Капки БиоГая

  • 165 785
  • 132
  •   1
Отговори
  • Мнения: 68
Здравейте мами,
Имам син на месец и половина и борбата с коликите е безмилостно-жестока. Пробвах какво ли не след като четох всички теми във форума свързани с коликите. Като че ли от Еспумизана имаше някакъв ефект, но той се изчерпа. Най-накрая разбрах за добрите отзиви за БиоГая и купих и тези капки, само че не съм сигурна дали му ги давам правилно. В листовката не пише по кога се приемат. В аптеката фармацевтите ми обясниха, че се дават веднъж дневно половин час преди хранене, защото това време било нужно на бактериите да разгърнат пълното си действие. Освен това със храната трябвало д а се приемат и други капки със симетикон. И аз ги давам по този начин само тях, но ЕФЕКТ НЯМА. Повечето майки казват, че ги дават непосредствено преди храната, но аз послушах фармацевтите. Дали не съм сбъркала?
Моля тези от вас, които са ги ползвали и при които имат положителен ефект да обяснят кога, как и с какво ги дават - непосредствено преди храна, т.е. в началото на храненето (в стомаха би трябвало да се смесват с млякото) или преди ядене (колко време) и по кое време на денонощието! Дали успоредно с тях се използва и друг медикамент?
Благодаря предварително!!!

# 1
  • София
  • Мнения: 44 084
аз съм давала, но не за колики.
сутрин 30 мин преди ядене, чисти.
по принцип, ефект има след седмица, нужно е натрупване.
държат се в хладилник.

# 2
  • Мнения: 351
Полезни са за стомаха, преди ядене се дава, съхранява се в хладилник. Аз бих опитала.

# 3
  • Мнения: 6 164
защото това време било нужно на бактериите да разгърнат пълното си действие

Идеята е да се създаде постоянна такава флора, което става точно с натрупване и като постоянна такава, няма значение преди след или по време. Идеята е да се поддържа с редовен ежедневен прием. Фактът, че не пише изрично кога на листовката е показателен. Давала съм ги с антибиотик като е пил като по-голям, не за колики, не че има значение за какво точно се дават. Това не е като капките еспумизан, саб симплекс и т.н., които действат от хранене до хранене и трябва да има някакъв интервал преди ядене и време за действие. Тук времето ти за действие е 24/7.

# 4
  • Мнения: 265
На бебка съм давала по 5 капки на ден преди хранене, особено полезни и при приемането на АБ.

# 5
  • Мнения: 384
Давах БиоГая на моя син когато имаше колики, около 2 месеца. Доволна съм от тях, но познавам майки, които не са доволни. Така че всичко е индивидуално и не се знае как ще подействат при вас, но както са ти казали и другите мами става с натрупване. На нас ни ги изписаха още в болницата и ми казаха, че били най-подходящи за малките бебета и най-щадящи стомахчетата им. Давах сутрин преди млякото по 5 капки с малко водичка. И задължително в хладилник  Peace

# 6
  • Мнения: 68
Прощавай sladurana_83,
какво значи преди млякото? Веднага след капките даваше млякото или изчакваше определено време? Това за мен е много важно!!!

# 7
  • Мнения: 384
Давах му капките в лъжичка с малко вода и след това млякото. Не съм чакала да мине определено време.

# 8
  • Мнения: 98
При нас за коликите не помогна,имаше ефект само когато детето имаше запек.(Само Колийф малко го облекчаваше)

# 9
  • София
  • Мнения: 44 084
всъщност на листовката си пише съвсем точно

Каква е правилната употреба на BioGaia пробиотични капки?

Разклащайте добре преди употреба BioGaia пробиотични капки. Могат да бъдат приемани в лъжичка, разтворени в течност или храна. Важен е редовният прием на капките.

# 10
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 425
на нас ги изписаха, като ни изписваха от болницата, казаха да се дават поне 1 месец, по 5 капки на веднъж - предложиха следобед, защото сутрин беше вигантол-а

дали от тях или по друга причина - колики сме имали мноооого рядко - няколко пъти

# 11
  • Мнения: 151
На нас педиатърката ни каза, че е най-добре да се дават между храненията. Пробвах така, пробвах и както са те посъветвали другите мами и нямаше ефект при нас. Не ни помогнаха нито за коликите, нито за запека, а изпихме 2 шишенца. Дано на вас да ви помогнат, ако не - сменяш.

# 12
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 425
и да се има предвид, че се ползват до месец след отварянето  Peace

ще помгнат до толкова, до колкото чревният тракт е незрял за функциите, които има и има нужда от адаптация...формиране на микролората и т.н.

но ако причините за колики са други - гълтане на въздух, дразнещи храни (приемани от майката) и т.н. - няма как да е вълшебна пръчица

във всеки случай-небиха навредили  Peace

# 13
  • Мнения: 184
Аз ги давах сутрин по 5 капки с лъжичка,ефект за коликите нямаше.Педиатърката беше казала че може първият ден да се дават на всяко хранене и следвашите дни да се намаля приема но при нас нямаше ефект де

# 14
  • Мнения: 275
Защо не пробваш да смениш капките?
Просто на някои деца не оказват никакво или минимално подобрение. Peace

# 15
  • Мнения: 33
Весенце, ппобвала съм тези капки и истината е ,че нямат никакъв ефект за коликите.Впрочем, пробвала съм почти всички капки ,които се предлагат в борбата с коликите но нищо не ни помогна.Това е период в които единственото с което трябва да се въоражиш е търпение. Нас си ни държаха до 5тия месец и беше кошмар.Облекчаваше ни само загрята кърпа на коремчето и носенето с коремчето към дланта.Едни деца ги изкарват по-леко, други по-тежко.от нищо няма да ви мине и всичко което ще купиш и ще даваш е само за твое успокоение.Просто трябва да ги израстете.Успех Simple Smile

# 16
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 425
мисля, че точно тези капки- пробиотик е добре да си ги приема поне месец, дори да няма някакъв моментален ефкет те работя за адаптиране на чревния тракт към фукциите му

другите капки за колики със симетикон имат друго действие, но и запичат - пробвала съм, няколко пъти - от ежедневни изхождания се стигна до задържане няколко дни....

