освен за туристическите преживявания. Приятелят ми заминава в командировка там за 6 месеца,и се чудехме как е животът там цените,магазините,заведенията и т.н newsm78 .

Всичко е прекалено скъпо Simple Smile)

# 100
  • Мнения: 119
Не е място за сам мъж.
Опасности дебнат и на двата бряга и аз бих започнала да се притеснявам Simple Smile

Шегичка . Предлага всичко като спортни забавления и клубен живот. Стандарта наистина е висок.
Храната в магазин около 2х спрямо цените в България , заведенията значително по-скъпи.
Хубавото е , че всичко ти е наблизо , а транспорта перфектен.

# 101
  • София
  • Мнения: 13 131
Здравейте!

Някой бил ли е с кола? Как е паркирането в центъра на града? Ако има нещо като нашенската синя зона, как става плащането? Приемам всякакви идеи за оставянето на колата на удобно място за разхождане пеша из централните части. С градски транспорт не ми се занимава, защото хем ще бъдем за кратко време, хем сме 4-ма и едва ли ще е много изгодно.

# 102
  • Мнения: 48
Ние спирахме в близост до забележителността която искаме да видим. Има места за паркиране на улицата. Намираш си място и се оглеждаш за нещо като кабинка от която си вземаш билет за време. Като цяло си е скъпо. Единия път се сещам че намерихме закрит паркинг и беше по-евтино - за 5 часа ни взеха към 16 евро...в Хага беше по-евтино паркирането. Но за мен е по-удобния вариант...

# 103
  • София
  • Мнения: 13 131
marisa_, благодаря!   bouquet  Ще се оглеждаме за такива кабинки.

# 104
  • Мнения: 6 243
http://www.parkeren-amsterdam.com/parking-amsterdam
Таня, тук има инфо за паркинги на що-годе приемливи цени. Преди време съм ползвала Арена, идеално беше, особено с двупосочните билети за градския транспорт (само накрая искат да ги върнете). Гледам, че сега в сайта дават цена 8 евро + билетите. Дано промцията важи, докато дойдете. Дори ако трябва да купите билети за другите двама от групата, пак сте на сметка. Паркирането в "центъра" е или невъзможно, или невероятно скъпо, или не знам... аз не бих си го причинила. Отделно от това, нещата, които обичайно се разглеждат, са на места, където няма къде да се паркира.

Общи условия

Активация на акаунт