Отговори
# 15
  • Мнения: 1 072
Аман, аман  Sick

# 16
  • Мнения: 173
Между другото, най-голямото ти дете е на 21 навършени години...то брои ли се за дете?
Ако е редовен студент се брои.
Извинявай за тъпия въпрос, но би ли обяснила по-подробно, защото във Варна не е така.
Откакто голямата ми дъщеря навърши 18г., не я броят за дете. В момента е редовна студентка и информацията ти би ми била полезна.

# 17
  • Мнения: 4 841
Най-гадния случай е на една съседка, която редовно идва да копира смъртния акт на съпруга си заради администрацията в училището на дъщеря си. Всяка половин! година тези идиотки й искат наново заверено копие на смъртен акт заради някаква стипендия, която макар скромна по размер, им е жизнено важна за оцеляването. Явно онази дропла-секретарка и директорката й силно вярват във възкресението!   Twisted Evil

Всъщност би трябвало да искат декларация за семейно положение на майката и удостоверение от съда, че не тече процедура по осиновяване от страна на втори мъж на майката. Не виждам нищо лошо в това. Всички знаем колко хора обичат да се възползват от "вратички" в системата...

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 23 546
Между другото, най-голямото ти дете е на 21 навършени години...то брои ли се за дете?
Ако е редовен студент се брои.
Извинявай за тъпия въпрос, но би ли обяснила по-подробно, защото във Варна не е така.
Откакто голямата ми дъщеря навърши 18г., не я броят за дете. В момента е редовна студентка и информацията ти би ми била полезна.
Мисля зависи от общината, все пак таксите за детска градина се определят от общината и са различни във всяка.

# 19
  • Мнения: 1 479
И на мен ми искаха документ за родствени връзки от детската градина и то при положение, че тогава майка ми беше учителка на големият ми син и директорката прекрасно знаеше броя на децата ми. Просто този документ е задължителен. Вади се наистина за секунди от общината и според мен си е просто за да вземат пак някой лев от въпросните данъкоплатци, т.е. от нас. Струва 5 или 10 лв., не помня точно  newsm78. А че държавата ни е олигофренска спор няма...........
PeaceДобре,но този задьлжителен документ трябваше да го изискат от мен още през 2008-ма-тогава децата постьпиха в ДГ.В един момент започнаха да ме притесняват сега 2010-та Rolling EyesУтре ще ходя в Община "Млаост",пьк ще видя дали пак не знаят за какво става дума Thinking

# 20
  • София
  • Мнения: 2 437
Тези удостоверения се изискват от тази година.
Нали държавата/общината трябва да събира пари от някъде  Laughing
Ние платихме 20лв за експресна поръчка за двете удостоверения (семейно положение и родствени връзки), защото нямаме време да ходим до общината по 100пъти.
Те ти минимум по 10лв  (или по 20лв) от всяко многодетно семейство.

ПП. И служителката в общината каза, че изискването е абсурдно, защото се издавало от общината по постоянен адрес или нещо такова...не запомних, но тя се възмути.

Общи условия

Активация на акаунт