може да пробваш с поставяне по коремче - ако не преяжда и не повръща, постоянен шум - абсорбатор, сешоар (за минута-две)...при нас имаше чуден ефект - заспиваше моментално

знам колко е ужасно детето ти да страда- всяка майка знае, но с оглед споделено от майката мисля, че трябва да се опитат и други неща, освен поредните капки, към които очевидно привиква и ефектът намалява

# 17
  • Мнения: 68
Пробвала съм доста от капките, които се предлагат на пазара, но най-голям ефект има от Еспумизан. Топлата кърпа на коремчето не помага, леженето по корем на него не му приятно изобщо и мрънка още повече. Шумовете от сешоара са само моментни - той заспива и когато го спра пак започва рев. В моментите на силен пристъп и от дундуркането ефектът е слаб. последните пъти дори навън в количката плаче.  Ако спи по 3-5 ч в денонощието съм доволна. Не знам дали съм пробвала всичко, но досега нищо няма вфект. Някой друг сеща ли се за нещо различно?

# 18
  • Мнения: 68
Наскоро чух за борината и смятам да пробвам. Някой от вас има ли опит? Откъде точно се намира и колко време отнема, за да даде ефект?

# 19
  • Мнения: 332
Наскоро чух за борината и смятам да пробвам. Някой от вас има ли опит? Откъде точно се намира и колко време отнема, за да даде ефект?
Аз. Вечер след баня, като ревнеше и се свиеше, баща му веднага приготвяше борината малко мляко и си спеше спокойно, но ние не сме показател за това кое колко е помогнало, защото аз заколики капки не съм давала. Ние почти незнаем какво е това чудо колики, защото когато стана на 10 дни започнах да давам бифидус, и мисля (даже съм убедена),че той спаси положението, давах го цели 3 месеца, полсе минах на Биогая, но заради друг проблем, който имахме на дупето, и с тях се изхождахме по лесно. Въпреки че можех да продължа с бифидуса,вместо Биогаята, но тогава се бях уплашила много и правех каквото ми каже хирурга, (нещо което не  е в мой стил- слушам докторите)

Последна редакция: ср, 20 окт 2010, 14:11 от Мама Зоя

# 20
  • Мнения: 39
какво е "борината"????

# 21
# 22
  • Мнения: 332
Парченце борина се пали и обръщаш една чаена лъжичкада се начерни от пушека на борината, но хубаво да се начерни, като истине слагаш няколко капки от млякото или кърмата разбъркаваш с пръста хубаво , ама много хубаво и го даваш да го изпие, след това хранене и край, поне при нас беше така.

# 23
  • Мнения: 158
На нас капките ни ги изписаха защото имахме разстройство и ни казаха , че и за коликите ще помогнат.....пихме ги месец и половина и след това почивахме 20дена и пак ги почнахме за още месец и половина
Имаше голям ефект от тях първо разстройството мина, коликите отшумяха и ни регулира стомахчето до като ги пиехме имахме редовен стомах!!!и другото което е, че те подпомагат имунната система!!!това спаси бебчо от един гаден вирус в периода в които ги пиеше!!! за мен са много ефективни Peace давах ги преди ядене по 5 капки, но приемат им не е овързан с яденето задължително Peace

# 24
  • Мнения: 95
На нас пък точно тези капки в комбинация с Инфакол ни помогнаха,за 5 дни и стана чудо,а имаше много тежки колики по цял ден не само вечер.Бях изпробвала всичко за което можете да се сетите.Топла кърпа на коремчето също го успокояваше,както и звука на пуснат сешоар.

# 25
  • Мнения: 2 558
Аз също съм давала БиоГая, но нямаше кооооой-знае какъв ефект при коликите, изпробвах почти всички видове капки, борина също, но докато не си минаха от само себе си, нищо не помогна, когато малката стана на 3 месеца спряха изведнъж  Peace

# 26
  • Мнения: 49
При нас капките БиоГайя помогнаха при коликите. Понякога противно на лекарката ни, съм давала и Инфакол съвместно с БиоГайя-та...

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Трябва да се дават редовно- поне 5-10 дни.

На дъщеричката ми е помогнаха, но все пак е индивидуално.

Аз прилагах и правилата на д-р Карп за коликите.

# 28
  • Мнения: 925
Дълго време ги давах на малкия за коликите, но не мисля, че имаше особен ефект  Rolling Eyes Хубавото в случая е, че не вредят  Peace Лично аз не препоръчвам лекарствата за колики, съдържащи симетикон, тъй като запичат много здраво бебоците и проблемите се удвояват  ooooh!
А иначе нямам нищо против "Био Гайа",  даже съм ги давала и профилактично през лятото по съвет на педиатъра , когато е пика на летните вируси  Peace

# 29
  • Мнения: 72
Капки БиоГая - на нас ни ги изписаха след остра диария , знам че има мами , който ги ползват и за колики .

# 30
  • Мнения: 9 434
А,пробвала ли си Колийф?
Доволна съм от тях,определено.Преди седмица взех Инфакол (заради добрите отзиви от нета и приятели) и ги изхвърлих снощи,защото имам чувството,че давах на малкия натурален сок,не капки за колики.

# 31
  • Мнения: 72
А,пробвала ли си Колийф?
Доволна съм от тях,определено.Преди седмица взех Инфакол (заради добрите отзиви от нета и приятели) и ги изхвърлих снощи,защото имам чувството,че давах на малкия натурален сок,не капки за колики.
Колийф - не стават за нищо .

