боя за коса ИНОА

  • 111 035
  • 448
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 31
Здравейте отново !

Аз имам въпрос относно степента на изсветляване. Моята коса по принцип е тъмно кестенява и дори когато вземам по-светъл цвят пак ми става доста по-тъмна от показаното в каталога. Въпросът ми е ако от ИНОА взема светло кестеняв цвят дали ще се получи на цялата коса или ще изсветли само корените, където е израснала ?  Sad Rolling Eyes

B & C сподели моля те за цветовете, за което те питах няколко поста по-горе ако можеш. Praynig Praynig Praynig

Благодара ви предварително !   bouquet  bouquet

# 16
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 423
говорих с една фризьорка с опит от реномиран салон - даи работят с боята, какви са отзивите .... и сподели, че е пробвала върху себе си и клиенти и резултатът е мнго бързо отмиване

замислям се, че едва ли е толкова несполучлива- когато един козметичен гигант влага много средства и време за разработване на нови технологии - не ги пуска калпави на пазара

по-скоро не се акцентира над правилните техники на нанасяне и "ключовите фактори за успех"

# 17
  • Мнения: X
По познатите ми салони са заляти с реклама, но още не съм питала за цената + боядисване.
Може ли още една ръчичка да се вдигне "за" блясъка, че да се убедя окончателно. Почти нямам нужда от цвят, но искам блясък.
Разгледа ли и руския форум? Там можеш да видиш снимки на дами, боядисани с Иноа. Блясъкът наистина е впечатляващ, но заради единя блясък не си заслужава човек да се боядисва, а е много по-добре да си купи продукти за блясък. Ако вече се боядисваш и търсиш боя, която да придаде блясък на косата ти, то тогава Иноа наистина е подходяща за тази цел.
Да и на мен ми се стори малко странен вариант за блясък, но последната фризьорка, с която говорих има някаква такава категорична теория, че най-хубавия блясък идвал от боите.

B & C в такъв случай, (сори за отклонението) ако имаш опит и знаеш някой трик за блясък, сподели!
Аз имам кристали (при това доста скъпи), шампоаните ми са ориентирани към тоя ефект, но косата ми е доста твърда, понякога трудно се моделира и като я изправя, блясъка отива по дяволите...

# 18
  • Мнения: 2 110
По отношение на гореспоменатия сайт Златна рибка, съществуването му е под въпрос.
Не мога да разбера защо се хвърлят така във въздуха подобни изказвания ! Naughty

Относно боята Иноа мога да потвърдя ,че покрива страхотно белите коси и в рамките на месец цвета не се променя. Не бива да се очаква голямо изсветляване според мен не повече от два тона и половина максимум три.

Последна редакция: чт, 21 окт 2010, 17:58 от Си♥си

# 19
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 423
в салон ли се правиш?

# 20
  • Мнения: 3 675
Да и на мен ми се стори малко странен вариант за блясък, но последната фризьорка, с която говорих има някаква такава категорична теория, че най-хубавия блясък идвал от боите.

B & C в такъв случай, (сори за отклонението) ако имаш опит и знаеш някой трик за блясък, сподели!
Аз имам кристали (при това доста скъпи), шампоаните ми са ориентирани към тоя ефект, но косата ми е доста твърда, понякога трудно се моделира и като я изправя, блясъка отива по дяволите...
Вярно е, че боите, стига да не изгорят косата и придават блясък. Виждала съм боя, която се използва само за блясък и мисля, че беше на Redken, ако не се лъжа, но аз лично не бих си мазала косата с боя само за да има блясък.
Когато косата е суха и увредена, то тя губи блясъка си. За да бъде една коса суха и увредена, то не е нужно да бъде боядисвана. Понякога по-твърда вода, често миене, използване на неподходящи шампоани са достатъчни за да си загуби блясъкa една коса. Пресата е доста агресивна към косата, а ако се използва сешоар, то задължително в комбинация с добри термозащитни продукти.
Продуктите за блясък, които аз използвам са: Chroma Riche Fluide на Kerastase, Color Therapy на Joico и Super Skinny Serum на Paul Mitchell
Първите два продукта са предназначени за боядисана коса, а третият е за всякакъв тип коса. И трите продукта са със силикони.
Честото използване на кристали, които са силикони обогатени с масла, в големи количества, също може да направят една коса твърда, суха и да загуби блясъка си. Много е погрешно да се смята, че кристалите подхранват, защото те не подхранват, а заглаждат косъма и по този начин му придават блясък.
За проблемът ти с блясъка, можеш да попиташ в темата за професионалните серии за коса. В темата пише MissNellie, която не се боядисва и съм сигурна, че тя би могла да ти помогне и да ти даде добър съвет.
Аз освен изброените продукти, също съм си обливала косата с вода в която съм разтворила оцет или лимонов сок и съм оставала доволна. Това е много лесен и евтин начин за блясък, но не всеки би направил подобно нещо.

