Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 8 ноем. 2005, 12:15 ч.

проблем с детегледачката

• 1 617
  • 17
  •   1
Отговори
  • BG SOFIA
Мацки я ми кажете ако знаете,кое  е правилно. newsm78Взела съм едно момиче да гледа малкия след детска градина докато се прибера.Вече на няколко пъти я хващам да му крещи и да го шляпа.Да вярно е той е много буен.Ама снощи преля чашата.Майка ми ми беше на гости и ми каза че тя (детегледачката)си играела с малкия но малкия залитнал назад и без да иска я ударил през устата.И тя като побесняла му зашлевила шамар.После казала на майка че той много силно я бил ударил чак устата и се надула.Как да постъпя,какво да направя newsm78

# 1
 NaughtyВън!

# 2
  • BG SOFIA

И аз така си мисля.Той е палав но аз трябва да си го възпитавам:(

# 3
Съвсем нормално е да си е палав,ненормалното е от къде накъде тая ще го удря? Аз съм категорично против да се бие дете.Моето го наказвам,но не го удрям-това е признак на слабост,има си други начини да обясниш на едно дете кое е правилно и кое не.
Така че тази аз бих я изхвърлила.

# 4
Мммм, мен ми стана мъчно за детенце. Защо така е направила тая гад. Направи и сериозна забележка и ако не се поправи -  smile3513. Не мога да си представя някой чужд човек да ми шляпа ангелчето - пък и човек от семейството също. Само аз имам право да си го пошляпна по дупенцето...понякога.  Миличкото детенце, то си е палаво явно, ма те повечето са палави, айде айде... без тия.  #Cussing out

# 5
  • BG SOFIA
Мммм, мен ми стана мъчно за детенце. Защо така е направила тая гад. Направи и сериозна забележка и ако не се поправи - smile3513. Не мога да си представя някой чужд човек да ми шляпа ангелчето - пък и човек от семейството също. Само аз имам право да си го пошляпна по дупенцето...понякога. Миличкото детенце, то си е палаво явно, ма те повечето са палави, айде айде... без тия. #Cussing out

Да така е.Мен ми идеше като разбрах да и доразбия мутрата,Ама я нямаше в къщи.Днес ще си кажа тежката дума.И ако ще ,кой от къде е. smile3513

# 6
  • София, "Младост 3"
ми намери друга
мисля, че детегледачката все пак трябва да го гледа, а не да го бие
аз не си позволявам да го пердаша пък някой друг
то шамар - два разбирам ама...
смени я - потърси във форума някой да ти препоръча ако има - или просто пусни обява - в раздела за гледане на деца

# 7

Да така е.Мен ми идеше като разбрах да и доразбия мутрата,Ама я нямаше в къщи.Днес ще си кажа тежката дума.И ако ще ,кой от къде е. smile3513

Говори с момичето, нека и тя ти каже каква е била ситуацията (от нейната позиция). Сглоби за себе си картинката и тогава действай.

Иначе като оставим настрана отношенията ви с това момиче - кой на кого и за какво плаща, кой какво очаква и т.н :Аз лично не одобрявам отношението, което ти изразяваш към нея. Не проумявам как си позволяваш да говориш по този начин за чуждо дете (все пак и това момиче е нечие дете, нечие ангелче, нали?), а в същото време ти е болно, че някой се държи грубо с твоето дете. 

# 8
  • Turku, Finland
Аз пък не разбирам шамар-два... Каквато и да е била ситуацията, не разбирам постъпката й.

Тя не му е майка, не му е роднина... Гледа го, но и получава пари за това. То де на къде ще го удря?

Тони, изхвърли я!

# 9
  • BG SOFIA
споко мацки.Сега си отивам и ще поговоря с нея.Утре ще ви кажа как се разви разговора  bouquet

# 10
  • Швейцария, иначе от Пловдив
Според мен говори с момичето и го предупреди.
Аз също съм детегледачка, но никога не съм си позволявала да ударя децата. Гледам 5+моето и наистина някои път ми се качват на главата, но обяснявам, говоря, поставям граници и т.н. Засега мисля, че се справям добре.

# 11
Дори и нарочно да я е ударил, има много възможности да го накара да почувства, че не е правилно. Боят мултиплицира бой. Като удариш едно дете,защото те е удрарило, то се учи, че това е наказанието за лошите постъпки. И утре ще свикне да бие.
И аз съм удряа Митака, но като видяхнегативните последици, минах към разговори. Действа далеч по-добре.

# 12
2 пъти бях Ау-Pair в чужбина,не си позволих да ударя дете,някой път си изпусках нервите виках доста,наказвах(едното беше на 12 и адски непослушно),но да ударя дете....само да добавя че ако бях го направила в Germany или Holland щях да си имам гоооолеми проблеми.Мисля по добре я освободи и търси друга,и предупреждавай че ако се случи подобно нещо без много обяснения си е тръгнала.

# 13
Здравейте и от мен!
Аз също смятам, че боят не оправя нещата, мисля, че жената няма подход към детето изобщо! И моето мнение е вън, но първо бих си поговорила с нея, за да разбере точно защо я гоня! Току виж си взела бележка, преди да удари следващото!

# 14
  • BG SOFIA
Мацки говорих с нея и тя ми каза че съжелява но като той я ударил тя по инерция го е зашлевила.Каза че повече няма да се повтори.А ако я махня става малко сложно.Защото е дъщеря на Директорката в градината където ходи сина ми.Трябва да сменя и детската градина.Засега ще оставя така нещата но при втори случай без да давам обяснения ще направя необходимото.Благодаря за съветите  bouquet

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт