Листопад (Yaprak dökümü) - Тема 47

  • 45 581
  • 723
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 593

автор на колажа H0uSse_Baby

"Листопад" е най-награждаваният сериал в Турция. През 2007 г. получава 4 награди за най-добър сериал, включително за най-добра семейна драма. През 2008 г. е удостоен с 5 награди за най-добър сериал, както и с награда за оригинална музика. Двама от главните герои - Халил Ергюн (Али Ръза Текин) и Бену Йълдъръмлар (Фикрет Текин) - са отличени за най-добри актьори на 2008 г. И през 2009 г. "Листопад" печели награда за най-добър сериал, а Халил Ергюн получава приз за най-добър актьор в главна роля за 2009 г. Наградите са присъдени от най-авторитетните телевизионни канали и списания в страната.

В главните роли:


автор на колажа soya-fen



автор на колажа алабала&Ники







Значение на имената на героите от "Листопад" на турски език:

Айше - означава тази, която живее в спокойствие и хармония, тази която ще ти се притече на помощ. Името произлиза от думата [AY] - луна; Али - означава величествен, огромен, извисен; Ръза - означава герой, владетел, господар; Ахмет - означава някой, който е хвален много; Гюлшен - персийски произход, означава градина с рози; Дениз - море; Джеврие - означава жестокост, болка, зло, страдание, мъка; Джейда - означава добър човек; хубава жена с дълга шия; Лейля - персийски произход, означава нощна светлина, светлина в тъмната далечина; Неджля - арабски произход, означава много неща, зависи от смисъла -  дете, син, семейство; Нехир - арабски произход, означава светлина, слънце, светъл, ярък, бляскав. Оуз - означава сътворен чист и добър; силен, стабилен; Тахсин - означава въодушевен, очарователен, пленителен, обещаващ; Ферхунде - персийски произход, означава благословен, щастлив; Фикрет - означава идея, разсъждение; цел, намерение; Хайрие - арабски призход, означава носещ щастие; Шефкет - означава копнеж; Яман - означава всяващ страх, смел, силен.

Музика: Тойгар Ъшъклъ
Soundtrack (Dizi Muzikleri)


Soundtrack - Torrent

Toygar Işıklı - Yaprak dökümü (Листопад)
Toygar Işıklı - Sonunda (Накрая)
Toygar Işıklı - Uzak (Далече)
Toygar Işıklı - Tebessüm (Усмивка)
Toygar Işıklı - Tutsak (Ако удържим)
Toygar Işıklı - Sonbahar (Есен)  
Toygar Işıklı - Kızım (Момичето ми)
Toygar Işıklı - Neden (Зaщо?)  
Toygar Işıklı - Bekleyiş (Очакване)
Toygar Işıklı - Koza (Пашкул)
Toygar Işıklı - Hayat bir umut (Животът е надежда)
Toygar Işıklı - Yoksun (Няма те)
Toygar Işıklı - Gözyaşı (Сълза)
Toygar Işıklı - Yalnızlık (Самота)


Превод на някой от песните, направен от Mishel_:
Tук, тук, тук, и тук




*Къщата от "Листопад" /Lazın Köskü/ може да откриете на адрес Beylerbeyi Şemsibey sokak 9 Üsküdar, Istanbul.

*Моля коментарите в темата за епизоди, които не са излъчени по БТВ, да се изписват с бели букви.

*Всеки, който има желание и вдъхновение, може да допринесе със свое творчество за художественото оформление на новите теми.


Резултатите от анкетата "Прощавате ли (бихте ли простили) всичко на детето си? " в тема 46:

Да - 107 (60.8%)
Зависи от прегрешението - 65 (36.7%)
Друго - ще пиша в темата - 3 (1.7%)

Не - 2 (1.1%)

Общ брой гласове: 177

Архив:


Техническо изпълнение - H0uSse_Baby
Информация за новите епизоди по Канал D - Magosniwa, алабала&Ники & angel4e_f

Последна редакция: пн, 18 окт 2010, 22:30 от H0uSse_Baby

# 1
  • Мнения: 265
А добър ден и тук! Да ни е честита новата тема и благодарности за всички, които са се потрудили над нея  Hug

Пристигам с бързия влак. Това се казва бърз влак ... първа ме докара тук. Това е и предимството на последния вагон  Mr. GreenSimple Smile