Последна редакция: чт, 21 окт 2010, 13:03 от B & C

# 21
  • Мнения: 3 675
По отношение на гореспоменатия сайт Златна рибка, съществуването му е под въпрос.
Не мога да разбера защо се хвърлят така във въздуха подобни изказвяня ! Naughty

Относно боята Иноа мога да потвърдя ,че покрива страхотно белите коси и в рамките на месец цвета не се променя. Не бива да се очаква голямо изсветляване според мен не повече от два тона и половина максимум три.

С голямо желание и старание пуснах темата за боята Иноа и бях много разочарована, когато прочетох първия пост.  Tired
Не мога да се съглася с дамата, че разликата между боята Иноа и другите безамонячни бои, била само в цената. Иноа изсветлява до 3 тона, а другите безамонячни бои почти не изсветляват косата.
А за това, че съществуването на сайта златна рибка било под въпрос се оказа следващото невярно и несериозно твърдение.  Tired
Златна рибка е един прекрасен сайт и доста дами пазаруват от него, но това явно не се харесва на всички и особено на конкурентите им, но темата е за Иноа, а не за сайтове.

Аз също се присъединявам към въпроса на a.l.e.n.a Simple Smile

При мен покритието на белите косми в началото беше на 100%, но в последствие не, но като цяло цветът наистина не ми се промени, а се запази.

# 22
  • Мнения: 3 675
B & C сподели моля те за цветовете, за което те питах няколко поста по-горе ако можеш. Praynig Praynig Praynig

AlexaS ти е отговорила на въпроса Simple Smile
Цветовете се променят в зависимост от фотоапарата с който са правени, светлината също е от значение. На всеки монитор също изглеждат различно и за това, ако не си сигурна, то е най-добре да отидеш до някой фризьорски салон и да разгледаш каталога.  Peace

# 23
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 423
какъв цвят ще се получи зависи и от оснвата - на каква коса се слага - като тип коса, пигментация, колко ще се обезцвети....
от твоя косъм се изтегля пигмент и се добавя нов и от това до колко твоят е изтеглен, а новият е проникнал и са се смесили - зависи и резултатът

от състоянието на косата ти зависи и колко ще се задържи, но и не само от това, доста сложна процедура е и за да бъде качествена - фризьорът трябва да е наистина печен и да разбира (и да познава косата ти)

има момичета, които са доста наясно със своите коси - те се справят сами у дома, има фризьори, които съвсем не са наясно - те правят грешки

# 24
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 423
По отношение на гореспоменатия сайт Златна рибка, съществуването му е под въпрос.
Не мога да разбера защо се хвърлят така във въздуха подобни изказвяня ! Naughty

Относно боята Иноа мога да потвърдя ,че покрива страхотно белите коси и в рамките на месец цвета не се променя. Не бива да се очаква голямо изсветляване според мен не повече от два тона и половина максимум три.

С голямо желание и старание пуснах темата за боята Иноа и бях много разочарована, когато прочетох първия пост.  Tired
Не мога да се съглася с дамата, че разликата между боята Иноа и другите безамонячни бои, била само в цената. Иноа изсветлява до 3 тона, а другите безамонячни бои почти не изсветляват косата.
А за това, че съществуването на сайта златна рибка било под въпрос се оказа следващото невярно и несериозно твърдение.  Tired
Златна рибка е един прекрасен сайт и доста дами пазаруват от него, но това явно не се харесва на всички и особено на конкурентите им, но темата е за Иноа, а не за сайтове.

Аз също се присъединявам към въпроса на a.l.e.n.a Simple Smile

При мен покритието на белите косми в началото беше на 100%, но в последствие не, но като цяло цветът наистина не ми се промени, а се запази.

масово схващане е, че безамончните бои са „отделна категория” и по-малко агресивни

да, в първите линии безамонячни бои не действат с проникване в косъма, а наслагват пигмента отгоре, което го прави по-нетраен – колко ще остане върху косъма, зависи от самия косъм и условията, в които живее после – как се третира и т.н.