# 32
  • Мнения: 417
За първи път чувам Биогая да се дава за колики. newsm78
На сина ми педиатър ми ги беше изписъл като имуностимулатор

# 33
  • Мнения: 6 713
Аз давам непосредствено преди ядене, добре ли правя или трябва да мине малко време след яденето? newsm78

# 34
  • Мнения: 184
Аз мисля че е добре,защото точно така правех и аз,давах ги с лъжичка

# 35
  • Мнения: 3 092
Обикновено малкия плачеше вечер , някъде след 6 часа .Давах ги тогава , за да облекча писъците .
Да , държат се в хладилник  и действат с натрупване .Давах по 5 капки дневно  само един прием .
Добре се усвояват и заедно с храната , така че не е проблем дали ще се дават преди или след хранене.
И тъй като всеки организъм е различен и по различен начин и с различна скорост реагира на медикаменти, не се знае кога бебето ще почувства облекчение от препарата.Дано да е скоро .Успех  Simple Smile

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Аз давах 4 дена от тях ,после 3 дена не съм давала,но сега прочетох че трябвало в хладилник да стоят,моите цяла седмица стояха в спалнята на стайна темп,дали са за хвърляне вече???

# 37
  • Мнения: 6 713
Аз давах 4 дена от тях ,после 3 дена не съм давала,но сега прочетох че трябвало в хладилник да стоят,моите цяла седмица стояха в спалнята на стайна темп,дали са за хвърляне вече???

И моите така стояха 1 седмица на стайна температура! ooooh! Кой да чете обаче... Аз не мисля да ги хвърлям newsm78

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 2 358
За първи път чувам Биогая да се дава за колики. newsm78
На сина ми педиатър ми ги беше изписъл като имуностимулатор
Ами то подобни продукти се дават при липса на добри бактерии, но типичните колики при малките деца не са поради тези причини.

От друга страна - еспумизана уж е безвреден (и химически неактивен) и ако помага - може би е по-добре да се ползва?

# 39
  • София
  • Мнения: 44 084
Аз давах 4 дена от тях ,после 3 дена не съм давала,но сега прочетох че трябвало в хладилник да стоят,моите цяла седмица стояха в спалнята на стайна темп,дали са за хвърляне вече???

И моите така стояха 1 седмица на стайна температура! ooooh! Кой да чете обаче... Аз не мисля да ги хвърлям newsm78
за хвърляне са.
не само че се държат в хладилник, ми даже се пренасят от аптеката до къщти с лед.


аз пък за първи път чувам някой да го ползва за имуностимулатор, освен ако не става въпрос за чести чревни заболявания...иначе за цялостно срещу грипове подсилване не би влияело.

julian - то каква е точно причината за коликите не е съвсем изяснено май, факт е че при част от децата действат и за колики капките мн добре. както и че еспумизана не винаги има влияние върху коликите.

Последна редакция: пт, 03 дек 2010, 19:27 от Angel_Dust

# 40
  • Мнения: 31 152
Давах ги върху захарче и ги държах в хладилника.

# 41
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 753
Не само се държат в хладилника, но се транспортират до търговската мрежа така. Тако трябва и да се съхраняват в аптеката.

При синът ми не помогнаха, но си ги изпи чинно детето.

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 2 358
julian - то каква е точно причината за коликите не е съвсем изяснено май, факт е че при част от децата действат и за колики капките мн добре. както и че еспумизана не винаги има влияние върху коликите.
Ако се завъртим около тезата, че бебчето има проблем с усвояването на лактозата в млякото и получава болки в следствие на подуване/газове, то едни такива пробиотични капки може наистина да помогнат. Ясно е че, бебо сам няма да си каже какво му е Peace

# 43
  • Мнения: 49
Ние вече сме на почти 11 месеца и при проблеми продължавам да му давам  Био-Гайя....

И в предишния си пост пропуснах да споделя, че нашата педиатърка като разбра, че давам и Инфакол,  ми  забрани да го използвам, както и каквито и да било  други капки от рода, защото по последни данни се е установило, че при някои бебета и малки деца предизвиквали други проблеми като преплитане на червата..., което ме поуплаши и останахме само на Био-Гайя-та.

За първи път чувам Биогая да се дава за колики. newsm78
На сина ми педиатър ми ги беше изписъл като имуностимулатор

И аз давам на по-големия си син като имуностимулатор! Действат му добре... доста често боледуваше преди това...

При новородени се дават по 3 пъти дневно по 10-15 капки/такава дозировка ни ги изписаха, когато се прибрахме от Родилното/, а като имуностимулатор или при някакви други проблеми се дават по веднъж на ден.

Последна редакция: ср, 08 дек 2010, 15:45 от AnMary

# 44
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 753

При новородени се дават по 3 пъти дневно по 10-15 капки/такава дозировка ни ги изписаха, когато се прибрахме от Родилното/, а като имуностимулатор или при някакви други проблеми се дават по веднъж на ден.

Тази доза е интерпретация на някой "Шекспир" в медицината, да не кажа че е пълна глупост.
Just five drops a day provides the recommended daily dose of 100 million active health-promoting L. reuteri Protectis bacteria, ready to fight off harmful bacteria and create a healthy balance in the alimentary tract.

Източник: http://www.biogaia.com/consumer/biogaia-probiotic-products/probiotic-drops ( създателите на капките на база на клинични изследвания)

# 45
  • София
  • Мнения: 39 754
При новородени се дават по 3 пъти дневно по 10-15 капки/такава дозировка ни ги изписаха, когато се прибрахме от Родилното/, а като имуностимулатор или при някакви други проблеми се дават по веднъж на ден.
И на мен тази доза ми се вижда прекалено голяма.
Давала съм само на дъщеря ми, възрастта й се вижда от лентичката. И дозата беше 5к на ден.

# 46
  • Мнения: 143
При новородени се дават по 3 пъти дневно по 10-15 капки/такава дозировка ни ги изписаха, когато се прибрахме от Родилното/, а като имуностимулатор или при някакви други проблеми се дават по веднъж на ден.

 Shocked Shocked Shocked Странна работа ... лекар ли ви го препоръча или фармацевт?

