Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-26 от 26 отговора
Здравейте. Не съм от София и ми се иска някой да ми обясни как да стигна до болницата. Ще пътувам с автобус. Единият вариант е да сляза на спирката до бившата окръжна болница, а другият е на автогарата. Кой номер автобус  да хвана, за да сттигна до квартал Горна Баня, бул. “Никола Петков” 56? Вероятно ще има смяна на повече от един автобус.
Зная, че не е уместна темата,  извинявам се, но ми е спешно някой да ме упъти.
Цитирай

Ето ти линк в бг мапс http://www.bgmaps.com/map/sofia Дано се ориентираш  Smile Тук препоръчват автобус номер 60 от Централна гара. Малко бавно се отваря линка. Слиза се на спирка ж.к. Овча купел -2. Има 22 междинни спирки. Разстоянието се изминава за 51 мин. После се върви пеша
« Последна редакция: Пон., 11 Окт. 2010, 14:56 от lea »
Цитирай

Благодаря Леа.
някой друг, ако има какво да допълни по темата, нека ми пише
Цитирай

Автобус 111 също минава там. Не знам точната спирка, но се вижда, така че няма да се изгубиш от спирката, а за нея просто попитай шофьора.
Цитирай

Къде да сляза, за да ми е по-удобно за болницата? На спирката до бившата окръжна болница или централна автогара?
После какъв автобус да хвана, за да се насоча към Горна баня
Цитирай

А от къде идваш, че и това е важно и тогава ще кажем къде да слезеш и с какво да пътуваш?
Цитирай

Пловдив. Така или иначе..на две места спира автобуса. Вече писах къде. Какво значение има от къде идвам?Smile
Цитирай

На центр.гара слез - нали казаха: авт.60 от ЦГ?!?!
Цитирай

Питах защото ако сеидва от Югозападна България на околовръстното и 111 и си там. А в твоя случай казали са ти Централна гара и 60.
Цитирай

На центр.гара слез - нали казаха: авт.60 от ЦГ?!?!

ок. Много ти благодаря!  Hug
Цитирай

другият ваариант е с някакъв трамвай от ЦГ до Руски паметник (само че незнам  в момента какви вървят по този маршрут заради метрото) и от там с 260 директно в Горна баня
Цитирай

Ако не е вече късно за нови идеи Smile
Иначе - от ЦГ до Руски пам. - с трамвай 4.
Цитирай

Ако не е вече късно за нови идеи Smile
Иначе - от ЦГ до Руски пам. - с трамвай 4.

не е късно:)
това май е по-добрият вариант.
Значи от ЦА до руски паметник, после с друг автобус до Горна Баня
??
Цитирай

Да, трамвай 4 от гарата до Руски, оттам - авт.260.
Все пак, според lea, "...препоръчват автобус номер 60 от Централна гара". Само да намериш спирката Smile
Цитирай

Да, трамвай 4 от гарата до Руски, оттам - авт.260.
Все пак, според lea, "...препоръчват автобус номер 60 от Централна гара". Само да намериш спирката Smile

Благодаря!  Hug
Цитирай

С 60 става, но после има да се ходи доста, или трябва да се хване 111 за 1-2 спирки. Все пак смятам че с трамвай до Руски паметник и 260 до Горна баня е най-добре.  Wink
Цитирай

Сетих се за още един вариант-от Окръжна болница хващаш тролей 5 до обръщалото и от там хващаш 111 и слизаш на околовръстното на отбивката за Горна баня Smile
Цитирай

Доста често автобусите за София спират и на хотел Плиска /дори и на Окръжна болница да спре можеш да се предвижиш за една спирка до Плиска- поне няма да чакаш/. Съответно от там можеш да хванеш тролейбус №8,№5 или автобус №204,№76 до НДК и оттам автобус 260, вместо да минаваш цяла София  за да стигнеш до автогарата и после пак толкова път обратно.  Naughty
Цитирай

А с трамвай 19 от Централна гарда до бул."Никола Петков" и от там автобуси 260 или 111?
Не съм сигурна обаче трамвай 19 с какъв маршрут е сега.
А с  трамвай 9 до "5те кюшета и от там пак  автобус 260 ?
Цитирай

Не даваме идеи, за които не сме сигурни! Wink
19 май изобщо не върви...
Цитирай

Доста често автобусите за София спират и на хотел Плиска /дори и на Окръжна болница да спре можеш да се предвижиш за една спирка до Плиска- поне няма да чакаш/. Съответно от там можеш да хванеш тролейбус №8,№5 или автобус №204,№76 до НДК и оттам автобус 260, вместо да минаваш цяла София  за да стигнеш до автогарата и после пак толкова път обратно.  Naughty

всъщност тролеи 5 и 8, както и 204 и 76 могат да се хванат и от Окръжна, но само  тролеите спират на 5-те кьошета, а изброените автобуси на НДК(там тр малко да се ходи пеша)А също се сетих че от Окръжна и Плиска може да се хване и 604 който също ходи близо до 5-те кьошета
Цитирай

а ако се идва с кола..има ли вариант да минем покрай околовръстното и да отидем в Горна баня..има ли вероятност да се залутаме в София и да не намерим пътя до болницата:)
Цитирай

Момичета, моля ви, не обърквайте дамата с разсъждения на тема "Софийски градски транспорт"!! Smile
---

А на въпроса за колата:
Ако минете през Околовръстното, няма вероятност да се загубите Smile Болницата се вижда. Предполагам, че посоката е Младост-Люлин Smile Когато пресечете бул. "Цар Борис III" (дълъг и прав булевард с трамвайна линия в края, от който влизате в кръстовището), почвате да внимавате повече - гледате вляво. Не помня със сигурност, но на първата или най-много на втората автобусна спирка (те се виждат добре, според мен, така че са лесен ориентир) има сравнително голямо отклонение наляво и леко нагоре, "маркирано" с впечатляващо огормен ел.стълб - мяза на Айфеловата кула Wink Това е вашата отбивка. Стигнали ли сте там, значи виждате и сградата на болницата. Не на самия път, но като погледнеш диагонално наляво и нагоре, се вижда съвсем наблизо - голяма сграда, средно висока, разположена перпендикулярно на улицата, по която идваш и следователно, приблизително успоредна на тази, по която трябва за завиеш.

Ето карта Smile

http://maps.google.bg/maps?f=q&source=s_q&hl=bg&geoc … ,0.05476&z=15
Цитирай

намерихме.Бяхме с кола.Благодаря ви!!
ИЗпратиха ни с добра диагноза. Детенцето ми е абсолютно здраво, след поставена диагноза сколиоза
Цитирай

намерихме.Бяхме с кола.Благодаря ви!!
ИЗпратиха ни с добра диагноза. Детенцето ми е абсолютно здраво, след поставена диагноза сколиоза
Браво!  Hug
Цитирай

Това последното е най-добрата новина!!! За намирането - нямаше да се загубите, така или иначе Smile
Цитирай

Браво за добрите новини! Hug
Цитирай

1-26 от 26 отговора