Всичко за Амстердам

  • 95 191
  • 575
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 337
Ние резервирахте за майските празници, но хотел за 100евро няма...резервирахме си някакъв съвсем неизвестен за мен за 140 евро, но голям избор точно за тогава нямаше.
Добрата новина за нас е, че Койкенхоф по това време е отворен-за мен това е едно от най-вдъхновяващите и красиви места....иначе приемам препоръки за ресторанти. Ще си празнувам там рождения ден.

# 181
  • Мнения: 3 841
Em_ma - и аз не открих хотел за 100 евро на централно място, дори 1 и 2 звезди бяха една идея по-скъпи. Успях да резервирам 3 звезден в безплатна анулация и безжичен интернет, с включена закуска за горе-долу 140 евро на вечер. Но пък е на много централно място. Като цяло усещането ми е, че е доста скъп град, дали не минава и Париж по скъпотия?! Дано някой се включи с предложения за ресторанти! Ако ли не, ще разчитам на теб за такива, защото ще пътувате преди мен.

# 182
  • Мнения: X
Определено е по-скъпо от Париж. Преди време се опитах да направя маршрут от Брюксел до Амстердам. Е сметките излезаха криви. Като заоглеждах хотелите и свят ми се зави. Оставихме го за някой по късен момент.

# 183
  • Мнения: 2 077
Em_ma - и аз не открих хотел за 100 евро на централно място, дори 1 и 2 звезди бяха една идея по-скъпи. Успях да резервирам 3 звезден в безплатна анулация и безжичен интернет, с включена закуска за горе-долу 140 евро на вечер. Но пък е на много централно място. Като цяло усещането ми е, че е доста скъп град, дали не минава и Париж по скъпотия?! Дано някой се включи с предложения за ресторанти! Ако ли не, ще разчитам на теб за такива, защото ще пътувате преди мен.

за ресторанти препоръчвам всичко, което се намира на или около Lange Leidsedwarsstraat -  линк
просто е толкова наситено - индийски, бразилски, италиански, мексикански, аржентински, уругвайски, суши ресторанти... лудница Simple Smile с google street и оранжевото човече можеш да видиш как са наредени един до друг; аз все съм ходила през юни месец и е било без дъждове, и този район просто е претъпкан с хора, отвсякъде висят табла с менюта, канят те да сядаш и изобщо се чудиш къде по-напред да ядеш.... в резултат се връщаш с 2 кила отгоре за кратък престой Laughing

# 184
  • София
  • Мнения: 13 147
аз все съм ходила през юни месец и е било без дъждове,

Като прочетох горното се загрижих, че някой ще реши, че юни месец е бездъждовен.  Laughing  Бяхме на 14-15-16 юни и не спря да вали.  Wink  Във Волендам изобщо не успяхме да слезем от колата. Стояхме 1 час вътре и накрая си тръгнахме без да видим нищо.  Sad  Слънцето се показваше след 21 часа, когато падаше ниско и се виждаше под плътните тъмно сиви облаци.

А за хотела явно сме били големи късметлии. Спахме в хотелски апартамент с 2 спални  (4 легла) за 65 евро. Но резервацията направихме 3-4 дни преди пътуването и може би сме улучили намаление. И хотелът не беше в центъра. С трамвая се пътуваше около 30 минути до гарата.

# 185
  • Мнения: 3 841
Ние ще пътуваме в края на юли, надявам се да не вали. Тук дъжд си имам достатъчно. Цената на хотела е правопорпоционална на неговото местонахождение. Колкото по централно място, толкова по-скъпо. Този, който резервирах, се намира на ъгъла на една малка уличка и Дамплац. Хубавото е, че има опция за безплатно анулиране. Ще се огледам за нещо по-изгодно няколко дни преди да тръгнем, може и да има.