иноа е ново поколение боя и различна от първите беазмонячни, действа по друг начин, има друго вещество, което отваря косъма, като при амонячните бои, но не е амоняк и не мирише;
общото с безамонячните, които са масови е, че не мирише
общото с амонячните е, че отваря косъма, за да се изтегли пигмент и вкара нов
разликата с амонячните е, че има иновативни подобрения - масла и т.н. за блясък и вероятно по-малко агресия

до колкото разбирам техниката е важна

# 25
  • Мнения: 3 675
Аз много се надявам да съм допуснала грешка и за това в последствие белите ми косми да не са покрити на 100%. Дори си мисля, че знам къде съм сбъркала.  Simple Smile

# 26
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 423
 Laughing повечето хора ще обвинят продукта и няма да допуснат лично съучастничество в грешкта  Hug

няма и да повторят и ще заклеймяват.....
много ме съмнява обаче тази боя да не е тествана хиляди пъти и резултатът да е ясен, преди да е на пазара;
тези концерни могат да си позволят да задържат една инивация години, но не и да я пуснат сбъркана

# 27
  • Мнения: 2 110
B & C много се извинявам ,че написах нещо в страни от темата  Hug

Боядисвам се във фризьорски салон , от май месец тази година. С Иноа покривам белите си коси, които са може би около 40-50 % и изсветлявам косата си с два тона . Имам суха коса и сух чувствителен скалп и мога смело да твърдя ,че Иноа е щадяща, неагресивна и поне на мен не ми дразни скалпа. Усещането след боядисването с нея е за мекота и конфорт на косата и кожата на главата.

Аз много се надявам да съм допуснала грешка и за това в последствие белите ми косми да не са покрити на 100%. Дори си мисля, че знам къде съм сбъркала.  Simple Smile


Ако не се лъжа ,за да се покрият добре белите коси освен че върху косата не трябва да има стилизанти ,трябва и да се използва основен цвят плюс желания .

Последна редакция: чт, 21 окт 2010, 17:59 от Си♥си

# 28
  • Мнения: X
B & C мерси - сега видях и темата. (ох супер скини не се продава в Бг, а...кофти...)

# 29
  • Мнения: 3 675
B & C мерси - сега видях и темата. (ох супер скини не се продава в Бг, а...кофти...)
Не знам какво се продава в България, но дамите пишещи в темата за професионалните серии за коса, знаят.  Peace
Аз си го купих от Douglas във Виена, но Douglas има и в София, но до колкото разбрах нямало всички продукти. Попитай в темата, а може и да ти предложат нещо по-добро и ефикасно от Super Skinny Serum.

Си♥си, моля те, няма за какво да се извиняваш ти!  Hug
Изобщо не се лъжеш за смесването на основния с желания цвят. Аз точно така направих. Смесих основния 9 с желания 9.13  Simple Smile Това правило важи за една доста голяма част от професионалните бои. Има и такива, които са предназначени за побелели коси и при тях не се налага смесване на 2 цвята. При Иноа се препоръчва смесване, ако процентът на побеляване е по-висок. Аз реших да не рискувам и за това смесих 9 с 9.13  Simple Smile И наистина белите ми косми бяха покрити на 100%, но след време започнаха да си личат.  Confused Аз съм се боядисвала сама и не съм използвала шампоанът Inoa Post. Измих си косата с шампоан на Joico и нямах проблем с измиването на боята, но може би шампоанът Inoa Post освен да мие косата, може би и да фиксира, не знам. Преди да се боядисам разпитвах във форума и дами, които са се боядисвали при фризьор споделиха, че са им правили масаж след като са ги намазали, а в Интернет прочетох, че се прави масаж, чак когато се пристъпи към миенето на косата. Аз също си правих масаж след като се намазах и според мен няма логика в това. При следващото боядисване мисля да не го правя.
Доколкото съм разбрала, се прави масаж за да се отлепи боята и за да може да се измие и не виждам логика да се прави предварително.
При теб как беше....правиха ли ти масаж веднага след като те намазаха или не?
А за мекотата наистина е така.  Grinning Аз съм използвала доста и най-различни маски за суха коса, които би трябвало да ми омекотят косата, но никоя не успяваше да го направи така, както успя боята Иноа.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт