Всичко за Амстердам

  • 95 116
  • 575
  •   1
Отговори
# 270
  • Габрово
  • Мнения: 94
Но ако закупя MEDIUM ще ползвам 2+2 златни и сребърни, но транспорт само за 24 часа, не за два дни, нали? Т.е. един ден можем да посетим 2, на другия още 2, а на третия да се ползваме - Free Hop on Hop off Bus или Canal Cruise.
На други места, където сме ползвали пас - важеше за всичките дни, а и тук транспорта им е скъпичък.
Но какво да се прави.

Последна редакция: вт, 10 фев 2015, 08:34 от sisjon

# 271
  • София
  • Мнения: 322
Да, аз така го разбирам. Само 1 вид транспортен "бонус" независимо за кой вид пас.

Има и от този тип пас, който важи за всички атракции и дава безплатен градски транспорт за целия период 24, 48 или 72 часа: http://iamsterdam.com/en/visiting/i-amsterdam-city-card/benefits … sterdam-city-card

# 272
  • Габрово
  • Мнения: 94
Имам една питанка свързана с OV-chipkaart. Като задам търсене за влакове тук http://www.ns.nl/en/travellers/home от Айндховен до Амстердам ми излизат вариантите. И отдолу в дясно ми излиза това
Fare for travelling with OV-chipkaart
   Discount percentage    40% discount
OV-chipkaart *
One-way journey       € 11.30    
Може ли да се закупи такава карта още на летището в Айндховен, и как ще я ползвам за влака??
И още нещо: някои преди беше писал - струва 7,50 и се зарежда, и после си взема сумите от нея в зависимост от спирките. Тия 7,50 евро и те ли могат да се ползват после.

# 273
  • Nederland
  • Мнения: 856
sisjon, има автомат за ов-чипкарти на летището в Айндховен и изглежда така:
Скрит текст:
Анонимните карти за транспорт струват 7,50 Е (това е цената на самата пластика) и са валидни за период от 5 г.
Скрит текст:
Тази сума не можеш да я използваш и не се включва към текущото ти салдо. На самият автомат ще трябва да и заредиш салдо, първият път минимум 20 Е. Когато пътуваш с влак минималното салдо по картата трябва да е поне 20 Е, за останалите видове транспорт мисля,че е 5 Е. Прецени си горе долу маршрута и така ще знаеш колко да си заредиш първоначално, иначе после можеш да си дозареждаш. Картата важи за всички видове транспорт в Холандия и при качване и слизане в автобус или трамвай се чекираш на автоматите вътре, а за влаковете и метрото на самата гара или станция. Важи и за някои виодве фериботи също (Ротердам - Дордрехт напр.)
Ако имаш някакви други въпроси питай!  Wink

# 274
  • Мнения: 431
Здравейте Hug Знам, че е невъзможно да се прогнозира времето, но все пак, какво горе-долу може да се очаква за края на май, как се усеща в сравнение с българската пролет? Трябва ли по-плътна връхна дреха, чадърът предполагам е задължителен...

А, също така, има ли шанс да хванем и цъфнали лалета  Embarassed

  bouquet

# 275
  • Nederland
  • Мнения: 856
Меичка, наистина е трудно да се прогнозира, но да кажем температурите се движат около 14-15 гр.
Задължително яке, по-добре непромокаемо Laughing и евентуално някоя по-плътна жилетка или пуловер в случай,че е хладно.
Лалетата ще се попреминали вече. Имаш предвид Кюкенхоф ли? Гледам,че са до 17.05. тази година. Най-хубавият период за мен за посещение на парка е от средата до края на април, но все пак до самият край си има посетители и има и по-късни сортове,които цъфтят тогава. Но паркът няма да е в пълният си блясък.
Чадър задължително, то тук си вали през всички сезони! Wink

# 276
  • София
  • Мнения: 1 482
Ние ще сме двама човека в Амстердам за три дни. Кацаме в Айндховен, обиколките ще са в Амстердам и най-много до Заансе нещо си. Изгодно ли е да се вземе от картите по 7,50 е? Предполагам, че може да се ползва една от двама. ОВ чип картата друга ли е и колко струва?

# 277
  • Мнения: 6 276
Любимият ми град! Heart Eyes Сега виждам темата и се записвам, за да чета новини и впечатления. Simple Smile
Последно бях там преди около 1 година (миналата Нова година, много зрелищна, страшна лудница от фойерверки) и много ми липсва. Надявам се през лятото да отскочим пак.

# 278
  • Nederland
  • Мнения: 856
Ние ще сме двама човека в Амстердам за три дни. Кацаме в Айндховен, обиколките ще са в Амстердам и най-много до Заансе нещо си. Изгодно ли е да се вземе от картите по 7,50 е? Предполагам, че може да се ползва една от двама. ОВ чип картата друга ли е и колко струва?

ov chipkaart е карта за транспорт. Индивидуална е и не може двама души да я ползват едновременно.
Тук можеш да прочетеш повече информация
https://www.ov-chipkaart.nl/aanvragen/welkekaartpastbiju/toeristen/?taal=en
Виждам,че освен тези анонимните карти за 7,50 Е има и такива за по-кратък период от време, те би трябвало да са и по-евтини. Недостатък е,че цената на самата карта е висока, но и като цяло транспортът тук е скъп.

Барба, пожелавам ти да дойдеш тук отново, а и освен Амстердам да разгледате и нещо друго наоколо!  bouquet

# 279
  • София
  • Мнения: 1 482
Благодаря!

# 280
  • Мнения: 1 000
Аз бях ден преди Великден в Кукенхоф миналата година, наистина имаше много лалета, но ако имате възможност никога да не е в дните, които са почивни и в Холандия, в този ден през парка бяха минали някакъв рекорден брой хора, хиляди. Трудно е дори да снимаш спокойно, какво пък да говорим за нормална разходка. Чакаше се в задръствания по 2 часа за да влезеш в парка. Така, че имайте това предвид при планиране на посещението.

# 281
  • Мнения: 25
Койкенхоф и е само на няколко часа от Скипхол - http://kufar.eu/keukenhof

# 282
  • Мнения: 455
Планираме пътуване до Амстердам от 9 до 14 април. Летим с Bulgaria Air - полетите са много удобни и дефакто ще имаме почти 6 цели дни.
Прегледах темата, набелязах места, които искам да видя. Чудя се дали има смисъл да разделя нощувките между Амстередам - 3 и после още две в Хага или Утрехт.
Ще бъдем с две деца - на 7 и 10.

# 283
  • Мнения: 5
здравейте. Моята история е следната. може би малко късно се сетих. та сега след 3 дни заминавам за Амстердам. Купих си билети за Айдховен и обратно. уговорката ми беше с един уж приятел да ме чака и да му погостувам. НО но от няколко дни нямам връзка с него.  Изчетох цялата тема до момента. проблема ми е че нямам резервация за нито един хотел. Ако  се оправя до Амстердам бихте ли ми помогнали с избора на хотел или хостел все пак съм сам, да ми е спокойно. има ли някой който чете тази тема и ще заминава нези дни или е там който може да ми даде предложение примерно ако ходи по същото време да съм му компания. става дума за периода от 26ти до 30ти март. благодаря предварително. ако някой търси компания тези дати да пише

Последна редакция: нд, 22 мар 2015, 15:42 от ivanchervenkov

# 284
  • Мнения: 5
И да попитам доста ли са скъпи на место хотелите без предварителна резервация. благодаря ви ако някой има предложения може да ми помогне и на ВАЙБЪР на 0887495257. благодаря предварително

Общи условия

Активация на акаунт