Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-26 от 26 отговора
Моля за мнения, че само се изкушавам от рекламата, ама като си помисля, че това е поредната такава и не смея да го купя без да имам мнения от вече закупили Стийммоп!
Цитирай

да ползваме
Цитирай

Ние имаме...
Раздвоен съм в мнението си...Днес например с него минах теракота......
Мисля, 4е има подобни прибори на други фирми.....купи си от тях, не от ТопЩИп...
Този на Топшоп е опасен...няма мека връзка на кабела, кабела е твърд.
Рекламирах един прибор ве4е. Смениха го, ама и този е гола вода.
Ина4е парата 4исти по- лесно.....
Цитирай

llllllllllll, много ценен съвет! Hug
Цитирай

Аз имам от по-стария вариант без пръчка за миене. Само парочистачката. Честно казано не мога да му намеря приложение. Това действие с освежаването ми звучи пълна глупост. Само си мокри мебелите и после трябва да се забърсват. То не е ли все тая тогава.. А за пердета и дрехи съвсем не виждам как ще се почистят  Laughing.
Цитирай

Писала съм в друга тема - свекърва ми има. Невероятен боклук. С парцал и препарат става по-бързо, по-лесно и по-чисто.
Цитирай

. Невероятен боклук
Peace
Цитирай

..........................................................................
 Това действие с освежаването ми звучи пълна глупост. Само си мокри мебелите и после трябва да се забърсват. То не е ли все тая тогава.. А за пердета и дрехи съвсем не виждам как ще се почистят  Laughing.
Peace
Моят е предпоследния модел. Тромав ми е. Ако не сложа дебелата, микрофибърна подложка остава мокри следи. Абсолютно не се сещам как ще отстрани петна от килима.
Цитирай

Ползвах на приятели, за да реша дали и да взема за нася с малко дете добре звучи рекламата.....мокри, не чисти...както са казали боклук за 300 лв.
Цитирай

Писала съм в друга тема - свекърва ми има. Невероятен боклук. С парцал и препарат става по-бързо, по-лесно и по-чисто.

Подкрепям, сега така ще стои забутан някъде по килерите. Тази събота исках да изчистя щорите с парочистачката. Пишман станах, че се хванах с това ooooh!Накрая си взех парцалче и препарат и си ги изчистих на ръка.
Цитирай

И аз го взех от приятелка за проба, добре че не се набутах с този боклук...
Цитирай

Ползвах.
Два дни.
Върнах я и си взех парите обратно.
Само мокри и маже, нищо не почиства.
Стирка за двеста и кусур лева.
Цитирай

Хм, на мен пък ми го похвалиха newsm78 Ама като ви чета няма да си взема, нямам излишни пари за килера Wink
Цитирай

Ползвах назаем.Прави мокро,не събира по-големите боклуци по пода,гледаш му водата да не свърши.Сложно,глупаво и безполезно.
По-добре прахосмукачка и/или парцал с дръжка-по-евтино и по-ефектно.
Цитирай

Имам парочистачка на Керхер. Към нея има специални приставки за под, за фуги и микрофиб.кърпи.
Петната наистина не премахва. Но след като мина с нея диваните, матраци, штори и пода ми се струва че апартамента ми мирише на чисто и свежо. Идеята на парочистачка е по скоро дизенфекция, парата която излиза е около 140 градуса, която убива всички възможни микроорганизми като акари например. Според мен е подходящо когато има малко дете в къщи, да не се използват силни вредни препарати.
Цитирай

Не съм ползвала. Няма и да ползвам, защото никога няма да си купя Wink.
Ползвам стирка и гъба, и всичко блести от чистота.
Цитирай

Ползвам да WinkЗа килимите не го заменям с нищо друго,чисти ги перфектно,а като имам гости които не са се събули Mr. Greenпосле минавам целият апартамент  с него.За всекидневно чистене обаче не го ползвам
Цитирай

http://www.test.de/themen/haus-garten/test/Dampfreiniger-Keiner- … -1523412-1523263/

Мили съфорумки,
има много теми по въпроса за уредите , почистващи с пара.
Бих искала тук да споделя моето скромно мнение.

