Бясна съм... пълно затъмнение на този континент:((

  • 1 827
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 381
истината е по средата някъде. който иска се информира - зависи си от човека.  повечето американци не ги вълнува какво става извън собственото им село, та камо ли някъде извън САЩ. Но имам и много начетени приятели американци, които се вълнуват и знаят и четят и си търсят информация.
аз съм хващала специално CNN няколко пъти за това, че не са споменали за вътрешни новини - например преди година имаше експлозия в завод на Байер в Галвестън (дори и жертви имаше )- пишеше навсякъде в БГ пресата, но нямаше абсолютно никаква информация за това по CNN.

Аз пък си мисля, че да се постори къща по нашенски образец е далеч по-скъпо от това да сглобиш барака без основи даже. Къщите им са дървени, за да може застраховките да плащат по-малко пари. Всичко си е бизнес в САЩ - не збаравайте, че там парица е царица!


Абсолютно си права. Който иска научава. Това важи обаче за всички народи. И моята баба не знае за Ураганите тук, защото не я интересува.
Аз обаче имам един колега, когото с лека ръка обявих за мухльо в началото, но който ми обясни, че бейзболния им отбор не е печелил от 1917 - времето на Октомврийската революция. А и установих, че е наясно с образователната политика на повечето соц страни и техните бивши празници.
За твоя информация обаче дървените къщи са със основи, както и другите Simple Smile

# 16



За твоя информация обаче дървените къщи са със основи, както и другите Simple Smile

нашата няма основа (в смисъл да се лее плоча като в БГ). Но това е защото живеем на юг, на север е малко по-различно, но къщите пак са си дървени.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 2 133
...Всичко си е бизнес в САЩ...

"Още война - след рекламите" - цитатът е от CNN
Какво повече да коментираш...

# 18
  • Мнения: 7 837



За твоя информация обаче дървените къщи са със основи, както и другите Simple Smile

нашата няма основа (в смисъл да се лее плоча като в БГ). Но това е защото живеем на юг, на север е малко по-различно, но къщите пак са си дървени.
Ако живеете в mobile home - да, но ина4е няма начин да е без основи.

# 19

Ако живеете в mobile home - да, но ина4е няма начин да е без основи.

в къща си живеем, не е мобилна, но няма основи тип български, копано е само около 1м надолу - както и за всички други къщи в този район.
пак казвам няма основи като каквито правим в България. вие май не правите разлика за това? newsm78

# 20
  • Мнения: 7 837
О, правя. То4но до нас в момента строят къща, вярно тухлена, и видях за какви основи става въпрос. Със сигурност не 1 м и копаят доста стабилно надолу  Wink
Виж в БГ не знам колко точно метра основи копаят за къщите  newsm78

Както и да е. Предполагам, 4е се спазват някакви стандарти все пак.

# 21
  • Мнения: 2 381

Ако живеете в mobile home - да, но ина4е няма начин да е без основи.

в къща си живеем, не е мобилна, но няма основи тип български, копано е само около 1м надолу - както и за всички други къщи в този район.
пак казвам няма основи като каквито правим в България. вие май не правите разлика за това? newsm78

Правим Simple Smile Точно както в БГ се копае, и се наливат основите  и се чака да изсъхне Simple Smile

# 22
а и още нещо - те не са и дървени точно, а правени от някакъв такъв материал като талашит.
ако направите дупка в стената (което можеш даже и с юмрук да сториш) се вижда точно, че даже и дърво не е

# 23
не съм строителен инженер, просто наблюдения - как се строят къщи в БГ и как тук.
Ама то си е логично, че за тухли трябва много по-стабилна основа.

# 24

Правим Simple Smile Точно както в БГ се копае, и се наливат основите  и се чака да изсъхне Simple Smile


а при нас не е точно така - копаят, но на 1 м някъде - проблем им е че много каменливо - такъв си е целия район, това, което го изливат не прилича на бг бетона - нещо друго е, така че пак са си основи, ама не като българските.
а пък най-вече си зависи от земята, мен ако питате - от там и различията.

# 25
  • Мнения: 7 837
а и още нещо - те не са и дървени точно, а правени от някакъв такъв материал като талашит.
ако направите дупка в стената (което можеш даже и с юмрук да сториш) се вижда точно, че даже и дърво не е
То и тухлите дето използват, са едни тухли... Пак кънти на кухо  Grinning
Добре, че е топло  Grinning

# 26
  • Мнения: 2 381

Много разводнихме темата- и от типа на земята, и от вероятността от земетресения и наводнения и от много други фактори. Мъжа ми е строителен инженер и ги правят на маймуни докато не се изпълни и най- малкия детайл.
Ако искаш се регистрирай, за да си разменяме на лични подобни разговори извън темата Simple Smile

# 27
  • Мнения: 4 212
Ехе, вие на стрителство го ударихте  Grinning зна4и самите къщи са от нещо като талашит ли? Ми вътре как е тогава има ли някаква двойна стена, откъде минават кабели, тръби...ами мазета имат ли? Аз любопитствам, понеже само съм виждала, ама друго си е някой да живее и от там да подаде инфото.А каква е пло4ата между 1 и 2 етаж, от какво е? Цимент?

# 28
  • Мнения: 7 837
Мазето чудесно би ни спасило при ураган, ама нъц, няма такава екстра  Twisted Evil

# 29
  • Мнения: 1 216
Jule, хем си права, хем не си..

Първо, че всеки е свободен да избира източниците си на информация, а те са толкова много. Е, вярно, че ако искаш по-разноообразни канали, си плащаш и щракаш. И второ да, такава е северноамериканската действителност, но никой на сила не задържа никого тук.

А относно къщите- ами естествено, че като им се запали чергата на хората, ще дават само това. В края на краищата преди да напишеш нещо такова си представи ужаса да е застрашен дома и семейството ти. То само мисълта да си загубиш ключа и да останеш навън за няколко часа е страшно неприятна, а какво остана да останеш без покрив...

Общи условия

Активация на акаунт