Всичко за Амстердам

  • 95 131
  • 575
  •   1
Отговори
# 210
  • В страната на бурите
  • Мнения: 959
Здравейте, рових се доста в темите, искам да попитам някой от Васд пътувал ли е с полет на wizzair в неделя сутрин. Намерих това http://www.oveindhoven.nl/EhvNS401.htm разписание на автобуси Айндховен центъ-Айндховен летище и се оказва , че в неделя първият автобус до летището е в 8:11, а полетът ми е в 9:00. Има ли друг вариант на транспорт или друг автобус до летището. Благодаря предварително!

Здравейте,
Аз препоръчвам вариантът, който ние използвахме - една нощувка в хотел Tulip Inn - http://www.tulipinneindhovenairport.com/en на летището в Айндховен. Хотелът е буквално в сградата на летището и е супер удобен за раннин полети - имаше много възползвали се от този вариант. Ние резервирахме през Booking.com цената беше нещо като 50 евро за двойна стая. Хотелът е нов и много приятен. Рецепцията е на втория етаж на летището. Шумоизолиран е и не се чуват самолетите. Така ние прекарахме последния ни ден напред-назад в Амстердам, в 18 часа взехме влак от Амстердам за Айндховен и то защото искахме да разгледаме за час-два и самия Айндховен. В хотела пристигнахме към 21 часа, наспахме се хубаво до към 7 и буквално слязохме долу, за да си вземем полета. Много по-удобна опция е пред това да гониш автобуси през нощта. (Това с нощен автобус за ранен полет съм го правила в Париж и мога да направя сравнение Simple Smile ).

# 211
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 707
За тези които ще посетят града през 2016г. могат да го съчетаят и с шопинг http://thestyleoutlets.com/en/the-style-outlets-centers/amsterdam. Аз ходя 2 пъти годишно в аутлета им в Германия и цените са много добри, а по разпродажбите (януари и юли) са направо за без пари. Незнам какви магазини ще има, но от 100 все ще има по нещо за всеки.

# 212
  • Мнения: 65
 Wonder woman, много благодаря за отговора!

# 213
  • София
  • Мнения: 600
Вчера и аз се завърнах от малка екскурзия до Холандия. Реших и аз да драсна прясна информация. Дано да е полезна на някой.

Летяхме до Айндховен с Wizz Air. От летището взехме автобус 400 (може и 401) до центъра. Цената на билета е 3,50 евро. Билетите се купуват от автомат на спирката.

Бяхме отседнали в Айндховен в Crown Inn Hotel Eindhoven за 3 нощувки. Хотелът не е нещо кой знае какво, но е чист, точно в центъра на Айндховен е и цената на двойна стая без закуска за 3 нощувки е 178 евро. Гарата и автогарата също са наблизо.

В събота прескочихме с влака до Амстердам. Отиване и връщане дотам е 22 евро. Влакът мина и през Утрехт и Амстел. Времетраене на пътуването е 2ч 20 мин. Заслужава си да се види този град. Има си атмосфера. Определено трябват 2-3 дни да се разгледа както трябва. Ние успяхме да видим една малка част от многото забележителности и слава богу случихме на време.

Точно пред гарата в Амстердам (отляво) има туристическо бюро VVV, в което могат да се купят карти "I amsterdam". Цена: 24 hours: €47, 48 hours: €57. Картата е изгодна, защото с нея имате право безплатно да се возите в градския транспорт, имате право на безплатно посещение на повечето музеи (без Мадам Тюсо, Rijksmuseum) и имате 25% отстъпка в някои заведения и магазини. А и спестява висене по опашките пред музеите. Ние решихме да не вземаме карта. Тръгнахме пеша надолу по главната улица към площад Dam. Хем успяхме да усетим атмосферата, хем разглеждахме насам натам. Кривнахме по една уличка и стигнахме до площада с паметника на Рембранд. Препоръчвам кафенетата на този площад. Правят страхотни закуски (разбирайте пълна чиния с вкусотии) за 9 евро, както и хубаво кафе (разбирайте поръчано еспресо).

