Пикантните пилешки крилца на KFC!

  • 39 297
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте! Буквално съм влюбена в пикантните пилешки крилца на KFC  Grinning  Често когато минавам от там, си взимам по една порция и ги похапвам с удоволствие. Да обаче реших че трябва и у нас да се направят.  Въпросът ми е, дали има някоя рецепта за крилца, които да се получат сходни с тези на KFC. Или пък ако не точно това, то някоя изпитано вкусна рецепта за пикантни крилца. Гледах в интернет, но всички рецепти които открих бяха с горчица, а аз не ям горчица. Или пък ако знаете с какво бих могла да я заменя? Благодаря предварително   bouquet
П.П : Предполагам има и друга тема в която се пита за пикантни крилца, ако сметнете за нужно изтрийте тази.

# 1
  • София
  • Мнения: 10 825
http://www.kfcchickenrecipe.com/kfc-crispy-chicken-recipe.html ако е необходимо ще преведа рецептата

# 2
  • Мнения: 5
О благодаря много!   bouquet Няма нужда от превод, справям се  Simple Smile Само тези mono sodium glutamate, potassium chloride  малко ме озадачават защото нямам ни най-малка представа какво е това всъщност но бих могла да поизменя рецептата малко предполагам или по-скоро надявам се...

# 3
  • София
  • Мнения: 10 825
О благодаря много!   bouquet Няма нужда от превод, справям се  Simple Smile Само тези mono sodium glutamate, potassium chloride  малко ме озадачават защото нямам ни най-малка представа какво е това всъщност но бих могла да поизменя рецептата малко предполагам или по-скоро надявам се...

Натриевия глутамат се използва доста в китайската кухня. Помага за по-бързото приготвяне на храната и засилва вкуса й. Второто е калиева сол - диетична разновидност на солта, можеш да я намериш във всеки по-голям супермаркет. Едва ли ще има проблем ако приготвиш рецептата с обикновена сол вместо смес от калиева и кашерна Wink

# 4
  • Мнения: 5
Отново едно голямо благодаря! Калиева сол имам, но въпросния натриев глутамат не знам от къде мога да си го набавя. Мисля че все пак открих една съвсем простичка и подобна на тази по-горе и мисля да се спра на нея защото звучи доста апетитно!   chef

# 5
  • 1st floor
  • Мнения: 9 096
А може ли да ми преведете това chicken base ? Embarassed Английският ми издиша...
Имам познат, работещ в КФС и му били казали, че в панировката слагали 20 вида билки и подправки, без да изпадат в повече подробности...били тайна...явно го пързалят, щом са я пулбикували официално newsm78...

# 6
  • Мнения: 27 524
Да, бе, 100 билки  Joy

Мисля че все пак открих една съвсем простичка и подобна на тази по-горе и мисля да се спра на нея защото звучи доста апетитно!   chef

Дай я, де  Blush

# 7
# 8
  • Мнения: 432
Аз не бих отказала. Нещо от години не съм боравила с английски и ... Embarassed

# 9
  • София
  • Мнения: 10 825
Аз не бих отказала. Нещо от години не съм боравила с английски и ... Embarassed
Заповядай:
1 цяло пиле, разделено на порции
около 2 литра растителна мазнина (за пърженето)
1 яйце, добре разбито
250 ml мляко
200 грама брашно
2 1/2 ч.л. сол
3/4 ч.л. черен пипер
3/4 ч.л. натриев глутамат
1/8 ч.л. червен пипер
1/8 ч.л. чесън на прах
1/8ч.л. сода

За марината
2 с.л. сол
2 с.л. кашерна сол (това е едра не йодирана сол, но съм сигурна, че и с най-обикновена пак става)
4 с.л. натриев глутамат
1/8 с.л. чесън на прах
1/3 чаена чаша пилешки бульон на прах и
5 чаени чаши вода
Приготовление
Смесете съставките и мариновайте порциите пиле за 24 часа в хладилника.
 Загрейте мазнината във фритюрник до 185 градуса. В купа разбийте яйцето с млякото, В друга купа смесете останалите съставки за хрупкавата панировка. Изваждате парчетата пиле от маринатата и ги подсушавате с хартиени салфетки. Потапяте парче пиле в яйчената смес, след това в брашното, отново в яйчената смес и пак в брашното. Уверете се, че месото е покрито обилно с панировката. Оставяйте оваляните парчета пиле в чиния докато не оваляте всичките. След това пържите в сгорещената мазнина като ги поставяте 1 по едно в нея. Пържете 4 парчета пиле едновременно за около 12-15 минути или докато станат златисто кафяви. Обръщайте ги от време на време за да се изпържат равномерно. Когато са готови ги оставете за около 5 минути върху хартиени салфетки за да попият излишната мазнина.

# 10
  • София
  • Мнения: 10 825
А може ли да ми преведете това chicken base ? Embarassed Английският ми издиша...
Имам познат, работещ в КФС и му били казали, че в панировката слагали 20 вида билки и подправки, без да изпадат в повече подробности...били тайна...явно го пързалят, щом са я пулбикували официално newsm78...

11 подправки слагат в "тайната"рецепта. Ето, написали са си я и нея http://www.kfcchickenrecipe.com/kfc-secret-recipe.html

# 11
  • 1st floor
  • Мнения: 9 096
11 подправки слагат в "тайната"рецепта. Ето, написали са си я и нея http://www.kfcchickenrecipe.com/kfc-secret-recipe.html
Hug

# 12
  • Мнения: 1 446
Аз съм пробвала много от така наречените копикет рецептите. Намерих ги тук: http://www.food.com/recipe-finder/all/KFC

# 13
  • Мнения: 432
Чарита много благодаря.   bouquetЩе взема да ги пробвам.
Аз много обичам крилца оваляни в кашкавал, галета и чесново брашно.

# 14
  • Мнения: 452
Реших да ги пробвам за вечеря,но с тези 24ч в марина се отказах,утре ще да е  chef

Общи условия

Активация на акаунт