Писмо до Дядо Коледа!

  • 146 648
  • 932
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 096
Добре дошли в тема "Писмо до Дядо Коледа 2010"
Миналата година някой потребители пускаха писма до Дядо Коледа.. ние бяхме малки тогава, но тази година мисля, че ще му е интересно да получи писмо от Дядо Коледа.. за това моля всеки с опит и без опит да сподели на какъв адрес е писал и кога е получил писмото и какво е било качеството на писмото езика.. също и как се пише на дядо коледа - на английски ли.. праща се плик с марка или пари.. абе всичко..


************
Адресите са:
1. Santa Claus
Arctic Circle
96930 Rovaniemi
Finland

2. Weihnachtsmann
Weihnachtsposttfiliale
16798 Himmelpfort

3.  ДО ДЯДО КОЛЕДА И ДЖУДЖЕТАТА
НА СЕВЕРНИЯ ПОЛЮС

Последна редакция: нд, 15 дек 2013, 01:56 от Графиня дьо Адри́

# 1
  • Мнения: 269
Всяка година пишем писмо до Дядо Коледа. Слагаме го в плик и го пускаме в пощата. Но .................... адреса не е истински/Само аз знам това Mr. Green /пишем само "До Дядо Коледа и Снежанка, Северния полюс". Пускаме го в някоя поща и чакаме. След седмица получаваме писмо от Дядо Коледа в нашата поща /Естествено, отговора аз съм го писала, купувам и красива картичка от името на Дядо Коледа/

# 2
  • Мнения: 27 524
Това е адресът:

Santa Claus
Arctic Circle
96930 Rovaniemi
Finland


Момичетата в чужбинския са споделяли, че някои са пращали плик с обратния адрес и марка, други - не. Някои получават оговор, но след няколко месеца най-рано, други не. Писали са на всякакви еизци, вкл. и на български, отговаря на езика, на който му е писано.  Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 888
Миналата година написахме писмо до Дядо Коледа с български адрес - Лапландия, за Дядо Коледа, Снежанка и Седемте джуджета. Задължително попълнихме и нашия адрес и получихме отговор точно навреме. Писмото беше на български с картинки на Дядо Коледа. Пуснахме го  към 10-ти декември и пристигна на 23-ти:)

# 4
  • Мнения: 458
и ние всяка година пишем писмо до Дядо Мраз и Снежанка и за 31 декември винаги получаваме картичка.

цитат от едно от писмата " Дядо Мраз моля те донеси ми ......, обещавам повече да не бия кака"

и милият Дядо Мраз бе трогнат и му донесе желаното.  Peace

# 5
  • Мнения: 382
И ние пуснахме миналата година с измислен адрес ( Лапландия, за Дядо Коледа). Получихме отговор към средата на януари. В писмото от Български пощи много обстойно обясняваха от името на Дядо Коледа как тази година няма да има подаръци за децата заради кризата. Нещо в този смисъл, не цитирам. Аз тази година смятам да пишем до адреса във Финландия. Тук, във форума, бяха пуснали линк, на който дядо Коледа се показва на клипче и развежда децата из мястото, където живее. Но за съжаление не мога да го намеря... Sad

# 6
  • Мнения: 24 467
Писахме преди две седмици ние. Щот не сме от търпеливите. Аз писах под диктовка, той се подписа сам. Взех писмото и казах, че ще го пратя. Сега чакаме Коледа.
Големият знаеше истината, когато можеше да чете, та не ми се е налагало да мисля езици и адреси с него. Ако малкият на тази възраст все още си вярва нямам проблем никакъв да му измайсторя и отговор сама. С марка и всичко.

# 7
  • София
  • Мнения: 9 517
Ние пращаме електронно писмо до Дядо Коледа - в началото на декември. Той винаги ни връща отговор - ползвам анимирани коледни картички - големия гледа отговора всеки ден до Коледа... тази година и малкото може да се включи  newsm78

# 8
  • Мнения: 1 879
"Български пощи" обикновено пускат на сайта си как трябва да е адресирано писмото до Дядо Коледа и твърдят, че детето-подател получава обратно писмо от Дядо Коледа.

# 9
  • Мнения: 1 237
Ние миналата година пуснахме писмо на български, но отговор не получихме. Т.е. получихме, но не от пощите, а от мен. Wink Направих го с картинки, текста взех от нета, малко си го доукрасих и го разпечатах на цветен принтер, дъщеря ми беше много щастлива, разнася го няколко дни и го показваше на всеки.

# 10
  • Мнения: 3 993
Снощи написахме първото ни писмо до дядо Коледа с първата заявка за подарък. Тя го "украси" (надраска) с цветни моливи. Като завършим писмото, ще я заведа до пощата да пусне сама плика.
Мислех си дядо Коледа да й върне отговор заедно с подаръците, които ще й донесе.
 
Не съм мислила предварително за подробности като адрес и марка на плика, измислям ги в движение, но дъщеря ми е малка още и се връзва на всичко. 

# 11
  • Мнения: 654
В някои градове пощенските станции играят ролята на Дядо Коледа.

# 12
  • Мнения: 6 438
Миналата година писахме.Получихме отговор от и-бей  Laughing
Тази година мисля да пишем на адреса, който е дала Блонди, ако не дойде преди Коледа отговор ще сътворя нещо.

# 13
  • София
  • Мнения: 561
И ние пуснахме миналата година с измислен адрес ( Лапландия, за Дядо Коледа). Получихме отговор към средата на януари. В писмото от Български пощи много обстойно обясняваха от името на Дядо Коледа как тази година няма да има подаръци за децата заради кризата. Нещо в този смисъл, не цитирам. Аз тази година смятам да пишем до адреса във Финландия. Тук, във форума, бяха пуснали линк, на който дядо Коледа се показва на клипче и развежда децата из мястото, където живее. Но за съжаление не мога да го намеря... Sad
мда, и ние миналата година получихе в отговор същото писмо, разказващо за кризата и липсата на подаръци. Не му с е зарадва особено детето ( и ние също). Бива ли на малки деца да се говори за криза и че няма да имат подаръци и то през Януари

# 14
  • София
  • Мнения: 442
Какво представлява отговорът от Дядо Коледа?

Детето пише: Искам едикакво си.
Вие му отговаряте вместо Дядото: Добре, ама да слушаш и да не правиш едкаквоси
Така ли??? Ако някой е получавал истинско писмо също да каже.

Общи условия

Активация на акаунт