# 186
  • Мнения: 2 077
аз все съм ходила през юни месец и е било без дъждове,

Като прочетох горното се загрижих, че някой ще реши, че юни месец е бездъждовен.  Laughing  Бяхме на 14-15-16 юни и не спря да вали.  Wink  Във Волендам изобщо не успяхме да слезем от колата. Стояхме 1 час вътре и накрая си тръгнахме без да видим нищо.  Sad  Слънцето се показваше след 21 часа, когато падаше ниско и се виждаше под плътните тъмно сиви облаци.

изглежда съм била късметлийка с климата, но факт - в три поредни години ходих за дълги уикенди (петък-вторник) за един култов тамошен техно фестивал, който се провежда винаги в последната събота на юни, и всеки път времето беше разкошно - много слънце и сухо; но иначе наистина първия път си бях помъкнала и дъждобран в куфара заради традиционно дъждовното време Simple Smile

# 187
  • София
  • Мнения: 337
Цитат на: antea link=topic=531973.msg27528691#
.. в резултат се връщаш с 2 кила отгоре за кратък престой Laughing
[/quote

Ааааа, не, мерси  Stop

Аз имам спомени от страхотен аржентински ресторант, някъде на път за червените  фенери! но ми се иска нещо малко по-официално да намерим за рождения ден конкретно.

# 188
  • Мнения: 0
Да се запиша в темата. Билетите са купени, хотелът е резервиран, темата е изчетена. Сега остава да помисля и за програмата, но има много време до юли, когато ще е пътуването. Когато купувах билетите се чудех сутрешния или следобедния полет на отиване да взема. Добре, че избрах сутрешния, така ще имаме 3 пълни дни и още един половин ден. Че като гледам май няма да ни стигнат.  Wink
Зоологическата градина заслужава ли си? С мм посещаваме зоо-та във всеки град, където сме ходили, ама сега съм със сестра ми и тя не е ходила, та се чудя дали е ок?! Набелязах си и доста музеи, със сигурност времето няма да стигне и ще трябва да махна нещо.
Здравейте!
За колко дни ще сте там? Имате ли намерение да ходите на места извън Амстердам? Набелязала съм си някои места и затова питам да обменя инфо?

# 189
  • Мнения: 3 841
Ще сме там 3 дни и половина (това е без полетите). За сега от местата извън Амстердам смятам да посетим Zaanse Shans, което е всъщност доста близо до града, към 15-на километра. За други места извън града няма да има време. 

# 190
  • Мнения: 2 957
Как може да се посети Гитхорн?

# 191
  • Nederland
  • Мнения: 856
сиси, коя ви е отправната точка - Амстердам ли?
До Хийтхорн можете да отидете или с кола или с обществен транспорт (влак + автобус)
Ако изберете вариант 2 - вземате влак от която и да е гара до гара Steenwijk или гара Meppel и от там има автобуси или такси до Хийтхорн.
Ето сайта на холандските железници, много е точен и полезен за организиране на всякакви пътувания, дава и цените. - http://www.ns.nl/en/travellers/home
Тук също има информация за Хийтхорн - http://www.rondvaartbedrijf.nl/en.giethoorn.html
Освен това този сайт, също може да се ползва за планиране на пътувания - http://9292.nl/en

# 192
  • Мнения: 2 957
Много благодаря! В Амстердам ще бъдем като отправна точка. Намерих и сайт за организирани екскурзии  - кое е за предпочитане?

# 193
  • Nederland
  • Мнения: 856
сиси, според мен организираните екскурзии са си много удобни, а и са с екскурзовод. Специално за Хийтхорн аз бих избрала точно организирана екскурзия!

# 194
  • Мнения: 2 957
Как мога да комбинирам за три дена с обществен транспорт - Zaance Schans, Волендам, остров Маркен, Кюкенхов, Giethoorn? Мисля си, че ако не сме организирано с екскурзия ще можем да се движим  със собствено темпо и да прекараме повече време там, където ни хареса.

Последна редакция: нд, 13 апр 2014, 20:27 от сиси

Общи условия

Активация на акаунт