Любители на кучета-16

  • 58 953
  • 730
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 3 789
10 c's,  страхотна снимка! Свалям си я за колекцията, ако може  Wink
Какво е станало при вас с ябълката? На нас ветеринарите ни казаха, че за пинчерите са много полезни плодовете и зеленчуците (в разумни количества, разбира се). Аз писах по-горе, че при нас дозата е малко повече от нокът

# 721
  • DE
  • Мнения: 971
Здравейте, не съм писала от седмица.
Вив, много съжалявам за домашният ти любимец.
Ах, как са ми слабост ротвайлерите. Едни такива големи пухкави предани мечоци.
Ще прочета какво сте писали последните дни, нямах много време да чета Hug
Пускам две снимки на моята лигла.
Следобедна дрямка на вън на терасата. Туй лИгло е само нейно. Ако се опита някой да седне, бива по най- бруталния начин избутан и изритан. Но пък и единственното място на което има право да се качва Naughty



И с наслада хрупка едно смърдяЩо парче сушено тел. шкембе.


# 722
  • Мнения: 1 986
Да се отчета след снощи-нямах проблем-спа си в нейното си креватче цяла вечер, но на няколко пъти ставах да я водя да пишка и да и сменям шишето с топла вода-и пишка и ака в банята, само сутринта мъжа ми не я е хванал навреме и акала на балатума. Килимите няма как да ги махна, защото тогава въобще няма да разберем къде какво прави-ще ги изпера след време/мин.година ги прах януари #Crazy/
За храната и аз предпочетох да я махна и я храня 3 пъти на ден, по колкото изяде, но на 1000% не са 100 гр.Не знам колко тежи, адски миниатюрна е. Смятам, че щом ака по 2 пъти на ден се храни добре, или греша newsm78 И аз знам това за кучетата, че не е проблем цял живот да ядат едно и също, а и тя досага е хранена с тази храна-ще си продължа с нея.
За къпането-днес мисля да я изкъпем ,че ми понамирисва Sick
Съветват ме да я оставям на коридора когато е сама-там няма какво толкова да направи, а и вратата на банята е непрекъснато отворена.
Значи смятате, че няма нужда от допълнително калции така ли-то и лекаря ни го предписа след като мъжа ми попита дали крачетата и били наред, преди това нищо не каза.
Няма да и разрешавам да се качва по леглата, евентуално само на дивана в хола.
Ами засега е това....а за валерианчето....ами пия си го вече Mr. Green

# 723
  • Мнения: 117
mmmshushy80, благодаря за линка за дрешките, наистина са много хубави и на много прилични цени, че по магазините са някакви пладнешки обири, а не цени!
Да ви се похваля, вчера моята прекрасна голяма дъщеря навърши 16. Толкова бързо минаха годините, че вчера цял ден бях като ударена с мокър парцал по главата - кога ме риташе и ми подпираше лявото ребро, кога е вече млада дама на 16 (тя си мисли, че е вече супер голяма и порастнала!  newsm78).
Честито на новите, дано дълги години се обичате с вашите кучовци и нямате никакви проблеми!
Аз като взехме Жужа се приготвих да пия Валериан и сутрин и вечер - за първи път в живота си имам домашен любимец и всичката ми информация беше само по разкази на очевидци. Изобщо не се наложи - тя бели не прави, хигиенните навици ги придоби за един ден без капки и помощни средства - просто й обяснихме няколко пъти, че за тази цел има постлан памперс и убедително я молим да не ползва килима  Grinning. Сега, когато излизаме, тя остава в антрето, което е доста голямо и просторно и където си има "диванче", направено от съпруга ми. Вече даже играчки не й оставяме - тя не си играе с тях, докато е сама. Просто си ляга и си спи.



Ето и една снимка с двете каки отпреди година:



# 724
  • София
  • Мнения: 3 789
Десито, браво на момичето!  Hug Ако е около 3-месечна, значи в момента тежи около 480-520 грама (те ще ви претеглят, като ви слагат ваксината). Вашата доза храна е - 35 грама гранули и около 6 чаени лъжички консерва на ден (по мои вече далечни спомени  newsm78). Нашата суха храна стои през цялото време в паничката, Джеси си взима по едно-две зрънца и си ги дъвче, но основната ни храна е консервата, все пак. Ето тук Джеси е на 3 месеца и малко, 560 грама, още е с клепнали уши, изправи ги по-късно

Калцият не ви трябва. В храната, която ядете, има достатъчно. Освен това пинчерите са леки и не им трябва допълнително количество калций. Козинката обаче може да подсилите, ние ядем "Петнил", но това ще го уточните с докторите. С качването на дивана може би ще направите грешка. Тя няма да порасне особено, няма да стига сама до дивана и когато ще иска да се качи, ще има диво скимтене и лаене, докато някой не я вземе и не я сложи там, по-добре изобщо не я учете. Да не говоря, че ако реши да скочи, може да се нарани. И й вземете повече играчки, по принцип пинчерите се забавляват сами - като котките.
Пускай вече снимки, че нямам търпение!  Hug