5 к. е дозата, да. Сега давам на сина ми /2 г. и малко/, както и на дъщерята /14/ БиоГая дъвчащите таблети. Simple Smile  Peace Пак казвам, само за по-големи дечурлига е, но е доста по-леко. Simple Smile

# 47
  • Мнения: 49
Едва ли някой би си позволил да дава каквото и да било на детето си, ако не е предписано от лекар, да не говорим за дозировката, която е упомената в листовката!Педиатърката ни ги изписа, когато дойде на 1-вото посещение, след изписването ни от родилното.
Аз съответно започнах първо с инфакол, но когато видях, че не ни помага, включих и Био-Гайя-та, изписана от лекарката ни, но само по веднъж на ден...Пак нямаше резултат! На около 10-я ден се обадих на педиатърката ни като й казах, че съм започнала с инфакол и т.н. Тя ми каза, че по последните данни, не се препоръчват капки от типа инфакол, еспумизан и др., тъй като имало съмнения, че предизвиквали проблеми като инвагинации и преплитане на червата, което доста ме стресна и спрях да давам инфакола.  И започнах по препоръчаната схема от БиоГайя... След седмица намалихме на 2 пъти на ден и така продължихме до около 2, 5 месеца. След това само при нужда ги давам.

Последна редакция: пт, 10 дек 2010, 22:31 от anna71

# 48
  • Мнения: 6 713
Анна, само не разбрах каква е схемата на Биогаята, която ти е била предписана? Би ли уточнила! Praynig Hug

# 49
  • Мнения: 33
Здравейте, аз също давам капки биогайа, но тук в Испания се казват реутери струват 17 Е Crazy Но не съм особено доволна.Давам по 5 капки дневно, по принцип ги давам вечер,че тогава са ни по-силни коликите, но малкия пак се буди и плаче.На 4 месеца сме още с колики  Crazy

# 50
  • Мнения: 49
Анна, само не разбрах каква е схемата на Биогаята, която ти е била предписана? Би ли уточнила! Praynig Hug
Около седмица 3 х 10-15 капки, след това 2 х 15 капки.

Последна редакция: нд, 12 дек 2010, 13:03 от anna71

# 51
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 131
А ние сме на 1 година вече и още се будим вечер с рев и силно пръцкане, давам му Ентерокинд, ама има ефект само като му ги дам. Педиатърката ни го препоръча преди всяко ядене, но не повече от 6 пъти дневно, а пък аз съм стигала до 3 пъти само през нощта, щото реве и се напъва. На кърма сме и на кухня. Предполагам, че и от двете има колики. Аз се пазих много време да не ям това и онова, ама пак си имаше колики. Случвало се е да няма и да спи непробудно цяла нощ, без да пръцка и реве и тогава разбрах, че причината определено е в тези газове, а не в зъбките. Мисля да пробвам  Биогая за подобряване на чревната микрофлора и да се премахне този проблем.Как мислите?

# 52
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 753
Пълна лудница, мисля, че смесваш два проблема. Пръцкането се дължи на поетия въздух.

Между другото, когато синът ми имаше колики изчетох доста за тези капки. Никъде не прочетох, че намаляват коликите, но пък почти навсякъде пишеше, че намаляват плача до 85%. Наистина го намалиха, но личното ми мнение е, че коликите трябва да се израстат.

# 53
  • Мнения: 1 569
Помня, че давах по 5 капки, но не помня преди хранене или след.  newsm78 Иначе при нас коликите като цяло минаха сравнително леко, Био Гая давах не много дълго и помня, че не бях убедена в ефекта при нас. Но знам, че на много бебенца помагат именно те. Трябва да се дават поне седмица, за да се усети ефект.  Peace

# 54
  • София
  • Мнения: 21
Пълна лудница, виждам че не сме единствените с колики на тази възраст. пробвали сме какво ли не, но без особен ефект Sad. Био гая сме давали един път по 5 капки, но в комбинация с инфакол 3-4 пъти. В момента ни снабдиха с Лефакс, но пак има колики. Вече нямам нерви. Sick

# 55
  • Мнения: 914
Био Гая съм давала и на двете,но предимно за чревната флора.На беба за колики давах Колииф от двуседмична възраст до четири месеца,когато и свършиха коликите.

# 56
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 131
Не съм влизала отдавна, че нямахме интернет, но ми стана любопитно за поетия въздух....добре де, от какво? Той вече се храни сам дето се вика,, кърмим се по 1-2 пъти, не му давам мляко от шише...Така ревеше и се напъваше от "истински колики" като беше малък и когато и двамата се учехме как да се кърмим, ама сега е на повече от 1 година. Не му давам вече химиите за колики, че четох, че съдържат вредни парабени, гледам да се спасяваме с Ентерокинд - а. Точно както и преди, като се напръцка хубаво и коремчето му омекне се успокоява и си заспива щастливо. Аз си мисля, че е от храната и че вероятно още не може да свикне коремчето му...Чувала съм случаи на деца с колики и до 3 годишна възраст. Късмет....Другите деца като хапват твърда храна и сучат не поемат ли въздух?

# 57
  • Sofia
  • Мнения: 2 358
Това (Биогайа) са пробиотици и опасност от предозиране няма. То си е написано и в листовката. Тъй, че без да се шашкате Simple Smile

Аз си мисля, че е от храната и че вероятно още не може да свикне коремчето му...
Варианти хиляди, но като стана дума за храната - след като дойде 89-та (да се чете: позволи се всеки да стане производител на храни без грам контрол) и стана модерно да се тъпчат животните с какви ли не боклуци от една страна, а от друга да се слагат вредни консерванти във всяка една храна, то няма как в днешно време храната да не е голям фактор при подобен род проблеми (газове, лошо храносмилане, хранителни алергии и т.н.).

Що се отнася до свикването - или ще се приспособи (което е по-лесно за малкото човече) или не - което може да се изрази в някаква непоносимост към определени храни. Освен да потърсиш добър специалист друго не мога да ти препоръчам. По-лошият вариант според мен е да разчиташ, че нещо ще се случи след време от само себе си и то това нещо ще е хубаво.
Доста често се подценява един факт - едно дразнение (или болест) ако се повтаря (не лекува) достатъчно дълго време се превръща в хронично състояние (или пък алергия). За това по-добре от рано при това с респект към симптомите, а не пренебрежение така, че даденият проблем да не резистира и да се превръща в хроничен.

Последна редакция: нд, 02 яну 2011, 13:52 от AnMary

# 58
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 753
Това (Биогайа) са пробиотици и опасност от предозиране няма. То си е написано и в листовката. Тъй, че без да се шашкате Simple Smile

Освен листовки има и др източници. Предозирането с пробиотик е също толкова опасно, както и предозирането с антибиотик. http://probioticssideeffects.org/probiotic-overdose.html

# 59
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 131
В никакъв случай не чакам нещо да се случи от самосебе си, затова и питам, и опитвам...Нашата педи е детски гастроентеролог с голям опит и стаж, според нея е нормално, пък и няма никакви други симптоми - диарии, повръщане, температура, обрив и ми препоръча да му давам известно време Ентерокинд. Следващия път като ходим, ще я попитам дали да му давам Биогая... Къде другаде да ида и на какво изследване да си подложа детенцето, за да ми каже някой, защо имаме толкова газове? Имаме си и нощи, в които спи цяла нощ спокойно, и такива, в които ме буди по веднъж, и такива по 2-3-4-5 пъти и все от газове.

# 60
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 753
Пълна лудница, защо не наблюдаваш от кои храни се получава. Има храни образуващи повече газове, отколкото други. Защо не пробваш да даваш чай от джоджен ( гюзъм) - това поне работеше при племенника ми.

# 61
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 131
Точно това си мислех и аз! Ще си записвам какво яде, както едно време при захранването си записвах всеки ден какво и колко му давам и какви са реакциите. Вчера например не искаше да обядвам ядене и сука, после яде десерт с банан и извара, вечерта пак сука вместо ядене и тази нощ ме вдигна 2 пъти  да се гушкаме и да пръцкаме  Grinning. Ще видя днес...Може и пак чай от копър да му почна...Мерси за отговорите и съветите!

# 62
  • Мнения: 526
Пробиотиците на първо място подобряват чревната флора и по този начин биха могли да повлияят на коликите, ако те са предизвикани от това.
ОБАЧЕ! Никой не знае със сигурност какво причинява коликите. Изобщо не е задължително да са от газове, това е само предположение.
Моята голяма дъщеря имаше колики, но за мен те не бяха от газове, а по-скоро от нервно напрежение. Всеки ден в периода 17-19 часа ревеше нонстоп и нищо не помагаше. А газове си имаше по всяко време на деня. Малката сега, също си имаше газове, пръцкаше си, но нямаше грам колики.
Със сигурност обаче пробиотиците са полезни, освен за храносмилателния тракт, така и за имунната система, която в голяма част се намира там. Особено след антибиотици е много важно да се възстанови чревната флора.

Аз също давам биогая, както и протексин, но не заради колики, а за другите им ползи.
Мисля, че няма значение кога се дават, важното е да е редовно.

# 63
  • Мнения: 95
Давах по 5 капки в последното му мляко за деня,за 5 дни ни минаха коликите,едновременно с това давах сутрин и вечер инфакол по един капкомер.Имаше кошмарни колики,по цял ден не спираше да плаче.

# 64
  • Мнения: 4 589
И ние сме много зле с коликите. Даваме Био гай от 3 няколко месеца + няколко др вида. Нищо. Сега сме с тези http://apteka.framar.bg/18000129/%D1%81%D0%B0%D0%B1-%D1%81%D0%B8 … E-30-%D0%BC%D0%BB и съм много доволна.

# 65
  • Мнения: 53
Капки БиоГая не ни помагнаха ,инфакол плюс Медиклайн гел за колики,загряване на коремчето помагаше ,е не всеки път

Коликите ни продължиха до 4 месец

Последна редакция: пт, 04 фев 2011, 00:44 от AnMary

# 66
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
На нас Био Гая ни помогна, но след седмица. И от други майчета знам, че за да подействат трябва да се дават в продължение на няколко дни и трябва постоянство, защото като ги спреш и коликите се връщат.

# 67
  • Мнения: 171
На нас ни помохнаха. Давах ги непосредствено преди кърмене. Знам, че могат да се дават и зедно с други капки, примерно с Инфакол. Тъй като нас ни запичаше сематикона, използвахме само Био Гая-та. Даста го облекчаваха. Съхраняват се в хладилник. По-късно, когато бяхме с вирус - разтройство и повръщане  ни ги изписаха пак.

# 68
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 131
Изпихме едната опаковка. Днес му взех втора. Ами, какво да ви кажа...отспах си просто! Изобщо не се събуждаше от никакви газове, както преди това - спеше си цяла нощ спокойно. 3 дни не му давах, че не успях да купя и снощи ме вдигна 2 пъти с пръцканици и рев, та му давах Ентерокинд посред нощ! На нас явно ни влияят чудесно.  Simple Smile

# 69
  • Sofia
  • Мнения: 2 358
Браво, значи е било от храната.

# 70
  • Мнения: 63
И на нас Био Гая  ни помогна и сега гледам да взимам продукти, които съдържат пробиотик - отбелязано е на опаковката. Не е доказано, но мисля, че са по-полезни от останалите. И така когато детето бъде захранено пак може да му "помагате" като му взимате каши и млека с пробиотици Simple Smile

# 71
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 753
Тук има и бисквитки с пробиотик ( турски са)- така, че може би и в България ги има.

# 72
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 131
Четох листовката, но не пише колко дълго може да се дават...Ние май ще се нуждае от тях доста време.  Ето, вчера му дадох сутринта 5 капки и снощи си спа  "като пич" 11 часа без никакви пръцканици  ooooh!

# 73
  • София
  • Мнения: 6 944
Мисля лятото да ги давам профилактично и на двете. Дано помогнат и не ги хване някоя чревна инфекция...

# 74
  • Мнения: 63
Дали ще имат ефект срещу чревна инфекция? Тя не се ли поражда от вирус? Не е лошо да ги даваш, но не знам колко ще са ефективни точно срещу това...