# 2
  • Мнения: 339
Аз съм втора.   Flutter
Браво за темичката на авторите.                      bouquet
Алабала аз от опит ще ти кажа, че предпочитам пътническия влак. Много по-нов е. А и студенти и ученици все на него се качват, че е по-евтин. А където са младите там е купона. Mr. Green
А за анкетата бих постъпила като Седеф. Шефкет си го заслужи с отношението си. Тя много правилно му каза, как е била до него при всяка негова грешка, а той я заряза, само защото я видя, че говори с непознат мъж.  Crossing Arms

# 3
  • Мнения: 6 668
 Laughing  В челната тройка съм!
Честита ни тема и дано да е за добро!  Laughing
Първият колаж много ми харесва-страхотен е !   Flutter

# 4
  • Мнения: 106
Айде четвърта  bouquet

# 5
  • Мнения: 0
Отново СТРАХОТНА тема! Благодаря на всички, които се трудят за нас!   bouquet  Heart Eyes
За анкетата отговорих: Отдавна бих го зарязала. РД беше само капака, но тя знае що за човек е и не биваше толкова да го чака.

# 6
  • Мнения: 19
Браво, H0uSse_Baby, много хубав колаж!  Peace Аз съвсем спонтанно гласувах за първата опция в анкетата.

После вкупом отиваме в някой друг сериал. Така каза командира на вагона соя-фен. Няма да се разпадаме като сем. Текин.  Mr. Green
Иии, айде сега, чак пък командир!   Blush newsm56 newsm19

Последна редакция: пн, 18 окт 2010, 17:04 от soya-fen

# 7
  • Мнения: 17
Темата е страхотна. Поздравления

# 8
  • Мнения: 265
 Аз такива мухльовци не бих търпяла и 5 минути. Нямам нерви да търпя мудност и льольовщина. Гласувах с втората опция! Такъв като Шефкет ще ме е срам да кажа, че го познавам,а да го поздравявам или нещо повече - абсурд!

# 9
  • Мнения: 113
Поздравления за темата. За анкетата - бих го изслушала първо  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 0
   Здравейте,темата е страхотна,а за анкетата първо бих го изслушала,защото съм убедена че после Седеф и той ще страдат заради недоизяснените си отношения.  Според мен Седеф трудно ще бъде с друг в истинския смисъл на думата,докато в нея има съмнения относно възможното й бъдеще с шефкет,какъвто и мухльо да е той,тя си го харесва.

# 11
  • Мнения: 105
 sinite o4i  Hug Честити нов аватар и подпис! Hug

И аз гласувах с :Отдавна да съм го зарязала-първо не е мой тип,второ-дори от любопитство не бих била чак толкова търпелива,че накрая да  ме е яд на мене си! Mr. Green

Голямо благодаря на създателите на темичката!Наистина е неповторима!    bouquet  bouquet  bouquet

# 12
  • Варна
  • Мнения: 2 311
Браво за темата  smile3525 smile3525 smile3525

Ето превода на nevinn на резюмето на 165 епизод   bouquet

бб
Хайрие ханъм изживява радостта на полученото от лелята наследство. Али Риза бей с болка следи обвиненията с/у сина си.  Фикрет с малки, но решителни крачки напредвайки в новия си живот, застава очи в очи със следите на изневярата. Тази среща ще отвори още незарасналите рани.Желанието на Тахсин отново до се съберат с Фикрет се проваля поради сянката на ревността и яда. Вече няма връщане назад.
Всеки път гледайки в очите на баща си Лейля се самообвинява и накрая не издържа и му признава цялата истина.И вече сигурна в съмненията си Ферхунде прави знак на истинския убиец Серхат Койунджу. В затвора волята на Шефкет започва да се прекършва. Хайрие ханъм, за да оправи документите на наследствената си къща се отправя на път с Оуз. В нейно отсъствие, при баща си за няколко дена идва Фикрет, което е единственото, което го кара да се усмихва. Заобикалена от лъжи Лейля се самообвинява и изпитва угризения на съвестта и решава да тръгне по правия път, за което трябва да направи своя избор.

# 13
  • Мнения: 337
С нетърпение чакам новите серии Whistling

# 14
  • Варна
  • Мнения: 2 311
бб Хайрие и Оуз като заминат заедно да не вземат да се залюбят  hahaha Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт