Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Писмо до Дядо Коледа!
1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 750 отговора
Добре дошли в тема "Писмо до Дядо Коледа 2010"
Миналата година някой потребители пускаха писма до Дядо Коледа.. ние бяхме малки тогава, но тази година мисля, че ще му е интересно да получи писмо от Дядо Коледа.. за това моля всеки с опит и без опит да сподели на какъв адрес е писал и кога е получил писмото и какво е било качеството на писмото езика.. също и как се пише на дядо коледа - на английски ли.. праща се плик с марка или пари.. абе всичко..

Адресите са:
1. Santa Claus
Arctic Circle
96930 Rovaniemi
Finland

2. Weihnachtsmann
Weihnachtsposttfiliale
16798 Himmelpfort

3.  ДО ДЯДО КОЛЕДА И ДЖУДЖЕТАТА
НА СЕВЕРНИЯ ПОЛЮС
« Последна редакция: Нед., 15 Дек. 2013, 01:56 от Графиня дьо Адри́ »
Цитирай

Всяка година пишем писмо до Дядо Коледа. Слагаме го в плик и го пускаме в пощата. Но .................... адреса не е истински/Само аз знам това Mr. Green /пишем само "До Дядо Коледа и Снежанка, Северния полюс". Пускаме го в някоя поща и чакаме. След седмица получаваме писмо от Дядо Коледа в нашата поща /Естествено, отговора аз съм го писала, купувам и красива картичка от името на Дядо Коледа/
Цитирай

Това е адресът:

Santa Claus
Arctic Circle
96930 Rovaniemi
Finland

Момичетата в чужбинския са споделяли, че някои са пращали плик с обратния адрес и марка, други - не. Някои получават оговор, но след няколко месеца най-рано, други не. Писали са на всякакви еизци, вкл. и на български, отговаря на езика, на който му е писано.  Smile
Цитирай

Миналата година написахме писмо до Дядо Коледа с български адрес - Лапландия, за Дядо Коледа, Снежанка и Седемте джуджета. Задължително попълнихме и нашия адрес и получихме отговор точно навреме. Писмото беше на български с картинки на Дядо Коледа. Пуснахме го  към 10-ти декември и пристигна на 23-ти:)
Цитирай

и ние всяка година пишем писмо до Дядо Мраз и Снежанка и за 31 декември винаги получаваме картичка.

цитат от едно от писмата " Дядо Мраз моля те донеси ми ......, обещавам повече да не бия кака"

и милият Дядо Мраз бе трогнат и му донесе желаното.  Peace
Цитирай

И ние пуснахме миналата година с измислен адрес ( Лапландия, за Дядо Коледа). Получихме отговор към средата на януари. В писмото от Български пощи много обстойно обясняваха от името на Дядо Коледа как тази година няма да има подаръци за децата заради кризата. Нещо в този смисъл, не цитирам. Аз тази година смятам да пишем до адреса във Финландия. Тук, във форума, бяха пуснали линк, на който дядо Коледа се показва на клипче и развежда децата из мястото, където живее. Но за съжаление не мога да го намеря... Sad
Цитирай

Писахме преди две седмици ние. Щот не сме от търпеливите. Аз писах под диктовка, той се подписа сам. Взех писмото и казах, че ще го пратя. Сега чакаме Коледа.
Големият знаеше истината, когато можеше да чете, та не ми се е налагало да мисля езици и адреси с него. Ако малкият на тази възраст все още си вярва нямам проблем никакъв да му измайсторя и отговор сама. С марка и всичко.
Цитирай

Ние пращаме електронно писмо до Дядо Коледа - в началото на декември. Той винаги ни връща отговор - ползвам анимирани коледни картички - големия гледа отговора всеки ден до Коледа... тази година и малкото може да се включи  newsm78
Цитирай

"Български пощи" обикновено пускат на сайта си как трябва да е адресирано писмото до Дядо Коледа и твърдят, че детето-подател получава обратно писмо от Дядо Коледа.
Цитирай

Ние миналата година пуснахме писмо на български, но отговор не получихме. Т.е. получихме, но не от пощите, а от мен. Wink Направих го с картинки, текста взех от нета, малко си го доукрасих и го разпечатах на цветен принтер, дъщеря ми беше много щастлива, разнася го няколко дни и го показваше на всеки.
Цитирай

Снощи написахме първото ни писмо до дядо Коледа с първата заявка за подарък. Тя го "украси" (надраска) с цветни моливи. Като завършим писмото, ще я заведа до пощата да пусне сама плика.
Мислех си дядо Коледа да й върне отговор заедно с подаръците, които ще й донесе.

Не съм мислила предварително за подробности като адрес и марка на плика, измислям ги в движение, но дъщеря ми е малка още и се връзва на всичко. 
Цитирай

В някои градове пощенските станции играят ролята на Дядо Коледа.
Цитирай

Миналата година писахме.Получихме отговор от и-бей  Laughing
Тази година мисля да пишем на адреса, който е дала Блонди, ако не дойде преди Коледа отговор ще сътворя нещо.
Цитирай

И ние пуснахме миналата година с измислен адрес ( Лапландия, за Дядо Коледа). Получихме отговор към средата на януари. В писмото от Български пощи много обстойно обясняваха от името на Дядо Коледа как тази година няма да има подаръци за децата заради кризата. Нещо в този смисъл, не цитирам. Аз тази година смятам да пишем до адреса във Финландия. Тук, във форума, бяха пуснали линк, на който дядо Коледа се показва на клипче и развежда децата из мястото, където живее. Но за съжаление не мога да го намеря... Sad
мда, и ние миналата година получихе в отговор същото писмо, разказващо за кризата и липсата на подаръци. Не му с е зарадва особено детето ( и ние също). Бива ли на малки деца да се говори за криза и че няма да имат подаръци и то през Януари
Цитирай

Какво представлява отговорът от Дядо Коледа?

Детето пише: Искам едикакво си.
Вие му отговаряте вместо Дядото: Добре, ама да слушаш и да не правиш едкаквоси
Така ли??? Ако някой е получавал истинско писмо също да каже.
Цитирай

1-14 от 750 отговора
NULL