Парочистачката е една полезна , но не непременно необходима вещ.
Твърдя го от собствен опит(СО)  и въз основа на прочетеното в студии, публикувани от независими организации като Stiftung Warentest (StW) и някои други немски източници.По-горе съм дала линк, където може да се изтегли текста в пдф. формат от (StW) .
Парочистачката чисти добре, но:
1.Заема място - основен минус за по-малките жилища.(СО)
2.Струва доста пари, които могат да бъдат инвестирани в нещо по-полезно.(СО)
3.Неудобна е за ползуване , а също така  е малко или много натоварваща за ставите (това  зависи от модела и приставките).(СО)
4.при неправилна употреба, може да повредите доста неща( ламинат,паркет, дърво, килими, по-чувствителни повърхности...)(СО)+(StW)
5.Струва пари и като я употребявате -харчи доста ток,а против налепите от варовик по казанчето трябва да се използуват специалните продукти на съответната фирма, които не са никак евтини.(СО)+(StW)
6.Няма нищо в дома, което да не може да се почисти с моп, гъба, четка и подходящ препарат...(СО)+(StW)
За тези, които не искат химии в къщи, бих споменала, че сода бикарбонат и топла вода е отлично средство , заместващо обезмаслители и прочие.За отстраняване на варовик -оцет или лимонов сок добавени към обикновеното веро са супер еко.За дезинфекция е чудесен и чистият спирт.
7.Не убива микроби и бактерии, както се твърди в рекламите.(StW)
8.Не всички модели са достатъчно безопасни. (StW)
9.С времето четките на приставките се развалят и трябва да се купуват нови,а те също са доста скъпи.(СО)
10.При чистене на килими- мръсотията се набива в тях.(СО)+(StW)
11.При чистене на фуги - фугите се повреждат с времето и започват да се ронят(СО), в тях се набива мръсотия+(StW)
12.Варовик не се премахва с парата, необходимо е преди това да се третира с някаква киселина, а парата просто усилва деийствието на киселината.(СО)
13.По прозорците, остават (въпреки рекламата) следи .Пак няма да се разминете с полирането с микрофибърна кърпа.(СО)+(StW)
14.Не е препоръчително да се почистват матраци с нея, защото парата не убива акарите и микробите.Напротив - влагата след почистване с пара способствува за развъждане на микроби и акари.(StW)
15.Не се спестява време.(СО)

Аз имам парочистачка и я ползувам около 2-3 пъти в годината.При пролетното и есенното почистване и ако правя някой ремонт.
Скоро се беше нещо  закучила, та се замислих дали да си купувам нова.
Оказа се, че се е събрал варовик по дюзите, та се набутах двайсетина евро за почистващи ампули.
Прочетох това-онова из нета и попаднах на гореспоменатата студия, която окончателно затвърди моите лични впечатления.Ако вече наистина ми се развали, няма да си купувам само парочистачка.
Бих проучила варианта парочистачка + всмукваща функция.При тях обаче става въпрос за цени над 600-700 евро, та дано  да не ми се наложи скоро.
За тези , които вече имат подобен уред и са много доволни - надявам се да не съм ви ядосала. Laughing
Ползувайте си ги със здраве.
Целта на горното ми писание е по-скоро да помогне на тези, които ще трябва да си ограничат домакинския бюджет заради подобна покупка, а също така и на майките , които желаят да чистят без химии, заради децата.
Ако все пак  се решите да чистите с пара, то имайте в предвид , че моповете са по-нефункционален  вариант , отколкото парочистачките с различни приставки и по-широк спектър на приложение.

Цитирай

Ползвам китайската имитация на червеният Стийм моп /закупена от Метро за 100 лв./. Подарък ми е. Не знам - аз имам около 50 кв. м плочки в дома си, две бани и бих казала, че ми е по-удобна от парцала. Не е чудодейна, но пък измива акото от мухите на прозорците от раз /е, не си правя илюзии - после подсушавам  Rolling Eyes/. Не съм я пробвала на дивана, не мисля и да го правя; килими в къщи нямам; стаите са ми с естествен паркет и за нищо на света няма да мина с тази машина по скъпоценната ми настилка  Laughing. За паркета ползвам специален препарат /продават се навсякъде/. В крайна сметка - всеки си решава сам, но 240 лв. са много пари за нещо сделано в Китай  Crazy.
Цитирай