От музеите посетихме само музея на Ван Гог (цена: 15 евро) и Музея на диамантите (цена: 8.50 евро)(близо са един до друг). Мислихме да влезем и в Rijksmuseum, но не ни останаха сили.

Задължително се повозете на корабче. Цената е между 8-10 евро/човек. Има корабчета на различни места на различните канали. Изживяването е невероятно. Непрекъснато минаваха други корабчета с шумни компании. На едното празнуваха сватба, на друго - моминско парти, на трето - ергенско парти! Simple Smile Явно така е модерно. А и така разглеждаш града и получаваш минимална информация за някои сгради и забележителности.

Друго, което на мен много ми хареса е визитата на един от многото магазини за сирена - Cheese and more! Освен, че може да се дегустират всички налични сирена, може да се купят сувенири, а и си е впечатляващо.

Като цяло в Амстердам си е доста пренаселено. Туристи много, едвам намираш къде да вървиш, но си е в кръга на нормалното за такъв град. Аз лично повече харесах Айндховен. Много ми е шумно в Амстердам.

И да не забравите да пробвате бирите! Wink Много видове, какви ли не. Преобладават белгийските, но има за всекиго по нещо - светла, тъмна, мътна, слабоалкохолна, силноалкохолна, сладка, горчива. Аз, като почитателка на светлата НЕмътна бира (Pils) много харесах Brand, Hertog Jan, Heineken (разбира се). От другите страхотни са наливната La Trappe Dubbel, Affigem.

Последна редакция: пн, 26 май 2014, 15:15 от Scintillia

# 214
  • Мнения: 65
Здравейте, съвсем наближи моето пътуване до Амстердам Simple Smile Искам да попитам за тамошните контакти трябва ли адаптор , за да могат да се използват?

# 215
  • Мнения: 6 243
Kato v BG sa kontaktite.
Ako idvash ot UK shte ti triabva adaptor Wink

# 216
  • Мнения: 65
Благодаря!
Някой от Вас бил ли е в ботаническата градина в Амстердам-още се чудя дали си заслужава? Двоумя се и за зоологическата градина.

# 217
  • Мнения: 461
Вчера и аз се завърнах от малка екскурзия до Холандия. Реших и аз да драсна прясна информация. Дано да е полезна на някой.

Летяхме до Айндховен с Wizz Air. От летището взехме автобус 400 (може и 401) до центъра. Цената на билета е 3,50 евро. Билетите се купуват от автомат на спирката.

Приема ли автомата кр.карти и банкноти или е само с монети? Ако си спомняш, разбира се.

В събота прескочихме с влака до Амстердам. Отиване и връщане дотам е 22 евро. Влакът мина и през Утрехт и Амстел. Времетраене на пътуването е 2ч 20 мин.

През сайта на железниците виждам цена 18евро на посока, съответно 36евро за двупосочен...и пише, че пътя е 1час и 20мин....Възможно ли е да има пътнически влакове(и вие да сте пътували с такъв),за които не излиза разписанието в сайта, а аз да виждам само някакви бързи, примерно?

Ще съм благодарна и на други, пътували в последно време по тази линия, ако споделят.

# 218
  • София
  • Мнения: 600
Zaharinka, автоматът приема и карти. Мъжът ми плати точно с кредитна карта билетите.

Относно билетите и влаковете нямам представа. Може и да има наистина по-бързи влакове, които да спират на по-малко спирки. Този спираше на доста места.  Peace

# 219
  • Мнения: 461
Zaharinka, автоматът приема и карти. Мъжът ми плати точно с кредитна карта билетите.

Относно билетите и влаковете нямам представа. Може и да има наистина по-бързи влакове, които да спират на по-малко спирки. Този спираше на доста места.  Peace

Scintilla, Благодаря за отговора!  bouquet

# 220
  • София
  • Мнения: 197
Благодаря!
Някой от Вас бил ли е в ботаническата градина в Амстердам-още се чудя дали си заслужава? Двоумя се и за зоологическата градина.
Макар и късно се включвам и аз. Били сме и в Ботаническата, и в Заоологическата градина.
Ботаническата градина е доста стара (разбирай създадена отдавна) и има чудесни цветя, дървета и др. Има една оранжерия разделена на 3 части, като във всяка част е различен климат и респ. различни растения и насекоми. В едната имаше много разноцветни пеперуди. Много е красиво-чувстваш се като в джунглата. В парка има красиво кафене под големи дървета - заслужава си да изпиете по кафе сред такава природа. Изобщо в Ботаническа градина е много приятно и няма да отнеме много време, т.е. не е много голяма.

