Баба каза така... Тема № 2

  • 140 240
  • 724
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 5 955
Момичета, кажете някоя рецепта за лишеи/екзема , че на бебчо му излезе нещо като лишейче, но е само на едно място и няма другаде. По грубо и леко зачервено е мястото. Мазах с на д-р Тайс един крем, но не виждам резултат, а педито ни изписа веднага кортикостероид, а  не искам да мажа с него все още.
тъкмо същия въпрос щях да задам,ама сега имам въпрос свързан с отговора



Семе на  сминдух, седефче, коренище очиболец-смесваме. Сваряват се билките с 1 литър вода и се правят компреси с отварата на лишеите.
какво трябва да е съотношението на билките

# 256
  • София
  • Мнения: 2 801
Я някой да каже дали е пил чай от корени на глухарче и как му се отразил.

# 257
  • Пловдив
  • Мнения: 40 599
Ако някой се сеща къде имаше писано нещо за...разстройство при дете???Сутринта се сетих за суров боб и изпихме 2 зрънца.

# 258
  • Пловдив
  • Мнения: 5 009
tandonova79, компот/сок от дренки, чай от джоджен и шипки, около 1/2л. през целия ден.
И диета: препечени филийки/сухар със сирене...

# 259
  • Пловдив
  • Мнения: 40 599
tandonova79, компот/сок от дренки, чай от джоджен и шипки, около 1/2л. през целия ден.
И диета: препечени филийки/сухар със сирене...

Мерси,Бенджи!Но днес е на градина...и диетата няма да стане.Довечера.Иначе сега се сетих и за шипки-чай...

# 260
  • Мнения: 234



Семе на  сминдух, седефче, коренище очиболец-смесваме. Сваряват се билките с 1 литър вода и се правят компреси с отварата на лишеите.
какво трябва да е съотношението на билките



Мисля,че са около 40-50 гр. в разфасовка.

# 261
  • Мнения: 555
Ако някой се сеща къде имаше писано нещо за...разстройство при дете???Сутринта се сетих за суров боб и изпихме 2 зрънца.

Най- сигурното и безвредно за нас е камшик/ чичек (Agrimonia eupatoria) - стрък от нея се залива с 400-500мл вряла вода и се изчаква да се поохлади (запарка). Още с първата чаша пресича   (Може да се подслади и не ограничава храната с диети) Peace
Другото ефикасно е подъбиче, не съм го пила , но знам че горчи
Освен това какпка йод във малко вода, нишесте, сребърна вода

# 262
  • Мнения: 5 955
Ако някой се сеща къде имаше писано нещо за...разстройство при дете???Сутринта се сетих за суров боб и изпихме 2 зрънца.
освен дренки,ванилия, оризови зърна,лъжица сурово нишесте размито в малко вода и кора от нар изсушена и се вари чай,аз винаги имам подръка

# 263
  • Мнения: 234
Отвара от сварен ориз ,знамче действа.
Дренките са ми малко съмнителни,поне при мен не се получава ефекта.

# 264
  • Мнения: 2 640
Да питам и тук че ми е голяма мъка - голямото ми момченце  започна да се напишква нощем от около 5 седмици всяка вечер, понякога и по време на следобедния сън. Някой да има опит да каже накъде да се насоча. Ясно е че напишкването е зов за помощ и проблема е емоционален, къде да търся обаче?

# 265
  • Пловдив
  • Мнения: 40 599
Да питам и тук че ми е голяма мъка - голямото ми момченце  започна да се напишква нощем от около 5 седмици всяка вечер, понякога и по време на следобедния сън. Някой да има опит да каже накъде да се насоча. Ясно е че напишкването е зов за помощ и проблема е емоционален, къде да търся обаче?

Сещам се,че имаше нещо в рецептите на Ванга?Може би има и в книгата на П.Дънов или Димков? Rolling Eyes

# 266
  • Мнения: 5 955
Да питам и тук че ми е голяма мъка - голямото ми момченце  започна да се напишква нощем от около 5 седмици всяка вечер, понякога и по време на следобедния сън. Някой да има опит да каже накъде да се насоча. Ясно е че напишкването е зов за помощ и проблема е емоционален, къде да търся обаче?
днес разчиствах едни стари списания Журнал за жената и си оставях само страници на които има полезна информация та виж какво открих , дано да ти свърши работа ,преписвам дословно:
При нощно напикаване
* 1 с.л. ситно нарязан хвощ се залива с 400 мл вряща вода.Оставя се да покисне 60 мин и след това се прецежда.Пие се по 1 кафеена чашка 4 пъти преди хранене.
* Смесват се и се разбъркват 30 г стръкове от хвощ, и по 20 г листа от боровинки,цвят от трънка,стръкове от жълт кантарион. С половин литър студена вода се заливат 2 с. л.от  сместа,скед като заври  се оставя да се кисне 6 часа.Отварата се прецежда,разделя се на три части и се пие след хранене.

# 267
  • Мнения: 1 267
за напикаване още настърган домашен сапун, се слага в торбичка, прикрепва се на кръста.

момичета, нещо за гадна, суха алергична кашлица?

# 268
  • Мнения: 957
Знаете ли нещо за вдигане на кръвно, което да става и за беменни? Сутрин пия кафе (позволявам си на ден само 1) закусвам, пия течности  и после като измеря кръвното  все около 40/50 на 80/90. Като зомби съм цял ден.

За разстройство се вари на чай кора от нар. Казвали са ми, че има много затягащо действие. Не съм пробвала, но в камерата на хладилника си държа един нар за всеки случай.

За суха бронхитна кашлица рецептата с ряпата и меда я правя не като дълбая ряпата и чакам да пусне сок, а директно като я прекарам през сокоистисквачката. Гадно е  на вкус, но действа.

Чай от ленено семе ( цяло) , мащерка  и градински чай( като оставям лененото семе да си пусне слузта) също действат срещу суха бронхитна кашлица. Напоследък слагам и парченца нарязана дюля, та става като компот  Mr. Green

С последните 2 рецепти плюс мазане вечер на гърдите с едно мазило, което съдържа терпентиново масло, масло от евкалипт и камфор (Wick vapo rub) и обезателно преобличане през нощта  боря цяла зима безкрайните бронхити на сина ми( средно по един на месец). Миналата година се отрови от антибиотици ( пил е поне 8/9 пъти), направи ми и пневмония, докато тази година ( есенно-зимния период) с горните рецепти  е пил само веднъж антибиотик, но не заради бронхитите, а заради упорити гнойни сополи и гурели.

А, да и всеки ден пчелно млечице ( не тинктура прополис и не цветен прашец).

Последна редакция: сб, 18 юни 2011, 00:56 от fat.wombat

# 269
  • Мнения: 5 955
fat.wombat за вдигане на кръвното, понеже още кърмя и едва от две седмици си позволявам едно кафе през два -три дни винаги имам  кутийка локум подръка хапвам няколко парченца идеята е че след толкова сладки веднага ти се допива вода
Колкото до кората нар ,не е нужно да го пазиш целия просто след като го хапнете си изсуши кората Peace

Общи условия

Активация на акаунт