Нови мнения по темата?
Навила съм се за покупка на китайски вариант в метро и кауфланд напоследък има разни промоции.Мисля си че прахосмукачката е задължително да се ползва преди парочистачката, но въпроса ми е не е ли много мокро след ползване и дали през зимата няма да мухлясат килимитдиваните newsm78е и
Цитирай

Стийм  мопа  е абсолютен  боклук. Ползвах  на най-добрата  ми  приятелка. Не  събира  боклуците , а  само  със " силата  на парата " ги  избутва по ъглите откъдето се чудя после как  да ги извадя.
Нямам  много площ в нас  с  гранитогрес , повечето  е  с паркет, а  влагата  е абсолютен  враг  на  дървото. Ако  имаш  ламинат  - още  по-зле ще  нацъфти по фугите  за   нула  време  от горещата  вода.
Откакто ползвам  Swiffer  се   родих - за  паркета -  кърпи с пчелен  восък,  за  праха по пода - сухи,  за теракота -мокри  с  препарат и жесток аромат/ цялата  къща  ухае/

Стийм мопа  го  върнах на приятелката , определено за паркет - не става
Цитирай

абе защо така се лъжат хората, естествено е че трябва да се пусне прахосмукачка преди това, ако миете с парцал да не би преди това да не прахосмучете ooooh!
аз имам червения стиим моп ( писала съм  някъде в по-стара тема), доволна съм, мия плочки и ламинат с него; обяснявала съм че между стария(бял ) и по-новия(червен) има разлика, червения не пуска толкова вода, освен това може да си купите друга по-качествена подложка, защото тези с които се продава наистина се омокрят  по-лесно; ламината блести; обаче аз лично спрах да го ползвам върху килимите, защото са ми вълнени и започнаха да пускат много мъхчета, като спрях вече не пускат; иначе аз не го ползвам за дивани, пердета и т.н. ; за пода само съм много доволна Peace
Цитирай

Най-добре е да се използва такава парочистачка, която е комбинирана с прахосмукачка.
Тогава парата която се пуска за разграждане на мръсните петна по пода се засмуква отново от прахосмукачката и пода остава на 95% сух.  Peace Това важи и за почистване на мека мебел, матраци и всякакви мебели...
Такъв тип е един италиански модел .Тази парочистачка-прахосмукачка също е с воден филтър както Рейнбоу-то.

Линк:
http://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0%B2%D0%B0%E2%80%931615181/% … ti-lecoaspira-700
Цитирай

Не съм ползвала точно Стийм моп, но друга парочистачка. Мъжът ми много ми се смя, като я купувах, но аз бях убедена, че трябва да попълня тази своя "техничкеска липса", която се оказа абсолютно безполезна - няма как да събере механичните боклучета, не суши, а ефектът в/у прозорците е все едно, че си ги замазал с парцал с вода. В рекламата по ТВ видях, че се ползва и за "освежаване" на завеси, което е пълна глупост - освежаване се постига само с прането им. И за почистване на фугите в банята е безполезна - ако се е събрало нещо в тях парата го избутва настрани по плочките и пак трябва да се отстранява с парцал или гъба. За килимите и меките мебели ползвам перяща и сушаща прахосмукачка, а парочистачката вобще не може да постигне този ефект.
Цитирай

Имам черения Моп купен телешоп преди две години.Ползвам го през ден.Първо минавам навсякъде с прахосмукачката и после с мопа.Мопа го ползвам за почистване на плочки,ламинат и за ОСВЕЖАВАНЕ на килимите.Доволна съм.Наскоро си взех и останалите приставки-ползвам ги за почистване на банята.
Това е мое мнение-аз съм доволна от мопа,но пак зависи ти за каква цел го искаш?
Цитирай

Имам зеления Стийммоп,доволна съм.Предпочитам да чистя с него отколкото с кофа и парцал.
Цитирай

Ползвам вариянт на стйимоп на сапфир и съм доволна естествено че ми е по приятно с него отколкото с кофата и стирката.А преди това пускам прахосмукачката и после с него. Very Happy
Цитирай

1-26 от 26 отговора