Виж Зоологическата градина е доста по-голяма. Ще ви трябва поне половин ден. Ако сте с деца, може и повече. Има много интересни животни - на открито или на закрито. Една част от животните ги няма в България - жирафи, кенгуру, пингвини, цяло езеро с фламинго, крокодили, змии, много риби, насекоми и др. Много е интересно и няма да съжалявате. Даже има и малък планетариум, но влизането е на кръгли часове и с различни теми. За съжаление филмчетата са на холандски.
Дано съм била полезна, макар и късно.

# 221
  • Nederland
  • Мнения: 856
Захаринка, ето ти сайта на холандските железници -
http://www.ns.nl/en/travellers/home
Много е подробен и точен, задаваш начална и крайна гара и ти изкарва абсолютно всички влакове, цени, на кой коловоз тръгват и пристигат, има или няма прикачвания и т.н.
Ако все пак държиш да занеш какъв тип е влака, то Intercity е бърз влак, а Sprinter е т.нар. пътнически влак, който спира на всяка гара. Абсолютно всички влакове излизат в разписанието.
Друг полезен сайт, който можете да ползвате за всякакъв вид транспорт е:
http://9292.nl/en
Може и да го знаеш, но за всеки случай!
Приятна ваканция! Wink

Последна редакция: пт, 25 юли 2014, 22:46 от Fifi Brindacier

# 222
  • Мнения: 461

Благодаря, Fifi Brindacier!   bouquet
Само Intercity- влакове излизат и в двата сайта и цената е 18 или 18,70 евро в едната посока, много далечно от 11 евро, за което писа Scintilla по-горе. Дори да се пътува един час по-дълго,  разликата е значителна, особено ако се умножи по 4 - за всички пътуващи. Затова ми се искаше да се уверя, че има и такъв влак, но регионалните не излизат, за съжаление.
Ще ровичкам още.

# 223
  • Nederland
  • Мнения: 856
Ами така е, цената е 18,70 Евро за еднопосочен билет и времетраенето на пътуването е 1,20 ч. В разписанието излизат абсолютно всички влакове, не знам къде ще търсиш още информация. Това си е официалния им сайт.
Аз живея тук и ползвам влак сравнително често! Разбирам,че ви се вижда скъпо, но тук транспорта наистина не е евтин, но за сметка на това винаги точен,чист и удобен!

# 224
  • Мнения: 461
Ами така е, цената е 18,70 Евро за еднопосочен билет и времетраенето на пътуването е 1,20 ч. В разписанието излизат абсолютно всички влакове, не знам къде ще търсиш още информация. Това си е официалния им сайт.
Аз живея тук и ползвам влак сравнително често! Разбирам,че ви се вижда скъпо, но тук транспорта наистина не е евтин, но за сметка на това винаги точен,чист и удобен!

Fifi Brindacier   Благодаря отново!   bouquet
Всяко удоволствие се заплаща, разбира се, но повече информация никога не е излишна.

P.P. Имам още едно питане: Картите(за Амстердам) за 24, 48 и 72 часа са в сила от момента на валидиране до същия час след съответно 24, 48 и 72 часа, нали...а не до края на деня на валидацията(00:00ч). Т.е. валидирам днес на обяд в 14:00 и до 13:59 утре трябва да съм слязла от пр.средство(за 24-часовата), като на всяко качване и слизане през този период чекирам картата на чекин-устройствата.
Аз така го разбирам от сайта.

Последна редакция: нд, 27 юли 2014, 13:25 от Zaharinka

Общи условия

Активация на акаунт