# 75
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Четох листовката, но не пише колко дълго може да се дават...Ние май ще се нуждае от тях доста време.  Ето, вчера му дадох сутринта 5 капки и снощи си спа  "като пич" 11 часа без никакви пръцканици  ooooh!

На 1 годинка и е още с колики???  ooooh! Като гледам моя бебо, който си има все още страхотни колики, и ние сме за натам  Tired

# 76
  • София
  • Мнения: 44 084
хахах, еее не чак толкова черногледо между 4 месечно и 12 месечно с колики има голяма разлика... Simple Smile
Дет се вика, вашите и утре могат да спрат Simple Smile

# 77
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
хахах, еее не чак толкова черногледо между 4 месечно и 12 месечно с колики има голяма разлика... Simple Smile
Дет се вика, вашите и утре могат да спрат Simple Smile


Да ти кажа честно съм се приготвила психически за още 2-3 месеца с тоз моя лакомник  ooooh! Ама като прочета, че има бебета с колики над 6 месечна възраст лошо ми става. Психиката ми няма да издържи за повече  Mr. Green

# 78
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 131
Ами какво да ти кажа.... Grinning Броях дните до заветните 3 навършени месеца и когато ги подминахме и продължихме до 7,8,9,10 спрях да броя...Що Инфакол изпихме...тогава не знаех, че има вредни парабени вътре..нямаше да му давам! От Ентерокинд също бяхме доволни, но след като подминахме годинката с въпросните "колики" /не знам как да ги нарека, но сигурно е такова, защото коремчето му се втвърдява, напъва се и реве и като се изпръцка му минава всичко и си заспива...Ами доволна съм от Биогая-та, явно наистина нормализират положението ,защото много рядко се случва вече нощем да ми се събуди с рев да пръцка.

# 79
  • Мнения: 1
Покрай чудене на какво да помогнем на коликите или на запека решихме да пробваме БиоГая, днес успя да напълни 2 памперса което не се беше случвало от доста време а и не беше ходил по голяма нужда 3 дена. Надявам се да има ефект от БиоГая.

Само да споделя на каква статия попаднах http://bezrecepta.info/?p=articles_once&cid=1&aid=40&offset=0

Цитат:
Те са безопасни, дори и за новородени и не предизвиква алергични реакции. Дозировката при колики е 5 капки на 12 часа продължително, при антибиотично лечение – 5 капки до 5 дни след преустановяване приема на антибиотика, при диария – 5-15 капки дневно по време на острата фаза, 5 капки дневно 5 дни след това, за засилване на имунната система – 5 капки дневно продължително.
Пробиотичните капки се разклащат добре преди употреба. Могат да бъдат приемани в лъжичка, разтворени в течност или храна.
Да се съхранява в хладилник от 2-8°С и на места недостъпни за деца! Разклатете преди употреба.
След първото отваряне съдържанието на флакона трябва да се използва до един месец.

# 80
  • Мнения: 6
Давам Биогайя веднъж дневно  по 5 капки.Не знам дали те имат някакво въздействие върху коликите,но в комбинация с Еспумизана,детето е спокойно и не се запича от симетикона,който се съдържа в Еспумизана.При нас май повече действа като разхлабващо.

# 81
  • Мнения: 3 932
Mоmичета, пишете, че давате по 5 капки (така пише и в упътването), но на mен фарmацефтката mи каза да даваm по 2 капки, дали не е недостатъчно или е съобразено с факта, че бебка е на mесец и иmа-няmа една седmица?

# 82
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 753
Ами какво да ти кажа.... Grinning Броях дните до заветните 3 навършени месеца и когато ги подминахме и продължихме до 7,8,9,10 спрях да броя...Що Инфакол изпихме...тогава не знаех, че има вредни парабени вътре..нямаше да му давам! От Ентерокинд също бяхме доволни, но след като подминахме годинката с въпросните "колики" /не знам как да ги нарека, но сигурно е такова, защото коремчето му се втвърдява, напъва се и реве и като се изпръцка му минава всичко и си заспива...Ами доволна съм от Биогая-та, явно наистина нормализират положението ,защото много рядко се случва вече нощем да ми се събуди с рев да пръцка.

Пробвай с чай от гюзъм ( джоджен) - не слагай захар. На синът ми това помага много.

# 83
  • Мнения: 3 932
Mоmичета, пишете, че давате по 5 капки (така пише и в упътването), но на mен фарmацефтката mи каза да даваm по 2 капки, дали не е недостатъчно или е съобразено с факта, че бебка е на mесец и иmа-няmа една седmица?

Перефразираm си въпроса, повдигайки теmата...

На 1-mесечни бебета също ли давате по 5 капки?

# 84
  • Пристанището на шейсетте кораба.
  • Мнения: 239
 Дъщеря ми е с ужасни колики давам КОЛИЙФ, но ефект няма засега. Ще купя да пробвам Био Гая дано да и помогнат.

# 85
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Mоmичета, пишете, че давате по 5 капки (така пише и в упътването), но на mен фарmацефтката mи каза да даваm по 2 капки, дали не е недостатъчно или е съобразено с факта, че бебка е на mесец и иmа-няmа една седmица?

Перефразираm си въпроса, повдигайки теmата...

На 1-mесечни бебета също ли давате по 5 капки?

На моя син още в болницата му се появиха коликите и педито ни изписа БиоГая по 5 капки на ден  Peace Така, че на въпроса ти отговарям с 'Да'  Simple Smile

# 86
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 753
А как ви доставят тези капки? В лед или просто в кутия?

# 87
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Аз си ги купувам от аптеката  Rolling Eyes Би трябвало при доставка да седят на прохладно място, но не ми се е налагало да поръчвам.

# 88
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 753
В България и аз съм купувала лекарства дето е препоръчително да са в хладилник ( не на прохладно)- е до сега нито веднъж не ми ги изкараха от хладилник

Тук като поръчах ми ги доставиха в термоизолирана кутия с пакетчета лед вътре

# 89
  • Мнения: 212
Аз съм купувала капките Био Гайа от две аптеки - едната на ъгъла на "Мария Луиза" и "Екзарх Йосиф", а другата на "Граф Игнатиев", на гърба на стария нотариат. И в двете аптеки ги извадиха пред мен от хладилник с препоръка възможно най-бързо да ги сложа и аз там.

# 90
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 833
Миналата седмица дъщеря ми имаше стомашно неразположение и по съвет на педиатъра й купих въпросните капки. Трябваше да й давам 3 пъти на ден по 5 капки. Слагах ги във водата, но детето категорично отказа да пие. Шишето, а съответно и водата бяха станали доста мазни. Купих сашети Ентерол и с тях нямаше отказ. Давах и чай от гюзум (както и да се пише тази дума  Crazy)

# 91
  • Мнения: 68
Момичета, тази тема я пуснах преди повече от половин година, когато коликите бяха кошмар ден и нощ. Но само си БиоГая намерихме спокойствие. Давах ги до края на 7. месец нон-стоп докато коликите изчензха. Впоследствие разбрах, че това са пробиотици, точно затова приложението име е доста широко. От имоностимулатори  до всякакви разстройства на храносмилателната система. Точно затова помогнаха, защото главната причина е незрялост на хранителната система при новородените.Тя се предизвиква от липсата на ензими, които да обработята кърмата. А капките просто заселват червата с полезните бактерии, които помагат за храносмилането.
Сега давам тези капки по най-различни поводи и най-вече след антибиотици.
И мисля, че те са много полезни за малките деца и при всички случаи ще помогнат без никаква вреда.
Давам ги в лъжичка с малко мляко, в което те не се разтварят, защото са мазни (точно затова не в цялото количество храна за да съм сигурна, че са изпити всичките). Лъжичката предварително е добре да постои около 15 мин преди да се изпие и се дава в началото на яденето. Вярно е, че за децата не е много приятно, ама и те свикват Simple Smile

# 92
  • София
  • Мнения: 650
И аз взех такива капки вчера. Ще давам на малката. Искам да ви питам - ако давам по 5 капки на ден един месец, остават ли още капки в шишето? Защото нали пише че може да се ползва само месец след отварянето. Ако остават капки - да взема и аз да пия по 1-2, да не ги хвърляме  Laughing

# 93
  • София
  • Мнения: 44 084
до колкото помня не остават...дали и не свършваха около 20-тият ден даже.

# 94
  • Мнения: 3 736
до колкото помня не остават...дали и не свършваха около 20-тият ден даже.

 Peace Свършват бързичко.

# 95
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 131
Около 25 дни. Благодарение на тях се оттървахме от коликите, а ние ги имахме и след годинката  Peace Кърмих го до 15 месечна възраст, но започнах да ги давам около 12 месечна и сега през лятото, докато има опасност от чревни инфекции. Ще починем малко и после пак ще му направя един курс.

# 96
  • София
  • Мнения: 650
Няма да пия тогава  Mr. Green

# 97
  • Мнения: 2 562
Аз ги давам направо в устичката,така давах и Вигантола...Предполагам няма проблем да се прилагат по този начин?

# 98
  • София
  • Мнения: 44 084
няма проблем. само нали знаеш, капеш на езичето, не в гърлото Wink

# 99
  • Мнения: 2 562
Да,така правя Hug Пробвах с лъжичка и мляко(вода),но половината капки останаха по лъжичката.Странно,понеже е мазно водата изтече,а капките се размазаха ConfusedВсъщност от няколко дена ги давам че малката беше със зверско разстройство.Надявам се това да оправи чревната флора.

# 100
  • София
  • Мнения: 44 084
нали първо водата слагаш, после капките?

# 101
  • Мнения: 2 562
Да,точно така,но понеже са мазнички и остават на повърхността.После половината остават по лъжицата.Но сега като ги давам направо,поне няма проблем Grinning

# 102
  • Мнения: 3 932
На mен фарmацефтката mи препоръча да ги даваm с капкоmер (капваm във бузата) или да капваm на зърното. Кофтито на капкоmера е, че после трудно се mие, но като поври mалко на котлона, няmа проблеm.

# 103
  • Мнения: 3 736
На mен фарmацефтката mи препоръча да ги даваm с капкоmер (капваm във бузата) или да капваm на зърното. Кофтито на капкоmера е, че после трудно се mие, но като поври mалко на котлона, няmа проблеm.

И аз така правя, капя на езичето, после варя пипетата.

# 104
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Миналата седмица дъщеря ми имаше стомашно неразположение и по съвет на педиатъра й купих въпросните капки. Трябваше да й давам 3 пъти на ден по 5 капки. Слагах ги във водата, но детето категорично отказа да пие. Шишето, а съответно и водата бяха станали доста мазни. Купих сашети Ентерол и с тях нямаше отказ. Давах и чай от гюзум (както и да се пише тази дума  Crazy)

И аз така  Peace  При колики давах Био Гая, но при стомашни разтройства Ентерол. И двете са пробиотик, но не знам защо на нас педи ни каза да даваме Ентерол при диария. И моят синковец си го пие Ентерола - разтварям му го в сок-а и няма проблеми.

# 105
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
аз съм давала, но не за колики.
сутрин 30 мин преди ядене, чисти.
по принцип, ефект има след седмица, нужно е натрупване.
държат се в хладилник.

Така ли ? Не знаех, аз пък ги давам смесени с лъжица кърма или разтворени в шишето.

# 106
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 790
И ние май сме доволни.Започнахме ги от вчера.

# 107
  • София
  • Мнения: 1 609
И аз давам, още от втората седмица. Давам чисти, веднъж дневно, обикновено сутрин преди ядене. За коликите не са ни помогнали и давам допълнително Колийф, но мисля, че има полза и от БиоГайа - тръшнахме се с чревен вирус всички вкъщи, 10 дена се влачихме, на детето нищо не му стана. Е, може да не е било само заради капките, но мисля, че са помогнали и те.