Вили, да ти е жива и здрава Ивана! Много щастие, любов, късмет и всичко най-хубаво в живота!   bouquet Като те гледам на снимките, изобщо не повярвах, че имаш толкова голямо дете!  Hug Страхотно диванче си имате  Peace

matze, добре се е настанила  Mr. Green Това шкембе и ние много го обичаме, както и едни уши, ама пада голяма борба  Mr. Green

Последна редакция: сб, 27 ное 2010, 13:37 от -=Деси=-

# 725
  • Мнения: 1 860
vanass, не мога да преценя от снимките колко е големичък, но е абсолютен сладур и чистокръвен или не сигурна съм, че ще е невероятно кутре. Въпреки, че мога да разбера разочарованието да си купиш кученце с идеята че е чиста подорда и да се окаже, че не е.  Confused
Ето, снимки на Алфонека като беше на около 3 месеца, ако ще ти помогне за някакъв ориентир.





А тук е на 2 и половина.



Никога не съм го теглила, нито като сме ходили за ваксините са го правили. Нямам представа колко тежи, само знам че е лек като пецре.

10 c's, страхотна снимка! Как надничат сладурите  Laughing

Да си призная не съм/бях фен на пинчерите, но ще ми промените мнението май с тези снимки дето ги пускате. Особено последната от Деси е  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

mamavili, честит рожден ден на дъщеричката ти!   bouquet

# 726
  • Мнения: 105
nana_cool страхотен е, голям сладур. само че аз виждам една снимка.  моят в момента горе долу толкова голям изглежда, само дето ушите не са вдигнати. лекарят го мери защото хапчето за вътрешни паразити трябвало да се раздели според кг.
абе аз бях наясно че не е супер порода,защото не го взех от развъдник, а от една хасковска фирма които ги внасят, и го взех от най евтините, но много си мечтаех за тази порода, големи сладури са , мн весели и игриви кученца. в интерес на истината аз си го представях по кротичък, а той се оказа голям дивак:-)
можеш ли да ми кажеш горе долу до каква възраст наддават, т е кога спират да растат?

# 727
  • Мнения: 1 860
vanass, ето линк към фейса за целият албум, не знам защо изкарва само едната снимка. Да ти кажа и аз това си мислих днес, предполагам че растат каквото растат до годинка. Някой по-компетентен да се изкаже, че само си разсъждавам в момента.  Blush Иначе, като отидох да вземам Алфи се беше наврял под един стол и въобще не дойде при мен даже да ме подуши. Първата ми мисъл беше колко ще е смотан и срамежлив.  Laughing И като се прибрахме в дома, до сега вече 3 месеца не се спира. Изключително подвижни и игриви са, но не прави бели, като да ръфа мебели или къса тапети. Имай предвид, че стандарта на породата е до 3 килограма май и 3 и 100 даже беше, така че просто може да е по-едричък. Сестра му на Алфи беше видимо по-мъничка като размери и далеч по-дружелюбна от него. Не спря да ми се радва през цялото време, чак съжалих че не мога да взема нея, но беше обещана.  Grinning Сега вече нямам такива мисли  Mr. Green

# 728
  • Варна
  • Мнения: 1 133
можеш ли да ми кажеш горе долу до каква възраст наддават, т е кога спират да растат?

Не съм nana, но сме със същата порода. Основно наддавали до 6-тия месец/поне така ми каза вет-а/, след това много малко - 10-15гр на месец и така до 10-12 месец. Нашият е на 5 месеца и е 2кг, на 3 беше 1,1кг. Но той е от дребни родители, баща му е 2,4кг, знам, че има и по-едри йоркита и това не е извън "нормите" за породата.
Вярно е, че са големи диваци...

# 729
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
Ей момичета, много хубави снимки сте качили!
Vanass, много ти е сладко мъничето, хич не го мисли дали е чистокръвно, важното е да си го харесвате и обичате, то и аз не знам нашата въшка доколко е чистокръвна, въпреки, че е дребна, защото е от зоомагазин и няма родословие, а навсякъде пишат, да се вземат кучета само от развъдници, че другите само приличат на породата си и т.н. , но аз въпреки, че бях чела такава информация, се влюбих в моето мъниче и забравих всякакви предубеждения, предлагам и на теб да приемеш такъв мироглед, важното е да са ни здравички. Иначе и аз все се чудя докога растат йоркитата, някъде четох, че към 3-я месец достигат половината от бъдещия си размер. Нашата като я взехме беше 390 гр., преди двадесетина дни беше 500 гр., това е на двумесечна възраст, но тя засега изглежда, че ще е от най-дребните екземпляри, макар, че не знам какви са родителите и.
Мама Вили да ти е живо и здраво голямото и хубаво момиче, пък и малките красавици, страхотно ви е диванчето!
Деси, какво бебче е Джеска на тази снимка, ще я изам!
Nana, по, целувки на най-хубавите зетьове от нашата немирница, която е минирала спалнята днес, а сега се опитва да изяде котарака, който вече не знае къде да се дене, единственото му спасение са дивана и леглото! Mr. Green

# 730

Общи условия

Активация на акаунт