# 108
  • София
  • Мнения: 650
Аз и детето пиехме БиоГайа от около 2-3 седмици, когато ни хвана и нас чревен вирус. Изкарахме го доста леко, за разлика от баща и, който 4-5 дни не можа да се съвземе.
Да ви питам - някой забелязал ли е повишаване на апетита вследствие от капките. Моето дете не мога да го изхраня в последно време - постоянно е гладна. Скоро не е била чак с такъв апетит  Thinking

# 109
  • Мнения: 3 736
Аз не съм забелязала. Апетитът й си расте заедно с размерите й, а капките ги спрях преди две седмици някъде.

# 110
  • Мнения: 31
Днес като закупих био гайа на капки и ми дадоха и едно шишенце с течност 250мл. Беше в торбичка прикрепено с ластик към опаковката на капките. Някой да има представа какво е?

# 111
  • София
  • Мнения: 650
Подарък някакъв може би..
Нищо ли не пише на него?

# 112
  • Мнения: 31
Не, не пише. Точно като патронче от алкохол изглежда, без етикети.  newsm78 Утре ще попитам в аптеката.

# 113
  • Мнения: 57
На нас Биогая не ни помогнаха  Sad

# 114
  • София
  • Мнения: 650
На нас Биогая не ни помогнаха  Sad
За какво е трябвало да ви помогнат?

# 115
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 790
При нас сякаш акането се улесни след употребата на Биогайята.Незнам може и да си въобразявам.

# 116
  • София
  • Мнения: 28 516
Днес като закупих био гайа на капки и ми дадоха и едно шишенце с течност 250мл. Беше в торбичка прикрепено с ластик към опаковката на капките. Някой да има представа какво е?

Дръж шишето във фризера. Използва се за пренасяне на капките на кратки разстояния (май беше за около 40 минути)- капките се слагат в плика до студеното шише, за да останат и те студени  Simple Smile

# 117
  • Мнения: 31
Днес като закупих био гайа на капки и ми дадоха и едно шишенце с течност 250мл. Беше в торбичка прикрепено с ластик към опаковката на капките. Някой да има представа какво е?

Дръж шишето във фризера. Използва се за пренасяне на капките на кратки разстояния (май беше за около 40 минути)- капките се слагат в плика до студеното шише, за да останат и те студени  Simple Smile

Якооо, много благодаря! Simple Smile

# 118
  • Мнения: 21
На нас БиоГая ни действа много добре, давам и ги от 17-тия ден и до сега нямаме проблеми с коликите Peace но съм забелязала, че като и ги дам с лъжичка през деня е по-неспокойна и ме съмнява че остават по нея, защото са много мазни. Затова и ги давам с малко чайче във шише.

# 119
  • Мнения: 57
На нас Биогая не ни помогнаха  Sad
За какво е трябвало да ви помогнат?


След употреба на антибиотик имахме стомашни смущения и лека диария ...

# 120
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 131
Аз ги давам в чаена лъжичка с малко вода. Като капна 5 капки  върху водата и се образува едно мазно петно отгоре и така съм сигурна че съм ги дала всичките т.е не остава по лъжичката нищо.

# 121
  • София
  • Мнения: 650
А колко често ги давате? Като свърши шишето, веднага ли купувате друго? Ние изпихме едно шише преди 2-3 седици. Сега се чудя дали да взимам пак и кога. Нямаме никакви проблеми, ако давам капки ще е просто така....

# 122
  • София
  • Мнения: 1 609
Аз давам всеки ден и като свърши шишето, веднага купувам ново. И ние нямаме проблеми, и колики вече нямаме, но си и ги давам. Е, ще спра в някакъв момент...

# 123
  • Бургас
  • Мнения: 6 587
Дъщеря ми е на 20 дни и от една седмица и давам Биогая.Възможно ли е от капките да се запича?Сестра ми каза,че нейните се разхлабвали,а бебето ми обратно.

# 124
  • София
  • Мнения: 1 609
Аз не съм забелязала нито запичане, нито разхлабване от капките. При положение, че те трябва да помагат за правилното функциониране на храносмилателната система, би било странно да предизвикват такива ефекти, но пък знае ли човек...

# 125
  • Мнения: 3 736
Не ми се вярва да запичат, но да разхлабват не е изключено.

# 126
  • София
  • Мнения: 44 084
не, не е възможно, нито запичат, нито разхлабват, дават се при р-ва и при запеци, освен при колики... всъщност ако детето е било с разтроен стомах може да го регулират... не и запекат.

# 127
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Не ми се вярва да запичат, но да разхлабват не е изключено.

Нито едно от двете, регулират просто.
Синът ми преди ги пи доста време по лекарско предписание.
Спомагат за поддържане нa здравословен  баланс на  чревната микрофлора основно. Защитават от "лошите" бактерии.
Казват и, че подпомагат имунната система.
Но не запичат и не разхлабват /в смисъл те сами да предизвикват запек или диария не е възможно/.

# 128
  • Мнения: 3 736
Е, то разхлабването е едно, диарията друго, в този смисъл предположих, че биха могли да разхлабят, ако детето е запечено. Но това си е само предположение.

# 129
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Е, то разхлабването е едно, диарията друго, в този смисъл предположих, че биха могли да разхлабят, ако детето е запечено. Но това си е само предположение.

 Peace Не съм те разбрала правилно.
Да, може би ако детето има запек примерно, го разхлабват /в смисъл на регулират, спомагат за преодоляване на запека/.

# 130
  • Мнения: 3 736
Да, точно.  Simple Smile

# 131
  • Мнения: 2 231
Давам Биогая откакто я изписаха, че още от родилното има колики. Но първата седмица давах всеки ден по 5-6 капки директно в устата капя, а сега давам през ден през два пак същото количество.

# 132
  • Мнения: 15
Давах Био Гая,когато стана на 1 месец,имаше ужасно много колики и за 15 дни-чудо,беше спокоен,не плачеше,не се напъваше и след първия флакон спрях да му давам,така на месец и половина вече нямаше колики и всияко си беше наред,а и детето не се мъчеше вече

Общи условия

Активация на акаунт